Рішення № 6775499, 28.10.2009, Господарський суд Запорізької області

Дата ухвалення
28.10.2009
Номер справи
8/474/08-3/197/09
Номер документу
6775499
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Запорізької області

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28.10.09 Справа № 8/474/08-3/197/09

Суддя

Суддя Соловйов В.М., розглянувши матеріали

за позовом: Регіонального відділення Фонду державного майна України по Запорізькій області, м. Запоріжжя

до відповідача-1: Відкритого акціонерного товариства “Гамма”, м. Запоріжжя

до відповідача-2: Запорізької міської ради, м. Запоріжжя

про зобов’язання підготувати акт приймання-передачі житлового будинку, який розташований за адресою: м. Запоріжжя, вул. Гоголя, 143, та зобов’язання передати гуртожиток до комунальної власності територіальної громади м. Запоріжжя на підставі акту прийому-передачі

Представники:

від позивача: Прохода І.В., заступник начальника юридичного відділу, довіреність № 1/184 від 30.12.2008р.

від відповідача-1: Чернявська Н.А., довіреність № 07/464 від 30.06.2009р.

від відповідача-2: не з’явився

Рішенням господарського суду Запорізької області від 18.12.2008р. по справі №8/474/08 за позовом Регіонального відділення Фонду державного майна України по Запорізькій області до відповідача-1 Відкритого акціонерного товариства “Гамма”, відповідача-2 Запорізької міської ради про зобов'язання ВАТ “Гамма” підготувати акт приймання-передачі житлового будинку по вул. Гоголя, 143 та передати його до комунальної власності територіальної громади м. Запоріжжя в позові відмовлено.

Постановою Запорізького апеляційного господарського суду від 11.03.2009р. апеляційну скаргу Регіонального відділення Фонду державного майна України по Запорізькій області залишено без задоволення, а рішення господарського суду Запорізької області від 18.12.2008р. у справі № 8/474/08 –без змін.

Постановою Вищого господарського суду України від 30.06.2009р. рішення господарського суду Запорізької області від 18.12.2008р. та постанову Запорізького апеляційного господарського суду від 11.03.2009р. у справі № 8/474/08 скасовано в частині відмови в задоволенні позовних вимог до Запорізької міської ради.

Розпорядженням виконуючого обов’язки голови господарського суду Запорізької області Немченка О.І. від 29.07.2009р. № 812 справа № 8/474/08 за позовом РВ ФДМ України по Запорізькій області до ВАТ “Гамма” (відповідач-1), Запорізької міської ради (відповідач-2) про зобов’язання підготувати акт приймання-передачі житлового будинку, який розташований за адресою: м. Запоріжжя, вул. Гоголя, 143, та зобов’язання передати гуртожиток до комунальної власності територіальної громади м. Запоріжжя на підставі акту прийому-передачі передана на розгляд судді Соловйова В.М.

Ухвалою від 29.07.2009р. справу прийнято до провадження судді Соловйова В.М. з привласненням їй іншого номеру - № 8/474/08-3/197/09. З урахуванням часу знаходження судді у щорічній відпустці справу призначено до судового розгляду в судовому засіданні на 23.09.2009р. об 11 годині 30 хвилин.

Ухвалою від 23.09.2009р. у зв’язку із неявкою представника Запорізької міської ради (відповідача-2) розгляд справи відкладено до 29.09.2009р. о 17 годині 00 хвилин.

Ухвалою в.о. голови господарського суду Запорізької області Немченка О.І. від 29.09.2009р. строк вирішення спору продовжений на один місяць –до 29.10.2009р.

Ухвалою від 29.09.2009р. у зв’язку із неявкою представника Запорізької міської ради (відповідача-2) розгляд справи відкладено до 15.10.2009р. о 14 годині 20 хвилин.

Ухвалою від 15.10.2009р. у зв’язку із неявкою представника Запорізької міської ради (відповідача-2) розгляд справи відкладено до 28.10.2009р. о 15 годині 00 хвилин.

За згодою представників позивача та відповідача-1 в судовому засіданні 28.10.2009р. оголошено тільки вступну та резолютивну частини рішення.

