Постанова № 67681650, 04.07.2017, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.07.2017
Номер справи
810/1366/17
Номер документу
67681650
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 липня 2017 року № 810/1366/17

Суддя Київського окружного адміністративного суду Басай О.В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Бориспільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області до Управління механізації будівництва №17 Публічного акціонерного товариства "Укргазбуд" про стягнення заборгованості,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось Бориспільське об`єднане управління Пенсійного фонду України Київської області з позовом до Управління будівництва №17 Публічного акціонерного товариства "Укргазбуд" про стягнення заборгованості у розмірі 99962,75 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не були сплачені в повному обсязі страхові внески за період з серпня 2009 року по серпень 2011 року, що призвело до утворення заборгованості у розмірі 99962,75 грн., яку позивач просить стягнути у примусовому порядку.

Ухвалою Київського адміністративного суду від 04.07.2017 вирішено розглядати дану справу у порядку письмового провадження.

Розглянувши позовну заяву та дослідивши письмові докази, судом встановлено наступне.

Управління механізації будівництва №17 Публічного акціонерного товариства "Укразбуд" (ідентифікаційний код юридичної особи: 01294009, місцезнаходження юридичної особи: 08304, Київська область, м. Бориспіль, вул. Тельмана, буд.12), є відокремленим підрозділом юридичної особи та як платник страхових внесків перебуває на обліку в Бориспільському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду Київської області, а отже є страхувальником у розумінні положень Закону України, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців №19888972 від 13.01.2015.

Згідно з преамбулою Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058 (далі – Закон № 1058 в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), цей Закон, розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.

Положеннями абзацу другого пункту 1 частини першої статті 14 Закону №1058, страхувальниками відповідно до цього Закону є: роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.

Відповідно до частини першої статті 15 Закону №1058, відповідач є платником страхових внесків.

Згідно з абзацом другим частини першої статті 19 Закону №1058, страхові внески до солідарної системи нараховуються: для роботодавця - на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", виплату винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Відповідно до пункту 4 частини другої статті 17 Закону №1058, страхувальник зобов'язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом.

Положеннями підпункту 5.1.1 пункту 5.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками і застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Пенсійний фонд України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 №21-1 (далі – Інструкція в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) визначено, що обчислення страхових внесків зазначеною категорією платників здійснюється щомісячно за ставками, визначеними пунктами 4.1, 4.2 цієї Інструкції, на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), виходячи з розміру страхового внеску, що діє на день нарахування виплат (доходу).

Відповідно до частини шостої статті 20 Закону №1058, страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом є: для страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 статті 14 цього Закону, - календарний місяць.

Управлінням Пенсійного фонду України у м. Борисполі та Бориспільському районі Київської області, правонаступником якого є позивач, було винесено рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду: №10 від 11.01.2012, яким вирішено застосувати до відповідача штраф у розмірі 24454,38 грн. та нараховано пеню у розмірі 75508,37 грн.

Стаття 106 Закону №1058 передбачає, що територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов’язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.

На виконання вимог зазначеної норми, на адресу відповідача рекомендованою кореспонденцією було направлено вимогу №Ю від 01.03.2013 про сплату боргу, про що свідчить зворотне повідомлення про вручення.

Згідно з частиною третьою статті 106 Закону №1058, страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку.

Враховуючи відсутність незгоди відповідача з розрахунком суми недоїмки, вказана вимога про сплату боргу є узгодженою.

Отже, станом на момент розгляду справи за відповідачем склалась заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період з серпня 2008 року по серпень 2011 року у розмірі 99962,75 грн.

Доказів сплати вказаної заборгованості, оскарження вимоги про сплату недоїмки та/або рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (перерахування) або несвоєчасну сплату страхувальниками страхових внесків суду не надано.

Таким чином, позовні вимоги позивача про стягнення недоїмки зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період з серпня 2008 року по серпень 2011 року у розмірі 99962,75 грн. є обґрунтованими та такими, що підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до частини четвертої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 11, 14, 70, 71, 72, 86, 94, 159-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

п о с т а н о в и в:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з Управління механізації будівництва №17 Публічного акціонерного товариства "Укргазбуд" (ідентифікаційний код юридичної особи: 01294009, місцезнаходження юридичної особи: 08300, Київська область, м. Бориспіль, вул. Тельмна, буд. 12) на користь Бориспільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області (ідентифікаційний код 37838060, місцезнаходження 08302, Київська область, м. Бориспіль, вул. Головатого, буд. 4) заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період з серпня 2009 року по серпень 2011 року на загальну суму 99962,75 (дев`яносто дев`ять тисяч дев`ятсот шістдесят дві) грн.75 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Басай О.В.