Рішення № 6775932, 22.09.2008, Господарський суд м. Києва

Дата ухвалення
22.09.2008
Номер справи
32/371
Номер документу
6775932
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел.230-31-34 РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 32/371 22.09.08

За позовомСубєкта підприємницької діяльності - ОСОБА_1 До 1. Київської міської ради 2. Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) Про укладення договору оренди земельної ділянки

Суддя Хрипун О.О.

Представники сторін:

Від позивача ОСОБА_1,

Від відповідача-1 не зявилися,

Від відповідача-2 Яроцька Е.М. заст.нач.юр.упр.,

ОБСТАВИНИ СПРАВИ: Субєкт підприємницької діяльності - ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду міста Києва з позовом до відповідачів та просить визнати право Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 на оренду земельної ділянки для обслуговування та експлуатації зони короткочасного відпочинку з закладом громадського харчування на вул. Косенка, 110 у Подільському районі м. Києва згідно з проектом відведення та висновками, які містяться в ньому, який погоджений в порядку, встановленому чинним законодавством; вважати укладеним договір оренди земельної ділянки для обслуговування та експлуатації зони короткочасного відпочинку з закладом громадського харчування на вул. Косенка, 110 у Подільському районі м. Києва між Субєктом підприємницької діяльності фізичною особою ОСОБА_1 та Київською міською радою в редакції, яка підписана Субєктом підприємницької діяльності фізичною особою ОСОБА_1 та відповідає вимогам Закону України „Про оренду землі” та Типового договору оренди землі, що затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2004 № 220 та переданою дану земельну ділянку на умовах, викладених у договорі, з моменту набрання чинності судовим рішенням; зобовязати Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) зареєструвати договір оренди земельної ділянки з усіма додатками, що є його невідємними частинами, між Орендодавцем Київською міською радою та Орендарем Субєктом підприємницької діяльності фізичною особою ОСОБА_1 у встановленому порядку. Відповідач-1 відзиву на позовну заяву не надав, повноважні представники відповідача-1 у судове засідання не зявились, про причини неявки представників суд належним чином не повідомили, жодних заяв та клопотань від сторони не надійшло.

Відповідач-2 надав письмові пояснення по суті спору, в яких Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) стверджує, що воно не порушувало законні права та інтереси позивача, оскільки до нього представник позивача з підписаним обома сторонами договору оренди земельної ділянки на вул. Косенка, 110 у Подільському районі м. Києва не звертався.

Відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України справа розглядається за наявними в ній матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, Господарський суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Пунктом 12 Перехідних положень Земельного кодексу України визначено, що до розмежування земель державної і комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями в межах населених пунктів, крім земель, переданих у приватну власність, та земель, на яких розташовані державні, в тому числі казенні, підприємства, господарські товариства, у статутних фондах яких державі належать частки (акції, паї), об'єкти незавершеного будівництва та законсервовані об'єкти, здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.

Відповідно до частини 1 статті 60 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження.

Згідно частини 5 статті 16 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” від імені та в інтересах територіальних громад права суб'єкта комунальної власності здійснюють відповідні ради.

Стаття 16 Закону України „Про оренду землі” визначає, що особа, яка бажає отримати земельну ділянку в оренду із земель державної або комунальної власності, подає до відповідного органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування за місцем розташування земельної ділянки заяву (клопотання). Розгляд заяви (клопотання) і надання земельної ділянки в оренду проводяться у порядку, встановленому Земельним кодексом України. У разі згоди орендодавця передати земельну ділянку в оренду сторони укладають договір оренди землі відповідно до вимог цього Закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом.

Порядок надання земельних ділянок у користування в м. Києві затверджений рішенням Київради від 26 червня 2003 року № 512/672 та рішенням Київради від 15 липня 2004 № 457/1867.

На виконання зазначених вимог Субєкт підприємницької діяльності фізична особа ОСОБА_1 19.01.2005 звернувся до Київської міської ради з клопотанням про виділення в оренду земельної ділянки на вул. Косенка, 110 у Подільському районі м. Києва для обслуговування та експлуатації зони короткочасного відпочинку з закладом громадського харчування.