Під час розгляду справи представники позивача та відповідача-1 вимогу про здійснення фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не заявляли.

Справа розглядається за нормами Господарського процесуального кодексу України відповідно до вимог ст.12 ГПК України.

В судовому засіданні 28.10.2009р. позивач надав суду заяву про уточнення позовних вимог від 28.10.2009р., згідно якої позивач просить суд:

зобов’язати ВАТ “Гамма” підготувати акт приймання-передачі гуртожитків, які розташовані за адресами: вул. Гоголя, 143 та вул. Горького, 159б у м. Запоріжжя;

зобов’язати ВАТ “Гамма” передати гуртожитки, які розташовані за адресами: вул. Гоголя, 143 та вул. Горького, 159б у м. Запоріжжя до комунальної власності територіальної громади м. Запоріжжя в особі Запорізької міської ради на підставі акту приймання-передачі;

зобов’язати територіальну громаду м. Запоріжжя в особі Запорізької міської ради прийняти до комунальної власності гуртожитки, які розташовані за адресами: вул. Гоголя, 143 та вул. Горького, 159б у м. Запоріжжя до комунальної власності територіальної громади м. Запоріжжя в особі Запорізької міської ради на підставі акту приймання-передачі.

Заява про уточнення позовних вимог прийнята судом до розгляду, оскільки такі дії позивача не суперечать закону (ст. 22 ГПК України) і не порушують нічиї права і охоронювані законом інтереси.

В обґрунтування уточнених позовних вимог представник позивача, зокрема, пояснив наступне.

Гуртожиток за адресою: м. Запоріжжя, вул. Гоголя, 143 не увійшов до статутного фонду ВАТ “Гамма” у процесі приватизації, але перебуває на його балансі, є державним майном та підлягає передачі до комунальної власності згідно до Законом України “Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності” від 03.03.1998р. № 147/98-ВР.

В процесі приватизації згадане підприємство не стало власником гуртожитку по вул. Гоголя, 143 у м. Запоріжжі, хоча, як вбачається з матеріалів справи та встановлено судами, це нерухоме майно знаходиться на балансі ВАТ “Гамма” і не ввійшло до його статутного фонду.

Відповідно до п. 1 Положення про порядок передачі у комунальну власність загальнодержавного житлового фонду, що знаходився в повному господарському віданні та в оперативному управлінні підприємств, установ і організацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 891 від 06.11.1995р., це Положення визначає порядок передачі в комунальну власність державного житлового фонду, що перебував у повному господарському віданні або в оперативному управлінні підприємств, установ та організацій (далі - відомчий житловий фонд), у разі банкрутства, зміни форми власності або ліквідації цих підприємств, установ та організацій.

Відповідно до ч. 2 п. 9 ст. 8 Закону України “Про приватизацію державного житлового фонду”, у випадку зміни форми власності підприємств, у повному господарському віданні яких перебуває державний житловий фонд, останній одночасно передається у комунальну власність відповідних міських, селищних, сільських рад.

У даному випадку, має місце зміна форми власності відповідача: державне підприємство “Завод “Гамма” (державна власність) було перетворено у Відкрите акціонерне товариство “Гамма” (колективна власність), тому при вирішенні спору мають бути застосовані приписи ч. 2 п. 9 ст. 8 Закону України “Про приватизацію державного житлового фонду” та Положення про порядок передачі у комунальну власність загальнодержавного житлового фонду, що знаходився в повному господарському віданні та в оперативному управлінні підприємств, установ і організацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 891 від 06.11.1995р.

Рішенням Запорізької міської ради від 28.01.2000р. за умови передачі ВАТ “Гамма” до комунальної власності м. Запоріжжя палацу культури та техніки “Орбіта”, управління комунальної власності та управління житлового господарства Запорізької міської ради повинні провести прийом до комунальної власності державного житлового фонду, мереж тепло-, водопостачання та водовідведення, які знаходяться в управлінні і віданні ВАТ “Гамма”.

Але, всупереч своїх же рішень, Запорізька міська рада відмовляється прийняти житловий фонд, який знаходиться на балансі ВАТ “Гамма” до комунальної власності.

