
Справа № 539/1347/17
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 липня 2017 року м. Лубни
Лубенський міськрайонний суд Полтавської області в складі:
судді - Жаги Е. Г.
при секретарі судового засідання Шрейтер С.О. за участю прокурорів Лубенської місцевої прокуратури Савинського С.Г. та ОСОБА_2, захисника адвоката ОСОБА_3 і особи яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_4 розглянувши матеріали, які надійшли від відділу Управління захисту економіки в Полтавській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця сел. Караман, Карасульського району, Кустанайської області, Казахстан, громадянина України, мешканця АДРЕСА_1, працюючого директором КП «Лубни-водоканал» Лубенської міської ради Полтавської області, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, за ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП України, -
В С Т А Н О В И В :
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення пов'язане із корупцією № 53 від 25.05.2017 року, рішенням 52 сесії Лубенської міської ради 5 скликання від 16.04.2010 року створено комунальне підприємство «Лубни-водоканал» Лубенської міської ради Полтавської області.
Цим же рішенням затверджено Статут комунального підприємства « Лубни - водоканал».
Згідно статуту КП «Лубни-водоканал» за організаційно правовою формою є комунальним господарсько-розрахунковим підприємством заснованим Лубенською міською радою, якій безпосередньо підпорядковується, директор КП «Лубни-водоканал».
16.04.2010 року розпорядженням Лубенського міського голови № 132 р на посаду директора КП «Лубни-водоканал» призначено ОСОБА_4. На виконання п. 3 вищевказаного розпорядження 16.04.2010 року Лубенською міською радою в особі міського голови ОСОБА_5 укладено контракт №3 з керівником підприємства, що є у власності територіальної громади м. Лубни, відповідно до якого ОСОБА_4 прийнято на роботу до комунального підприємства «Лубни - водоканал» на посаду директора з 16.04.2010 року до 16.04.2020 року. В подальшому, Лубенська міська рада в особі міського голови ОСОБА_5, а пізніше ОСОБА_14 та ОСОБА_4 періодично укладали доповнення до вищезазначеного Контракту, із внесенням до його тексту змін щодо оплати праці, а саме збільшення посадового окладу, інші умови Контракту залишались незмінними і сторони підтверджували свої зобов'язання.
Такі доповнення укладались 08.07.2010 року, 03.01.2012 року, 16.04.2010 року та 01.10.2016 року, у зв'язку з чим, права та обов'язки директора КП «Лубни-водоканал» не змінювались і на даний час, відповідно до діючого Контракту з керівником підприємства, що є у власності територіальної громади м. Лубни від 16.04.2010 року, залишаються не змінними.
Відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті і для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Згідно з п. 1 примітки до ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції». У зв'язку з викладеним, ОСОБА_4 є посадовою особою юридичної особи публічного права, на яку поширюється дія Закону та є суб'єктом відповідальності за вчинення корупційних правопорушень та правопорушень, пов'язаних з корупцією, на нього поширюються обмеження та зобов'язання, передбачені Законом.
Встановлено, що з 01.09.2015 року по 01.08.2016 року на посаді оператора комп'ютерного набору відділу збуту КП «Лубни-водоканал» та з 01.08.2016 року по теперішній час на посаді чергової інформаційно-довідкової служби відділу збуту КП «Лубни-водоканал» працює ОСОБА_7. А також із 22.03.2016 року по теперішній час на посаді приймальника виробничо вимірювальної лабораторії КП «Лубни-водоканал» працює ОСОБА_8.
Відповідно до Статуту директор КП «Лубни-водоканал» :
- самостійно укладає контракти, договори, у тому числі трудові, видає накази, обов'язкові для всіх робітників підприємства,
- приймає і звільняє робітників відповідно до штатного розпису,
- вживає заходи заохочення і накладає дисциплінарні стягнення відповідно до правил внутрішнього трудового розпорядку,
- самостійно формує штат, приймає та звільняє працівників підприємства відповідно до вимог чинного трудового законодавства України,
- підписує всі документи грошового, матеріального, майнового, розрахункового та кредитного характеру.
