
Справа № 815/3839/17
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
21 липня 2017 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Свида Л.І., розглянувши адміністративний позов Заступника прокурора Одеської області в інтересах держави в особі Одеської міської ради до Державної архітектурно-будівельної інспекції України, третя особа - ПАТ «ОДЕСА-АВТО» про скасування реєстрації декларації про готовність обєкта до експлуатації,-
ВСТАНОВИВ:
До суду звернувся Заступник прокурора Одеської області в інтересах держави в особі Одеської міської ради з адміністративним позовом до Державної архітектурно-будівельної інспекції України, третя особа - ПАТ «ОДЕСА-АВТО» про скасування реєстрації декларації про готовність обєкта до експлуатації, проведену Інспекцією ДАБК в Одеський області 22.11.2012 року №ОД14212226835 щодо будівництва демонстраційно виставкового салону, розташованого за адресою: м.Одеса, Олександрівський проспект ріг вул. ОСОБА_1, замовником у якій зазначено ТОВ «Автомобільний дім Одеса».
Вивчивши матеріали справи, суддя вважає, що позовну заяву необхідно залишити без руху, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви зясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 106 цього Кодексу.
Відповідно до п.п. 3, 4 ч.1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються: ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Згідно з п. 9 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Заступник прокурора Одеської області в адміністративному позову зазначає відповідачем ОСОБА_2 архітектурно-будівельну інспекцію України та обґрунтовує позовні вимоги до зазначеного відповідача, враховуючи здійснення ним, як центрального органу виконавчої влади, повноважень щодо прийняття обєктів до експлуатації та здійснення державного архітектурно-будівельного контролю.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства» (№320-VIII від 09.04.2015 року), який набрав чинності 01 вересня 2015 року, передбачена передача функцій та частини повноважень щодо здійснення державного архітектурного будівельного контролю від Державної інспекції архітектурно-будівельного контролю України органам місцевого самоврядування та місцевим органам виконавчої влади.
На виконання цього Закону рішенням Одеської міської ради №6908-VI від 10.09.2015 року «Про внесення змін до рішення Одеської міської ради від 17 грудня 2013 року № 4185-VI «Про затвердження структури виконавчих органів, загальної чисельності апарату Одеської міської ради та її виконавчих органів в новій редакції», в яке внесено зміни рішенням № 579-VII від 27.04.2016 року, створено Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради (юридична адреса: 65009, м. Одеса, вул. Черняховського, 6) та затверджено Положення про Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради.
Повноваження щодо здійснення державного архітектурно-будівельного контролю за дотриманням вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил, положень містобудівної документації всіх рівнів по обєктах І-IV категорії, розташованих в межах міста Одеси відповідно до законодавства Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області передані Управлінню державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради.
При цьому, відповідно до п. 5 ст. 7 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», контроль за виконавчими органами з питань державного архітектурно-будівельного контролю міських рад у межах делегованих цим Законом державних повноважень здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.
Враховуючи вищевикладене, Заступнику прокурора Одеської області необхідно обґрунтувати в чому полягають дії або бездіяльність Державної архітектурно-будівельної інспекції України, які рішення прийняті цим органом щодо спірної реєстрації та зазначити які вимоги звернуті до Державної архітектурно-будівельної інспекції України, яка є фактично контролюючим органом за виконавчим органом з питань державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради у межах делегованих державних повноважень.
Згідно ст. 108 КАС України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення та встановлюється строк достатній для усунення недоліків.
Враховуючи вищевикладене, адміністративний позов повинен бути залишений без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків шляхом подання до суду уточненого адміністративного позову та його копій відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб, з урахуванням копії уточненого адміністративного позову для суду.
Керуючись ст. ст. 106, 108 КАС України, суддя,-
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов Заступника прокурора Одеської області в інтересах держави в особі Одеської міської ради до Державної архітектурно-будівельної інспекції України, третя особа - ПАТ «ОДЕСА-АВТО» про скасування реєстрації декларації про готовність обєкта до експлуатації, проведену Інспекцією ДАБК в Одеський області 22.11.2012 року №ОД14212226835 щодо будівництва демонстраційно виставкового салону, розташованого за адресою: м.Одеса, Олександрівський проспект ріг вул. ОСОБА_1, замовником у якій зазначено ТОВ «Автомобільний дім Одеса» - залишити без руху.
Клопотання Заступника прокурора Одеської області про забезпечення позову залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність усунути недоліки у строк до 02 серпня 2017 року.
Розяснити позивачу, що у разі не усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом термін, позов та клопотання про забезпечення позову буде повернуто позивачеві відповідно до приписів п.1 ч.3 ст.108 КАС України.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду в порядку та в строки, встановлені ст. 186 КАС України.
Суддя Л.І. Свида