На зазначених підставах позивач просить передати до комунальної власності і гуртожиток по вул. Горького, 159б.

В судовому засіданні 23.09.2009р. позивачу відмовлено в задоволенні клопотання про залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача будинковий комітет гуртожитку по вул. Гоголя, 143. В задоволенні клопотання відмовлено, оскільки позивачем не надано доказів про юридичну адресу будинкового комітету та взагалі доказів про існування такого комітету.

В подальшому аналогічне клопотання позивачем не заявлялось.

“Гамма” (відповідач-1) заперечує проти позовних вимог позивача щодо зобов’язання ВАТ “Гамма” передати гуртожиток по вул. Гоголя, 143 до комунальної власності з підстав, зазначених у відзиві на позовну заяву від 23.09.2009р. № 07/668.

Зокрема зазначив, що у 2005 році здійснено обстеження технічного стану гуртожитку по вул. Гоголя, 143, про що складено акт від 14.04.2005р., визначено перелік необхідних робіт, їх вартість, які мають передувати передачі об’єкта у комунальну власність. Передбачені актом обстеження роботи поступово виконуються, частково передані відповідним комунальним підприємствам зовнішні комунікаційні мережі.

В наказі РВ ФДМ України по Запорізькій області № 547 строки передачі об’єкта у комунальну власність не встановлювались, як і рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради від 28.02.2006р. № 65 про створення комісії з приймання-передачі гуртожитку по вул. Гоголя, 143.

Крім того, вищевказаний акт приймання-передачі підписується не лише ВАТ “Гамма” та Запорізькою міською радою, а також й іншими інстанціями, а саме: водоканалом, міськими електромережами та іншими, які в свою чергу відмовляються приймати ці мережі без їх ремонту, і в разі складання цього акту, гуртожиток до комунальної власності не перейде.

Таким чином висновок Вищого господарського суду України про те, що передача житлового фонду з державної у комунальну власність не є лише дією, пов’язаною із складанням акта приймання-передачі, оскільки цій дії передує комплекс відповідних дій не тільки сторін, що передає та приймає майно, а й інших органів, без вчинення яких не є можливим складання акту є законним та обґрунтованим.

Тому вимоги про зобов’язання ВАТ “Гамма” підготувати акт приймання-передачі гуртожитку та зобов’язати передати його до комунальної власності, є передчасними та не обґрунтованими.

Крім того, ВАТ “Гамма” зацікавлена в передачі гуртожитку до комунальної власності м. Запоріжжя, так як від утримання цього житлового будинку несе лише збитки, які пов’язані з утриманням і оплатою рахунків.

Відповідачем-1 ведеться робота по передачі житлового будинку, який розташований за адресою: м. Запоріжжя, вул. Гоголя, 143 до комунальної власності.

ВАТ “Гамма” неодноразово письмово зверталися до міської влади та до РВ ФДМУ по Запорізькій області з проханням прийняти гуртожиток, або посприяти в передачі гуртожитку.

Запорізька міська рада відмовляється прийняти зазначений гуртожиток до комунальної власності мотивуючи це тим, що він знаходиться в незадовільному стані і потребує ремонтних робіт, гроші на які повинна надати ВАТ ”Гамма”.

Вищевказаний гуртожиток є державною власністю, але знаходиться на балансі ВАТ “Гамма”, при цьому, відповідач-1 несе витрати щодо утримання гуртожитку (з огляду на Акт огляду технічного стану гуртожитку, гуртожиток потребує капітальний ремонт, а саме ремонт крівлі, водостоків, цоколю, та ін., вартість цих ремонтних робіт на час обстеження складав приблизно 900 000, 00грн.).

З огляду на викладене, відповідач просить в задоволенні позовних вимог в частині зобов’язання ВАТ “Гамма” передати гуртожиток по вул. Гоголя, 143 до комунальної власності відмовити повністю, так як відповідач-1 цьому ніколи не протидіяв.