На підставі даного клопотання заступником міського голови секретарем Київради надано відповідне доручення від 21.01.2005 № 1254 щодо розгляду листа позивача.

На підставі доручення заступника міського голови секретаря Київради від 21.01.2005 № 1254 Субєкт підприємницької діяльності фізична особа ОСОБА_1 замовив розробку відповідного проекту відведення у Товариства з обмеженою відповідальністю „Транспроект-1”, яке має відповідні ліцензії на землевпорядні роботи.

В результаті роботи Товариства з обмеженою відповідальністю „Транспроект-1” підготовлено проект відведення земельної ділянки субєкту підприємницької діяльності фізичній особі ОСОБА_1 для обслуговування та експлуатації зони короткочасного відпочинку з закладом громадського харчування на вул. Косенка, 110 у Подільському районі м. Києва.

Оцінюючи подані позивачем докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на всебічному, повному і обєктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно зі статтею 32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Відповідно до статті 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Частиною 6 статті 123 Земельного кодексу України визначено, що проект відведення земельної ділянки погоджується із землекористувачем, органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органами архітектури та охорони культурної спадщини і після одержання висновку державної землевпорядної експертизи по об'єктах, які їй підлягають, подається до відповідної державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради, які розглядають його у місячний строк і, в межах своїх повноважень, визначених цим Кодексом, приймають рішення про надання земельної ділянки.

На виконання цієї норми законодавства зазначений проект відведення був погоджений із зазначеними органами, про що свідчать їх позитиві висновки:

· Головного управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища (висновки від 07.09.2007 № 09-9346, від 08.12.2004 № 19-12354);

· Київської міської санепідстанції (висновки від 20.03.2007 № 1769, від 19.05.2003 № 3509);

· Державного управління охорони навколишнього природного середовища в м. Києві (висновки від 03.09.2003 № 08-8-20/6590, від 23.04.2003 № 10-10-12/2787);

· Держаної служби охорони культурної спадщини (висновок від 21.04.2005 № 22-1608/35);

· Київського міського головного управління земельних ресурсів (висновок від 29.12.2006 №06-03-4/5183);

· Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської держаної адміністрації) (висновок від 13.04.2007 № 03-0021);

· Київського обласного управління лісового господарства (висновок від 29.05.2006 № 01-04/562);

· Київського комунального обєднання зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста „Київзеленбуд” (висновки від 01.11.2006 № 148-1681, від 04.03.2003 № 243).

Також даний проект землеустрою, відповідно до вимог Закону України „Про державну експертизу землевпорядної документації” був погоджений з Головним управлінням земельних ресурсів у місті Києві Державного агентства земельних ресурсів України, про що свідчить позитивний висновок від 22.01.2007 № 4/27-02.

Слід зазначити, що всі вищезазначені документи знаходяться в матеріалах кадастрової справи № А-1797, яка сформована у Головному управлінні земельних ресурсів за результатами підготовки проекту відведення земельної ділянки для обслуговування та експлуатації зони короткочасного відпочинку з закладом громадського харчування на вул. Косенка, 110 у Подільському районі м. Києва.

Стаття 123 Земельного кодексу України встановлює, що державна адміністрація або сільська, селищна, міська ради у місячний строк і, в межах своїх повноважень, визначених цим Кодексом, приймають рішення про надання земельної ділянки. Тобто законодавець в імперативній формі встановив, що при встановленні відповідності проекту відведення земельної ділянки вимогам законодавства рада (в даному випадку Київська міська рада) приймає рішення про передачу земельної ділянки у власність.

Одним із принципів земельного законодавства, який визначений ст. 5 Земельного кодексу України є забезпечення гарантій прав на землю.

Матеріалами справи підтверджується, що фізична особа - підприємець ОСОБА_1 звернувся до Київської міської ради з пропозицією (від 05.08.2008 № 7) укласти договір оренди земельної ділянки.

Судом встановлено, що Субєктом підприємницької діяльності фізичною особою ОСОБА_1 вчинено всі необхідні дії, встановлені законодавством та рішеннями Київради на оформлення землі.

Частиною 9 статті 123 Земельного кодексу України встановлено, що відмову органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади у наданні земельної ділянки в користування або залишення клопотання без розгляду в установлений строк може бути оскаржено в судовому порядку.

