
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27.06.2017р. Справа № 914/728/17
Господарський суд Львівської області у складі головуючого судді Горецької З.В. за участю секретаря судового засідання Хороз І.Б., розглянув у відкритому судовому засіданні справу
за позовом ОСОБА_1 міського комунального підприємства Львівводоканал, м. Львів
до відповідача ОСОБА_1 обласної клінічної лікарні, м. Львів
про стягнення додаткової сплати за скид стічних вод з перевищенням допустимих забруднень в розмірі 45 673,25 грн.
Представники сторін:
від позивача: ОСОБА_2- представник (довіреність № 1750-17 від 16.03.17р.)
від відповідача: ОСОБА_3-представник, довіреність №394/с від 03.02.2017 року
Права та обовязки сторін, передбачені ст.ст.20, 22 ГПК України розяснено, заяв про відвід судді не поступало, за клопотанням присутніх представників сторін технічна фіксація судового процесу не проводилася.
Суть спору: На розгляд Господарського суду Львівської області подано позов ОСОБА_1 міським комунальним підприємством Львівводоканал, м. Львів, до відповідача: ОСОБА_1 обласної клінічної лікарні, м. Львів про стягнення додаткової сплати за скид стічних вод з перевищенням допустимих забруднень в розмірі 45 673,25 грн.
Ухвалою суду від 12.04.2017 року порушено провадження у справі та призначено до розгляду на 10.05.2017 року. В судовому засіданні 10.05.17р., з підстав, наведених в ухвалі суду розгляд справи відкладався на 23.05.17р., з 23.05.2017 року на 08.06.2017 року, з 08.06.2017 року на 27.06.2017 року.
Представник позивача в судове засідання зявився, вимоги ухвали суду у справі виконав частково, позовні вимоги підтримує та просить позов задоволити.
Позовні вимоги обґрунтовані наступним. Між позивачем та відповідачем укладено договір №102449-к від 03.02.2014 р. Позивачем, у присутності відповідача, 12.05.2014р. складено акт №60301 про контрольний відбір проб стічних вод відповідача. На підставі лабораторних досліджень контрольної проби (Лабораторні аналізи стічних вод від 22.05.2014 року ОСОБА_4 №308 (контрольна проба) позивачем зроблено висновок про перевищення в цій пробі встановлених відповідачу (Ліміт №2103) допустимих значень забруднення фосфатами. Позивач вказує на те, що відповідачем порушено вимоги Державних Правил, Місцевих Правил і умов Договору, оскільки не здійснено технічних та інших заходів для запобігання понадлімітному забрудненню стічних вод, що скидаються у каналізацію м.Львова. Відповідно до розрахунку, сума додаткової плати становить 45 673,25 грн., яка відповідачем не оплачена.
Відповідач в судове засідання зявився, відзив на позов подав, в якому просить суд відмовити в задоволенні позову.
Відповідач зазначає, що серед додатків до позовної заяви відсутні письмові відомості про виконання позивачем вимог п.4.1 правил, а саме виставлення ним рахунків до оплати, також відповідач стверджує, що позивачем не надано належного доказу направлення відповідачу претензії, також представник відповідача заявив, що працівник лікарні інженер ОСОБА_4, котрий підписував ОСОБА_4 №60301 від 12.05.2014 року звільнився з ОСОБА_1 обласної клінічної лікарні, тому наявні об»єктивні перешкоди в отриманні пояснення щодо зазначеного акту.
23.05.17р. за вх. № 18467/17 в канцелярію Господарського суду Львівської області від відповідача поступила телеграма про відкладення розгляду справи, у зв"язку з неможливістю забезпечити явку повноважного представника.
25.04.17р. за вх. № 15077/17 в канцелярію Господарського суду Львівської області відповідачем подано клопотання про відкладення розгляду справи, у звязку з неможливістю забезпечити явку повноважного представника в судове засідання.