Запорізька міська рада (відповідач-2) відзив на позовну заяву, витребувані судом документи і документи, що підтверджують заперечення проти позову, не надала, в судові засідання представник ради жодного разу не з’явився. Заяв про розгляд справи за відсутності відповідача-2 до господарського суду не надходило.

Місцезнаходження відповідача-2 визначається відповідно до вимог ст. 93 Цивільного кодексу України в редакції Закону № 2452-IV від 03.03.2005р.

Приймаючи рішення за відсутності відповідача-2 господарський суд бере до уваги те, що він не надав суду відомостей про зміну даних його державної реєстрації, в тому числі і місця знаходження. Копія ухвали про прийняття справи до провадження від 29.07.2009р., копії ухвал від 23.09.2009р., 29.09.2009р., 15.10.2009р. про відкладення розгляду справи, надіслані за поштовою адресою, зазначеною в позовній заяві, до канцелярії господарського суду Запорізької області не повернулись.

До повноважень господарських судів не віднесено установлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Тому відповідні процесуальні документи надсилаються господарським судом згідно з поштовими реквізитами учасників судового процесу, наявними в матеріалах справи.

Господарський суд також враховує, що відповідач не повідомив суд про зміну місця проживання (перебування, знаходження) та про неможливість прибуття в судове засідання.

До того ж, надані позивачем матеріали свідчать про те, що неявка відповідача-2 не перешкоджає вирішенню спору, отже справу розглянуто відповідно до ст. 75 ГПК України за наявними в ній матеріалами.

Розглянувши матеріали справи та заслухавши представників сторін, суд

ВСТАНОВИВ:

Рішенням сьомої сесії двадцять третього скликання Запорізької міської ради від 28.04.1999р. №25 “Про затвердження переліку підприємств, які готують до передачі в 1999 році в комунальну власність м. Запоріжжя державний житловий фонд, що перебуває в їх оперативному управлінні” затверджений перелік підприємств, в управлінні яких перебуває державний житловий фонд і планується до передачі в комунальну власність міста Запоріжжя на протязі 1999 року. Управлінню комунальної власності міста Запоріжжя та управлінню житлового господарства міської ради доручено здійснити в 1999 році приймання в комунальну власність міста Запоріжжя державний житловий фонд, що перебуває в оперативному управлінні підприємств, згідно затвердженому переліку.

Як свідчить Перелік (додаток до рішення міської ради від 28.04.1999р. №25, ВАТ “Гамма” включено до цього Переліку (п.12).

Наказом Регіонального відділенням Фонду державного майна України по Запорізькій області від 08.10.2002р. № 547 “Про передачу житлового фонду, що знаходяться на балансі ВАТ “Гамма” у комунальну власність” передано безоплатно у комунальну власність територіальної громади м. Запоріжжя житловий фонд, що знаходяться на балансі ВАТ “Гамма”, але не увійшли до його статутного фонду, разом з інженерною інфраструктурою призначеною для обслуговування цих будинків, згідно з додатком 1, крім двох вбудованих-прибудованих приміщень, які включені до переліку об’єктів приватизації згідно з додатком 2.

Даний наказ, згідно преамбули, видано відповідно до Закону України “Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності” від 03.03.1998 р. № 147/98-ВР зі змінами та доповненнями, на підставі рішення сьомої сесії двадцять третього скликання Запорізької міської ради від 28.04.1999р. № 25 “Про затвердження переліку підприємства, які готують до передачі в 1999 році в комунальну власність м. Запоріжжя державний житловий фонд” та згідно ухвали господарського суду Запорізької області від 22.08.2001 р. № 5/5/2001, оскільки на ВАТ “Гамма” введена процедура санації.

Відповідно до Додатку 1 до наказу РВ ФДМУ від 08.10.2002р. №547, до Переліку житлового фонду ВАТ “Гамма”, який безоплатно передається до комунальної власності територіальної громади м. Запоріжжя, включено також гуртожиток по вул. Горького, 159б та гуртожиток по вул. Гоголя, 143.

В подальшому Запорізька міська рада неодноразово надавала згоду на прийняття до комунальної власності державного житлового фонду, що перебуває на балансі ВАТ “Гамма”, про що постановила відповідні рішення.

