
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 липня 2017 р. Справа №818/756/17
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Кунець О.М.
за участю секретаря судового засідання - Токар Ю.В.,
представників позивача -Кононенко О.В., Баньковської В.А., Кулик В.В.,
представника відповідача - Пишного Р.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №818/756/17
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Агроальянс"
до Головного управління Державної фіскальної служби у Сумській області
про про скасування податкового повідомлення-рішення,-
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Агроальянс" (далі по тексту позивач - ТОВ "Агроальянс") звернулося до суду з адміністративним позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у Сумській області (далі по тексту відповідач - ГУ ДФС у Сумській області) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 18.05.2017 р. №0000851202/1.
Свої вимоги мотивує тим, що на підставі акта про результати невиїзної камеральної перевірки від 19.04.2017 № 35/18-28-12-01/30174932 встановлено порушення позивачем п.185.1. ст. 185, п.п. 194.1.1. п. 194.1. ст. 194, п.п.п 197.1.18 п. 197.1. ст. 197, п 200.4 ст.200 Податкового кодексу України в частині заниження суми податкових зобов'язань за лютий 2017 року на суму 6336,00 грн. та завищення суми від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду на суму 6336,00 грн.
18.05.2017 року ГУ ДФС у Сумській області було прийнято податкове повідомлення-рішення №0000851202/1 про донарахування податку на додану вартість за лютий 2017 року в розмірі 6336,00 грн.
Зазначене податкове повідомлення-рішення позивач вважає протиправним та таким, що підлягає скасуванню, оскільки одним з напрямків діяльності ТОВ «Агроальянс» є надання транспортно-експедиторських послуг по організації та забезпечення перевезень експортних вантажів. В лютому 2017 року ТОВ «Агроальянс» було укладено ряд договір з надання послуг транспортного експедирування зокрема: № 02-02/17 А-АІ від 02.20.2017 та № ТЕЩ 06/02-2017 від 06.02.2017 відповідно до яких позивач виступав у якості «Експедитора». Відповідно до вищевказаних Договорів, саме на позивача, як Експедитора, був покладений обов'язок по отриманню послуг наданих третіми особами (в тому числі і державними органами) та оплаті зборів (обов'язкових платежів), що сплачуються при виконанні договору транспортного експедирування.
Тому, ТОВ «Агроальянс» за результатами наданих транспортно-експедиторських послуг було складено дві податкові накладні - одна на вартість експедиторських послуг із нарахуванням ПДВ за ставкою 20 відсотків, а другу на вартість державних платних послуг та послуг від органів виконавчої влади, а саме: Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області, Державної інспекції з карантину рослин, митного органу із застосуванням режиму звільнення від оподаткування.
Проте відповідач в своєму акті перевірки від 19.04.2017 № 35/18-28-12-01/30174932, вказав на те, що дані послуги для ТОВ «Агроальянс», відповідно до п. 185.1. ст. 185. Податкового кодексу України є об'єктом оподаткування, так як воно не відповідає критеріям зазначеним у вищевказаній статті, а саме не є органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, а також іншими особами, уповноваженими такими органами або законодавством надавати зазначені послуги.
Представник позивача наголошував, що твердження вказані в акті суперечать листу Державної фіскальної служби України від 21.10.2015 № 22218/6/99-99-19-03-02-15 та вищезазначені послуги ТОВ "Агроальянс не надавало, а лише отримувало їх від органів виконавчої влади задля подальшого виконання експедирування вантажу Замовника, а тому відповідачем не вірно було розтлумачено та в подальшому застосовано норми п.п.197.1.18. п.п. 197.1 ст. 197 Податкового кодексу України.