Дослідивши подані суду документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, сукупно оцінивши докази, які мають значення для справи, господарський суд Львівської області,
в с т а н о в и в:
03.02.2014 року між ОСОБА_1 міським комунальним підприємством Львівводоканал (Львівводоканал) та ОСОБА_1 обласною клінічною лікарнею (абонент) укладено договір №102449-к на закупівлю послуг з водовідведення за державні кошти (надалі договір).
Згідно із умовами п.1.1 договору позивач надає послуги з код 37.00.1 послуги каналізаційні (послуги з водовідведення), а відповідач - користуватися послугами: здійснювати забір води з водопроводу, скидати стічні води у каналізацію і сплачувати вартість наданих послуг на умовах, які визначені договором та чинним законодавством України, зокрема: Законом України Про питну воду і питне водопостачання, Законом України «Про здійснення державних закупівель», Законом України «Про Національну комісію регулювання ринку комунальних послуг України», Бюджетним кодексом України, Цивільним кодексом України, Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України (надалі Правила користування), Правилами технічної експлуатації систем водопостачання та водовідведення (надалі Правила експлуатації), Правилами приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації міст і селищ України, Правилами приймання стічних вод підприємств у систему міської каналізації Львова (надалі Правила приймання).
Згідно із п.2.1.1 договору, Львівводоканал зобов'язався згідно з технічними умовами на приєднання абонента до міської мережі водопроводу та каналізації.
Згідно із п.2.2.1 договору абонент зобовязався у встановленому порядку отримати Дозвіл на скид стічних вод.
Відповідно до п.2.2.7 та договору відповідач зобов'язався не перевищувати встановлені ліміти водоспоживання і водовідведення та допустимі концентрації забруднювальних речовин в контрольних колодязях на каналізаційних випусках Абонента.
За умовами п.4.8. договору сторони погодили, що скидання абонентом стічних вод з перевищенням допустимих концентрацій на його каналізаційному випуску оплачується з відповідним підвищеним коефіцієнтом. Визначення допустимих концентрацій і нарахування додаткової плати за послуги водовідведення проводиться Львівводоканалом відповідно до Правил приймання.
Згідно із умовами п.2.2.3 договору, відповідач зобов»язаний надати перелік своїх об»єктів (структурних підрозділів), які використовують воду (від яких приймаються стоки) згідно із Правилами користування, за формою, що відповідає додатку №1 до Договору повідомляти про зміни перелічених даних не пізніше 20-ти днів від їх виникнення.
До договору на подачу води з комунального водопроводу та приймання стічних вод до каналізації ЛМКП „Львіводоканал затверджено Ліміт №2103 від 01.04.2014р. Названим лімітом визначено допустимі концентрації (ДК) забруднюючих речовин у стічних водах підприємства.
12.05.2014 р. представниками позивача, в присутності представника відповідача за адресою знаходження об'єкта відповідача, а саме: вул.Некрасова,4/6, м.Львів, профіль: лікарня, здійснено вибірковий відбір проб стічних вод з контрольного колодязя КК-9 , про що складено ОСОБА_4 №60301 про відбір контрольної вибіркової проби стічних вод для проведення головного і контрольного хімічних аналізів, вид проби разова. Зазначений акт підписаний представниками ЛМКП Львівводоканал та представником відповідача інженером ОСОБА_4 без зауважень. В даному акті міститься посилання на те, що ємності з пробами промарковані бирками (№ акту відбору, дата акту, № проби згідно з актом), проби в ємкостях 1,5л. для проведення контрольного аналізу запломбовано (пломба ЛВК-12) передано абонентові. Акт про відбір проб №60301 підписаний представниками сторін без зауважень.
Хімічною лабораторією КП «Адміністративно-технічне управління», на підставі акту про відбір вибіркової проби № 60301 від 12.05.2014 року, проведено дослідження із датою початку аналізу 12.05.2014 року та датою кінця аналізу 22.05.2014 р. та оформлено результати вимірювань (показники якості стічних вод) .