Відповідно до Контракту директор КП «Лубни-водоканал»:
- накладає на працівників стягнення відповідно до чинного законодавства,
- в межах своєї компетенції видає накази та інші акти, дає вказівки, обов'язкові для всіх працівників підприємства,
- проводить виплати та погашення заробітної плати працівникам,
- здійснює фінансовий контроль за дотриманням строків погашення відповідної заборгованості.
Враховуючи, що пряме підпорядкування - це відносини прямої організаційної або правової залежності підлеглої особи від її керівника, в тому числі через вирішення (участь у вирішенні) питань прийняття на роботу, звільнення з роботи, застосування заохочень, дисциплінарних стягнень, надання вказівок, доручень тощо, контролю за їх виконанням (ст. 1 Закону), то усі працівники КП «Лубни-водоканал» перебувають у прямій організаційній та правовій залежності від директора КП «Лубни-водоканал» ОСОБА_4.
Тому чергова інформаційно-довідкової служби відділу збуту КП «Лубни- водоканал» ОСОБА_7 та приймальник виробничо вимірювальної лабораторії КП «Лубни-водоканал» ОСОБА_8 перебувають у прямій організаційній та правовій залежності від директора КП «Лубни-водоканал» ОСОБА_4
Згідно свідоцтва про шлюб № НОМЕР_2, 06.11.1982 під актовим записом № 129 було укладено шлюб між ОСОБА_4 та ОСОБА_9 ( після реєстрацію шлюбу ОСОБА_4).
Відповідно до свідоцтва про народження № НОМЕР_1 батьками ОСОБА_10 є ОСОБА_4 та ОСОБА_7( а.с. 3).
Відповідно до інформації Лубенського районного відділу ДРАЦС ГТУЮ у Полтавській області від 09.06.2017 року ОСОБА_10 ІНФОРМАЦІЯ_4 перебуває у зареєстрованому шлюбі із ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_5, та даний актовий запис здійснено Сімферопольським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану під № 865 від 26.08.2011 року ( а.с. 4).
Також за даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування, 21.03.2017 року опубліковано декларацію директора КП «Лубни-водоканал» ОСОБА_4 за 2016 рік (яка перебуває у відкритому публічному доступі на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції https://public.nazk.gov.ua/declaration/d712e689-50e9-4b21-9b48-4de599909b67).
В п.2.2. «Інформація про членів сім'ї суб'єкта декларування» своєї декларації ОСОБА_4 вказує, що має дружину - ОСОБА_7 та сина ОСОБА_10.
В п. 11. «Доходи, у тому числі подарунки» своєї декларації ОСОБА_4 вказує, що джерелом доходу (заробітна плата отримана за основним місцем роботи) його дружини ОСОБА_7 є юридична особа зареєстрована в Україні - КП «Лубни-водоканал» ЄДРПОУ 36770447. Тобто підприємство, де він працює директором.
Також, за даними Реєстру, 16.03.2017 року опубліковано декларацію сина директора КП «Лубни-водоканал» ОСОБА_4 - ОСОБА_10, командира військової частини А2975, (яка перебуває у відкритому публічному доступі на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції - https://public.nazk.gov.ua/declaration/d2f75081-489f-4dbd-a3e8-66b2cbb7d7eb).
В п.2.2. «Інформація про членів сім'ї суб'єкта декларування» своєї декларації ОСОБА_10 вказує, що має дружину - ОСОБА_8.
В п.11. «Доходи, у тому числі подарунки» своєї декларації ОСОБА_10 вказує, що джерелом доходу (заробітна плата отримана за основним місцем роботи) його дружини ОСОБА_8 є Юридична особа зареєстрована в Україні - КП «Лубни-водоканал» ЄДРПОУ 36770447. Тобто підприємство, де директором працює його батько ОСОБА_4
На підставі вищевикладеного ОСОБА_4 та ОСОБА_7 являються чоловіком та дружиною, а ОСОБА_8 являється дружиною їх сина - невісткою.
Статтею 1 Закону встановлено, що приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.
