
465/2151/17
2/465/1714/17
РІШЕННЯ
Іменем України
26.07.2017 року Франківський районний суд м. Львова у складі:
головуючої-судді Мартьянової С.М.
при секретарі Турчак М.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Львові цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, Львівської міської ради, Інспепкції Державного архітектурно-будівельного контролю, за участю третіх осіб ТзОВ «Вестбетонбуд», ТОВ «Укрсвіт 2021» про скасування містобудівних умов та обмежень, декларації про початок виконання будівельних робіт та зобов'язання усунути порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою до відповідача ОСОБА_3, Львівської міської ради, Інспепкції Державного архітектурно-будівельного контролю, за участю третіх осіб ТзОВ «Вестбетонбуд», ТОВ «Укрсвіт 2021» про скасування містобудівних умов та обмежень, декларації про початок виконання будівельних робіт та зобов'язання усунути порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил. Позовні вимоги мотивує тим, що позивач ОСОБА_2 є власником житлового будинку АДРЕСА_1 та земельної ділянки, яка призначена для обслуговування житлового будинку АДРЕСА_1 і яка межує із земельною ділянкою по АДРЕСА_2 на якій здійснюється будівництво багатоквартирного багатоповерхового будинку. Зазначає, що інспекцією ДАБК у м.Львові в березні 2017 р зареєстрована декларація про початок виконання будівельних робіт № ЛВ 082170660668, про будівництво багатоквартирного житлового будинку з критою автостоянкою для мешканців будинку зі знесенням існуючого будинку на АДРЕСА_2. Категорія складності об'єкта будівництва II. Спостерігаючи за здійсненням будівництва позивач вважає, що будівництво об'єкту по АДРЕСА_2 грубо порушує її право власності на житловий будинок та земельну ділянку, відбувається з порушенням вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил, що також порушує права позивача, як володільця сусіднього будинку та суміжного землекористувача. Вважає, що в силу вимог ч.1 ст. 376 ЦК України будівництво багатоквартирного житлового будинку з критою автостоянкою для мешканців будинку зі знесенням існуючого будинку на АДРЕСА_2 є самочинним. Зазначає, що приписами Інспекції ДАБК у м. Львові від 11.01. 2017 р. зобов'язано зупинити виконання будівельних робіт з будівництва багатоквартирного житлового будинку з критою автостоянкою для мешканців будинку зі знесенням існуючого будинку на АДРЕСА_2, до усунення порушення вимог законодавства у сфері, містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил. На теперішній час будівництво багатоквартирного житлового будинку з критою автостоянкою для мешканців будинку на АДРЕСА_2 не припинено, вимоги приписів Інспекції ДАБК не виконані. Тому, виникла необхідність у зверненні до суду за захистом свого права. Просить винести рішення яким скасувати містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки на будівництво громадянкою ОСОБА_3 багатоквартирного житлового будинку з критою автостоянкою для мешканців будинку зі знесенням існуючого будинку на АДРЕСА_2, затверджених 16.09.2016 р. рішенням ЛМР № 840. Скасувати декларацію про початок виконання будівельних робіт зареєстровану Інспекцією ДАБК у м.Львові в березні 2017 р. № ЛВ 082170660668. Зобов'язати ОСОБА_3 за власний рахунок привести будівництво багатоквартирного житлового будинку з критою автостоянкою для мешканців будинку зі знесенням існуючого будинку на АДРЕСА_2 у відповідність державним будівельним нормам по відношенню до існуючого житлового будинку на АДРЕСА_1 в частині обов'язкового додатку 3.1 ДБН 360-92** «Планування і забудова міських і сільських поселень шляхом перенесення будівництва житлового будинку по АДРЕСА_2 відстань не менше 8 метрів від житлового будинку розташованого за адресою АДРЕСА_1. Судові витрати покласти на відповідача.
У судове засідання позивач та представник позивача не з'явилися, про причини неявки суд не повідомили, хоча належним чином були повідомлені про час та місце судового розгляду. Суд, враховуючи, що представником позивача в судових засіданнях надано пояснення по суті заявлених позовних вимог, аналогічні викладеним у позовній заяві, вважає, що на підставі ч.3 ст.27 ЦПК України, яка регламентує про те, що особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно здійснювати свої процесуальні права і виконувати процесуальні обов'язки та з метою дотримання строків розгляду справи, враховуючи, що у справі наявно достатньо матеріалів, які свідчать про права і взаємовідносини сторін та на підставі ст.169 ЦПК України справу слід слухати у відсутності позивача та її представника.
У судовому засіданні представник відповідача ОСОБА_3 позовні вимоги заперечив в повному обсязі, і пояснив, що містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки на будівництво ОСОБА_3 багатоквартирного житлового будинку з критою автостоянкою для мешканців будинку зі знесенням існуючого будинку на АДРЕСА_2 затверджені 16.03.2016 року рішенням Львівської міської ради №840 та декларація про початок виконання будівельних робіт зареєстровану Інспекцією ДАБК у м.Львові в 07 березня 2017 року відповідають вимогам законодавства, оскільки 03.03.2017р. був складений акт перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил, що спростовує доводи позивача, а тому просить у задоволенні позову відмовити. Просить скасувати заходи забезпечення позову, оскільки призупинення будівельно-монтажних робіт на будівництві житлового будинку по АДРЕСА_2 призводить до значних збитків.
Представник відповідача Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м.Львові в судовому засіданні позов заперечила та пояснила, що вимоги приписів про зупиненні підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають вимогам законодавства від 11.01.2017 року та приписів про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 11.01.2017 року - виконано, що підтверджується актом перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 03.03.2017 року. Зазначає, що підстав для скасування декларації про початок виконання будівельних робіт - відсутні. Просить у задоволенні позову відмовити.