При цьому. позивач просив суд врахувати висновки ДФС України викладені в листі від 21.10.2015 №22218/6/99-99-19-03-02-15 «Щодо оподаткування податком на додану вартість транспортно-експедиторської діяльності» в якому зазначається про те, що у плату експедитору не включаються його витрати на оплату послуг (робіт) інших осіб, залучених до виконання договору транспортного експедирування, на оплату зборів (обов'язкових платежів), що сплачуються при виконанні договору транспортного експедирування. Також, в даному листі зазначено, що якщо під час організації перевезень вантажів за дорученням клієнта є необхідним отримання державних платних послуг від органів виконавчої влади, які в свою чергу звільняються від оподаткування ПДВ, експедитор на дату визначення податкових зобов'язань з ПДВ відповідно до пункту 187.1 статті 187 Податкового кодексу України складає дві податкові накладні - одну на вартість експедиторських послуг із нарахуванням ПДВ за ставкою 20 відсотків, а другу на вартість державних платних послуг із застосуванням режиму звільнення від оподаткування.
Крім того, відповідно до Узагальнюючої податкової консультації про порядок оподаткування податком на додану вартість транспортно-експедиторської діяльності, затвердженою наказом Державної податкової служби України від 06.07.2012 № 610, (чинної на сьогоднішній день) якщо треті особи не є платниками ПДВ, тобто звільненні від його сплати (п.п.197.1.18. п.п.197.1 ст. 197 Податкового кодексу України), то вартість наданих таким перевізником послуг не збільшує базу оподаткування ПДВ у експедитора при наданні транспортно-експедиторських послуг замовнику.
На переконання позивача доводи викладені відповідачем в акті перевірки від 21.10.2015 № 22218/6/99-99-19-03-02-15 щодо порушення податкового законодавства з боку ТОВ «Агроальянс» не відповідають нормам чинного законодавства.
В судовому засіданні представники позивача позовні вимоги підтримали у повному обсязі із зазначених вище підстав.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позовних вимог заперечував у повному обсязі з підстав, викладених у запереченні на позовну заяву (а.с.75-78), зазначивши, що згідно з підпунктом 197.1.18 п. 197.1 ст. 197 Податкового кодексу України, звільняються від оподаткування операції з «постачання державних платних послуг фізичним або юридичним особам органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, а також іншими особами, уповноваженими такими органами або законодавством надавати зазначені послуги, обов'язковість отримання (надання) яких установлюється законодавством, включаючи плату за реєстрацію, видачу ліцензії, сертифікатів у вигляді зборів, державного мита тощо».
Позивач не відповідає критеріям зазначеним у вищевказаній статті ПК України, а саме: не є органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, а також іншими особами, уповноваженими такими органами або законодавством надавати зазначені послуги. Тому, вище вказані послуги є об'єктом оподаткування відповідно до п. 185.1. ст.185. «Об'єктом оподаткування є операції платників податку з: ... «б) постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу;»...та відповідно до п. 194.1.1, п. 194.1 ст. 194 Податкового кодексу України операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою; «Операції, зазначені у статті 185 цього Кодексу, крім операцій, що не є об'єктом оподаткування, звільнених від оподаткування, та операцій, до яких застосовується нульова ставка та 7 відсотків, оподатковуються за ставкою, зазначеною в підпункті "а" пункту 193.1 статті 193 цього Кодексу, яка є основною.
Податок становить 20 відсотків, 7 відсотків бази оподаткування та додається до ціни товарів/послуг...»
Таким чином, сума податкових зобов'язань за лютий 2017 року за даними підприємства становит 865824грн., за даними камеральної перевірки становить 872160грн., розбіжність - 6336 грн.
Отже, на переконання відповідача , оскаржуване податкове повідомлення-рішення від 18.05.2017 року № 0000851202/1 прийняте ГУ ДФС у Сумській області є правомірним і обгрунтованим.
Крім цього, представник відповідача вказував на безпідставність посилань представників позивача на Узагальнюючу податкову консультацію щодо порядку оподаткування податком на додану вартість транспортно-експедиційної діяльності, затверджену наказом ДПС України від 06.07.12 №610, оскільки у розділі ІІІ Узагальнюючої податкової консультації, на який посилається позивач, цитуючи відповідь на запитання 13, роз`яснено порядок оподаткування транспортно- експедиційної діяльності при умові, що транспортно- експедиційні послуги надаються в межах договорів транзитного перевезення вантажів, тодіяк зі змісту Договору, приєднаного позивачем до матеріалів справи не вбачається здійснення транзитного перевезення вантажів.
