
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
18 липня 2017 року м. Київ № 826/8800/17
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Григорович П.О., ознайомившись з позовною заявою
за позовом Приватного акціонерного товариства "Азовзагальмаш" до Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві про визнання протиправним та скасування вимоги від 04.05.2017р.,В С Т А Н О В И В:
Приватне акціонерне товариство "Азовзагальмаш" звернулось до суду з даним позовом про визнання протиправною та скасування податкової вимоги №Ю-310-17.
Ознайомившись із позовною заявою та доданими до неї документами, суд дійшов висновку про необхідність залишення позовної заяви без руху з огляду на наступне.
Частиною третьою ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
За визначенням статті 1 Закону України "Про судовий збір" судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Відповідно до частини першої статті 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Одночасно Закон України "Про судовий збір" визначає випадки, коли судовий збір не підлягає сплаті шляхом виключення відповідних заяв із числа об'єктів справляння та судового збору та встановлення пільг щодо слати судового збору.
Так, вичерпний перелік заяв, за подання яких не справляється судовий збір наведено у частині другій статті 3 Закону України "Про судовий збір", а пільги щодо сплати судового збору встановлені у статті 5 цього Закону.
Суд звертає увагу, що подана позовна заява, з урахуванням предмету адміністративного позову, не визначена у частині другій статті 3 Закону України "Про судовий збір", а позивач не має пільг щодо сплати судового збору відповідно до статті 5 Закону України "Про судовий збір".
З таких підстав, позивач зобов'язаний додати до позовної заяви документ про сплату судового збору у розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір".
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011р. № 3674-VІ, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону № 3674-VІ за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано юридичною особою - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З матеріалів позовної заяви вбачається, що позивачем не надано доказів сплати судового збору.
Водночас, позивачем заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору, яке обґрунтоване складним матеріальним становищем заявника.
Відповідно до ч. 1 ст. 88 КАС України, ч. 1 ст. 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
При цьому, особа, звернувшись із вказаним клопотанням, повинна навести обставини, які свідчать про її незадовільне (скрутне) матеріальне становище, та подати суду відповідні докази.
Частиною першою статті 69 КАС України передбачено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Позивачем не надано належних доказів неможливості сплати судового збору. Посилання позивача на арешт коштів на всіх рахунках, судом відхиляються, як такі, що документально не підтверджені.
З урахуванням наведеного, судом не вбачається підстав для звільнення позивача від сплати судового збору.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що позовну заяву подано з недотримання вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Зважаючи на вищевикладене, суд прийшов до висновку про наявність правових підстав для залишення позовної заяви без руху із встановленням позивачу строку протягом двох робочих днів з дня набрання ухвалою законної сили для усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду: доказів сплати судового збору у розмірі 1 493 433,01 грн.
Керуючись ст. 106, ч. 1 ст. 108, ст. 160, ст. 165, 1833 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
У Х В А Л И В:
1. В задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору - відмовити.
2. Залишити позовну заяву без руху .
3. Встановити позивачу строк протягом двох робочих днів з дня набрання ухвалою законної сили для усунення недоліків позовної заяви.
4. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч.3 ст. 108 КАСУ.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя П.О. Григорович