Постанова № 67851023, 09.06.2017, Печерський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
09.06.2017
Номер справи
761/3747/17
Номер документу
67851023
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

печерський районний суд міста києва

Справа № 761/3747/17

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 червня 2017 року суддя Печерського районного суду м. Києва Тарасюк К.Е., за участю представників Національного агентства з питань запобігання корупції Слатіна В.М., Виноградової Д.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1, за ст. 212-21 КУпАП,-

встановив:

ОСОБА_4, будучи керівником політичної партії «Народний рух України, НРУ» (код ЄДРПОУ 00013209), яка знаходиться за юридичною та фактичною адресою: м. Київ, вул. Гончара, 33 (далі - Партія) порушив встановлений порядок подання фінансового Звіту про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, за наступних обставин.

До Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - Національне агентство) 07.11.2016 надійшов Звіт Партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру (далі - Звіт) за III квартал 2016 року.

Проте, включені до Звіту звітні дані не відповідають вимогам законодавства, а саме: Звіти 175 місцевих організацій Партії, які в установленому порядку набули статусу юридичної особи, подано непрошитими, що є порушенням абзацу 2 пункту 1 розділу II Положення про порядок подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 28.07.2016 № 2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.08.2016 за № 1185/29315 (далі - Положення), відповідно до якого Звіт у паперовій формі повинен бути пронумерований, прошитий та містити на останній сторінці напис «Усього пронумеровано, прошито, скріплено печаткою та підписом аркушів», найменування посади керівника (уповноваженої особи політичної партії), його (її) прізвище, ініціали та підпис, відбиток печатки.

У Звітах 177 місцевих організацій Партії, які в установленому порядку набули статус юридичної особи заповнені не всі обов'язкові таблиці Звіту, що є порушенням пункту 1 розділу III Положення відповідно до якого місцевою організацією політичної партії обов'язково заповнюються титульна сторінка, таблиці «Загальна інформація про політичну партію», «Місцеві організації політичної партії, які в установленому порядку набули статусу юридичної особи» та «Зведена таблиця Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру», остання сторінка форми Звіту. Розділи та таблиці заповнюються та подаються у разі наявності інформації (таблиці з прочерками або нулями можуть не надаватися).

До Звіту Партії не додано копій документів, що підтверджують право власності Партії на нежитлові приміщення, зазначені у пункті 1.1 глави 1 розділу І Звіту та право користування Партією приміщення, зазначеного у пункті 2.1 глави 2 розділу І Звіту, що є порушенням частини дванадцятої статті 17 Закону України «Про політичні партії в Україні» (далі - Закон), відповідно до якої до звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру додаються копії документів, що підтверджують, відображені у звіті відомості та порушенням підпункту 2 пункту 10 розділу II Положення.

В підпункті 1 пункту 1.1 глави 1 розділу III Звіту Партією не зазначені прізвище, їм я та по батькові, місце проживання та реєстраційні номери облікових карток платників податків фізичних осіб, які зробили внески, що є порушенням пункту 2 частини дев'ятої статті 17 Закону, відповідно до якого у звіті політичної партії зазначається прізвище, ім'я, по батькові (за наявності), місце проживання та реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) фізичної особи, яка здійснила внесок на підтримку політичної партії та пункту 7 розділу II Положення.

У підпункті 1 пункту 1.1, підпункті 2 пункту 1.1 розділу IV та підпункті 1 пункту 1.1 розділу V Звіту не зазначено дату здійснення кожного платежу з рахунків Партії, відомості про місце проживання або місцезнаходження отримувачей відповідних платежів, що є порушенням пункту 4 частини дев'ятої статті 17 Закону, відповідно до якого у Звіті зазначається дата здійснення кожного платежу з рахунків політичної партії, отримувач відповідного платежу (із зазначенням відомостей, передбачених пунктом 2 цієї частини для осіб, які здійснюють внески на підтримку політичної партії"), цільове призначення та розмір кожного платежу та пункту 7 розділу II Положення.