Близькі особи - це особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом і мають взаємні права та обов'язки із суб'єктом, зазначеним у частині першій статті 3 цього Закону (крім осіб, взаємні права та обов'язки яких із суб'єктом не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі, а також - незалежно від зазначених умов - чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор,
свекруха, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням згаданого суб'єкта.
Реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Отже, ОСОБА_4, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 являються близькими особами. У зв'язку з цим у ОСОБА_4 існує приватний інтерес, що полягає у забезпеченні фінансового благополуччя близьких осіб - дружини та невістки.
ОСОБА_4 перебуваючи на посаді директора КП «Лубни- водоканал» 01.09.2015 року видає наказ № 125-К про прийняття на роботу ОСОБА_7, яким приймає на посаду оператора комп'ютерного набору відділу збуту КП «Лубни-водоканал» свою дружину ОСОБА_7
В подальшому, ОСОБА_4 будучи уповноважений щодо підлеглої ОСОБА_7 приймати рішення про її заохочення та дисциплінарне стягнення, преміювання, переведення на іншу посаду та звільнення, надавати вказівки, контролювати їх виконання, тобто приймати рішення та вчиняти дії, які обумовлені відносинами прямої та організаційної залежності, 29.07.2016 року видає наказ № 104-К про переведення ОСОБА_7, яким переводить свою дружину на посаду чергової інформаційно-довідкової служби відділу збуту КП «Лубни-водоканал».
В той же час ОСОБА_4 перебуваючи на посаді директора КП «Лубни-водоканал» 22.03.2016 року видає наказ № 42-К про прийняття на роботу ОСОБА_8, яким приймає на посаду приймальника виробничо-вимірювальної лабораторії КП «Лубни-водоканал» свою невістку ОСОБА_8
Отже, виникла ситуація, при якій ОСОБА_4, виконуючи свої службові обов'язки, мав приватний інтерес (особисту заінтересованість), який хоча і не обов'язково призвів до прийняття неправомірного рішення або вчинення неправомірного діяння, але здатний був до цього призвести.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої ст. 3 цього Закону, зобов'язані:
1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів;
2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно;
3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів;
4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Урегулювання конфлікту інтересів у даному випадку повинно було здійснюватися шляхом повідомлення ОСОБА_4 про це безпосереднього керівника - Голову Лубенської міської ради, який зобов'язаний вжити заходів щодо врегулювання конфлікту інтересів.
Водночас, у період з 01.09.2015 року по теперішній час ОСОБА_4 під час прийняття рішення та вчинення дій, а саме видачі наказів про прийняття на роботу ОСОБА_7 №125-К від 01.09.2015 року на посаду оператора комп'ютерного набору відділу збуту КП «Лубни-водоканал», № 104-К від 29.07.2016 р. про переведення ОСОБА_7 на посаду чергової інформаційно - довідкової служби відділу збуту КП «Лубни-водоканал», № 42-К від 22.03.2016 року про прийняття на роботу ОСОБА_8 на посаду приймальника виробничо- вимірювальної лабораторії КП «Лубни-водоканал», про преміювання працівників № 90-ОД від 03.03.2016 року, у тому числі ОСОБА_7 в розмірі 120,00 грн.; про преміювання працівників № 92-ОД від 06.03.2017 року, у тому числі ОСОБА_7 в розмірі 250 грн. та ОСОБА_8 в розмірі 250,00 грн.; про виплату оздоровчих працівникам підприємства № 358-0Д від 30.09.2016 року, у тому числі ОСОБА_7 в розмірі 200 грн.; про виплату оздоровчих працівникам підприємства № 115-ОД від 24.03.2017 року, у тому числі ОСОБА_8 в розмірі 200 грн., не повідомив про наявний реальний конфлікт інтересів безпосереднього керівника - Голову Лубенської міської ради, який зобов'язаний вжити заходів щодо врегулювання конфлікту інтересів.
Підтвердженням цього являється лист голови Лубенської міської ради № 1-16/1163 від 28.04.2017 року, в якому зазначено, що директор КП «Лубни- водоканал» ОСОБА_4 не повідомляв Лубенську міську раду, виконавчий комітет міської ради, міського голову про наявність у нього реального конфлікту інтересів.