Вислухавши пояснення представників сторін, вивчивши та дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Судом встановлено, що 19.04.2017 року ГУ ДФС у Сумській області, відповідно до п.п. 200.10. ст. 200 Податкового кодексу України в порядку ст. 76 розділу II Кодексу, було проведено камеральну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю «Агроальянс» щодо правомірності нарахування за лютий 2017 року.
За результатами перевірки відповідачем було складено акт від 19.04.2017 року №35/18-28-12-01/30174932 про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю «Агроальянс» (код ЄДРПОУ 30174932), щодо від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту, щодо суми бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку за лютий 2017 року (а.с.16-20), в якому зазначено про порушення позивачем п. 185.1. ст. 185, п.п. 194.1.1. п. 194.1. ст. 194, п.п.п 197.1.18 п. 197.1. ст. 197, п 200.4 статті 200 Податкового кодексу України в частині заниження суми податкових зобов'язань за лютий 2017 року на суму 6336,00 грн. та завищення суми від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду на суму 6336,00 грн.
04.05.2017 р. ТОВ "Агроальянс", не погодившись з висновками зазначеними в акті перевірки, в порядку п. 86.7 ст. 86 Податкового кодексу України, подало до ГУ ДФС у Сумській області заперечення № 64 (а.с.21-23).
16.05.2017 р. за результатами розгляду заперечень позивача, відповідачем було надано відповідь № 2576/10/18-28-12-02 від 16.05.2017 про залишення висновків викладених у акті перевірки від 19.04.2017 р. № 35/18-28-12-01/30174932 без змін (а.с.24-27).
На підставі акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення від 18.05.2017 року № 0000851202/1, яким ТОВ "Агроальянс"було зобов'язане донарахування податок на додану вартість за лютий 2017 року в розмірі 6336,00 грн. (а.с.28).
З матеріалів справи суд вбачає, що одним з напрямком діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю «Агроальянс» є надання транспортно-експедиторських послуг по організації та забезпечення перевезень експортних вантажів.
Так, в лютому 2017 року Товариством з обмеженою відповідальністю «Агроальянс» було укладено договіри з надання послуг транспортного експедирування № 02-02/17 А-АІ від 02.20.2017 р. (а.с.12-15) та № ТЕЩ 06/02-2017 від 06.02.2017 р. (а.с.9-15) відповідно до яких позивач виступав в якості «Експедитора».
Транспортно-експедиторська діяльність в Україні здійснюється у порядку та за правилами, визначеними Законом України «Про транспортно-експедиторську діяльність» № 1955-ІУ від 01.02.2004 (надалі - Закон).
Відповідно до статті 4 Закону, для виконання доручень клієнтів експедитори можуть укладати договори з перевізниками, портами, авіапідприємствами, судноплавними компаніями тощо, які є резидентами або нерезидентами України.
З метою належного виконання зобов'язань по вищевказаним Договорам, ТОВ «Агроальянс» залучало до їх виконання третіх осіб якими було надано ряд послуг (робіт), зокрема:
- послуги залізниці по перевезення вантажу;
- митно-брокерській послуги;
-послуги державних органів, а саме: Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області, Державної інспекції з карантину рослин;
- адміністративні послуги з надання фіто санітарних та карантинних сертифікатів.
Відповідно до пп.2.2.1 п.2.2 договору № 02-02/17 А-АІ від 02.20.2017 р. та пп 2.1.7 п.2 договору № ТЕЩ 06/02-2017 від 06.02.2017, а саме на ТОВ «Агроальянс», як Експедитора, був покладений обов'язок по отриманню послуг наданих третіми особами (в тому числі і державними органами) та оплаті зборів (обов'язкових платежів), що сплачуються при виконанні договору транспортного експедирування.