Представник третьої особи ТзОВ «Укрсвіт 2021» в судовому засіданні позов не визнав, вважає його безпідставним та пояснив, що об'єкт будівництва багатоквартирного житлового будинку з критою автостоянкою для мешканців будинку зі знесенням існуючого будинку на АДРЕСА_2 будується на земельній ділянці, яка спеціально відведена для цієї мети, на підставі декларації про початок виконання будівельних робіт, зареєстрованій 07.03.2017 року за № ЛВ 082170660668, при наявності затвердженого належним чином проекту. Щодо мотивів позивача, що приписами інспекції ДАБК у м.Львові від 11.01.2017 року зобов'язано зупинити виконання будівельних робіт з будівництва багатоквартирного житлового будинку з критою автостоянкою для мешканців будинку зі знесенням існуючого будинку на АДРЕСА_2 до усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил, зазначає, що оскільки інспекція ДАБК у м.Львові надала декларацію про початок виконання будівельних робіт на об'єкті, то із цього факту випливає, що усі порушення законодавства на об'єкті на той час були усунені. Отже будівництво велося у повній відповідності до вимог чинного законодавства України, вимоги Інспекції ДАБК у м.Львові повністю виконані, підстав для зупинення будівництва та для звернення до суду з тих причин у позивача не було. Просить у задоволенні позову відмовити повністю.
Аналогічні пояснення надав в судовому засіданні представник третьої особи ТзОВ «Вестбетонбуд», просить у задоволенні позову відмовити.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення учасників процесу, суд вважає, що позов до задоволення не підлягає з наступних підстав.
Частиною 1 ст.15 ЦК України визначено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорення.
Частиною 1 ст.316 ЦК України власникові належать права володіння, користування та розпорядження своїм майном.
Судом встановлено, що згідно витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно № 24935138, виданого ОКП ЛОР «БТІ та ЕО» 28.12. 2009 року ОСОБА_2 є власником житлового будинку АДРЕСА_1, що також стверджується свідоцтвом про право власності від 21.12.2009 року виданим відділом приватизації житла Франківської районної адміністрації Львівської міської ради.
Згідно Державного акту на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_1, виданий Управлінням земельних ресурсів Львівської міської ради 11.09. 2008 року позивач є власником земельної ділянки, яка призначена для обслуговування житлового будинку АДРЕСА_1 і яка межує із земельною ділянкою по АДРЕСА_2 на якій здійснюється будівництво багатоквартирного багатоповерхового будинку.
Звертаючись з даним позовом, позивач вважає, що будівництво багатоквартирного житлового будинку з критою автостоянкою для мешканців будинку зі знесенням існуючого будинку на АДРЕСА_2 є самочинним за такими ознаками невідповідності такого будівництва: П. 2.6 Містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки на будівництво ОСОБА_3 багатоквартирного житлового будинку з критою автостоянкою для мешканців будинку зі знесенням існуючого будинку на АДРЕСА_2, затверджених 16.09.2016 р. рішенням ЛМР №840 «Про затвердження містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки на будівництво ОСОБА_3 багатоквартирного житлового будинку з критою автостоянкою для мешканців будинку зі знесенням існуючого будинку на АДРЕСА_2; державним будівельним нормам по відношенню до існуючого житлового будинку на АДРЕСА_1 в частині обов'язкового додатку 3.1 ДБН 360-92** «Планування і забудова міських і сільських поселень». Позивач свої позовні вимоги мотивує тим, що приписами Інспекції ДАБК у м. Львові від 11.01.2017 р. зобов'язано зупинити виконання будівельних робіт з будівництва багатоквартирного житлового будинку з критою автостоянкою для мешканців будинку зі знесенням існуючого будинку на АДРЕСА_2, до усунення порушення вимог законодавства у сфері, містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил. Зазначає, що на теперішній час будівництво багатоквартирного житлового будинку з критою автостоянкою для мешканців будинку на АДРЕСА_2 не припинено, вимоги приписів Інспекції ДАБК не виконані.
Відповідно до ст. 57 ЦПК України доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються на підставі пояснень сторін, третіх осіб, їхніх представників, допитаних як свідків, показань свідків, письмових доказів, речових доказів, зокрема звуко- і відеозаписів, висновків експертів.
Відповідно до ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень, крім випадків, встановлених ст. 61 ЦПК України.
Згідно ч.1 ст. 321 ЦК України - Право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Частина 1 ст. 391 ЦК України передбачає, що власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
Згідно зі ст. 331 ЦК України право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, споруди, будівлі, тощо) виникає з моменту завершення будівництва та прийняття його в експлуатацію.
Частиною 1 статті 376 ЦК України встановлено, що житлові будинки, споруди, будівлі, інше нерухоме майно вважається самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються без належного дозволу чи затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.
В п.5 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ від 30 березня 2012 року № 6 «Про практику застосування судами статті 376 ЦУ України( про правовий режим самочинного будівництва)» зазначено «Відповідно до вимог статті 376 ЦК право на звернення до суду з позовом про знесення або перебудову самочинно збудованого об'єкта нерухомості мають як органи державної влади, так і органи місцевого самоврядування.
У випадках порушення прав інших осіб право на звернення до суду належить і таким особам за умови, що вони доведуть наявність порушеного права (стаття 391 ЦК), а також власнику (користувачу) земельної ділянки, якщо він заперечує проти визнання за особою, яка здійснила самочинне будівництво на його земельній ділянці, права власності на самочинно збудоване нерухоме майно (частина четверта статті 376 та стаття 391 ЦК).
Розглядаючи зазначені позови відповідно до вимог вказаної норми та положень частини сьомої статті 376 ЦК, суди мають встановлювати, чи було видано особі, яка здійснила самочинне будівництво, припис про усунення порушень, чи можлива перебудова об'єкту та чи відмовляєтеся особа, яка здійснила самочинне будівництво, від такої перебудови.»
Відповідно до вимог ст. 23 ЗУ «Про планування і забудову територій» розміщення об'єктів містобудування на території населених пунктів та за їх межами здійснюється відповідними органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень шляхом надання містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки згідно із затвердженою містобудівною документацією, регіональними або місцевими правилами забудови.
Суб'єкти містобудування зобов'язані додержуватися містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки при проектуванні і здійсненні будівництва об'єкта містобудування.
Місцеві органи виконавчої влади або виконавчі органи місцевого самоврядування вживають заходів щодо організації комплексної забудови територій відповідно до вимог статті 25 цього Закону.
Будівництво об'єктів містобудування здійснюється згідно з вимогами законодавства та відповідно до затвердженої проектної документації.
Згідно із частиною 5 статті 26 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» проектування та будівництво об'єктів здійснюється власниками або користувачами земельних ділянок у такому порядку: 1) отримання замовником або проектувальником вихідних даних; 2) розроблення проектної документації та проведення у випадках, передбачених статтею 31 цього Закону, її експертизи; 3) затвердження проектної документації; 4) виконання підготовчих та будівельних робіт; 5) прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів; 6) реєстрація права власності на об'єкт містобудування.
Частиною 1 статті 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» передбачено, що основними складовими вихідних даних є: 1) містобудівні умови та обмеження; 2) технічні умови; 3) завдання на проектування.
Згідно зі ст. 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» замовник має право виконувати будівельні роботи після: 1) направлення замовником повідомлення про початок виконання будівельних робіт Державній архітектурно-будівельній інспекції України або її територіальному органу (далі - інспекції державного архітектурно-будівельного контролю) за місцезнаходженням об'єкта будівництва - щодо об'єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, які не потребують реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт або отримання дозволу на виконання будівельних робіт згідно з переліком об'єктів будівництва, затвердженим Кабінетом Міністрів України. Форма повідомлення про початок виконання будівельних робіт та порядок його подання визначаються Кабінетом Міністрів України; 2) реєстрації відповідною інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю декларації про початок виконання будівельних робіт - щодо об'єктів будівництва, що належать до І-ІІІ категорій складності; 3) видачі замовнику відповідною інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю дозволу на виконання будівельних робіт - щодо об'єктів будівництва, що належать до IV і V категорій складності.
Згідно із приписами пункту 2 частини 1 статті 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», замовник має право виконувати будівельні роботи після реєстрації органом державного архітектурно-будівельного контролю декларації про початок виконання будівельних робіт - щодо об'єктів будівництва, що належать до I - III категорій складності.
Як встановлено в судовому засіданні, 16.09.2016 року Львівською міською радою прийнято рішенням №840 «Про затвердження містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки на будівництво гр. ОСОБА_3 багатоквартирного житлового будинку з критою автостоянкою для мешканців будинку зі знесенням існуючого будинку на АДРЕСА_2». Відтак, розглянувши звернення громадянки ОСОБА_3 від 18.07.2016 (зареєстроване у Львівській міській раді 18.07.2016 за № 3-Ф-37572/АП-24), містобудівний розрахунок на будівництво багатоквартирного житлового будинку з критою автостоянкою для мешканців будинку зі знесенням існуючого будинку на АДРЕСА_2, беручи до уваги витяг з Державного реєстру-речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 22.05.2015 № 37943728, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет Львівської міської ради вирішив: Затвердити містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки на будівництво громадянкою ОСОБА_3 багатоквартирного житлового будинку з критою автостоянкою для мешканців будинку зі знесенням існуючого будинку на АДРЕСА_2. Громадянці ОСОБА_3: отримати у встановленому порядку технічні умови на інженерне забезпечення проектованого об'єкта. Розробити у спеціалізованій проектній організації або архітектора, який має кваліфікаційний сертифікат на виконання робіт, робочий проект та провести його експертизу згідно з законодавством України. Звернутися в Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові для реєстрації декларації (дозволу) про початок виконання будівельних робіт та прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови з економічних питань та містобудування.
Згідно п.1.10 додатку затвердженого рішенням виконкому ЛМР від 16.09.2016 року №840 містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки на будівництво гр. ОСОБА_3 багатоквартирного житлового будинку з критою автостоянкою для мешканців будинку зі знесенням існуючого будинку на АДРЕСА_2 встановлені наступні основні техніко-економічні показники об'єкта будівництва (орієнтовні) - будівництво багатоквартирного житлового будинку з критою автостоянкою для мешканців будинку зі знесенням існуючого будинку на АДРЕСА_2: площа земельної ділянки - 0,0906 га.; площа забудови - 325,27 кв. м.; загальна площа будинку - 1048,50 кв. м.; загальна площа квартир - 950,50 кв. м.; площа критої автостоянки - 342,00 кв. м.; загальний будівельний об'єм - 4695,00 куб. м.; будівельний об'єм нижче відмітки 0,000 м -950,00 куб. м.; поверховість - 4 поверхи з вбудованим паркінгом у рівні підвального поверху.
Згідно розділу 2. Містобудівні умови та обмеження даного додатку Граничнодопустимою висота будівель - 15,89 м (відповідно до містобудівного розрахунку).
Пункт 2.6 даного додатку передбачає, мінімально допустимі відстані від об'єктів, які проектуються до існуючих будинків та споруд - проектування здійснювати з дотриманням вимог ДБН 360-92** Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень» (зі змінами), ДБН В. 1.2-12-2008 «Будівництво в умовах ущільненої забудови. Вимоги безпеки», нормативних документів та вимог рішення виконавчого комітету ЛМР від 26.10.2007 № 893 «Про заходи запобігання виникненню аварійних ситуацій при будівництві нових та реконструкції існуючих об'єктів». Враховувати недопущення виникнення руйнувань суміжної забудови з влаштуванням необхідних інженерно-технічних заходів з усунення аварійних ситуаційна прилеглих до території даного об'єкта будинках, загрозах обвалу їх несучих конструкцій, нанесення матеріальних збитків мешканцям та майновому фонду. Окремим розділом розробити проект організації будівельних робіт із забезпечення безпеки переміщення техніки та будівельних матеріалів в умовах ущільненої забудови кварталу та провести його державну експертизу до початку затвердження декларації на виконання будівельних робіт (дозволу на будівництво будинку).
Із повідомлення управління архітектури Департаменту містобудування ЛMP № 4-2401-1486 від 26.12. 2016 року вбачається, що відповідно до плану зонування Франківського району м.Львова, затвердженого ухвалою ЛМР від 18.09.2014 № 3840 «Про затвердження містобудівної документації «План зонування території міста Львова: Франківський та Сихівський райони» земельна ділянка на АДРЕСА_2 відноситься до зони Ж-1 (садибна житлова забудова), допустимий вид забудови, - будівництво багатоквартирних будинків поверховістю до 4 поверхів.
Статтею 36 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» визначено, що право на виконання будівельних робіт на об'єктах, що належать до I-III категорій складності, підключення об'єкта будівництва до інженерних мереж та споруд надається замовнику та генеральному підряднику чи підряднику (у разі якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників) після реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт.
Реєстрацію декларації про початок виконання будівельних робіт проводить орган державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі протягом п'яти робочих днів з дня надходження декларації.
Виконувати будівельні роботи, підключати об'єкт будівництва до інженерних мереж та споруд без реєстрації зазначеної декларації забороняється.
За наявності зареєстрованої декларації про початок виконання будівельних робіт отримання замовником та генеральним підрядником чи підрядником (у разі якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників) інших документів дозвільного характеру для виконання будівельних робіт та видалення зелених насаджень у межах будівельного майданчика не вимагається.
Форма декларації про початок виконання будівельних робіт, порядок її подання та реєстрації, форма повідомлення про зміну даних у зареєстрованій декларації визначаються Кабінетом Міністрів України.
Орган державного архітектурно-будівельного контролю повертає декларацію про початок виконання будівельних робіт замовникові для усунення виявлених недоліків, якщо у декларації не відображено інформації щодо замовника, назви чи адреси об'єкта будівництва, документа, що підтверджує право власності чи користування земельною ділянкою (крім випадків, визначених частиною четвертою статті 34 цього Закону), містобудівних умов та обмежень (крім об'єктів будівництва, для проектування яких містобудівні умови та обмеження не надаються), проектувальника, головного архітектора та/або головного інженера проекту, осіб, відповідальних за проведення авторського і технічного нагляду, з обґрунтуванням причини у строк, передбачений для її реєстрації. Після усунення недоліків декларація розглядається органом державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, передбаченому для її реєстрації.
Рішення про реєстрацію або повернення декларації про початок виконання будівельних робіт може бути розглянуто у порядку нагляду центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду (без права реєстрації декларації), або оскаржено до суду.
У разі якщо орган державного архітектурно-будівельного контролю не зареєстрував декларацію про початок виконання будівельних робіт або не повернув її в установлений цією статтею строк, право на виконання будівельних робіт виникає на одинадцятий робочий день з дня, коли декларація повинна бути зареєстрована або повернена.
У такому разі декларація вважається зареєстрованою.
Замовник відповідно до закону несе відповідальність за повноту та достовірність даних, зазначених у поданій ним декларації про початок виконання будівельних робіт, та виконання будівельних робіт без зареєстрованої декларації.
Згідно ч.1 ст. 4 Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", виключно законами, які регулюють відносини, пов'язані з одержанням документів дозвільного характеру, встановлюються: необхідність одержання документів дозвільного характеру та їх види; дозвільний орган, уповноважений видавати документ дозвільного характеру; платність або безоплатність видачі (переоформлення, видачі дубліката, анулювання) документа дозвільного характеру; строк видачі або надання письмового повідомлення про відмову у видачі документа дозвільного характеру; вичерпний перелік підстав для відмови у видачі, переоформлення, видачі дубліката, анулювання документа дозвільного характеру; строк дії документа дозвільного характеру або необмеженість строку дії такого документа; строк дії документа дозвільного характеру або необмеженість строку дії такого документа;
перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності; перелік та вимоги до документів, які суб'єкту господарювання необхідно подати для одержання документа дозвільного характеру.
Суб'єкт господарювання має право на одержання (переоформлення, одержання дублікатів, анулювання) документів дозвільного характеру та подання декларацій за своїм місцезнаходженням або у випадках, передбачених законом, - за місцем провадження діяльності або місцезнаходженням об'єкта.
Суб'єкт господарювання має право на здійснення певних дій щодо провадження господарської діяльності або видів господарської діяльності на підставі подання декларації без отримання документа дозвільного характеру, за винятком тих видів господарської діяльності, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України.
Реєстрацію декларацій здійснює дозвільний орган на безоплатній основі протягом п'яти робочих днів з дня отримання декларації.
Відмова у реєстрації декларації не допускається.
Відповідно до п. 18 Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, орган державного архітектурно-будівельного контролю повертає з письмовим обґрунтуванням причини у строк, передбачений для її реєстрації, декларацію про початок виконання будівельних робіт замовникові (його уповноваженій особі) для усунення виявлених недоліків, якщо у декларації не відображено інформації щодо замовника, назви чи адреси об'єкта, документа, що підтверджує право власності чи користування земельною ділянкою (крім випадків, визначених пунктом 7 цього Порядку), містобудівних умов та обмежень (крім об'єктів, для проектування яких містобудівні умови та обмеження не надаються), проектувальника, головного архітектора та/або головного інженера проекту осіб, відповідальних за проведення авторського і технічного нагляду.
Як вбачається з поданої декларації про початок виконання будівельних робіт від 29.11.2016 року № ЛВ 082163341439 вона містить інформацію про підстави використання земельної ділянки для будівництва об'єкта (витяги з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо договору суперфіцію 625 2016-11-25), а також інформацію щодо містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки. При цьому, проаналізовані судом правові норми, що регулюють спірні правовідносини, дають підстави вважати, що декларація не повинна містити змісту цих умов, а лише номер, дату та назву органу, що їх видав.
Відповідно до ст. 10 Закону України «Про архітектурну діяльність» для забезпечення під час забудови територій, розміщення і будівництва об'єктів архітектури додержання суб'єктами архітектурної діяльності затвердженої містобудівної та іншої проектної документації, вимог вихідних даних, а також з метою захисту державою прав споживачів будівельної продукції здійснюється в установленому законодавством порядку державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд.
Державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд здійснює центральний орган виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури. Державний контроль та нагляд у системі центрального органу виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури здійснює Державна архітектурно-будівельна інспекція України та її територіальні органи.
Відповідно до частини 1 статті 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», державний архітектурно-будівельний контроль - це сукупність заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт. Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 3 частини 4 статті 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» передбачено, що посадові особи органів державного архітектурно-будівельного контролю під час перевірки мають право видавати обов'язкові для виконання приписи щодо: а) усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил; б) зупинення підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають вимогам законодавства, зокрема будівельних норм, містобудівним умовам та обмеженням, затвердженому проекту або будівельному паспорту забудови земельної ділянки, виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт.
Відповідно до п.2 ст. 39-1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» у разі виявлення інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю факту подання недостовірних даних, наведених у надісланому повідомленні чи зареєстрованій декларації, які є підставою вважати об'єкт самочинним будівництвом, зокрема якщо він збудований або будується на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи, чи належно затвердженого проекту або будівельного паспорта, реєстрація такого повідомлення або декларації підлягає скасуванню інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Про скасування повідомлення або декларації замовник письмово повідомляється протягом трьох робочих днів з дня скасування.
Відповідно до п.12 Порядку виконання будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 року №466 у разі виявлення Інспекцією недостовірних даних (встановлення факту, що на дату реєстрації повідомлення інформація, яка зазначалася в ньому, не відповідала дійсності, та/або виявлення розбіжностей між даними, зазначеними у повідомленні), наведених у повідомленні, які є підставою вважати об'єкт самочинним будівництвом, зокрема, якщо він збудований або будується на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без документа, який дає право виконувати будівельні роботи, чи належно затвердженого проекту або будівельного паспорта, реєстрація такого повідомлення підлягає скасуванню Інспекцією.
Пунктом 7 Порядку № 553 передбачено, що позаплановою перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена планом роботи інспекції підстави для проведення такої позапланової перевірки.
Відповідно до пункту 11 Порядку № 553 посадові особи інспекцій під час здійснення державного архітектурно-будівельного контролю мають право, зокрема, складати протоколи про вчинення правопорушень та акти перевірок, і накладати штрафи у межах повноважень, передбачених законом; видавати обов'язкові для виконання приписи щодо усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил.
У відповідності до пунктів 16-18 Порядку № 553 за результатами державного архітектурно-будівельного контролю посадовою особою інспекції складається акт перевірки відповідно до вимог, установлених цим Порядком.
У разі виявлення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, крім акта перевірки, складається протокол разом з приписом про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил або приписом про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт (далі - припис).
Згідно з пунктом 4 статті 41 Закону № 3038-VI посадові особи органів державного архітектурно-будівельного контролю під час перевірки мають право, в тому числі, видавати обов'язкові для виконання приписи щодо: 1) усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил; 2) зупинення підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають вимогам законодавства, зокрема будівельних норм, містобудівним умовам та обмеженням, затвердженому проекту або будівельному паспорту забудови земельної ділянки, виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт.
Відповідно до пп. 9 п. 4 ст.41 Закону № 3038-VI та пп. 12 п. 11 Порядку № 553 посадові особи інспекцій під час здійснення державного архітектурно-будівельного контролю мають право, зокрема, забороняти за вмотивованим письмовим рішенням керівника відповідної інспекції чи його заступника експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, не прийнятих в експлуатацію.
Протокол протягом трьох днів після його складення та всі матеріали перевірки подаються керівникові відповідної інспекції або його заступникові для винесення постанови про накладення штрафу, передбаченої законодавством України (п. 20 Порядку № 553).