Зокрема, відповідно до рішення п’ятнадцятої сесії двадцять третього скликання Запорізької міської ради від 28.01.2000р., доручено управлінню комунальної власності міської ради, управлінню житлового господарства провести прийом до комунальної власності державного житлового фонду, мереж тепло-водопостачання та водовідведення, які знаходяться в управлінні і віданні ВАТ “Гамма” за умови передачі до комунальної власності Палацу культури та техніки “Орбіта”.

Як свідчать матеріали справи, впродовж з 1999 року (надання Запорізькою міською радою згоди на прийняття державного житлового з балансу ВАТ “Гамма” до комунальної власності) ВАТ “Гамма” (відповідачем-1) на даний час здійснено передачу майже усіх об’єктів соціальної інфраструктури.

Гуртожиток по вул. Горького, 159б та гуртожиток по вул. Гоголя, 143 в м. Запоріжжі не увійшли до статутного фонду ВАТ “Гамма” у процесі приватизації, але перебувають на балансі товариства.

Оцінивши представлені докази, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Основні засади передачі об'єктів права державної власності у комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах або у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст, а також об'єктів права комунальної власності у державну власність безоплатно або шляхом обміну визначені Законом України від 03.03.1998р. N 147/98-ВР “Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності”.

Відповідно до ст. 2 Закону України “Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності”, об'єктами передачі згідно з цим Законом є:

цілісні майнові комплекси підприємств, установ, організацій, їх структурних підрозділів (далі - підприємства);

нерухоме майно (будівлі, споруди, у тому числі об'єкти незавершеного будівництва, приміщення);

інше окреме індивідуально визначене майно підприємств;

акції (частки, паї), що належать державі або суб'єктам права комунальної власності у майні господарських товариств;

житловий фонд та інші об'єкти соціальної інфраструктури (далі - об'єкти соціальної інфраструктури), які перебувають у повному господарському віданні чи оперативному управлінні державних підприємств, установ, організацій (далі - підприємств) або не увійшли до статутних фондів господарських товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації), у тому числі не завершені будівництвом.

Частиною 1 статті 7 Закону України “Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності”, встановлено, що з державної у комунальну власність передаються безоплатно такі об'єкти:

Житлові будинки (разом із вбудованими та прибудованими нежилими приміщеннями) та гуртожитки (в тому числі не завершені будівництвом).

Частинами 4, 5 ст.7 Закону України “Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності” також передбачено, що об'єкти соціальної інфраструктури передаються разом з майном підприємств, що обслуговували ці об'єкти, у тому числі основними фондами, ремонтно-будівельними базами, майстернями, транспортними засобами, прибиральною технікою, в частині, що визначається комісією з питань передачі об'єктів, яка здійснює передачу.

Разом з житловим фондом передаються вбудовані і прибудовані приміщення, зовнішні мережі електро-, тепло-, газо-, водопостачання та водовідведення, а також будівлі, призначені для обслуговування цього фонду (бойлерні, котельні, каналізаційні та водопровідні споруди, обладнання тощо).

Передача оформляється актом приймання-передачі, який підписується головою і членами комісії. Форма акта приймання-передачі затверджується Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.3 Положення про порядок передачі в комунальну власність державного житлового фонду, що перебував у повному господарському віданні або в оперативному управлінні підприємств, установ та організацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 листопада 1995 р. N 891, відомчий житловий фонд передається у комунальну власність безоплатно.

Разом з відомчим житловим фондом передаються відповідним комунальним підприємствам зовнішні мережі електро-, тепло-, газо-, водопостачання і водовідведення, а також будівлі, призначені для обслуговування цього фонду (бойлерні, котельні, каналізаційні та водопровідні споруди, вбудовані і прибудовані приміщення, обладнання тощо).

Відповідно до ч.1, 2 п.9 ст.8 Закону України від 19.06.1992р. N 2482-XII “Про приватизацію державного житлового фонду”, державний житловий фонд, який знаходиться у повному господарському віданні або оперативному управлінні державних підприємств, організацій та установ, за їх бажанням може передаватись у комунальну власність за місцем розташування будинків з наступним здійсненням їх приватизації органами місцевої державної адміністрації та місцевого самоврядування згідно з вимогами цього Закону.