У зведений таблиці здійснення платежів з рахунків політичної партії станом на кінець відповідного кварталу розділу IV Звіту Миколаївської крайової (обласної) організації Партії у рядку «платежі з рахунків політичної партії, усього, у тому числі: на користь юридичних осіб» зазначена сума у розмірі 16 826, 23 гривень, проте ця інформація не відображена у підпункті 2 пункту 1.1 відповідної таблиці розділу IV Звіту із зазначенням дати здійснення кожного платежу з рахунків політичної партії, отримувача відповідного платежу (із зазначенням відомостей,. передбачених для осіб, які здійснюють внески на підтримку політичної партії), цільове призначення та розмір кожного платежу, що є порушенням пункту 4 частини дев'ятої статті 17 Закону, відповідно до якого у Звіті зазначається дата здійснення кожного платежу з рахунків політичної партії, отримувач відповідного платежу (із зазначенням відомостей, передбачених пунктом 2 цієї частини для осіб, які здійснюють внески на підтримку політичної партії), цільове призначення та розмір кожного платежу та пункту 7 розділу II Положення.

У підпункті 1 пункту 1.1 глави 1 розділу III Звіту Івано-Франківською крайової організації Партії не зазначені реєстраційні номери облікових карток платників податків фізичних осіб, які зробили внески, що є порушенням пункту другого частини дев'ятої статті 17 Закону відповідно до якого у звіті політичної партії зазначається прізвище, ім'я, по батькові (за наявності), місце проживання та реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) фізичної особи, яка здійснила внесок на підтримку політичної партії та пункту 7 розділу II Положення.

Правопорушення виявлено 26.12.2016.

ОСОБА_4 про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином шляхом направлення судової повістки на відому суду адресу проживання, однак в судове засідання не з'явився неодноразово, клопотань про відкладення розгляду справи від нього не надходило. За таких обставин, а також приймаючи до уваги, що суд позбавлений можливості в рамках Кодексу України про адміністративні правопорушення вжити заходів для забезпечення явки учасників процесу в судове засідання, окрім як шляхом направлення судової повістки, а законом передбачений скорочений строк притягнення особи до адміністративної відповідальності, суд визнав можливим розглянути справу за відсутності в судовому засіданні ОСОБА_4 на підставі наявних у справі доказів.

З пояснень ОСОБА_4 на стадії складання протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що він визнав свою вину у вчиненні правопорушення.

В судовому засіданні представники Національного агентства з питань запобігання корупції Слатін В.М., Виноградова Д.Г. підтримали фактичні дані, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення.

Виходячи зі змісту ст.ст. 7, 254, 279 КУпАП, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення, який є єдиною підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності.

Вина ОСОБА_4 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП, підтверджується фактичними даними протоколу про адміністративне правопорушення, який складений компетентною особою і зміст якого відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, актом про проведення аналізу звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру від 26.12.2016 висновком про результати аналізу звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру від 27.12.2016 № 492, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 12.01.2017 № 6.

Між тим, статтею 247 КУпАП (пунк 7) імперативно встановлено, що провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.

Вчинення будь-яких процесуальних дій з метою погіршення становища особи, яка притягується до відповідальності, за межами строку притягнення до адміністративної відповідальності законом не передбачено.

У відповідності до положень ч. 2 ст.38 КУпАП, якщо справа про адміністративне правопорушення підвідомча суду, стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення. Адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Як зазначено судом вище, вчинене ОСОБА_4 правопорушення виявлено 26.12.2016.

Таким чином, на час судового розгляду справи сплинув передбачений ст. 38 КУпАП трьохмісячний строк притягнення особи до адміністративної відповідальності, а відтак справа підлягає закриттю на підставі п.7 ст. 247 КУпАП.

Керуючись ст.ст. 38, 245,247,283,284 КпАП України, суд,-

П О С Т А Н О В И В :

Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_3 за ст. 212-21 КУпАП закрити у зв'язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення.

Постанова може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, її захисником протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційного суду м. Києва через суд першої інстанції.

Суддя К.Е. Тарасюк