Конфлікт інтересів існуватиме у всіх випадках, коли у особи є приватний інтерес, здатний вплинути на об'єктивність чи неупередженість рішення. Навіть тоді, коли прийняті нею рішення за наявності приватного інтересу є об'єктивними та неупередженими і відповідають закону. У цьому випадку буде мати місце втрата суспільної довіри до службової особи та органу, в якому вона працює.
Дії ОСОБА_4 кваліфіковані за ч. 1 ст. 172-7 КпАП України, тобто неповідомлення особою у встановленому законом випадку та порядку про наявність реального конфлікту інтересів.
Крім того, відповідно до протоколу № 54 від 25.05.2017 року про адміністративне правопорушення пов'язане із корупцією, із 01.09.2015 року по 01.08.2016 року на посаді оператора комп'ютерного набору відділу збуту КП «Лубни-водоканал» та з 01.08.2016 року по теперішній час на посаді чергової інформаційно-довідкової служби відділу збуту КП «Лубни-водоканал» працює ОСОБА_7.
А також з 22.03.2016 року по теперішній час на посаді приймальника виробничо вимірювальної лабораторії КП «Лубни-водоканал» працює ОСОБА_8.
Чергова інформаційно-довідкової служби відділу збуту КП «Лубни- водоканал» ОСОБА_7 та приймальник виробничо вимірювальної лабораторії КП «Лубни-водоканал» ОСОБА_8 перебувають у прямій організаційній та правовій залежності від директора КП «Лубни-водоканал» ОСОБА_4
ОСОБА_4, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 являються близькими особами.
У зв'язку з цим у ОСОБА_4 існує приватний інтерес, що полягає у забезпеченні фінансового благополуччя близьких осіб - дружини та невістки.
ОСОБА_4 перебуваючи на посаді директора КП «Лубни- водоканал» 01.09.2015 року видає наказ № 125-К про прийняття на роботу ОСОБА_7, яким приймає на посаду оператора комп'ютерного набору відділу збуту КП «Лубни-водоканал» свою дружину ОСОБА_7
В подальшому, ОСОБА_4 будучи уповноважений щодо підлеглої ОСОБА_7 приймати рішення про її заохочення та дисциплінарне стягнення, преміювання, переведення на іншу посаду та звільнення, надавати вказівки, контролювати їх виконання, тобто приймати рішення та вчиняти дії, які обумовлені
відносинами прямої та організаційної залежності, 29.07.2016 року видає наказ № 104-К про переведення ОСОБА_7, яким переводить свою дружину на посаду чергової інформаційно-довідкової служби відділу збуту КП «Лубни-водоканал».
В той же час ОСОБА_4 перебуваючи на посаді директора КП «Лубни-водоканал» 22.03.2016 року видає наказ № 42-К про прийняття на роботу ОСОБА_8, яким приймає на посаду приймальника виробничо- вимірювальної лабораторії КП «Лубни-водоканал» свою невістку ОСОБА_8
Отже, виникла ситуація, при якій ОСОБА_4, виконуючи свої службові обов'язки, мав приватний інтерес (особисту заінтересованість), який хоча і не обов'язково призвів до прийняття неправомірного рішення або вчинення неправомірного діяння, але здатний був до цього призвести.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої ст. З цього Закону, зобов'язані:
1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів;
2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно;
3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів;
4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Урегулювання конфлікту інтересів у даному випадку повинно було здійснюватися шляхом повідомлення ОСОБА_4 про це безпосереднього керівника - Голову Лубенської міської ради, який зобов'язаний вжити заходів щодо врегулювання конфлікту інтересів.