Зазначена норма Земельного кодексу встановлює, що у випадку встановлення відповідності проекту відведення земельної ділянки вимогам законодавства, питання про передачу земельної ділянки вирішується судом.

Відповідно до ч. 3 ст. 152 Земельного кодексу України захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється шляхом визнання прав.

Статтею 1 Закону України „Про оренду землі” визначено, що оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Згідно зі ст. 10 Господарсько процесуального кодексу України спори, що виникають при укладенні господарських договорів, можуть бути подані на вирішення господарського суду.

Як встановлено статтею 187 Господарського кодексу України, спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі, якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов'язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору.

Відповідно до ч. 5 ст. 188 Господарського кодексу України визначено, якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду.

Ст. 8 Цивільного кодексу України визначає, якщо цивільні відносини не врегульовані цим Кодексом, іншими актами цивільного законодавства або договором, вони регулюються тими правовими нормами цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, що регулюють подібні за змістом цивільні відносини (аналогія закону).

Зважаючи на зазначені норми законодавства доходимо, що визнання права - це визнання права користування або власності у випадках, визначених законодавством, і за умови що особа яка звертається до суду має всі підстави вважати та просити суд визнати таке право.

Враховуючи те, що відповідно до ст. 123 Земельного кодексу України та ст. 15 Закону України „Про оренду землі” позивач вчинив всі передбачені законодавством дії, спрямовані на оформлення землі, а відповідно до ст. 125 Земельного кодексу України право користування посвідчується договором оренди землі, то за наявності всіх підстав для укладання договору (в даному випадку всі підстави є), та зважаючи на те, що одна із сторін ухиляється від укладання договору, інша сторона чиє право на оформлення землі порушується може звернутись до суду та просити суд визнати право користування на землю.

Щодо позовних вимог до Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) про зобовязання зареєструвати договір оренди земельної ділянки між Орендодавцем Київською міською радою та Орендарем - Субєктом підприємницької діяльності фізичною особою ОСОБА_1 у встановленому порядку, то дані вимоги також підлягають задоволенню виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 33 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать реєстрація суб'єктів права власності на землю; реєстрація права користування землею і договорів на оренду землі; видача документів, що посвідчують право власності і право користування землею.

Статтею 20 Закону України „Про оренду землі” визначено, що укладений договір оренди землі підлягає державній реєстрації.

Відповідно до Положення про Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) затверджене рішенням Київської міської ради від 19.12.2002 № 182/342, дане управління організовує видачу державних актів на право власності на землю і право користування землею, оформлення та видачу договорів оренди земельних ділянок та здійснює їх реєстрацію.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Державне мито, судові витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України покладаються на відповідачів.

Керуючись ст. ст. 32-34, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Визнати право Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 ( 04215, АДРЕСА_1, код НОМЕР_1 ) на оренду земельної ділянки для обслуговування та експлуатації зони короткочасного відпочинку з закладом громадського харчування на вул. Косенка, 110 у Подільському районі м. Києва згідно з проектом відведення та висновками, які містяться в ньому, який погоджений в порядку, встановленому чинним законодавством.

3. Вважати укладеним договір оренди земельної ділянки для обслуговування та експлуатації зони короткочасного відпочинку з закладом громадського харчування на вул. Косенка, 110 у Подільському районі м. Києва між Субєктом підприємницької діяльності фізичною особою ОСОБА_1 ( 04215, АДРЕСА_1, код НОМЕР_1 ) та Київською міською радою (м. Київ, вул. Хрещатик, 36, код 22883141) в редакції, яка підписана Субєктом підприємницької діяльності фізичною особою ОСОБА_1 та відповідає вимогам Закону України „Про оренду землі” та Типового договору оренди землі, що затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2004 № 220 та переданою дану земельну ділянку на умовах, викладених у нижчезазначеному договорі, з моменту набрання чинності судовим рішенням:

ДОГОВІР

оренди земельної ділянки

Київська міська рада (м. Київ, вул. Хрещатик, 36) - далі у тексті - „Орендодавець", в особі Київського міського голови ОСОБА_3, який діє на підставі ст.42 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні" - з однієї сторони, та субєкт підприємницької діяльності фізична особа ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) - далі у тексті - „Орендар", - з другої сторони, уклали договір оренди земельної ділянки (далі у тексті -Договір) про нижченаведене:

1. Предмет Договору

1.1. Орендодавець передає, а Орендар приймає в оренду (строкове платне користування) земельну ділянку (далі - об'єкт оренди або земельна ділянка), визначену цим Договором.

