Єдиний державний реєстр судових рішень
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
______________________________
УХВАЛА
"04" листопада 2009 р.Справа № 26/94-09-2105 Господарський суд Одеської області у складі : судді Никифорчука М.І.
при секретареві Войтенко С.М.
за участю представників :
від скаржника ( відповідача у справі ) : не з’явився;
від виконавчої служби : не з’явився ;
розглянувши у відкритому судовому засіданні скаргу Фонтанської сільської ради Комінтернівського району Одеської області на дії головного державного виконавця відділу державної виконавчої служби Комінтернівського районного управління юстиції Одеської області при виконанні наказу господарського суду Одеської області у справі № 26/94-09-2105 від 27.07.2009 р. за позовом ПП „Град-Сервіс” до Фонтанської сільської ради Комінтернівського району Одеської області про стягнення 328608,54 грн., -
у с т а н о в и в :
Рішенням господарського суду Одеської області від 15 липня 2009 р. позов ПП „Град-Сервіс” задоволено частково. З Фонтанської сільської ради Комінтернівського району Одеської області (67571, Одеська область, Комінтернівський район, с. Фонтанка, вул.Степна, 4; код ЄДРПОУ 04379746, п/р № 35413065001841 в ГУДКУ в Одеській області ) на користь приватного підприємства «Град-Сервіс»( 67801, Одеська область, смт. Овідіополь, вул. Одеська, 16; код ЄДРПОУ 32635131. п/р 26001310859501 в АБ «Південний»м. Одеси, МФО 328209 ) стягнуті - сума основного боргу в розмірі 294797,97 грн., пені в розмірі - 11711,15 грн., 3% річних в розмірі - 1473,98 грн., індекс інфляції в розмірі –2751,45 грн., державного мита в сумі 3107,35 грн. та витрат на інформаційно –технічне забезпечення судового процесу в сумі 295,50 грн. В решті позову відмовлено.
На виконання вказаного рішення 27 липня 2009 р. виданий наказ терміном дії до 26 липня 2012 р.
Постановою Одеського апеляційного господарського суду від 22 вересня 2009 р. вказане рішення частково скасовано та його резолютивна частина викладена таким чином :
„Позовні вимоги приватного підприємства „Град-Сервіс” задовольнити в повному обсягу.
Стягнути з Фонтанської сільської ради Комінтернівського району Одеської області (67571, Одеська область, Комінтернівський район, с. Фонтанка, вул. Степна, 4; код ЄДРПОУ 04379746, п/р № 35413065001841 в ГУДКУ в Одеській області ) на користь приватного підприємства «Град-Сервіс»( 67801, Одеська область, смт. Овідіополь, вул. Одеська, 16; код ЄДРПОУ 32635131, п/р 26001310859501 в АБ «Південний»м. Одеси, МФО 328209 ) - 294797,97 грн. основного боргу, 11 711,15 грн.- пені, 1473,98 грн.- пені, 4225,44 грн. індекса інфляції, 16400 грн. –збитків, заподіяних у зв’язку зі знищенням контейнерів, 3286,09 грн. державного мита за розгляд позовної заяви та 312,50 грн. витрати на ІТЗ судового процесу.
На виконання вказаної постанови 06 жовтня 2009 р. виданий наказ терміном дії до 22.09.2012 р.
08.09.2009 р. до господарського суду Одеської області звернулась Фонтанська сільська рада ( далі –Рада) із скаргою на дії головного державного виконавця відділу державної виконавчої служби Комінтернівського районного управління юстиції Одеської області ( далі –виконавча служба) при виконанні наказу господарського суду Одеської області у справі № 26/94-09-2105 від 27.07.2009 р. у якої зазначає наступне.
У провадженні виконавчої служби знаходиться наказ Господарського суду Одеської області № 26/94-09-2105, виданий 27.07.09 р. на суму - 23 634, 92 коп. на виконання якого, виконавчою службою винесена постанова про відкриття виконавчого провадження ВП № 14158588 від 10.08.09р.