На підставі результатів вимірювань відібраної проби стічних вод встановлено, що відповідач перевищив у стоках максимально дозволені (ліміт №2103) значення ДК фосфатів.
Відповідно до "Правил користування системами комунального водопосачання та водовідведення в містах і селищах України", "Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод підприємств у комунальну систему каналізації Львова" чинного договору та акту від 12.05.2014 р. №60301, проведено розрахунок величини додаткової плати для відповідача за скид стічних вод з порушенням вимог Правил щодо їх складу і властивостей №5531/36 від 05.06.2014р., та нараховано відповідачу додаткову плату в загальній сумі 45 673,25 грн.
При виявленні перевищення допустимих концентрацій забруднень, установлених договором або місцевими Правилами приймання стічних вод, Водоканал після закінчення аналізу направляє підприємству повідомлення про виявлене перевищення допустимих концентрацій забруднень (листом або телефонограмою) у термін, визначений місцевими Правилами приймання стічних вод, але не більше 15 днів. Протягом шестимісячного терміну після виявлення перевищення допустимих концентрацій Водоканал направляє підприємству претензію, до якої додаються: копія акта про відбір проби, копія результатів аналізу стічних вод, розрахунок величини додаткової плати за скид стічних вод (передаються лише ті документи, що відсутні на підприємстві) (пункт 7.10 Правил приймання стічних вод).
Згідно із поданого позивачем журналу телефонограм, 22.05.2014 року відповідача повідомлено телефонограмою за №275-50-20, прийняв секретар Габуда Л. про складення ОСОБА_4 про перевищення показників якості стячних вод.
Позивачем було направлено відповідачу претензію №5531 від 24.10.2014 р. із актом про відбір проби від 12.05.2014 р. №60301, «г»-Результат вимірювань №308, оформлений 22.05.2014 року, розрахунок додаткової плати за скид стічних вод №5531/36 від 05.06.2014 р., рахунки П1 №5531/ЕК та П2 №5531/ВК та акт про приймання стічних вод №5531, що підтверджується фіскальним чеком від 27.10.2014 року.
Позивачем від відповідача відповідь на претензію не отримано.
Станом на день прийняття рішення заборгованість відповідача перед позивачем не погашена.
При прийнятті рішення суд виходив з наступного.
За п.3 ч.1 ст.44 Водного кодексу України водокористувачі зобовязані дотримувати встановлених нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин та встановлених лімітів забору води, лімітів використання води та лімітів скидання забруднюючих речовин, а також санітарних та інших вимог щодо впорядкування своєї території.
За правилами ст.526 ЦК України, ст.193 ГК України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до п. 1 статті 628 Цивільного кодексу України, зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства. Статтею 629 Цивільного кодексу України передбачено, що договір є обовязковим для виконання сторонами.
Відповідно до Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", Водного кодексу України розроблено Правила приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України", затверджені наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України №37 від 19.02.2002 р., зареєстровані в Міністерстві юстиції України 26.04.2002 р. за N 403/6691 (державні Правила). Ці Правила поширюються на комунальні підприємства водопровідно-каналізаційного господарства міст і селищ України та інші підприємства, що мають на балансі системи місцевого водопроводу та каналізації (далі - Водоканали), та на всі підприємства, установи, організації незалежно від форм власності й відомчої належності, які скидають свої стічні води в системи каналізації населених пунктів.
Пунктом 1.5. Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України визначено, що на підставі цих правил та Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових стічних вод у системи каналізації населених пунктів Водоканали розробляють місцеві Правила приймання стічних вод підприємств у систему каналізації населеного пункту, у яких встановлюються допустимі концентрації для кожної забруднюючої речовини, що може скидатися підприємствами в систему каналізації, а також відображаються місцеві особливості приймання стічних вод підприємств у міську каналізацію. Місцеві правила приймання згідно з Законом України Про місцеве самоврядування в Україні затверджують виконавчі органи місцевих рад за поданням водоканалів після погодження з територіальними органами Мінекоресурсів та Міністерства охорони здоровя України (п. 1.6. правил).
