Ухвала суду № 67580192, 05.07.2017, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.07.2017
Номер справи
810/2220/17
Номер документу
67580192
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

05 липня 2017 року Справа № 810/2220/17

Суддя Київського окружного адміністративного суду Харченко С.В., розглянувшипозовну заявуОСОБА_1 акціонерного товариства "Бориспільський автозавод" доБроварської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській областіпровизнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, визнання дій протиправними,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 акціонерне товариство "Бориспільський автозавод" звернулось до суду з позовом до Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень відповідача від 22.11.2016 № НОМЕР_1, 22.11.2016 № НОМЕР_2 та 22.11.2016 № НОМЕР_3, визнання дій посадових осіб відповідача протиправними.

Статтею 107 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

В силу положень частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються, зокрема, ім`я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі, зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Відповідно до вимог частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.

До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом (частина друга статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України).

Так, згідно з приписами частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI, за подання юридичною особою адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору становить 1 розмір мінімальної заробітної плати, за подання адміністративного позову майнового характеру 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.

За подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру (частина третя статті 6 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI).

Суд звертає увагу позивача на те, що майновими вимогами є будь-які вимоги суб'єктів права, що пов'язані з володінням, користуванням, розпорядженням, обміном, розподілом майна, у тому числі нерухомими та рухомими речами, грошовими коштами тощо.

Рішення суб'єкта владних повноважень, яким визначено грошове зобов'язання платника податків, суму адміністративно-господарських, штрафних санкцій, зменшено суму бюджетного відшкодування, від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток підприємства, податком на додану вартість тощо, породжує підстави для зміни майнового стану фізичної чи юридичної особи, а відтак, вимога про визнання протиправним та/або скасування такого рішення носить майновий характер.

Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї матеріалів, позивачем заявлено позовні вимоги про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень відповідача від 22.11.2016 № НОМЕР_1, 22.11.2016 № НОМЕР_2 та 22.11.2016 № НОМЕР_3, якими Приватному акціонерному товариству "Бориспільський автозавод" зменшено розмір від'ємного значення податку на додану вартість на суму 35524 грн. 00 коп., донараховано податкове зобов'язання з цього податку на загальну суму 1416630 грн. 00 коп. (з яких: 1133304 грн. 00 коп. за основним платежем, 283326 грн. 00 коп. за штрафними (фінансовими) санкціями), а також зменшено суму від'ємного значення обєкта оподаткування податком на прибуток підприємств у розмірі 5844141 грн. 00 коп.

Крім того, позивачем заявлено вимоги про визнання протиправними дій посадових осіб Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області щодо проведення документальної позапланової виїзної перевірки позивача.

Таким чином, позовні вимоги позивача носять одночасно майновий і немайновий характер.

Водночас, позивачем до позовної заяви долучено платіжне доручення від 30.07.2017 № 140 про сплату судового збору, розмір якого не відповідає вимогам, передбаченим Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI.

Крім того, судом встановлено, що позивачем не приєднано до позовної заяви всіх додатків, визначених в переліку, для їх направлення відповідачу, а саме: копії наказів від 29.05.2015 № 21-ОЗ та 30.06.2015 № 25-ОЗ.

Слід також зазначити, що позовні вимоги в частині визнання дій протиправними щодо проведення документальної позапланової перевірки заявлено позивачем до посадових осіб контролюючого органу без зазначення їх персоніфікованих даних, передбачених частиною першою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

В той же час, в якості відповідача ОСОБА_1 акціонерним товариством "Бориспільський автозавод" у позовній заяві визначено виключно Броварську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Київській області.

Наведені вище обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства, у зв'язку з чим суд, враховуючи приписи статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачу часу для усунення зазначених недоліків.

Вказані недоліки повинні бути усунені у строк до 11 серпня 2017 року шляхом подання до суду оригіналу платіжного документу, що свідчить про сплату судового збору у розмірі, передбаченому Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI, та приведення позовної заяви у відповідність вимогам частин першої та третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України (у тому числі шляхом уточнення позовних вимог та/або відповідачів у справі) з урахуванням наведених вище висновків суду.

Враховуючи викладене та керуючись частиною першою статті 108, статтями 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Позивачу у строк до 11 серпня 2017 року усунути наведені в даній ухвалі недоліки у вказаний спосіб.

3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.

4. Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачу невідкладно.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Харченко С.В.