Постанова № 6793971, 29.10.2009, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.10.2009
Номер справи
2а-5322/09/1370
Номер документу
6793971
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 жовтня 2009 року о 16 год., 50 хв. м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд, суддя Гавдик З.В.

секретар судового засідання Черній Ю.Л.

розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу № 2а-5322/09/1370

за позовом Заступника прокурора м. Львова в інтересах держави в особі Львівського міського центру зайнятості,

прокурор Шубка К.П. (посвідчення № 84 від 17.07.2009 року)

представник позивача Костів Л.І. (довіреність № 357/14 від 13.01.2009 року) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Автотранс Електрон»,

представник Соломченко І.В. (довіреність від 30.09.2009 року) про стягнення штрафу в сумі 2520 грн.

Заступник прокурора м. Львова звернувся до Львівського окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі Львівського міського центру зайнятості з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Автотранс Електрон» про стягнення штрафу в сумі 2520 грн.

Позивач свої вимоги обґрунтовує тим, що Львівським міським центром зайнятості скеровано відповідачу у ІІІ кварталі 2009 року на посаду токаря в рахунок 5% квоти безробітних котрі є особами перед пенсійного віку, а саме, ОСОБА_1, якому відповідачем відмовлено у працевлаштуванні. Внаслідок цього, позивачем на імя відповідача скеровано вимогу № 6378/14 від 20.07.2009 року про сплату штрафу в розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат, в сумі 2520 грн.

Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просила задоволити позов повністю.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала у повному обсязі, просила суд задоволити позов повністю з підстав зазначених у позовній заяві.

Відповідач подав суду заперечення проти позову, якому зазначає, що у звязку з економічною кризою, обєм робіт по перевезенню вантажів та ремонту автомобілів значно скоротився. Внаслідок цього, посада токаря була скорочена, залишковий склад робітників товариства переведений на 4-х годинний робочий день. Крім цього, ТОВ «Автотранс Електрон» звернулося листом № 140 від 31.07.2009 року до Шевченківського центру зайнятості про перенесення квоти по бронюванню робочих місць на посаду токаря або електрозварювальника з 3-го кварталу 2009 року на грудень 2009 року.

Представник відповідача проти позов заперечила, просила суд відмовити у задоволенні позовних вимог.

Заслухавши пояснення прокурора, представників сторін, безпосередньо, всебічно, повно та обєктивно дослідивши наявні у справі докази, давши їм оцінку, суд

ВСТАНОВИВ:

Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Законом України «Про зайнятість населення» за № 803-XI від 01.03.1991 року, із змінами і доповненнями , Положенням про порядок бронювання на підприємствах, в організаціях і установах робочих місць для працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 578 від 27.04.1998 року, КАС України.

Згідно наказу Департаменту економічної політики Львівської міської ради № 29р від 15.12.2008 року «Про бронювання робочих місць для працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту у м. Львові на 2009 року», за відповідачем заброньовано одне робоче місце для працевлаштування соціально-незахищеної категорії громадян, а саме, для працевлаштування особи перед пенсійного віку.

Згідно наказу ТОВ «Автотранс-Електрон» № 17 від 03.12.2008 року, в звязку з світовою фінансовою кризою, з 1 грудня 2008 року роботу товариства переведено на 4-х годинний робочий день.

09.07.2009 року Львівським міським центром зайнятості скеровано на посаду токаря ОСОБА_1 в рахунок 5% квоти безробітних котрий є особою перед пенсійного віку, що підтверджується направленням на працевлаштування № 13500907020003001 від 09.07.2009 року та бронюванням робочих місць у м. Львові на 2009 рік. Однак, ОСОБА_1. відповідачем відмовлено у працевлаштуванні.

16.07.2009 року за № 131, 132 та 31.07.2009 року за № 140 ТОВ «Автотранс-Електрон" зверталось листами до Шевченківського центру зайнятості про перенесення квоти по бронюванню робочих місць на посаду токаря або електрозварювальника з 3-го кварталу 2009 року на грудень 2009 року.

Внаслідок цього, Львівським міським центром зайнятості направлено ТОВ «Автотранс-Електрон» вимогу № 6371/14 від 20.07.2009 року про сплату штрафу в сумі 2520 грн., яка отримана відповідачем 29.07.2009 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення № 10300838, однак у встановлений у ній термін добровільно не сплачена.

Згідно ч. 1 ст. 1 Закону України «Про зайнятість населення», зайнятість - це діяльність громадян, пов'язана із задоволенням особистих та суспільних потреб і така, що, як правило, приносить їм доход у грошовій або іншій формі.