Пунктом 2.4 Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України передбачено, що підприємства зобовязані виконувати в повному обсязі вимоги цих Правил, місцевих Правил приймання та договору на послуги водовідведення, своєчасно оплачувати рахунки Водоканалу за надані послуги; дотримуватись установлених Водоканалом кількісних та якісних показників стічних вод на каналізаційних випусках підприємства; оплачувати рахунки за скид понаднормових забруднень при порушенні встановлених показників.
Згідно із умовами Правил Держбуду України, від 19.02.2002р., №37 Правила приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України підприємства, які скидають стічні води до міської каналізації, повинні забезпечити можливість проведення Водоканалом у будь-який час доби контролю за скидом стічних вод, включаючи надання необхідних відомостей та експлуатаційного персоналу. Порядок та періодичність відбору контрольних проб визначається у місцевих Правилах приймання (п.7.4). Водоканал здійснює контроль за витратою та якістю стічних вод, що скидають Підприємства. Цю роботу організовує адміністрація Водоканалу, яка розробляє інструктивні матеріали щодо контролю за стічними водами Підприємств, які затверджує керівник Водоканалу. Адміністрація Водоканалу повинна передбачити виділення відповідних трудових та матеріальних ресурсів, обладнання, транспортних засобів, виходячи з потреби контролю обсягів та якості стічних вод кожного Підприємства не менше одного разу на три місяці (п.7.5). Для визначення вмісту забруднень у стічних водах Підприємств використовуються як дані лабораторії Водоканалу, так і результати вибіркового контролю, виконаного лабораторіями місцевих органів Держсанепіднагляду, охорони навколишнього природного середовища або іншими лабораторіями, акредитованими у даній галузі акредитації (п.7.6). При проведенні вимірювань на випусках стічних вод Підприємств засоби вимірювань повинні бути повірені органами Держстандарту України та зареєстровані у Водоканалі. (п.7.7).
З метою контролю якості стічних вод Підприємств Водоканал здійснює відбір разових проб. Виявлені в цих пробах перевищення ДК забруднюючих речовин у стічних водах є підставою для нарахування плати за скид понаднормативних забруднень. Відбір контрольних проб стічних вод Підприємств виконується уповноваженими представниками Водоканалу, що фіксується у спеціальному журналі або акті, який підписують як представники Водоканалу, так і представник Підприємства-абонента (п.7.8).
При виявленні перевищення ДК забруднень, установлених договором або місцевими Правилами приймання, Водоканал після закінчення аналізу направляє Підприємству повідомлення про виявлене перевищення ДК забруднень (листом або телефонограмою) у термін, визначений місцевими Правилами приймання, але не більше 15 днів. Протягом шестимісячного терміну після виявлення перевищення Водоканал направляє Підприємству претензію, до якої додаються: копія акта про відбір проби, копія результатів аналізу стічних вод, розрахунок величини додаткової плати за скид стічних вод (передаються лише ті документи, що відсутні на Підприємстві) (п.7.10). У місцевих Правилах приймання конкретизується порядок відбору проб стічних вод на аналіз, порядок їх оформлення, а також порядок проведення аналізу проб (п.7.11).
За п.3.5.1. Правил приймання стічних вод підприємств у систему міської каналізації Львова затверджених рішенням Виконкому ОСОБА_1 міської ради від 18.09.2002р. №292 підприємство зобов'язане здійснювати систематичний контроль за кількістю та якістю стічних вод, які вони скидають до системи міської каналізації (п.7.3.). Не перевищувати встановлені ліміти водовідведення та допустимі показники стічних вод в КК на своїх випусках.