З акту перевірки (а.с.16-20) вбачається, що ТОВ "Агроальянс" зареєструвало податкові накладні від 16.02.2017 р. № 6 (а.с.116), від 17.02.2017 р. № 9 (а.с.84), від 17.02.2017 р. №11 (а.с.83), від 24.02.2017р. № 18 (а.с.136), від 25.02.2017 р. № 20 (а.с.148) на загальну суму 31 680 грн. без ПДВ з номенклатурою «Проведення лабораторних досліджень та виписка карантинних сертифікатів (Державна інспекція з карантину рослин) стаття 197 п. 1 пп.18 ПКУ (Без ПДВ).
В судовому засідання представники позивача пояснили, що в дотримання листа Державної фіскальної служби України від 21.10.2015 №22218/6/99-99-19-03-02-15, Узагальнюючої податкової консультації про порядок оподаткування податком на додану вартість транспортно-експедиторської діяльності, затвердженою наказом Державної податкової служби України від 06.07.2012 № 610, нормами податкового законодавства України, ТОВ «Агроальянс» за результатами наданих транспортно-експедиторських послуг було складено дві податкові накладні: одну на вартість експедиторських послуг із нарахуванням ПДВ за ставкою 20 відсотків, другу на вартість державних платних послуг та послуг від органів виконавчої влади, а саме: Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області, Державної інспекції з карантину рослин, митного органу із застосуванням режиму звільнення від оподаткування.
Так, згідно листа Державної фіскальної служби України від 21.10.2015 № 22218/6/99-99-19-03-02-15 «Щодо оподаткування податком на додану вартість транспортно-експедиторської діяльності» (а.с.33) визначено, що у плату експедитору не включаються його витрати на оплату послуг (робіт) інших осіб, залучених до виконання договору транспортного експедирування, на оплату зборів (обов'язкових платежів), що сплачуються при виконанні договору транспортного експедирування. Якщо під час організації перевезень вантажів за дорученням клієнта є необхідним отримання державних платних послуг від органів виконавчої влади, які в свою чергу звільняються від оподаткування ПДВ, експедитор на дату визначення податкових зобов'язань з ПДВ відповідно до пункту 187.1 статті 187 Податкового кодексу України складає дві податкові накладні - одну на вартість експедиторських послуг із нарахуванням ПДВ за ставкою 20 відсотків, а другу на вартість державних платних послуг із застосуванням режиму звільнення віт оподаткування.
В подальшому ТОВ "Агроальянс" вищевказані податкові накладні від 16.02.2017 р. № 6, від 17.02.2017 р. № 9, від 17.02.2017 р. №11, від 24.02.2017р. № 18, від 25.02.2017 р. № 20 було включено до декларації з податку на додану вартість від 20.03.2017 р. №9044634329 за лютий 2017р. до колонки А «Обсяги постачання (без податку на додану вартість)» рядка 5 («Операції, що не є об'єктом оподаткування (стаття 196 розділу V Кодексу), операції з постачання послуг за межами митної території України та послуг, місце постачання яких визначено відповідно до пунктів 186.2, 186.3 стаття 186 розділу V Кодексу за межами митної території України, операції, які звільнені від оподаткування (стаття 197 розділу V Кодексу, підрозділ 2 розділу XX Кодексу, міжнародні договори (угоди)»
Також, до декларації за лютий 2017 року було подано Додаток 6 «Подається платниками, які заповнюють рядок 5 декларації, та підприємствами (організаціями) інвалідів» в якому зазначено, що операціями, які звільнені від оподаткування (стаття 197 розділу V Кодексу, підрозділ 2 розділу XX Кодексу, міжнародні договори (угоди)) є постачання послуг на видачу сертифікатів відповідно до ст.197п,1 пп.18 ПКУ на суму 31680 грн.
Відповідно до Узагальнюючої податкової консультації про порядок оподаткування податком на додану вартість транспортно-експедиторської діяльності, затвердженою наказом Державної податкової служби України від 06.07.2012 № 610 (а.с.34-39), якщо треті особи не є платниками ПДВ, тобто звільненні від його сплати (п.п.197.1.18. п.п.197.1 ст. 197 Податкового кодексу України), то вартість наданих таким перевізником послуг не збільшує базу оподаткування ПДВ у експедитора при наданні транспортно-експедиторських послуг замовнику.