2. Об'єкт оренди

2.1.Об'єктом оренди відповідно до цього Договору є Земельна ділянка з наступними характеристиками: -місце розташування вул.Косенка, 110 у Подільському районі м. Києва;

-розмір 0,6 га;

-цільове призначення - для обслуговування та експлуатації зони короткочасного відпочинку з закладом громадського харчування;

-кадастровий номер - 8 000 000 000: 85: 928: 002.

2.2.Нормативна грошова оцінка земельної ділянки - згідно з витягом з технічної документації про нормативну грошову оцінку Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації). 2.3.Земельна ділянка, яка передається в оренду, не має недоліків, що можуть перешкоджати її ефективному використанню. 3. Строк дії Договору 3.1. Договір укладено на 5 (пять) років. 4. Орендна плата

4.1.Визначена цим Договором орендна плата за Земельну ділянку становить платіж, який Орендар самостійно розраховує та вносить Орендодавцеві за користування Земельною ділянкою у грошовій формі. 4.2.Річна орендна плата за Земельну ділянку встановлюється у розмірі 3 (трьох) відсотків від її нормативної грошової оцінки. 4.3.Розмір орендної плати може змінюватись за згодою сторін шляхом прийняття відповідного рішення Київською міською радою та внесення змін до цього Договору. 4.4.Зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки та її індексація проводиться без внесення змін та доповнень до цього Договору у порядку та у випадках, передбачених законодавством України. 4.5.Орендна плата вноситься Орендарем за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом тридцяти календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. 4.6.Зміна отримувача орендної плати та його банківських реквізитів може здійснюватися Орендодавцем в односторонньому порядку і не потребує внесення змін до цього Договору. Орендар зобов'язується уточнювати банківські реквізити і назву отримувача орендної плати. 4.7.Розмір орендної плати може переглядатись у випадках, передбачених законом, за згодою сторін, але не частіше, ніж один раз у рік. 4.8.За несвоєчасне внесення орендної плати справляється пеня в розмірі 120 (ста двадцяти) відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого боргу або на день його (його частини) погашення, при цьому для розрахунку використовується більша із зазначених ставок. Розрахунок пені здійснюється на дату погашення суми боргу (частини боргу) за кожний календарний день прострочення платежу, включаючи день такого погашення. 4.9.Контроль за правильністю обчислення і справляння орендної плати, нарахування пені за несвоєчасну сплату орендної плати та її стягнення здійснює районний податковий орган за місцем розташування земельної ділянки. 5. Умови використання та обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки 5.1.Умови збереження стану об'єкта оренди: - на Земельній ділянці не дозволяється діяльність, не пов'язана з цільовим призначенням Земельної ділянки. Зміна цільового призначення Земельної ділянки можлива лише в разі прийняття Київською міською радою рішення про затвердження проекту відведення Земельної ділянки у зв'язку зі зміною цільового призначення Земельної ділянки та внесення відповідних змін до Договору. Роботи по розробці проекту відведення сплачує Орендар; 5.2.Обмеження та сервітути щодо Земельної ділянки на день підписання цього Договору відсутні. 6. Умови і строки передачі земельної ділянки в оренду 6.1.Земельна ділянка є переданою з моменту державної реєстрації цього Договору. 6.2.Право на оренду Земельної ділянки виникає після державної реєстрації цього Договору. 7. Умови повернення земельної ділянки 7.1. Після припинення дії договору Орендар повертає Орендодавцеві земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду. Орендодавець у разі погіршення корисних властивостеіі орендованої земельної ділянки, пов'язаних із зміною її стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, визначеному сторонами. Якщо сторонами не досягнуто згоди про розмір відшкодування збитків, спір розв'язується у судовому порядку. 8. Права та обов'язки Сторін 8.1. Орендодавець має право вимагати від Орендаря: використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з цим Договором; -дотримання місцевих правил забудови;

