
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
"17" липня 2017 р. Справа № 809/1020/17
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Могила А.Б., ознайомившись з матеріалами адміністративного позову Приватного підприємства "Термобуд" до Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про визнання протиправною та скасування постанови №12/32-24 від 16.06.2017,-
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство "Термобуд" звернулося в суд із адміністративним позовом до Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про визнання протиправною та скасування постанови №12/32-24 від 16.06.2017.
З матеріалів адміністративної справи вбачається, що предметом оскарження є постанова Т.в.о. начальника Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради №12/32-24 від 16.06.2017, якою на Приватне підприємство "Термобуд" накладено штраф за порушення у сфері містобудівної діяльності в розмірі 50 520 грн., а відповідачем у справі - Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.
Частиною 3 статті 140 Конституції України зазначено, що місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.
У відповідності до ст. 5 Закону України "Про місцеве самоврядування" міська рада та її виконавчі органи входять до системи місцевого самоврядування в Україні.
Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст (частина 2 статті 2 Закону).
В п.1 ч.2 ст.18 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи якщо однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам;
Отже, Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради є структурним підрозділом органу місцевого самоврядування - Івано-Франківської міської ради.
Згідно п.1 ч.1 ст.18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Таким чином, поданий Приватним підприємством "Термобуд" адміністративний позов не підсудний Івано-Франківському окружному адміністративному суду та повинен розглядатися місцевим загальним судом як адміністративним з урахуванням правил територіальної підсудності, а саме Івано-Франківським міським судом.
Відповідно до п.6 ч.3 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві судом, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Приватного підприємства "Термобуд" до Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про визнання протиправною та скасування постанови №12/32-24 від 16.06.2017 повернути позивачу з усіма доданими до неї матеріалами.
Копію ухвали про повернення позовної заяви невідкладно надіслати особі, яка її подала, разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Апеляційна скарга на ухвалу подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя /підпис/ Могила А.Б.