Суд не погоджується з висновками відповідача, що отримані задля виконання Товариством з обмеженою відповідальністю «Агроальянс» експедиторських послуг державні платні послуги та послуги від органів виконавчої влади є об'єктом оподаткування, так як воно не відповідає критеріям зазначеним у п.185.1 ст. 185 ПК України, а саме не є органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, а також іншими особами, уповноваженими такими органами або законодавством надавати зазначені послуги, виходячи з наступного:
Законом України від 01 липня 2004 року №195 5-IV «Про транспортно- експедиторську діяльність» транспортно-експедиторська діяльність визначена як підприємницька діяльність із надання транспортно-експедиторських послуг з організації та забезпечення перевезень експортних, імпортних, транзитних або інших вантажів.
Учасники транспортно-експедиторської діяльності - клієнти, перевізники, експедитори, транспортні агенти, порти, залізничні станції, об'єднання спеціалізовані підприємства залізничного, авіаційного, автомобільного, річкового та морського транспорту, митні брокери та інші особи, що виконують роботи (надають послуги при перевезенні вантажів.
Експедитор - суб'єкт господарювання, який за дорученням клієнта та за його рахунок виконує або організовує виконання транспортно- експедиторських послуг, визначених договором транспортного експедирування.
Клієнт - споживач послуг експедитора (юридична або фізична особа), який за договором транспортного експедирування самостійно або через представника, що діє від його імені, доручає експедитору виконати чи організувати або забезпечити виконання визначених договором транспортного експедирування послуг та оплачує їх, включаючи плату експедитору.
За договором транспортного експедирування одна сторона (експедитор) зобов'язується за плату і за рахунок другої сторони (клієнта) виконати або організувати виконання визначених договором послуг, пов'язаних з перевезенням вантажу, а експедитори для виконання доручень клієнтів можуть укладати договори з перевізниками, портами, авіапідприємствами, судноплавними компаніями тощо.
У разі залучення експедитором до виконання його зобов'язань за договором транспортного експедирування іншої особи у відносинах з нею експедитор може виступати від свого імені або від імені клієнта.
Базою оподаткування ПДВ у експедитора є вартість наданих транспортно-експедиторських послуг (винагорода експедитора) та вартість послуг з перевезення, за умови, що перевізник є платником ПДВ. Якщо перевізник не є платником ПДВ, то вартість наданих таким перевізником послуг не збільшує базу оподаткування ПДВ у експедитора при наданні транспортно-експедиторських послуг замовнику (клієнту).
Платою (винагородою) експедитору вважаються кошти, сплачені клієнтом експедитору за належне виконання договору транспортного експедирування.
У плату експедитору не включаються витрати експедитора на оплату послуг (робіт) інших осіб, залучених до виконання договору транспортного експедирування, на оплату зборів (обов'язкових платежів), що сплачуються при виконанні договору транспортного експедирування.
Транспортно-експедиторські послуги, які надаються експедитором замовнику-резиденту оподатковуються ПДВ у загальному порядку за основною ставкою, замовнику-нерезиденту - не є об'єктом оподаткування.
Відповідно до підпункту 197.1.18 пункту 197.1 статті 197 Кодексу звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання державних платних послуг фізичним або юридичним особам органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, а також іншими особами, уповноваженими такими органами або законодавством надавати зазначені послуги, обов'язковість отримання (надання) яких установлюється законодавством, включаючи плату за реєстрацію, видачу ліцензії, сертифікатів у вигляді зборів, державного мита тощо.