Листом № 1061 від 27.08.09 р. (отримано Радою 28.08.09 р.) Управління державного казначейства у Комінтернівському районі Головного управління Державного казначейства в Одеській області (надалі - Казначейство) зверталось до Ради з повідомленням про надходження до Казначейства платіжних вимог № 6 від 27.08.09 р. на суму 73 705 грн. 57 коп., № 3 від 27.08.09 р. на суму 60 054 грн. 00 коп. та № 4 на суму 23 634 грн. 94 коп. на списання грошових коштів у зазначених сумах з рахунків Ради.
Стягування грошових коштів, відповідно до визначених платіжних вимог повинно було здійснюватись з рахунку № 35427053001841 «батьківська плата, кошти за продукти харчування», на якому акумулюються грошові кошти, цільове призначення яких направлено на харчування дітей дитячих садочків села Фонтанка.
Проте, у згаданих вище платіжних вимогах, не були визначені коди економічної класифікації, у зв'язку з чим Казначейство, відповідно до п. 20 Постанови КМУ «Про затвердження Порядку виконання рішень про стягнення коштів з рахунків, на яких обліковуються кошти державного та місцевих бюджетів, або бюджетних установ»№ 609 від 09.07.08 р., було вимушено звернутись до Ради з наданням роз'яснення, за яким кодом економічної класифікації видатків бюджету повинно бути проведено стягнення боргу за вищевказаними наказами господарського суду Одеської області.
На вказаний лист Ради Казначенйство було повідомлено про рахунок з кодом економічної класифікації за яким можливо здійснити стягнення грошових коштів на користь ПП «Град-Сервіс»та визначено рахунок № 35413056001841 КФК 100203 КЕКВ 1165 «благоустрій».
Листом № ср 17-38 від 31.08.09 р. Рада повідомила й начальника виконавчої служби про можливість здійснити стягнення грошових коштів на користь ПП «Град-Сервіс»з рахунку Ради № 35413056001841 КФК 100203 КЕКВ 1165 «благоустрій».
Проте, листом виконавчої служби № 03-17722/3 від 31.08.09 р. Раду було повідомлено про те, що відповідні листи з зазначенням рахунків з яких можуть списуватись у примусовому порядку грошові кошти, можуть надходити до виконавчої служби тільки від відповідної банківської установи у зв'язку з чим, повідомлення Ради про рахунок з якого може бути проведено стягнення грошових коштів не приймається до уваги.
Частина 2 ст. 95 Конституції України передбачає, що будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків визначаються виключно законом про Державний бюджет України.
Згідно з п. 2 ст. 4 Бюджетного кодексу України, при здійсненні бюджетного процесу в Україні положення нормативно-правових актів застосовуються лише в частині, в якій вони не суперечать положенням Конституції України, цього Кодексу та закону про Державний бюджет України. Крім того, Бюджетним кодексом України (п. 8 ст. 7) затверджений принцип цільового використання бюджетних коштів, згідно з яким бюджетні кошти використовуються лише на цілі, визначені бюджетними призначеннями.
Сільська Рада як орган місцевого самоврядування відповідно до Закону України від 21.05.97 р. № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні»представляє відповідну територіальну громаду та здійснює від її імені та в її інтересах функції й повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
За визначенням ст. 1 Закону 280/97-ВР територіальна громада - жителі, об'єднані постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями, або добровільне об'єднання жителів декількох сіл, що мають єдиний адміністративний центр.
Доходи місцевих бюджетів формуються за рахунок власних, визначених законом, джерел та закріплених у встановленому законом порядку загальнодержавних податків, зборів та інших обов'язкових платежів (ст. 63 вказаного Закону 280/97-ВР).
На думку скаржника, грошові кошти на рахунку № 35427053001841 «батьківська плата, кошти за продукти харчування», на які Держаним виконавцем було накладено арешт, призначалися для здійснення щоденного харчування дітей у дитячих садочках, а зупинення фінансування такого харчування приводить до порушення законних прав та інтересів мешканців села, у зв’язку з залишенням їх дітей, що перебувають у дитячих садочках без їжі.
