
Справа № 686/12809/17
УХВАЛА
06 липня 2017 року м.Хмельницький
Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Слободян В.С., з участю секретаря судового засідання Царук Г.Д., слідчого Якимовського Л.Л., розглянувши клопотання слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУ НП в Хмельницькій області ОСОБА_1 про отримання дозволу на проведення позапланової документальної ревізії, у кримінальному провадженні №42016241220000028,
ВСТАНОВИВ:
05.07.2017 року слідчий відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУ НП в Хмельницькій області капітан поліції ОСОБА_1 звернувся до суду з клопотанням, погодженим з прокурором відділу прокуратури Хмельницької області ОСОБА_2, про отримання дозволу на проведення позапланової ревізії фінансово-господарської діяльності комунального підприємства по експлуатації теплової енергії теплового господарства «Тепловик» Старокостянтинівської міської ради (31101, Хмельницька область, м.Старокостянтинів, вул.Ессенська, 2, блок 4, код ЄДРПОУ 14151464), у кримінальному провадженні № 42016241220000028 від 09.06.2016 року за ч.3 ст.191 КК України, за період з 01.01.2014 року по 01.07.2017 року.
В обґрунтування даного клопотання слідчим зазначено, що посадові особи комунального підприємства «Тепловик» шляхом зловживання службовим становищем упродовж 2012-2014 років, при наявності у штатному розписі 3 посад юристів, уклали з ФОП ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 8 договорів про надання юридичних послуг, на підставі яких та відповідно до актів приймання-передачі наданих послуг, в яких не вказано змісту та обсягу наданих послуг вказаним особам перераховано 949000 грн., чим здійснили розтрату коштів підприємства на вказану суму.
Дане кримінальне правопорушення 09.06.2016 року зареєстровано в Єдиному реєстрі досудових розслідувань №42016241220000028, правова кваліфікація правопорушення ч.3 ст.191 КК України.
В ході проведення досудового розслідування встановлено,
В період часу з 28.08.2015 року по 13.10.2015 року головним державним інспектором сектору інспектування у Старокостянтинівському районі та м.Старокостянтинів Красилівської обєднаної державної фінансової інспекції ОСОБА_6 та головним державним фінансовим інспектором Шепетівської обєднаної державної фінансової інспекції ОСОБА_7, проведено планову документальну ревізію використання коштів КП «Тепловик». Згідно акту № 2-35/7 від 13.10.2015 року ревізії використання коштів КП «Тепловик», передбачених Мінрегіону субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, яка виникла у звязку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання та водовідведення тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування за період з 01.01.2014 року по завершальний місяць 2015 року, виявлено порушення відповідності сплаченої вартості товарів, робіт та послуг умовам укладених договорів, а також відповідності кількості асортименту отриманих товарів, робіт та послуг умовам договорів за період з 01.01.2012 року по 01.09.21015 року та станом на момент закінчення ревізії КП «Тепловик» при наявності трьох юристів укладено ряд договорів про надання юридичних послуг із ФОП ОСОБА_3, ФОП ОСОБА_4 та ФОП ОСОБА_5, всього на загальну суму 949000 грн. Акти приймання передачі за результатами виконання вказаних договорів укладені з порушенням вимог п.9 ст.9 Закону України про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 року, п.2.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 року №88, а саме в даних актах не вказано змісту та обсягу господарських операцій, одиниці виміру господарських операцій (у натуральному і вартісному виразі), визначених розділом 2 Договору «Обовязки виконавця» та не надано будь-яких підтверджуючих документів щодо конкретного обсягу наданих послуг, не зазначено перелік осіб, які надавали послуги.
Враховуючи вищевикладене, КП «Тепловик» включено до собівартості реалізованої теплової енергії вартість послуг, оплачених по документах, які не відповідають вимогам чинного законодавства в сумі 949000,00 грн., що суперечить вимогам п.6 Порядку надання у 2014 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що вироблялися транспортувалися та постачалися населенню, яка виникла у звязку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання та водовідведення тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування, затвердженого постановою КМУ від 29.01.2014 року № 30.
Разом з тим, в ході вказаної ревізії зазначено лише факт порушення чинного законодавства шляхом включення суми оплати послуг приватних юристів - 949000,00 грн. собівартості реалізованої теплової енергії вартість послуг, оплачених по документах, які не відповідають вимогам чинного законодавства, однак не вказано про те, що дана врезультаті зазначених порушень було заподіяно матеріальну шкоду КП «Тепловик» на дану суму.
Заслухавши думку слідчого, який клопотання підтримав подане клопотання, дослідивши надані матеріали клопотання, приходжу до висновку, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч.2 ст.93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Згідно з ч. 6ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланова ревізія підконтрольної установи не може проводитися частіше одного разу на квартал.
Відповідно до ч.8 ст.11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», орган або особа, що ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.
Відповідно до ч. 11ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що слідчим обґрунтовані підстави необхідності проведення позапланової виїзної ревізії, подане слідчим клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», ст.93, 110 КПК України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУ НП в Хмельницькій області капітан поліції ОСОБА_1 - задовольнити.
Надати дозвіл на проведення позапланової ревізії фінансово-господарської діяльності комунального підприємства по експлуатації теплової енергії теплового господарства «Тепловик» Старокостянтинівської міської ради (31101, Хмельницька область, м.Старокостянтинів, вул.Ессенська, 2, блок 4, код ЄДРПОУ 14151464), у кримінальному провадженні № 42016241220000028 від 09.06.2016 року за ч.3 ст.191 КК України, за період з 01.01.2014 року по 01.07.2017 року, з метою вирішення наступних окремих питань фінансово-господарської діяльності:
- яка матеріальна шкода заподіяна КП «Тепловик» внаслідок порушення посадовими особами даного субєкту господарювання вимог чинного законодавства шляхом включення до собівартості реалізованої теплової енергії вартість послуг, оплачених по документах, які не відповідають вимогам чинного законодавства в сумі 949000,00 грн., що суперечить вимогам п. 6 Порядку надання у 2014 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що вироблялися транспортувалися та постачалися населенню, яка виникла у звязку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання та водовідведення тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування, затвердженого постановою КМУ від 29.01.2014 № 30?
- коли саме, в якій формі (готівковій чи безготівковій),в якій сумі, на який рахунок, на підставі чого було здійснено відшкодування КП «Тепловик» коштів на погашення заборгованості з різниці в тарифах та теплову енергію послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, яка виникла у звязку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання та водовідведення тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування, шляхом надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам?
- законність, обґрунтованість, раціональність використання коштів КП «Тепловик» коштів, передбачених Мінрегіону субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, яка виникла у звязку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання та водовідведення тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування.
Під час проведення вказаної позапланової документальної ревізії провести зустрічні звірки з:
- ФОП ОСОБА_5 (код платника податку НОМЕР_1, адреса: 33023, м.Рівне, вул.Василя Стуса, 3);
- ФОП ОСОБА_4 (код платника податку НОМЕР_2, адреса: 33016, м.Рівне, вул.Романа Шухевича, 18/636);
- ФОП ОСОБА_3 (код платника податку НОМЕР_3, адреса: 33028, АДРЕСА_1).
Проведення позапланової документальної ревізії доручити управлінню Західного офісу держаудитслужби в Хмельницькій області.
Позапланову документальну ревізію провести протягом 15 робочих днів з 17 липня 2017 року по 04.08.2017 року включно.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя