Ухвала суду № 67985536, 25.07.2017, Вінницький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.07.2017
Номер справи
127/6923/17
Номер документу
67985536
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 127/6923/17

Головуючий у 1-й інстанції: Романюк Л.Ф.

Суддя-доповідач: ОСОБА_1

25 липня 2017 року

м. Вінниця

Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Залімського І. Г.

суддів: Смілянця Е. С. Сушка О.О. ,

секретар судового засідання: Гіюк Д.М.

за участі:

позивача: ОСОБА_2

представника відповідача: ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради на постанову Вінницького міського суду Вінницької області від 01 червня 2017 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради, управління соціального захисту населення "Лівобережне", міська комісія з питань призначення та надання населенню житлових субсидій про зобов'язання прийняти рішення,

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_2 звернувся до Вінницького міського суду Вінницької області із позовом до Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради, управління соціального захисту населення "Лівобережне", міська комісія з питань призначення та надання населенню житлових субсидій про зобов'язання прийняти рішення.

Постановою Вінницького міського суду Вінницької області від 01 червня 2017 року позов задоволено.

Не погоджуючись із вказаним судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просив постанову Вінницького міського суду Вінницької області від 01 червня 2017 року скасувати, прийняти нове рішення про відмову в задоволенні позовних вимог в повному обсязі, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, невідповідність висновків суду обставинам справи, що призвело до неповного зясування обставин справи і, як наслідок, невірного вирішення справи та прийняття необґрунтованої постанови.

Представник відповідача в судовому засіданні апеляційну скаргу підтримав у повному обсязі, просив вимоги, що в ній викладені, задовольнити.

Представник позивача заперечив проти задоволення апеляційної скарги.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення учасників процесу, що з'явилися в судове засідання, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Як вірно встановлено судом першої інстанції, згідно повідомлення про надання субсидії № 534466 від 13.12.2016 року ОСОБА_2 було надано субсидію. Субсидію призначено для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на опалювальний період з листопада місяця 2016 року по квітень місяць 2017 року включно (а.с.6).

20.12.2016 року ОСОБА_2 звернувся до Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради Управління соціального захисту населення «Лівобережне» з заявою про виправлення допущеної помилки та призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на опалювальний період з жовтня місяця 2016 року по квітень місяць 2017 року включно (а.с.7).

У відповіді № 08-00-019-2036 від 17.01.2017 року заступника директора департаменту начальника управління Департаменту зазначено, що усі дії щодо призначення субсидії були проведенні відповідно до чинного законодавства України, оскільки позивачем надіслано заяву поштою 11.11.2016 року, акт опиту сусідів, щодо підтвердження фактичного не проживання 5 осіб, які зареєстровані у будинку позивача від 24.11.2016 року. Згідно рішення комісії (протокол № 50 від 13.12.2016 року) позивачу призначено субсидію в розмірі 1767, 30 грн. на період з 01.11.2016 року по 30.04.2017 рік (а.с.8).

23.01.2017 року позивач звернувся до директора Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА з заявою про виправлення допущенної помилки та призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на опалювальний період з 01.10.2016 року по 30.04.2017 року включно (а.с.9).

Листом від 24.02.2017р №27-Ч-294-7 Департамент соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА повідомив позивача, що відповідач призначив субсидію з 01.11.2016 року по 30.04.2017 року, тому що позивачем був наданий акт опиту сусідів від 24.11.2016 року, яким підтверджується те, що на дату опитування в будинку позивача зареєстровані, але фактично не проживають 5 осіб (а.с.10).

Позивач не погоджується із вказаними відповідями та вважає, що субсидія йому повинна бути призначеною з 01.10.2016р. по 30.04.2017р., а тому звернувся до суду.

Задовольняючи позов, суд першої інстанції виходив з того, що субсидія позивачу була призначена з порушеннями, зокрема, була призначена не на весь опалювальний період. З метою належного захисту прав позивача, суд зобов'язав Департамент соціальної політики Вінницької міської ради Управління соціального захисту населення «Лівобережне» міська комісія з питань призначення та надання населенню житлових субсидій призначити позивачу субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на опалювальний період з 01.10.2016 року.

Колегія суддів погоджується із вказаним висновком суду першої інстанції та враховує викладене нижче.

Питання щодо надання субсидій регулюється Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №848 від 21.10.1995р. (далі - Положення №848).

Відповідно до п.7 Положення №848, субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.

Кількість зазначених осіб визначається на початок місяця, в якому надійшло звернення за призначенням субсидії.

У разі коли кількість фактично проживаючих зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб є меншою, ніж кількість зареєстрованих у такому приміщенні (будинку) осіб, субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, які фактично у ньому проживають, на підставі рішення районної, районної у мм. Києві і Севастополі держадміністрації та виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради або утвореної ними комісії та актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

Відповідно до акту сусідів ОСОБА_2, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, засвідченого квартальним комітетом «ОСОБА_7 - Центр», від 24.11.2016 року фактично за адресою: м. Вінниця, 3-й провул. Ганни Морозової, буд. 4, не проживають ОСОБА_8, ОСОБА_9 (а.с.53).

Згідно п. 13 Положення, структурні підрозділи з питань соціального захисту населення мають право робити запити та безоплатно отримувати у строк до 15 календарних днів від ДФС, Державтоінспекції, інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, суб'єктів господарювання, які здійснюють технічну інвентаризацію об'єктів нерухомого майна, вищих навчальних закладів, фондів соціального страхування інформацію, необхідну для призначення субсидій та проведення перевірок достовірності даних, отриманих від осіб, які звертаються за призначенням субсидій.

Встановлено, що відповідачем було перевірено дані ОСОБА_2 щодо кількості фактично проживаючих за адресою м. Вінниця, 3-1 провулок Г. Морозової, 4 про що було складено ОСОБА_8 обстеження матеріально-побутових умов сім'ї ОСОБА_2 від 06.12.2016р. (а.с.32) і яким було підтверджено факт не проживання вказаних осіб на дату звернення останнім до відповідача про призначення субсидії.

Згідно пп. 6 п. 14 Положення № 848, у разі звернення із заявою про призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом двох місяців з початку опалювального (неопалювального) сезону субсидія призначається з початку такого сезону.

Відповідно до п.2 Правил надання населенню послуг з газопостачання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 1999 р. № 2246, опалювальний період - період з 1 жовтня по 30 квітня включно.

Отже, відповідач повинен був призначити позивачу субсидію з початку опалювального сезону, тобто з 1 жовтня 2016 року.

На підставі викладеного, судова колегія вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права і прийшов до обґрунтованого висновку про задоволення позовних вимог, а доводи апеляційної скарги не спростовують висновки суду першої інстанції.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 198 та статті 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Таким чином, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду першої інстанції - без змін.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд

У Х В А Л И В :

апеляційну скаргу Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради залишити без задоволення, а постанову Вінницького міського суду Вінницької області від 01 червня 2017 року - без змін.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст. 212 КАС України.

Ухвала суду складена в повному обсязі 01 серпня 2017 року.

Головуючий ОСОБА_1 Судді ОСОБА_10 ОСОБА_11