Пунктами 3.1.4, 3.1.5 Правил приймання стічних вод підприємств у систему міської каналізації Львова визначено, що Водоканал зобов'язаний здійснювати контроль за якістю стічних вод, що скидають Підприємства, а також за режимом і обсягом скиду, виставляти Підприємствам до оплати рахунки за послуги водовідведення. У випадку виявлення з боку Підприємств порушень Правил (перевищення встановлених показників об'єму та якості стічних вод, скид без Дозволу, невиконання вимог ОСОБА_4 тощо), Водоканалом нараховується додаткова плата із застосуванням коефіцієнта кратності.
Відповідно до п.3.2.4, п.3.2.3. Правил приймання стічних вод підприємств у систему міської каналізації Львова Водоканал має право у будь-який час самостійно або за участю представника Абонента (попередивши підприємство) відбирати проби стічних вод. Проводити обстеження водопровідних і каналізаційних систем будь-якого водоспоживача та складати акти за результатами цих обстежень. Згідно із п.3.2.6, п.3.5.5 місцевих Правил Водоканал має право проводити хімічний аналіз проб стічних вод підприємств та робити офіційні висновки про відповідність фактичних концентрацій забруднювальних речовин стічних вод допустимим. Підприємство зобовязане забезпечити можливість проведення контролюючими службами у будь-який час доби обстеження підприємства з питання роботи локальних КОС та контролю за скиданням стічних вод у міську каналізацію, надавати необхідні документи та експлуатаційний персонал. Відповідно до п.3.10.3. місцевих Правил акт підписується уповноваженими представниками водоканалу і підприємства.
За умовами п.6.1. Правил приймання стічних вод підприємств у систему міської каналізації Львова граничні нормативні показники якості стічних вод, що скидаються Підприємством у міську каналізацію (загальні вимоги, додаток 10.1.) встановлюється згідно з державними правилами приймання з урахуванням таких факторів: допустима концентрація забруднювальних речовин в міській каналізації (на випуску підприємства); допустима концентрація забруднювальних речовин на вході в міські КОС; величини лімітів на скид забруднювальних речовин, які встановленні Водоканалу ДУЕП в дозволі на спеціальне водокористування; допустимий вміст солей важких металів в осадах стічних вод; вміст солей у воді місцевого водопроводу.
Згідно п.6.2. Правил приймання стічних вод підприємств у систему міської каналізації Львова для підприємств, внесених до переліку (п.4.3.1), допустима концентрація встановлюється згідно з доведеним Лімітом на скид (п.4.5), дотримання встановлених допустимих концентрацій визначається в КК на Випусках Підприємства. Відповідно до пунктів 7.4.3.,7.4.4. Правил приймання стічних вод підприємств у систему міської каналізації Львова, на відібранні проби складається акт про відбір проб. Відбір проб проводиться уповноваженими працівниками контролюючих служб. При цьому на підприємство покладаються обовязки згідно з п.3.5.5.
Пунктом 5.16. Правил приймання стічних вод підприємств у систему міської каналізації Львова встановлено, що об'єднання випусків стічних вод від кількох підприємств дозволяється тільки після контрольного колодязя на випуску кожного підприємства.
Згідно із п.5.15 Правил приймання стічних вод підприємств у систему міської каналізації Львова, підприємство яке допускає у свою каналізаційну мережу стічні води іншого підприємства, несе перед водоканалом відповідальність за якісні показники усієї суміші стічних вод на своїх випусках.
Згідно до п.2.3, 2.4 Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України затверджених наказом Держбуду України від 19.02.02р. №37, зареєстрованих Мінюстом України 26.04.02р. №403/6691 підприємства мають право перевіряти розрахунки допустимих концентрацій забруднюючих речовин в стічних водах свого підприємства, виконані водоканалом та оскаржувати їх, звертатися до господарського суду з оскарженням неправомірно (на їх погляд) виставлених рахунків та вимагати проведення аналізу стічних вод підприємства. Однак, даним правом відповідач не скористався, та на день прийняття рішення судом, доказів оскарження проведених розрахунків позивачем допустимих концентрацій забруднюючих речовин в стічних водах відповідача не надано, належних та допустимих доказів в підтвердження підключення будь-яких інших абонентів до КК та доказів внесення відповідних змін до погодженого ліміту чи змін до договору також суду не подано, контрольного аналізу проб відповідач не проводив.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень (ст.33 ГПК України). Відповідно до ст.34 ГПК України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування. Однак, відповідач не подав належних доказів в підтвердження своїх заперечень, не представив доказів які б спростовували наведені обставини, доказів сплати заборгованості не надав.