Крім того, з матеріалів справи вбачається, що на запит від 18.05.2017 р. №78 ТОВ "Агроальянс", щодо порядку оподаткування податком на додану вартість транспортно-єкспедиторської діяльності (а.с.70-71), Державною фіскальною службою України було надано письмову податкову консультацію від 19.06.2017 р. №705/6/99-99-15-03-02-15/1ПК (а.с.64-66), в якій зазначалось, якщо під час організації перевезень вантажів за дорученням клієнта-резидента є необхідним отримання державних платних послуг від органів виконавчої влади, які в свою чергу звільняються від оподаткування ПДВ, то експедитор на дату визначення податкових зобов'язань з ПДВ відповідно до пункту 187.1 статті 187 Кодексу складає дві податкові накладні - одну на вартість експедиторських послуг із нарахуванням ПДВ за ставкою 20 відс., а другу на вартість державних платних послуг із застосуванням режиму звільнення від оподаткування.
Суд зазначає, що в акті перевірки № 35/18-28-12-01/30174932 від 19.04.2017 ГУ ДФС у Сумській області підтвердило той факт, що відповідно до п.п.197.1.18. п.п.197.1 ст. 197 Податкового кодексу України операції з постачання державних платних послуг фізичним або юридичним особам органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, а також іншими особами, уповноваженими такими органами або законодавством надавати зазначені послуги, обов'язковість отримання (надання) яких установлюється законодавством, включаючи плату за реєстрацію, видачу ліцензії, сертифікатів у вигляді зборів, державного мита тощо, звільнені від оподаткування. Саме цими платними послугами користувалось ТОВ "Агроальянс" при виконання договорів з надання транспортно-експедиторських послуг.
В даному випадку позивачем вищезазначені послуги не надавались, Товариство лише отримувало їх від органів виконавчої влади задля подальшого виконання експедирування вантажу Замовника, а тому ГУ ДФС у Сумській області не вірно було розтлумачено та в подальшому застосовано норми п.п.197.1.18. п.п. 197.1 ст. 197 Податкового кодексу України.
Отже, викладений в акті перевірки висновок податкового органу про порушення п. 185.1. ст. 185, п.п. 194.1.1. п. 194.1. ст. 194, п.п.п 197.1.18 п. 197.1. ст. 197, п 200.4 статті 200 Податкового кодексу України є необґрунтованим та таким, що не відповідає дійсним обставинами справи, внаслідок чого оскаржуване податкове повідомлення-рішення №0000851202/1 від 18.05.2017 року є неправомірним та підлягає скасованим.
Твердження відповідача, що дані послуги для ТОВ «Агроальянс», відповідно до п.185.1. ст. 185. Податкового кодексу України є об'єктом оподаткування, так як начебто вони не відповідають критеріям зазначеним у вищевказаній статті, а саме не є органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, а також іншими особами, уповноваженими такими органами або законодавством надавати зазначені послуги спростовуються також листом Державної фіскальної служби України від 21.10.2015 № 22218/6/99-99-19-03-02-15 та податковій консультації від 19.06.2017 р. №705/6/99-99-15-03-02-15/1ПК .
Відповідно до ч.1,2 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідачем не доведено правомірність та обґрунтованість спірного податкового повідомлення-рішення з урахуванням вимог, встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною третьою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв'язку з чим позовні вимоги ТОВ "Агроальянс" підлягають задоволенню.
Частиною 1 ст.94 КАС України встановлено, що якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
З огляду на ці положення закону суд вважає необхідним при розподілі судових витрат стягнути з відповідача за рахунок бюджетних асигнувань на користь позивача суму сплаченого судового збору у розмірі 1600,00 грн. (а.с.3).
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Агроальянс" до Головного управління Державної фіскальної служби у Сумській області про скасування податкового повідомлення-рішення -задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління Державної фіскальної служби у Сумській області №0000851202/1 від 18.05.2017 року про донарахування податку на додану вартість Товариству з обмеженою відповідальністю "Агроальянс" за лютий 2017 року в розмірі 6336,00 грн.
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Агроальянс" ( 40004, м. Суми, вул. Супруна, 3/1, код ЄДРПОУ 3017493) сплачений судовий збір в сумі 1600 (одна тисяча шістсот) грн. 00 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної фіскальної служби у Сумській області.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови складено та підписано 10.07.2017 року.
Суддя О.М. Кунець