Постанова № 6760896, 05.10.2009, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
05.10.2009
Номер справи
2а-1852/09/2770
Номер документу
6760896
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Копія

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

05.10.09Справа №2а-1852/09/2770

11 год. 40 хв.

каб.№1

Окружний адміністративний суд міста Севастополя у складі:

головуючого судді- Гавури О.В.,

при секретарі - Плаксіній О.С.,

за участю:

представника позивача - Регіональне управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. Севастополі –Бублик Людмили Миколаївни, довіреність № 1233/9/32-050 від 17.06.2009 року,

відповідач - не з’явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. СевастополідоПриватного підприємства «Декантер»про стягнення несплаченої фінансової санкції в сумі 15519,60 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Регіональне управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. Севастополізвернулося до суду з адміністративним позовомдоПриватного підприємства «Декантер»про стягнення несплаченої фінансової санкції в сумі 15519,60 грн.

Позовні вимоги вмотивовані порушенням відповідачем вимог Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, які виразилися у здійсненні роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензії, та несплатою відповідачем штрафних санкцій, застосованих до нього рішенням начальника Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації у м. Севастополі за порушення зазначених вище вимог Закону на підставі акту перевірки № 270274/2702/85-32-129 від 30.07.2009.

          У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала у повному обсязі та наполягала на задоволенні позову з підстав, викладених у позовній заяві.

Відповідач у судове засідання не з’явився, про час розгляду справи повідомлений належним чином, причин неявки суду не повідомив.

Відповідно до частини 2 статті 128 КАС України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представників сторін, або неповідомлення ними про причини неприбуття, не є перешкодою для розгляду справи. За таких обставин, враховуючи те, що відповідач викликався у судове засідання, але в судове засідання не з'явився, суд вважає можливим розглянути справу у відсутність відповідача за наявними в ній матеріалами. Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та встановивши обставини по справі, вважає позов таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до статті 15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Відповідно до статті 16 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 940 від 07.08.2001 р. “Про заходи щодо посилення державного контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та справлянням акцизного збору”, позивач здійснює контроль за виробництвом та обігом спирту, виноматеріалів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, а також виконує завдання по запобіганню незаконного виробництва та обігу алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України.

Згідно з абзацу 5 частини 2 статті 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і бігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.

Відповідно до пункту 5 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, затвердженого постановою КМУ від 02.06.2003 р. N 790, (далі по тексту - Порядок) підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є:

- акт перевірки додержання суб'єктом підприємницької діяльності встановлених законодавством вимог, обов'язкових для виконання під час здійснення оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, складений органом, що видав ліцензію, у якому зазначається зміст порушення і конкретні порушені норми законодавства;

- результати проведення органом, який видав ліцензію, іншими органами виконавчої влади в межах їх компетенції перевірок суб'єкта підприємницької діяльності, пов'язаної з виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;

- матеріали правоохоронних, податкових та інших органів виконавчої влади щодо недотримання суб'єктами підприємницької діяльності вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Пунктом 6 Порядку встановлено, що рішення про застосування фінансових санкцій, передбачених пунктом 2 цього Порядку, приймаються керівником, а у разі його відсутності - заступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами (Департамент з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Державної податкової адміністрації, його регіональні управління та їх територіальні підрозділи, Мінекономіки), чи керівником (його заступником) органів МВС, МОЗ, Державної податкової адміністрації, Держкомстату, Держспоживстандарту у межах їх компетенції, визначеної законодавством. Порядок і строки розгляду матеріалів, які є підставою для застосування фінансових санкцій, та прийняття рішення щодо їх застосування встановлюються зазначеними органами відповідно до їх компетенції.

Згідно пункту 10 Порядку застосування фінансових санкцій у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.

Судом установлено, що Приватне підприємство «Декантер» зареєстровано як юридична особа (а.с. 13) та здійснює підприємницьку діяльність на торговому об’єкті –барі «Арабескі», розташованому в м. Севастополі на пляжі «Омега». Однак, відповідно до відомостей Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. Севастополі ліцензії на здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями воно не отримувало.

30.07.2009 р. на підставі наказу № 82 від 30.07.2009 (а.с. 13), Регіональним управлінням департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. Севастополі була проведена перевірка дотримання Приватне підприємство «Декантер» вимог Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” при здійснені господарської діяльності, що ліцензується.

В ході перевірки встановлено порушення відповідачем вимог ст. 15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, а саме: здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновим виробами без наявності ліцензії.

За результатами перевірки складено акт перевірки № 270274/2702/85-32-129 від 30.07.2009 (а.с. 6-7), який підписаний фінансовим директором Приватного підприємства «Декантер»Лобурець О.В. без зауважень.

Факт наявності зазначеного порушення також підтверджується поясненнями офіціанта Куренда О.С. (а.с.9), яка не заперечувала факт продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів без наявності ліцензії.

За наслідками перевірки та на підставі акту перевірки № 270274/2702/85-32-129 від 30.07.2009, позивачем прийнято рішення № 270292-0002-32-036 від 31.07.2009 про застосування до відповідача фінансових санкцій на суму 15519,6 грн. (а.с. 9).

У судовому засіданні встановлено, що відповідачем зазначені штрафні санкції не сплачені, рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем у встановленому Законом порядку не оскаржувалося.

Таким чином, судом встановлено, що рішення позивача № 270292-0002-32-036 від 31.07.2009 року про застосування до відповідача фінансових санкцій на суму 15519,60 грн. прийняте повноважною особою, на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачений Законом, у зв’язку з чим, адміністративний позов Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. СевастополідоПриватного підприємства «Декантер»підлягає задоволенню, сума несплаченої фінансової санкції у розмірі 15519,60 грн. підлягає стягненню.

Відповідно до пункту 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Відповідно до частини 3 статті 160 КАС України, повний текст постанови складено та постанова підписана 12.10.2009 р.

Згідно з ст. ст. 15, 16, абз. 5 ч. 2 ст. 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і бігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, керуючись ст. ст. 158-163, 167 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. СевастополідоПриватного підприємства «Декантер»про стягнення несплаченої фінансової санкції - задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємства «Декантер» (м. Севастополь, пр. Г. Острякова, 75 кв. 44, м, ЄДРПОУ 3430162) на користь Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів в Державної податкової адміністрації України у м. Севастополі(вул. Кулакова, 37 м. Севастополь, 99011, р/р 31119106700008 в УДК м. Севастополя, ОКПО 24035606, МФО 824509, код платежу: 21081100) несплачену фінансову санкцію у розмірі 15519,60 грн. (п’ятнадцять тисяч п’ятсот дев’ятнадцять гривень 60 копійок).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Суддя                              підпис                                        О.В. Гавура

З оригіналом згідно

Суддя