Враховуючи вищевикладене, подані докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, не спростованими, підтвердженими належними доказами та підлягають задоволенню.
За умовами п.4.2 "Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів" затвердженої Наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 19.02.2002р. №37, 20 відсотків плати за скид понаднормативних забруднень перераховуються до міського фонду охорони навколишнього природного середовища, що утворений у складі міського бюджету та 80 відсотків залишаються у розпорядженні водоканалу і використовуються на відшкодування збитків водоканалу, викликаних цими скидами, на ремонт і поліпшення експлуатації каналізаційної мережі та очисних споруд, а також на розвиток каналізаційного господарства населеного пункту.
Згідно з пунктом 5.4. договору, обєм відібраної води, а також обєм скинутих стічних вод понад встановлений ліміт оплачується в пятикратному розмірі.
Додатком № 1 до договору визначено перелік організацій, які використовують воду (від яких приймаються стоки), зокрема корпуси та приміщення ОСОБА_1 обласної клінічної лікарні.
Судом встановлено, що акт підписано представником відповідача без зауважень та заперечень, зокрема, і щодо методу відбору, маркування, консервування і зберігання проб.
Хімічні аналізи здійснюються акредитованими на право проведення вимірювань показників стічних вод лабораторіями (п. 7.2.32 Правил). Відповідальність за вірогідність результатів аналізу несе лабораторія, яка проводила аналіз.
Згідно п. 2.2.7. договору відповідач зобов'язувався не перевищувати встановлені ліміти водоспоживання і водовідведення та допустимі концентрації забруднювальних речовин в контрольних колодязях на каналізаційних випусках абонента.
Пунктом 5.4. договору визначено, що обєм відібраної води, а також обєм скинутих стічних вод понад встановлений ліміт оплачується в пятикратному розмірі. При відсутності технічних умов і неотриманні їх на протязі чотирьох місяців від дати укладення договору, весь обєм води та стоків вважається понадлімітним і оплачується в пятикратному розмірі. При відсутності дозволу на скид забруднювальних речовин чи закінчення строку його дії весь обєм стоків вважається понадлімітним і оплачується в пятикратному розмірі.
Відповідно до положень договору, абонент здійснює скид наднормативно забруднених стічних вод у систему міської каналізації, з перевищенням допустимих концентрацій забруднюючих речовин і сплачує додаткову плату за приймання водоканалом наднормативно забруднених стічних вод. Вказаним договором та лімітом (встановленим абоненту згідно з умовами п. 2.2. договору), визначено максимально допустимі концентрації забруднюючих речовин у стічних водах.
За умовами п. 3.6. договору, факт скиду абонентом стічних вод із перевищенням допустимих концентрацій забруднюючих речовин зумовлює виникнення у нього обов'язку зі сплати додаткової плати, розрахованої, відповідно до місцевих Правил.
При виявлені перевищень якісних показників стічних вод, відповідно до Правил (п.п. 3.1.5, 9.2.2) та договору (п.п. 4.8), Водоканал зобовязаний провести нарахування, а відповідач зобовязаний їх сплатити.
Згідно з розрахунком від 05.06.2014 року № 5531/36 загальна сума додаткової плати становить 45 673,25 грн.
Позивач звертався до відповідача з претензією № 5531 про сплату додаткової плати за скид стічних вод з порушенням вимог Правил щодо їх складу і властивостей на суму 45 673,25 грн, сума якої розрахована відповідно до вимог п.п. 8.1. 8.4. Правил та підтверджена розрахунком від 05.06.2014 року № 5531/36.