У разі банкрутства підприємств, зміни форми власності, злиття, приєднання, поділу, перетворення, виділу або ліквідації підприємств, установ, організацій, у повному господарському віданні яких перебуває державний житловий фонд, останній (у тому числі гуртожитки) одночасно передається у комунальну власність відповідних міських, селищних, сільських рад.

У відповідності до ст.10 Закону України від 21 травня 1997 року N 280/97-ВР “Про місцеве самоврядування в Україні”, сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Пунктом 4 заяви про уточнення позовних вимог від 28.10.2009р. позивач просить зобов’язати територіальну громаду м. Запоріжжя в особі Запорізької міської ради прийняти до комунальної власності гуртожитки, які розташовані за адресами: вул. Гоголя, 143 та вул. Горького, 159б у м. Запоріжжя до комунальної власності територіальної громади м. Запоріжжя в особі Запорізької міської ради на підставі акту приймання-передачі.

У зв’язку з викладеним вказані позовні вимоги задовольняється повністю.

При цьому господарський суд приймає до уваги саме норми ст.19 Конституції України, Закону України від 03.03.1998р. N 147/98-ВР “Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності”, Закону України від 19.06.1992р. N 2482-XII “Про приватизацію державного житлового фонду”, які зобов’язують Запорізьку міську раду прийняти вищенаведені гуртожитки у комунальну власність.

Складення відповідного акту приймання-передачі, що передбачено Положенням про порядок передачі в комунальну власність державного житлового фонду, що перебував у повному господарському віданні або в оперативному управлінні підприємств, установ та організацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 листопада 1995 р. N 891, є лише формою такої обов’язкової передачі.

Тобто, питання щодо дотримання встановленого порядку та форми прийняття в комунальну власність зазначених гуртожитків (підготовка і оформлення акту приймання-передачі, визначення технічного стану житлового будинку та об’єктів комунального призначення, що його обслуговують, тощо) не може впливати на сам обов’язок відповідача-2 щодо виконання вимог Конституції України, Закону України від 03.03.1998р. N 147/98-ВР “Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності”, Закону України від 19.06.1992р. N 2482-XII “Про приватизацію державного житлового фонду”.

Оскільки визначені в підзаконних актах механізми реалізації норм Закону не можуть підмінювати (замінювати) ці норми Закону, змінювати його суть та перешкоджати його виконанню.

Приймаючи судове рішення, господарський суд не враховує будь-які інші обставини, які не передбачені Законом України від 03.03.1998р. N 147/98-ВР “Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності”, а саме: відсутність належного ремонту в гуртожитках, відсутність відповідного фінансування тощо.

Також суд враховує, що норми Закону України від 03.03.1998р. N 147/98-ВР “Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності” не виконуються відповідачем-2 на протязі тривалого часу (10 років), що, в свою чергу, порушує право громадян, які проживають в цих гуртожитках, на приватизацію займаних приміщень.

Що стосується вимог позивача щодо зобов’язання ВАТ “Гамма” підготувати акт приймання-передачі гуртожитків, які розташовані за адресами: вул. Гоголя, 143 та вул. Горького, 159б у м. Запоріжжя та зобов’язання ВАТ “Гамма” передати гуртожитки, які розташовані за адресами: вул. Гоголя, 143 та вул. Горького, 159б у м. Запоріжжя до комунальної власності територіальної громади м. Запоріжжя в особі Запорізької міської ради на підставі акту приймання-передачі, викладені в пунктах 2, 3 заяви про уточнення позовних вимог від 28.10.2009р.

Змінюючи (уточнюючи) позовні вимоги заявою від 28.10.2009р., позивач не враховує, що постановою Вищого господарського суду України від 30.06.2009р. рішення господарського суду Запорізької області від 18.12.2008р. та постанову Запорізького апеляційного господарського суду від 11.03.2009р. у справі № 8/474/08 скасовано в частині відмови в задоволенні позовних вимог до Запорізької міської ради.

