МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
11 липня 2017 р. № 814/1320/17
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Лісовська Н. В., ознайомившись з
позовом
товариства з обмеженою відповідальністю "Єдині комунальні системи", вул. Фрунзе, 130, с. Лимани, Вітовський район, Миколаївська область, 57284
до
управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Миколаївській області, вул. Космонавтів, 61, м. Миколаїв, 54056
про
визнання неправомірними та скасування постанов
від 26.04.2017 р. № 37/1014-2641-17 і № 38/1014-2642-17,
В С Т А Н О В И В:
До суду з адміністративним позовом звернулося товариство з обмеженою відповідальністю "Єдині комунальні мережі" до управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Миколаївській області про визнання неправомірними та скасування постанов про накладення штрафу від 26.04.2017 р. № 37/1014-2641-17 і № 38/1014-2642-17.
Пункт 5 ч. 1 ст. 107 КАС зобов’язує суддю після одержання позовної заяви з'ясувати, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Відповідно до ч. 1-2 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Так, Законом України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності" передбачено, що постанову про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності може бути оскаржено до суду протягом 15 днів з дня її винесення з повідомленням про таке оскарження у той самий строк органу, який виніс постанову (ст. 5).
Оскаржувані позивачем постанови винесені 26.04.2017 р., тобто останнім днем строку на їх оскарження було 11.05.2017 р., натомість адміністративний позов подано лише 06.07.2017 р.
Позивач жодним чином не обґрунтував поважність причин пропуску строку звернення до суду та не просив його поновити.
Відповідно до ст. 100 КАС адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Вказана норма надає позивачу можливість звернутися за захистом своїх права до суду і поза межами строків, але пропуск заявником строку повинен бути обумовлений поважними причинами.
Керуючись ст. 99, ч. 1 ст. 100, п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України, суд –
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення, протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Н. В. Лісовська