Претензія позивача була залишена відповідачем без задоволення.
Суд вважає твердження відповідача щодо не направлення Рахунків П1 та П2 разом з претензією необґрунтованими, оскільки дану претензію з додатками вказаних рахунків було направлено відповідачу рекомендованим листом за поштовою квитанцією №1925 від 27.10.2014 року, яка є належним та допустими доказом в розумінні статті 6 ГПК України, згідно якої претензії надсилаються адресатові рекомендованим або цінним листом.
Щодо твердження відповідача про те, що в акті звірки,поданого позивачем, відсутні заборгованість відповідача в частині понаднормового забруднення стічних вод, суд зазначє, що згідно п.9.2.2. Місцевих правил Водоканал зобов»язаний «при значних перевищеннях в установленому порядку пред»являти підприємствам претензії та позови про додаткову плату за скид до міської каналізації стічних вод з порушенням Правил щодо їх складу та властивостей, таким чином дана додаткова плата не відображається у актах взаємозвірки, оскільки не є безспірною заборгованістю та стягується шляхом подання позову до суду та винесенням рішення.
Також суд не бере до уваги твердження відповідача про те, уповноважена особа, якою підписано акт, на даний час не є працівником Львівськоїобласної клінічної лікарні тому не може надати обґрунтованих пояснень по суті спору, оскільки ОСОБА_4 був складений відповідно до вимог Місцевих Правил у присутності представника відповідача. Також, згідно вимог місцевих Правил, представнику підприємства було передано проби для контрольного аналізу. Тому, враховуючи, що відповідачем не проведено контрольного аналізу, тим самим останній погодився з результатами головного аналізу, проведеного атестованою хімічною лабораторією водоканалу, відповідно до п.7.2.19 Місцевих Правил. Звільнення працівника відповідача не спростовує позовних вимог позивача.
При цьому, в матеріалах справи відсутня інформація щодо оскарження відповідачем правомірності актів чи результатів вимірювань, право на яке передбачено п. 2.3 Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України від 19.02.2002 №37. Відповідач також не оскаржував проведені позивачем розрахунки.
Судовий збір покладається на відповідача, згідно ст.49 ГПК України.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст.22, 33, 36, 43, 49, 82-85 ГПК України, господарський суд
В И Р І Ш И В:
1. Позов задоволити.
2. Стягнути з ОСОБА_1 обласної клінічної лікарні (79010, м.Львів, вулиця Чернігівська,7, ЗКПО 01996711) на користь ОСОБА_1 міського комунального підприємства Львівводоканал (79017, м.Львів, вул.Зелена, 64, ідентифікаційний код ЄДРПОУ 03348471) - 37 798 грн. 55коп. як додаткову плату внаслідок перевищення норм якісних показників стічних вод та 1 600 грн. 00 коп. витрат по сплаті судового збору.
3. Стягнути з ОСОБА_1 обласної клінічної лікарні (79010, м.Львів, вулиця Чернігівська,7, ЗКПО 01996711) в дохід міського бюджету м.Львова (фонд охорони навколишнього природного середовища м.Львова, рахунок 33110331700002 за кодом бюджетної класифікації: 24062100 Грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього середовища внаслідок господарської та іншої діяльності банк ГУДКУ у Львівській області, код ЄДРПОУ: 38008294, код МФО 825014) нарахування у розмірі 7 874 грн. 70коп. за скид понаднормативних забруднень.
4. Накази видати після набрання рішенням законної сили відповідно до ст. 116 ГПК України.
Рішення набирає законної сили відповідно до ст. 85 ГПК України та може бути оскаржене до ОСОБА_1 апеляційного господарського суду в порядку і строки, передбачені ст.ст. 91-93 ГПК України.
В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення. Повний текст рішення складено та підписано 30.06.2017 р.
Суддя Горецька З. В.