Згідно п.2 ч.1 ст.80 ГПК України, господарський суд припиняє провадження у справі, якщо:

“... 2) є рішення господарського суду або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішив господарський спір між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав;...”

В даному випадку таким судовим рішенням є судові рішення у справі №8/474/08-3/197/09, а саме: рішенням господарського суду Запорізької області від 18.12.2008р., постанова Запорізького апеляційного господарського суду від 11.03.2009р. у справі № 8/474/08 та постанова Вищого господарського суду України від 30.06.2009р. в частині позовних вимог відносно Відкритого акціонерного товариства “Гамма” (відповідача-1).

За таких обставин, провадження в частині уточнених позовних вимог до ВАТ “Гамма” (відповідача-1) підлягає припиненню по п.2 ч.1 ст.80 ГПК України.

Згідно зі ст. 44, 49 ГПК України судові витрати покладаються на відповідача-2 в повному обсязі, оскільки спір виник внаслідок його неправильних дій.

При цьому господарський суд враховує наступне.

Відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито” від 21.01.1993р. № 7-93 розмір державного мита з позовів немайнового характеру складає 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85, 00 грн.), розмір державного мита із позовних заяв майнового характеру –1 відсоток ціни позову, але не менше 6 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (102, 00 грн.) і не більше 1 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (25 500, 00 грн.).

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2005р. № 1258 (в редакції, яка була чинною на момент подачі позовної заяви) встановлено наступні розміри витрат з інформаційно-технічного забезпечення судових процесів, пов’язаних з розглядом господарських справ:

- для позивачів, звільнених у встановленому порядку від сплати державного мита –за нульовою ставкою;

- для всіх інших позивачів –за ставкою 118 гривень.

Зі змісту постанови Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2005р. № 1258 вбачається, що сума витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, що підлягає сплаті, визначається на момент подачі позовної заяви.

Позовна заява надійшла до суду 26.09.2008р.

Керуючись ст. 44, 49, п.2 ч.1 ст.80, ст.82 - 85 ГПК України, суд                                                                                 

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити частково.

2. Зобов’язати Запорізьку міську раду, яка є органом місцевого самоврядування, що представляє відповідну територіальну громаду та здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування (69015, м. Запоріжжя, пр. Леніна, 206, код ЄДРПОУ 04053915) прийняти до комунальної власності гуртожитки, які розташовані за адресами: вул. Гоголя, 143 та вул. Горького, 159б у м. Запоріжжя на підставі акту приймання-передачі.

3. Стягнути з Запорізької міської ради, яка є органом місцевого самоврядування, що представляє відповідну територіальну громаду та здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування (69015, м. Запоріжжя, пр. Леніна, 206, код ЄДРПОУ 04053915) на користь Державного бюджету України (отримувач: Державний бюджет Орджонікідзевського району; банк отримувача: ГУДК у Запорізькій області; МФО 813015; ЄДРПОУ 34677145; рахунок № 31119095700007; код бюджетної класифікації 22090200; символ звітності банку –095) 85 (вісімдесят п’ять) грн. 00 коп. державного мита.

4. Стягнути з Запорізької міської ради, яка є органом місцевого самоврядування, що представляє відповідну територіальну громаду та здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування (69015, м. Запоріжжя, пр. Леніна, 206, код ЄДРПОУ 04053915) на користь Державного бюджету України (отримувач: Державний бюджет Орджонікідзевського району; банк отримувача: ГУДК у Запорізькій області, МФО 813015, код ЄДРПОУ 34677145, рахунок № 31212259700007, код бюджетної класифікації 22050000, символ звітності банку –259) 118 (сто вісімнадцять) 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

5. В частині уточнених позовних вимог до Відкритого акціонерного товариства “Гамма” провадження у справі припинити по п.2 ч.1 ст.80 ГПК України.

Суддя В.М. Соловйов

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання.

У разі подання апеляційної скарги або внесення апеляційного подання рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційною інстанцією.

Рішення оформлене і підписане відповідно до вимог ст. 84 ГПК України –10.11.2009р.