-своєчасного внесення орендної плати;

-дострокового розірвання цього Договору;

-відшкодування понесених збитків, в тому числі не отриманих доходів, відповідно до чинного законодавства у разі розірвання цього Договору. 8.2.Орендодавець зобов'язаний:

-повідомити в письмовій формі Орендаря про намір продати земельну ділянку третій особі із зазначенням її ціни та інших умов, на яких вона продається; -не вчиняти дій, які б перешкоджали Орендарю користуватися земельною ділянкою;

-передати в користування земельну ділянку у стані, що відповідає умовам цього Договору. 8.3.Орендар має право:

-самостійно господарювати на землі з дотриманням вимог чинного законодавства України та умов цього Договору; -за письмовою згодою Орендодавця зводити в установленому законодавством порядку будівлі і споруди; -у разі розірвання цього Договору, за погодженням сторін, має право вимагати відшкодування нанесених збитків відповідно до чинного законодавства; -після закінчення строку, на який було укладено цей Договір при умові належного виконання обов'язків відповідно до умов цього Договору, Орендар має за інших рівних умов переважне право на поновлення договору; - переважне право на купівлю Земельної ділянки у разі її продажу. 8.4. Орендар зобов'язаний: - приступати до використання земельної ділянки в строк, встановлений цим Договором, та після підписання цього Договору та державної реєстрації Договору; -використовувати земельну ділянку відповідно до її цільового призначення; -своєчасно вносити орендну плату; -забезпечити вільний доступ до земельної ділянки представнику контролюючих органів; -повернути Земельну ділянку Орендодавцю у стані, придатному для її подальшого використання після припинення дії цього Договору; - у строки, встановлені чинним законодавством, звітувати перед податковими органами району за місцем розташування Земельної ділянки про сплату орендної плати; - забезпечити вільний доступ для прокладання нових, ремонту та експлуатації існуючих інженерних мереж і споруд, що знаходяться в межах земельної ділянки; -вирішити питання пайової участі відповідно до рішення Київради від 27.02.2003 №271/431 „Про пайову участь (внески) інвесторів (забудовників) у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Києва"; -питання відшкодування втрат та збитків лісогосподарського виробництва та інші питання майнових відносин вирішити в установленому порядку; - виконати вимоги, викладені в листах Головного управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища від 08.12.2004 №19-12354, Державного управління екології та природних ресурсів в м. Києві від 03.09.03 №08-2-20/6590, Київського комунального обєднання зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста “Київзеленбуд” від 01.11.2006 №148-1681; -у разі необхідності проведення реконструкції чи нового будівництва питання оформлення дозвільної та проектно-кошторисної документації вирішувати в порядку, визначеному правилами забудови м.Києва; -у п'ятиденний строк після державної реєстрації договору оренди земельної ділянки надати копію цього Договору до районного податкового органу за місцем розташування земельної ділянки. 8.5. Сторони також мають інші права і несуть інші обов'язки, визначені законодавством України. 9. Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини несе орендар.

10. Страхування об'єкта оренди

Сторони домовилися про те, що Орендар має право застрахувати об'єкт оренди.

11.Зміна умов договору та припинення і поновлення Договору

11.1 Всі зміни та/або доповнення до цього Договору вносяться за згодою сторін. Згодою або запереченням Орендодавця на зміни та/або доповнення до цього Договору, є його рішення, прийняте в установленому законодавством порядку. Витрати, пов'язані з внесенням зміни та/або доповнення до цього Договору, сплачує Орендар. 11.3 Договір оренди припиняється в разі: -закінчення строку, на який його було укладено; -викупу Земельної ділянки для суспільних потреб та примусового відчуження Земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законодавством України; -поєднання в одній особі власника Земельної ділянки та орендаря; -ліквідації юридичної особи - орендаря.

Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.