Водночас, у період з 01.09.2015 року по теперішній час ОСОБА_4 прийняв рішення та вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме видав накази про прийняття на роботу ОСОБА_7 №125-К від 01.09.2015 року на посаду оператора комп'ютерного набору відділу збуту КП «Лубни-водоканал», № 104-К від 29.07.2016 року про переведення ОСОБА_7 на посаду чергової інформаційно-довідкової служби відділу збуту КП «Лубни-водоканал», № 42-К від 22.03.2016 року про прийняття на роботу ОСОБА_8 на посаду приймальника виробничо-вимірювальної лабораторії КП «Лубни-водоканал», про преміювання працівників № 90-ОД від 03.03.2016 року, у тому числі ОСОБА_7 в розмірі 120 грн.; про преміювання працівників № 92-ОД від 06.03.2017 року , у тому числі ОСОБА_7 в розмірі 250 грн. та ОСОБА_8 в розмірі 250 грн.; про виплату оздоровчих працівникам підприємства № 358-ОД від 30.09.2016 року, у тому числі ОСОБА_7 в розмірі 200 грн.; про виплату оздоровчих працівникам підприємства № 115-ОД від 24.03.2017 року, у тому числі ОСОБА_8 в розмірі 200 грн. При цьому ОСОБА_4 не повідомив про наявний реальний конфлікт інтересів безпосереднього керівника - Голову Лубенської міської ради, який зобов'язаний вжити заходів щодо врегулювання конфлікту інтересів.
Підтвердженням цього являється лист голови Лубенської міської ради № 1-16/1163 від 28.04.2017 року, в якому зазначено, що директор КП «Лубни- водоканал» ОСОБА_4 не повідомляв Лубенську міську раду, виконавчий комітет міської ради, міського голову про наявність у нього реального конфлікту інтересів.
Конфлікт інтересів існуватиме у всіх випадках, коли у особи є приватний інтерес, здатний вплинути на об'єктивність чи неупередженість рішення. Навіть тоді, коли прийняті нею рішення за наявності приватного інтересу є об'єктивними та неупередженими і відповідають закону. У цьому випадку буде мати місце втрата суспільної довіри до службової особи та органу, в якому вона працює.
Таким чином, дії ОСОБА_4 кваліфіковані також і за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, тобто вчинення дій та прийняття рішення в умовах реального конфлікту інтересів.
Протокол про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 КУпАП та протокол про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 КУпАП складені відносно ОСОБА_4 об'єднано в одне провадження.
В судовому засіданні ОСОБА_4 вину у вчиненні інкримінованих йому правопорушень не визнав та пояснив, що дійсно ОСОБА_7 та ОСОБА_8 є відповідно його дружиною та невісткою. Так дійсно ним видавалися накази про прийняття даних осіб на роботу, переведення та здійснення преміювання на загальних засадах як і до всіх інших осіб. При прийняття на роботу даних близьких осіб він консультувався із юристами які запевнили його , що в даних діях з його боку не має порушень чинного антикорупційного законодавства, а також вказав на те, що перед прийняття на роботу своїх родичів надавав письмову заяву заступнику Лубенського міського голову ОСОБА_15
Захисник адвокат ОСОБА_3 в судовому засіданні вказувала на відсутність в діях ОСОБА_4 складів адміністративних правопорушень передбачених ч.1 та ч.2 ст.172-7 КУпАП так як рішення приймалися ОСОБА_4 не в умовах реального конфлікту інтересів та за відсутності прямого безпосереднього підпорядкування .
Прокурор в судовому засіданні підтримав обставини, викладені в протоколах про адміністративні правопорушення та зазначив, що в діях ОСОБА_4 є ознаки складу адміністративного правопорушення пов'язаного із корупцією передбаченого ч.1 та ч.2 ст.172-7 КУпАП .
Суд безпосередньо дослідивши в судовому засіданні докази надані сторонами по справі вважає, що в діях ОСОБА_4 є ознаки складів адміністративних правопорушень пов'язаних із корупцією передбачених ч.1 та ч.2 ст.172-7 КУпАП .