При цьому, скаржник зазначає, що під час повідомлення Державного виконавця про рахунок з якого можливо здійснити звернення стягнення на кошти, Рада не уникала від виконання рішень суду, а дбала про мешканців територіальної громади, для забезпечення належного годування яких, вказаний рахунок був призначений. Не прийняттям до уваги Державним виконавцем відомостей про реквізити рахунку з кого може бути звернено стягнення на грошові кошти Ради та стягненням грошових коштів з рахунку, який був відкритий для годування дітей у дитячих садочках. Державним виконавцем були порушені законні права та інтереси Ради по виконанню своїх зобов'язань перед мешканцями територіальної громади.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 85 Закону України "Про виконавче провадження". ст. 121-2 Господарського процесуального кодексу України скаржник просить визнати дії виконавчої служби щодо звернення стягнення на грошові кошти, що знаходяться на вказаному вище рахунку неправомірними.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 10 вересня 2009 р. вказана скарга прийнята до розгляду та провадження по ній зупинено у зв’язку з находження даної справи на момент подання скарги у апеляційної інстанції.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 06 жовтня 2009 р. провадження по скарзі поновлено та її розгляд призначений на 12 жовтня 2009 р.
В судове засідання 12 жовтня 2009 р. представник скаржника не з’явився, був повідомлений належним чином про час та місце розгляду скарги, причини неявки суду не повідомив, у зв’язку з чим розгляд скарга був відкладений на 04 листопада 2009 р.
В засідання суду 04 листопада 2009 р. представник скаржника також не з’явився. був повідомлений належним чином про час та місце розгляду скарги, причини неявки суду не повідомив.
Згідно приписів ст. 121-2 ГПК України неявка боржника, стягувача, прокурора чи представника органу Державної виконавчої служби в судове засідання не є перешкодою для розгляду скарги.
Розглянувши надану скаргу, матеріали справи, господарський суд прийшов до наступного висновку.
За правилом ст. 33 ГПК України кожна сторона доводить ті обставини на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
Як убачається із скарги у ній зазначено про надходження до казначейства вказаних вище платіжних вимог на списання вказаних в них сум з вищеприведеного рахунку Ради на якому акумулюються грошові кошти, цільове призначення яких направлено на харчування дітей дитячих садочків села Фонтанка, а саме : „батьківська плата, кошти за продукти харчування».
Але представник скаржника вказані платіжні вимоги до скарги не додав. Не надав він їх і у засідання суду 12.10.2009 р. у яке не з’явився, при тому що його явка як і явка виконавчої служби судом визнана обов’язкова.
Ухвалою господарського суду від 12 жовтня 2009 р. у зв’язку з неявкою скаржника та виконавчої служби розгляд справи було відкладено на 04.11.2099 р. та виконавча служба зобов’язана була надати матеріали виконавчого провадження. Явка виконавчої служби та скаржника також судом визнана обов’язкова.
Проте, виконавча служба ці вимоги суду не виконала з невідомих причин. В жодне судове засідання як скаржник так і представник виконавчої служби не з’явились.
Таким чином, перевірити вказані скаржником у скарзі обставини які викликали подання скарги, на думку суду не є можливим.
Згідно п.8 роз'яснення Президії Вищого господарського суду України N 04-5/365 від 28.03.2002 року „Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України” ( із наступними змінами та рекомендаціями), - за змістом 121-2 ГПК за результатами розгляду скарги виноситься ухвала, в якій господарський суд або визнає доводи заявника правомірними і залежно від їх змісту визнає постанову державного виконавця щодо здійснення заходів виконавчого провадження недійсною, чи визнає недійсними наслідки виконавчих дій, або зобов'язує орган Державної виконавчої служби здійснити певні виконавчі дії, якщо він ухиляється від їх виконання без достатніх підстав, або визнає доводи скаржника неправомірними і скаргу відхиляє.
Враховуючи викладене і керуючись ст.ст. 33, 86, 121-2 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
У Х В А Л И В :
Скаргу Фонтанської сільської ради Комінтернівського району Одеської області на дії головного державного виконавця відділу державної виконавчої служби Комінтернівського районного управління юстиції Одеської області при виконанні наказу господарського суду Одеської області у справі № 26/94-09-2105 від 27.07.2009 р. за позовом приватного підприємства „Град-Сервіс” до Фонтанської сільської ради Комінтернівського району Одеської області про стягнення 328608,54 грн. –відхилити.
Суддя