Постанова № 6794044, 29.10.2009, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.10.2009
Номер справи
2а-6007/09/1370
Номер документу
6794044
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 жовтня 2009 року о 17 год., 03 хв. м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд, суддя Гавдик З.В.

секретар судового засідання Черній Ю.Л.

розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу № 2а-6007/09/1370

за позовом Прокурора Городоцького району м. Львова в інтересах держави в особі уповноваженого органу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області,

прокурор не зявився

представник позивача не зявився до Фізичної особи підприємця ОСОБА_1,

представник не з'явився про стягнення фінансової санкції в сумі 1700 грн.

Прокурор Городоцького району м. Львова звернувся до Львівського окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі уповноваженого органу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області з адміністративним позовом до Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансової санкції в сумі 1700 грн.

Позивач свої позовні вимоги обґрунтовує Законом України «Про автомобільний транспорт», Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті».

Представник позивача 16.10.2009 року за вхідним № 33722 подав суду заяву від 16.10.2009 року, у якій просить суд розглядати справу без його участі, позовні вимоги підтримує у повному обсязі, просить позов задоволити повністю, оскільки станом на 26.10.2009 року фінансова санкція відповідачем у добровільному порядку не сплачена.

Прокурор в судовому засідання не зявився, причини неявки не повідомив.

Відповідач в судове засідання явку повноважного представника не забезпечив, причини неявки не повідомив, заперечення на позовну заяву не подав.

Безпосередньо, всебічно, повно та обєктивно дослідивши наявні у справі докази, давши їм оцінку, суд

ВСТАНОВИВ:

Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Законом України «Про автомобільний транспорт» № 2344-ІІІ від 05.04.2001 року із змінами і доповненнями, Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» № 1567 від 08.11.2006 року із змінами і доповненнями, Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України «Про затвердження Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті» за № 888 від 14.12.2005 року із змінами і доповненнями, КАС України.

Згідно ст. 1 Закону України «Про автомобільний транспорт», автомобільний перевізник - фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.

Згідно ст. 3 цього ж Закону, ним регулюються відносини між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень.

Згідно ч. 1 ст. 5 цього ж Закону, основним завданням державного регулювання та контролю у сфері автомобільного транспорту є створення умов безпечного, якісного й ефективного перевезення пасажирів та вантажів, надання додаткових транспортних послуг.

Згідно пп. 1, 2 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, затвердженого Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України № 888 від 14.12.2005 року, Територіальні органи (територіальні управління) Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в областях, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі є територіальними структурними підрозділами Головавтотрансінспекції без права юридичної особи, мають печатку зі своїм найменуванням і зображенням малого Герба України.

Пунктом 4 цього ж Положення встановлено, основними завданнями територіальних управлінь у відповідному регіоні є: 1) здійснення відповідно до законодавства державного нагляду за дотриманням правил безпечного функціонування автомобільного транспорту загального користування; 2) здійснення державного контролю за дотриманням субєктами господарювання усіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування; 3) забезпечення дотримання вимог законодавства у сфері ліцензування в автомобільному транспорті загального користування.

Згідно ст. 30 Закону України «Про автомобільний транспорт», автомобільний перевізник, здійснює перевезення пасажирів на договірних умовах, зобов'язаний: утримувати транспортні засоби в належному технічному та санітарному стані, забезпечувати їх своєчасне подання для посадки пасажирів та відправлення; забезпечувати проїзд пасажирів до зупинки чи місця призначення за маршрутом без додаткових витрат у разі припинення поїздки через технічну несправність транспортного засобу; проходити технічний огляд транспортного засобу на станції технічного обслуговування з обов'язковою відміткою в сервісній книжці; щорічно проходити медичний огляд з отриманням довідки встановленого зразка.

Згідно п. 21 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті», у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт.

07.05.2009 року проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, якою виявлено порушення відповідачем законодавства про автомобільний транспорт, а саме, відсутня ліцензійна картка на транспортний засіб марки «Daimler-Crysler», номерний знак НОМЕР_1 та надання послуг з перевезення пасажирів та вантажів без оформлення належних документів, чим порушено вимоги ст.ст. 39, 48, ч. 3 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», про що складено акт № 142130.

Згідно пп. 5 п. 5 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, затвердженого Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України, Територіальні управління відповідно до покладених на них завдань у відповідному регіоні здійснюють контроль за додержанням ліцензіатами Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом відповідно до видів робіт, визначених Законом України «Про автомобільний транспорт», та видають розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов .

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції

за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

26.05.2008 року тимчасово виконуючим обовязки начальника Територіального управління головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області винесено постанову № 03052 про застосування до відповідача фінансової санкції в сумі 1700 грн.

Відповідно до п. 26 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті», справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням.

Відповідач правом оскарження, передбаченим п. 32 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» не скористався .

Згідно п. 28 цієї ж Постанови, фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Відповідачем у встановлений законодавством строк, сума застосованих фінансових санкцій добровільно не сплачена.

Таким чином, оскільки на відповідача законодавцем покладений обовязок дотримуватись вимог законодавства про автомобільний транспорт, відтак позовні вимоги позивача про стягнення фінансової санкції в сумі 1700 грн. підлягають задоволенню,

Розподіл судових витрат згідно ст. 94 КАС України не застосовується, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору на підставі ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» № 7-93 від 21 січня 1993 року (зі змінами та доповненнями).

Керуючись ст.ст. 69, 70, 159-163, 167 КАС України, суд -

П Р И Й Н Я В:

1. Адміністративний позов задоволити повністю.

2. Стягнути з Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_2, АДРЕСА_1) до бюджету (ЗКПО 22406168, Банк одержувача УДК у Львівській області, р/р 31117106700005, код платежу 21081100, МФО 825014) фінансову санкцію в сумі 1700 грн.

3. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

4. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанову суду першої інстанції повністю або частково в порядку і строки встановлені ст. 186 КАС України:

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова складена у повному обсязі 02.11.2009 року

Суддя Гавдик З.В.