11.4.Припинення Договору шляхом розірвання. Договір може бути розірваний: -за взаємною згодою сторін;

-за рішенням суду, в порядку, встановленому законом;

-в односторонньому порядку за ініціативою Орендодавця, із звільненням Орендодавця від відповідальності, згідно з Господарським кодексом України, в разі, коли Орендар використовує земельну ділянку способами, які суперечать екологічним вимогам, не за цільовим призначенням, систематично не сплачує орендну плату (протягом півроку), здійснення без згоди Орендодавця передачі або відчуження права користування земельною ділянкою третім особам; 11.5.Договір може бути достроково розірваний у разі не виконання або неналежного виконання Орендарем обов'язків, визначених у пунктах 8.4 та 5.1 цього Договору. 11.6.Розірвання цього Договору не потребує укладення додаткової угоди. Договір вважається розірваним з моменту прийняття Орендодавцем відповідного рішення, якщо інше не встановлено рішенням. 11.7.Поновлення Договору: -Після закінчення строку, на який було укладено цей Договір, Орендар, за умови належного виконання своїх обов'язків, має за інших рівних умов переважне право на поновлення Договору. У цьому разі Орендар повинен не пізніше, ніж за 3 (три) місяці до закінчення строку дії Договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію. -У разі поновлення Договору на новий строк його умови можуть бути змінені за згодою сторін. 11.8.У разі припинення або розірвання цього Договору Орендар зобов'язаний повернути Орендодавцеві земельну ділянку, на умовах, визначених цим Договором. У разі невиконання Орендарем обов'язку щодо умов повернення Орендодавцеві земельної ділянки Орендар зобов'язаний відшкодувати Орендодавцеві завдані збитки. 11.9.Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до третьої особи, а також реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання договору. 12. Відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання договору та вирішення спорів 12.1.У разі невиконання своїх зобов'язань за цим Договором Сторони несуть відповідальність, визначену цим Договором та законодавством. 12.2.У разі невиконання орендарем умов цього Договору та обов'язків, передбачених законодавством України, Договір може бути достроково розірваний. 12.3.Сторона, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини. 12.4. Усі спори, що пов'язані із виконанням умов цього Договору, вирішуються судами України, при неможливості досудового врегулювання спорів, що виникають при виконанні умов цього Договору. 13. Суборенда земельної ділянки 13.1.Орендар має право передати земельну ділянку або її частину у суборенду виключно за письмовою згодою Орендодавця. 13.2.Орендодавець надає свою згоду чи заперечення щодо передачі земельної ділянки або її частини у суборенду шляхом прийняття в установленому законодавством порядку відповідного рішення. 13.3.Умови договору суборенди земельної ділянки повніші обмежуватися умовами даного Договору і не суперечити йому. 14. Прикінцеві положення 14.1.Цей Договір складений у двох примірниках. Один примірник - для зберігання у Орендаря, один - для Орендодавця (знаходиться на зберіганні у Головному управлінні земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації). 14.2.Невід'ємною частиною цього Договору є: - план земельної ділянки; -кадастровий план земельної ділянки; -акт визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) -акт приймання-передачі земельної ділянки. Орендодавець Київська міська рада Орендар Субєкт підприємницької діяльності фізична особа ОСОБА_1 ___ 4. Зобовязати Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) (м. Київ, вул. Хрещатик, 32-а, код 261990097) зареєструвати договір оренди земельної ділянки з усіма додатками, що є його невідємними частинами, між Орендодавцем Київською міською радою та Орендарем Субєктом підприємницької діяльності фізичною особою ОСОБА_1 ( 04215, АДРЕСА_1, код НОМЕР_1 ) у встановленому порядку. 5. Стягнути з Київської міської ради (м. Київ, вул. Хрещатик, 36, код 22883141) на користь Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 ( 04215, АДРЕСА_1, код НОМЕР_1 ) 85 (вісімдесят пять) грн. витрат по сплаті державного мита та 59 (пятдесят девять) грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу. 6. Стягнути з Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) (м. Київ, вул. Хрещатик, 32-а, код 261990097) на користь субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 85 (вісімдесят пять) грн. витрат по сплаті державного мита та 59 (пятдесят девять) грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу. Видати наказ після набрання рішенням законної сили. Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання та може бути оскаржене у порядку та строки, визначені Господарським процесуальним кодексом України.

Суддя О.О.Хрипун

Дата підписання рішення:01.10.2008