Згідно з Порядком накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06 квітня 1995 року № 244, штрафи накладаються на юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за правопорушення у сфері містобудівної діяльності. Рішення про накладення штрафу оформлюється постановою про накладення на суб'єкта містобудування штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності. Постанова про накладення штрафу є виконавчим документом і підлягає виконанню в установленому законом порядку. У постанові зазначається розмір штрафу.
Однак, відповідачем, як замовником, при виконанні будівельних робіт силами підрядників допущено, порушення ДБН, такий висновок слідує із наступного.
Згідно акту перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 11.01.2017 р. складеним Інспекцією ДАБК у м. Львові, встановлено, що на час проведення перевірки за адресою АДРЕСА_2 проводяться будівельні роботи з будівництва багатоквартирного житлового будинку з критою автостоянкою для мешканців будинку зі знесенням існуючого будинку, знесено існуючий будинок та проводяться роботи з влаштування фундаменту. Будівництво вказаного об'єкта здійснюється, на підставі декларації про початок виконання будівельних робіт, зареєстрованої Інспекцією ДАБК у м.Львові 29.11.2016 №ЛВ 082163341439. Категорія складності об'єкта будівництва - II. Замовником, будівництва є ОСОБА_3 Згідно витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності встановлено, що земельна ділянка за адресою АДРЕСА_2, загальною площею 0,0906 га, кадастровий номер НОМЕР_2, на якій проводяться будівельні роботи належить на праві приватної власності ОСОБА_6 25.11.2016 року укладено договір про встановлення права користування земельною ділянкою на АДРЕСА_2 для забудови (суперфіцію). 20.09.2016 року між ОСОБА_3 (замовник) та ТзОВ «Вестбетонбуд» (генпідрядник) укладено договір на будівництво багатоквартирного житлового будинку критою автостоянкою для мешканців будинку зі знесенням, існуючого будинку на АДРЕСА_2. Відповідно до вказаного договору замовник доручає, а генпідрядник зобов'язується виконати роботи з будівництва вищевказаного об'єкта. 07.10.2016 року між ТзОВ «Вестбетонбуд» (генеральний підрядник) та ТзОВ «Укрсвіт 2021» (підрядник) укладено договір генерального підряду, відповідно до якого генеральний підряди доручає, а підрядник приймає на себе зобов'язання в межах динамічної договірної ціни на основі нормативних документів на власний ризик виконати будівельні роботи по будівництву багатоквартирного багатоповерхового будинку на АДРЕСА_2, відповідно до затвердженої проектно-кошторисної документації. 10.11.2016 р. між ОСОБА_3 та ФОГІ ОСОБА_7 укладено договір про надання консалтингових послг відповідно до якого ФОП ОСОБА_7 приймає на себе зобов'язання надавати послуги по веденню технічно нагляду за виконання робіт по будівництву багатоквартирного житлового будинку з критою автосоянкою для мешканців будинку зі знесенням існуючого будинку на АДРЕСА_2, згідно вимог замовника та технологічних вимог виробництва та українських нормативів. Наказом ФОП ОСОБА_7 від 10.11.2016 року призначено відповідальною особою за проведення технічного нагляду ОСОБА_7 (кваліфікаційний сертифікат серія НОМЕР_3).
ФОП ОСОБА_8 розроблено проектну документацію на будівництво багатоквартирного житлового дубинку з критою автостоянкою для мешканців будинку зі знесенням існуючого будинку на АДРЕСА_2, який і є головний архітектор проекту згідно наказу від 14.04.2016 року № 01 1.
Філією ТОВ «Українська будівельно - технічна експертиза» у Львівській області проведено експертизу робочого проекту, про що 12.10.2016 року складено експертний звіт та додаток до нього, відповідно до якого встановлено, що проектна документація розроблена з дотриманням вимог до міцності надійності довговічності об'єкта будівництва (головний експерт проекту ОСОБА_9 кваліфікаційний сертифікат серії НОМЕР_4).
Інспекцією ДАБК у м.Львові під час перевірки встановлено, що проектна документація розроблена з порушенням будівельних норм, а саме - відстань між будинком, що зводиться та будинком АДРЕСА_1 становить 5.30 м., що суперечить вимогам додатку 2.1 «Протипожежні вимоги ДБ 360 -92** «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень»; відповідно до містобудівних умов та обмежень, затверджених рішенням ЛМР від 16.09. 2016 року № 840, граничнодопустима висота будівлі - 15, 89 м., однак проектною документацією передбачено висоту будівлі 17, 95 м. Таким чином, проектну документацію розроблено у невідповідності до містобудівної документації вихідних даних та без дотримання вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил, чим порушено вимоги ч. 2 ст. 5, ч. 1 ст. 31 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності».
11.01. 2017 року Інспекцією ДАБК у м. Львові складено два протоколи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності стосовно ФОП ОСОБА_8 в якому відображено зазначені вище порушення, що підставою для притягнення до відповідальності, передбаченої ч.1 ст.2 ЗУ «Про відповідальність правопорушення у сфері містобудівної діяльності», ч.1 ст.96-1 КУпАП та винесено два приписи про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил, представнику замовника ОСОБА_10 та ФОП ОСОБА_11 Згідно приписів вимагалося зупинити виконання будівельних робіт до усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил.
Як встановлено в судовому засіданні, згідно акту перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 03.03.2017 року Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у м.Львові відповідно до ст. 41 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» та згідно з Порядком здійснення державного архітектурно-будівельного контролю,затвердженим постановою КМУ від 23.05.2011 року №553 на підставі направлення для проведення позапланової перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності від 22.02.2017 року №163-пп та від 02.03.2017 №184-пп проведено позапланову перевірку дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил.