Винність ОСОБА_4 у вчиненні інкримінованих йому правопорушень підтверджується наступними доказами, дослідженими в судовому засіданні, а саме :
протоколами № 53 від 25.05.2017 року про вчинення адміністративного правопорушення ;
листом Лубенської міської ради № 1-16/1163 від 28.04.2017 року, в якому зазначено, що директор КП «Лубни- водоканал» ОСОБА_4 не повідомляв Лубенську міську раду, виконавчий комітет міської ради, міського голову про наявність у нього реального конфлікту інтересів ( а.с 14);
контрактом № 3 із доповненнями укладеними між Лубенським міським головою та ОСОБА_4 ( а.с. 15-18);
розпорядженням № 132 р від 16.04.2010 року про призначення ОСОБА_4 директором КП « Лубни - водоканал» ( а.с. 20-21);
наказами про прийняття на роботу ОСОБА_7 №125-К від 01.09.2015 року на посаду оператора комп'ютерного набору відділу збуту КП «Лубни-водоканал», № 104-К від 29.07.2016 року про переведення ОСОБА_7 на посаду чергової інформаційно-довідкової служби відділу збуту КП «Лубни-водоканал», № 42-К від
22.03.2016 року про прийняття на роботу ОСОБА_8 на посаду приймальника виробничо-вимірювальної лабораторії КП «Лубни-водоканал», про преміювання працівників № 90-ОД від 03.03.2016 року, у тому числі ОСОБА_7 в розмірі 120 грн.; про преміювання працівників № 92-ОД від 06.03.2017 року , у тому числі ОСОБА_7 в розмірі 250 грн. та ОСОБА_8 в розмірі 250 грн.; про виплату оздоровчих працівникам підприємства № 358-ОД від 30.09.2016 року, у тому числі ОСОБА_7 в розмірі 200 грн.; про виплату оздоровчих працівникам підприємства № 115-ОД від 24.03.2017 року, у тому числі ОСОБА_8 в розмірі 200 грн.; протоколом із додатками № 54 від 25.05.2017 року про вчинення ОСОБА_4 адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.172-7 КУпАП.
Також в судовому засіданні за клопотанням захисника допитано свідків ОСОБА_12 начальника відділу збуту «Лубни-водоканал»,яка пояснила, що в її прямому підпорядкуванні працює ОСОБА_7 та ОСОБА_8, яким вона надає безпосередні вказівки та накази по роботі, а також судом допитано свідка ОСОБА_13, працівника «Лубни-водоканал», який суду показав, що в його безпосередньому підпорядкуванні перебуває ОСОБА_8
Проте, дані покази суд не бере до уваги так як вони не стосуються предмета доказування по даній справі та не спростовують інкриміновані ОСОБА_4 протиправні діяння.
Свідок ОСОБА_15 в судовому засіданні пояснив, що він із квітня 2013 року працював заступником Лубенського міського голови та був відповідальний за житлово - комунальне господарство. Точної дати не пам'ятає , проте, зазначив , що в 2015 -2016 роках до нього в приміщенні Лубенської міської ради приходив ОСОБА_4 та надавав заяви про можливість прийняття на роботу до КП « Лубни - водоканал» його дружини та невістки .
Після ознайомлення із відповідними заявами він як керівник, наложив резолюцію , що ознайомлений із даним заявами та запевнив ОСОБА_4, що в його діях немає порушень чинного законодавства.
Проте , суд критично ставиться до наданих свідком показів, так як в судовому засідання сам же свідок не вказав про реєстрацію відповідних заяв та їх подальший рух.
На самих копіях відповідних заяв ( а.с.174-176) є виключно реквізити КП «Лубни - водоканал» та відсутні будь - які реєстраційні дані Лубенської міської ради. Окрім того, прокурором в судовому засіданні надано лист Лубенського міського голови від 11.07.2017 року відповідно до змісту якого заява на ім'я міського голови ОСОБА_14 чи заступника міського голови ОСОБА_15. від директора КП « Лубни - водоканал» ОСОБА_4 про наявність у нього конфлікту інтересів не надходила.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку суд встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_4 не встановлено.
Згідно ч.2 ст.36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
У зв'язку з тим, що у діях ОСОБА_4 наявні ознаки адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 КУпАП, враховуючи особу правопорушника та матеріали справи, до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Керуючись, ст.ст. 40-1, 251, 283, 284, 294 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_4 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто 3400 (три тисячі чотириста) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_4 судовий збір в користь держави в розмірі 320 гривень .
На постанову може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Полтавської області через Лубенський міськрайонний суд Полтавської області протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Лубенського
міськрайонного суду Жага Е. Г.