Згідно п. 1 Положення про порядок бронювання на підприємствах, в організаціях і установах робочих місць для працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту,

- броня - кількість робочих місць для обов'язкового працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту;

- квота робочих місць - закріплена норма робочих місць, у тому числі з гнучкими формами зайнятості, у відсотках до кількості робочих місць для обов'язкового працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту.

Згідно п. «г» ч. 1 ст. 5 цього ж Закону України, держава забезпечує надання додаткових гарантій щодо працевлаштування працездатним громадянам у працездатному віці, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці, у тому числі особам передпенсійного віку (чоловікам по досягненні 58 років, жінкам - 53 років).

Згідно ч. 2 ст. 5 цього ж Закону України, для працевлаштування зазначених у частині 1 цієї статті категорій громадян (крім інвалідів, які не досягли пенсійного віку) місцеві державні адміністрації, виконавчі органи відповідних рад за поданням центрів зайнятості встановлюють квоту робочих місць для підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форм власності та організаційних форм з чисельністю працюючих понад 20 осіб для бронювання ними до 5 відсотків загальної кількості робочих місць, у тому числі з гнучкими формами зайнятості.

Згідно п. 5 Положення про порядок бронювання на підприємствах, в організаціях і установах робочих місць для працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту, центри зайнятості під час розроблення територіальних програм зайнятості населення готують пропозиції місцевим державним адміністраціям, виконавчим органам відповідних рад щодо величини броні та квоти робочих місць на підприємствах на наступний рік.

Згідно п. 8 цього ж Положення, центри зайнятості узагальнюють інформацію підприємств і подають місцевим державним адміністраціям, виконавчим органам відповідних рад пропозиції про встановлення підприємствам броні та квоти робочих місць. У разі виникнення розбіжностей між підприємством та державною службою зайнятості щодо встановлення броні та квоти робочих місць остаточне рішення приймається місцевою державною адміністрацією, виконавчим органом відповідної ради.

Згідно п. 10 цього ж Положення, у разі тимчасового скорочення обсягів виробництва підприємства і переведення його працівників на неповний робочий день (тиждень) прийняття на роботу громадян в рахунок квоти робочих місць за погодженням з державною службою зайнятості може бути тимчасово припинено за умови забезпечення дотримання цієї квоти до кінця року в повному обсязі.

Однак, відповідач звернувся до центру зайнятості після прийняття остаточного рішення щодо встановлення броні та квоти робочих місць для працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту, що підтверджується листами від 16.07.2009 року за № 131, 132 та від 31.07.2009 року за № 140.

Згідно ч. 3 ст. 5 Закону України «Про зайнятість населення», у разі відмови у прийомі на роботу громадян із числа категорій, зазначених у частині 1 цієї статті (крім інвалідів, які не досягли пенсійного віку), у межах установленої броні з підприємств, установ та організацій державна служба зайнятості стягує штраф за кожну таку відмову в розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат. Одержані кошти спрямовуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і можуть використовуватися для фінансування витрат підприємств, установ та організацій, які створюють робочі місця для цих категорій населення понад встановлену квоту.

Таким чином, позовні вимоги Львівського міського центру зайнятості про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Автотранс-Електрон» штрафу за відмову у працевлаштуванні в рахунок 5 відсотків квоти ОСОБА_1 в сумі 2520 грн. підлягають задоволенню повністю, оскільки законодавством на відповідача покладений обовязок працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту. Відповідач звертався про перенесення квоти на пізніший термі лише після відмови у працевлаштуванні ОСОБА_1

Розподіл судових витрат згідно ст. 94 КАС України не застосовується, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п. 34 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» № 7-93 від 21 січня 1993 року (зі змінами і доповненнями).

Керуючись ст.ст. 69, 70, 160-163 КАС України, суд -

П Р И Й Н Я В:

1. Адміністративний позов задоволити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Автотранс Електрон» (ЄДРПОУ 23888413, м. Львів, вул. Ярошенка, 28) на користь Львівського міського центру зайнятості (ЄДРПОУ 25555035, м. Львів, вул. Княгині Ольги, 122, р/р 37171972900002, ГУДКУ у Львівській області, МФО 825014) стягнення штрафу за відмову у працевлаштуванні в рахунок 5% квоти ОСОБА_1 в сумі 2520 грн.

3. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

4. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанову суду першої інстанції повністю або частково в порядку і строки встановлені ст. 186 КАС України:

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова в повному обсязі складена 03.11.2009 року.

Суддя Гавдик З.В.