За результатами перевірки встановлено: Під час позапланової перевірки проведеної з 30.12.2016 року по 11.01.2017 року на об'єкті «Будівництво багатоквартирного житлового будинку з критою автостоянкою для мешканців будинку зі знесенням існуючого будинку на АДРЕСА_2», було встановлено, що проектна документація розроблена з порушенням вимог додатку 3.1. «Протипожежні вимоги» ДБН 360-92** «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень» та у невідповідності до вимог містобудівних вимог та обмежень», затверджених рішенням виконкому Львівської міської ради від 16.09.2016 №840.
Приписами про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають вимогам законодавства, зокрема будівельним нормам, містобудівним умовам та обмеженням, затвердженому проекту або будівельному паспорту забудови земельної ділянки, виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт від 11.01.2017 року зобов'язано генерального підрядника ТзОВ «Вестбетонбуд» та замовника в особі його представника ОСОБА_6 з моменту отримання припису зупинити виконання будівельних робіт з будівництва багатоквартирного житлового будинку з критою автостоянкою для мешканців будинку зі знесенням існуючого будинку на АДРЕСА_2 до усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил.
Згідно повідомлення про вручення поштового відправлення встановлено, що припис від 11.01.2017 року про зупинення будівельних робіт отримано ТзОВ «Вестбетонбуд» 19.01.2017 року, а представником ОСОБА_6 не отримано та повернуто Укрпоштою за зворотною адресою.
На час проведення перевірки встановлено, що на АДРЕСА_2 будівельні роботи не проводяться, однак, наявні ознаки проведених будівельних робіт після видачі припису про зупинення виконання будівельних робіт.
Представником ТзОВ «Вестбетонбуд» ОСОБА_6 повідомлено, що будівельні роботи на об'єкті будівництва проводились до моменту отримання припису про зупинення виконання будівельних робіт та після отримання припису були негайно зупинені.
Приписами про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 11.01.2017 року зобов'язано замовника в особі його представника ОСОБА_6 та проектанта ФОП ОСОБА_8 в місячний термін з дати отримання даного припису усунути виявлені порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил.
На виконання вимог припису ФОП ОСОБА_8 відкориговано проектну документацію в частині висоти проектної будівлі, яка після коригування становить 15, 80 м., що відповідає містобудівним умовам обмеженням, затвердженим рішенням виконкому Львівської міської ради від 16.09.2016 №840.
Філією ТзОВ «Українська будівельно-технічна експертиза» у Львівській області (м.Львів, вул.Лазаренка, 4) проведено експертизу відкритого робочого проекту, про що складено звіт від 01.03.2017 року №7-014-17-КЧ/ЛО, відповідно до якого встановлено, що відкоригована проектна документація розроблена з дотриманням вимог до міцності, надійності та довговічності об'єкта будівництва.
Також на момент перевірки встановлено, що між мешканцями будинку АДРЕСА_1 та забудовником досягнуто згоди на відселення та можливості блокування будинку, що будується з будинком НОМЕР_5 та ліквідацією існуючих торцевих вікон, у звязку з чим ТзОВ «Вестбетонбуд» скеровано на адресу Львівської міської ради заяву щодо надання дозволу на відселення мешканців будинку НОМЕР_5 з його подальшим знесенням та наданням земельної ділянки під ним в межах користування будинковолодіння з метою подальшого використання під будівництво.
На момент перевірки на торцевій стіні будинку АДРЕСА_1, яка межує із будівництвом на АДРЕСА_2, проведено роботи з ліквідації віконних прорізів.
Відповідно до примітки 3 додатку 3.1. «Протипожежні вимоги» ДБН 360-92** «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень» відстань між стінами будинків без віконних прорізів допускається зменшувати на 20%.
Враховуючи вищенаведене, відстань між будинком, що зводиться та будинком АДРЕСА_1 відповідає вимогам додатку 3.1. «Протипожежні вимоги» ДБН 360-92**«Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень».
Таким чином, на час проведення перевірки встановлено, що вимоги приписів про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають, вимогам законодавства, зокрема будівельним нормам, містобудівним умовам та обмеженням, затвердженому проекту або будівельному паспорту забудови земельної ділянки, виконуються без повідомлення, реєстрація декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт від 11.01.2017 року та приписів про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил 11.01.2017 року виконано.
Згідно листа фізичної особи-підприємця ОСОБА_8 адресованого Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м.Львові встановлено, що порушення виявлені при перевірці будівництва багатоквартирного житлового будинку з критою автостоянкою для мешканців будинку зі знесенням існуючого будинку по АДРЕСА_2 усунено, відкорегована проектна документація передана Замовнику та пройшла експертизу. Відповідні штрафи ГАПом та Фізичною особою підприємцем сплачено.
З наданої довідки ТзОВ «Арніка» від 29.05.2017 року вбачається, що проектований будинок по АДРЕСА_2 та існуючий будинок по АДРЕСА_1 (стіни цегляні, матеріал покрівлі-металодахівка (бляха) - негорючі матеріали) належать до ІІ ступеня вогнестійкості, та влаштуванні в проектованому будинку протипожежної стіни з боку існуючого будинку, протипожежна відстань між цими будинками може бути меншою 6 метрів, згідно ДБН 360-92**. Класифікація ІІ Ступеню: будинки з несучими та огороджувальними конструкціями з природних матеріалів або штучного каменю, бетону або залізобетону з застосуванням листових і плиткових негорючих матеріалів. У покриттях будівель дозволяється застосовувати незахищені сталеві конструкції.
Таким чином, суд приходить до висновку, що вищенаведені факти спростовують дані викладені 29.03.2017 р. експертом ПП «Юридично - експертна компанія «Юремакс» ОСОБА_12 у виснововку № 06/17с будівельно - технічного експертного дослідження, з якого слідує, що будівництво багатоквартирного житлового будинку з критою автостоянкою для мешканців будинку зі знесенням існуючого будинку на АДРЕСА_2 не відповідає ДБН по відношенню до існуючого житлового будинку на АДРЕСА_1 в частині обов'язкового додатку 3.1 ДБН 360-92** «Планування і забудова міських і сільських поселень», а саме відстані між будинками повинна бути не меньшою 8 м., ае 5,4 метри відстань від колони (якою має бути зовнішній кут будинку) до зовнішнього кута житлового будинку НОМЕР_6 (в якому вбудований гараж), і відстань від колони (якою має бути зовнішній кут будинку) до воріт гаражу становить 6,9 м.
Суд, дослідивши подані учасниками процесу докази, дійшов висновку, що подані докази є достовірними, допустимими і належними, та у їх сукупності спростовують твердження позивача про те, що будівництво багатоквартирного житлового будинку з критою автостоянкою для мешканців будинку зі знесенням існуючого будинку на АДРЕСА_2, відповідачем здійснено з суттєвими порушеннями вимог закону, зокрема вимог ДБН, а також спростовано той факт, що внаслідок такого самочинного і з порушеннями будівельних норм будівництва, - тобто внаслідок протиправних дій відповідача, - суттєво порушені права та законні інтереси позивачки.
Суд, встановивши, що містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки на будівництво ОСОБА_3 багатоквартирного житлового будинку з критою автостоянкою для мешканців будинку зі знесенням існуючого будинку на АДРЕСА_2 затверджені 16.03.2016 року рішенням Львівської міської ради №840 та декларація про початок виконання будівельних робіт зареєстровану Інспекцією ДАБК у м.Львові в 07 березня 2017 року затверджені та зареєстровані згідно із законодавством, державними стандартами, регіональними й місцевими правилами забудови, містобудівною та проектною документацією на підставі будівельного паспорта, дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог позивача.
Враховуючи наведене, суд вважає, що при будівництві ОСОБА_3 багатоквартирного житлового будинку з критою автостоянкою для мешканців будинку зі знесенням існуючого будинку на АДРЕСА_2 згідно затвердженого проекту та дотримання його вихідних даних не порушено прав позивача на користування її будинковолодінням.
Таким чином, судом встановлено, що у відповідності до положень частини 7 статті 36 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», однією з підставою для скасування декларації про початок виконання будівельних робіт є встановлення під час перевірки порушень вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, невідповідності об'єкта будівництва проектній документації на будівництво такого об'єкта та вимогам будівельних норм, державних стандартів і правил, порушень містобудівного законодавства у разі невиконання вимог приписів посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю. Визначальною умовою для скасування декларації про початок виконання будівельних робіт з підстав виявлення порушень вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, невідповідності об'єкта будівництва проектній документації на будівництво такого об'єкта та вимогам будівельних норм, державних стандартів і правил, порушень містобудівного законодавства у разі невиконання вимог приписів посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю, є факт проведення перевірки з встановленням вказаних порушень.
Таким чином, суд дійшов висновку, що оскільки не встановлено порушення відповідачами вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, невідповідності об'єкта будівництва проектній документації на будівництво такого об'єкта та вимогам будівельних норм, державних стандартів і правил, порушень містобудівного законодавства, не встановлено факту подання недостовірних даних у зареєстрованій декларації, які є підставою вважати об'єкт самочинним будівництвом, зокрема якщо він збудований або будується на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи, чи належно затвердженого проекту або будівельного паспорта, а тому позов до задоволення не підлягає.
Відповідно до ч.6 ст.154 ЦПК України якщо у задоволенні позову було відмовлено, провадження у справі закрито або заяву залишено без розгляду, вжиті заходи забезпечення позову застосовуються до набрання судовим рішенням законної сили. Проте суд може одночасно з ухваленням судового рішення або після цього постановити ухвалу про скасування заходів забезпечення позову.
Оскільки, у задоволенні позову відмовлено, а тому суд приходить до висновку, що є достатньо підстав для задоволення заяви про скасування заходів забезпечення позову, вжитих на підставі ухвали Франківського районного суду м. Львова від 18 травня 2017 року.
Керуючись10,11, 60, 169, 208, 209, 212-215, 218 ЦПК України, ст.ст. 11, 15, 16, 316, 317, 321, 376, 391 ЦК України, ст.38, 39-1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», суд,-
В И Р І Ш И В :
У задоволенні позову ОСОБА_2 до ОСОБА_3, Львівської міської ради, Інспепкції Державного архітектурно-будівельного контролю, за участю третіх осіб ТзОВ «Вестбетонбуд», ТОВ «Укрсвіт 2021» про скасування містобудівних умов та обмежень, декларації про початок виконання будівельних робіт та зобов'язання усунути порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил - відмовити.
Скасувати заходи забезпечення позову, застосовані ухвалою Франківського районного суду м. Львова від 18 травня 2017 р. про зобов'язання ОСОБА_3, ТзОВ «Вестбетонбуд», ТОВ «Укрсвіт 2021» зупинити будівництво (проведення будівельних робіт) багатоквартирного житлового будинку з критою автостоянкою для мешканців будинку на АДРЕСА_2.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через Франківський районний суд м. Львова шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні під час проголошення рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя: Мартьянова С.М.