
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
20 червня 2017 року м. Київ К/800/6755/17
Суддя Вищого адміністративного суду України Шипуліна Т.М., розглянувши матеріали касаційної скарги Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 02.02.2016 та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 14.02.2017 у справі №826/23497/15 за позовом Комунального підприємства «КИЇВТРАНСПАРКСЕРВІС» до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві, треті особи: Київська міська державна адміністрація, Київська міська рада про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, перевіривши дотримання ст.ст. 20, 210, 211, 212 КАС України та її відповідність вимогам ст. 213 КАС України,
В С Т А Н О В И Л А :
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 02.02.2016, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 14.02.2017, позовні вимоги Комунального підприємства «КИЇВТРАНСПАРКСЕРВІС» до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві, треті особи: Київська міська державна адміністрація, Київська міська рада про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - задоволено.
Не погоджуючись із судовими рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій, Державна податкова інспекція у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві 03.03.2017 звернулася з касаційною скаргою до Вищого адміністративного суду України.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 09.03.2017 касаційну скаргу відповідача було залишено без руху у зв'язку з недотриманням останнім вимог частини п'ятої статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України (до касаційної скарги не додано документ про сплату судового збору у встановленому порядку та розмірі), та надано строк для усунення недоліків до 10.04.2017.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 14.04.2017 відповідачу продовжено строк для усунення недоліків касаційної скарги до 13.05.2017.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 17.05.2017 відповідачу продовжено строк для усунення недоліків касаційної скарги до 18.06.2017.
На виконання вимог ухвали Вищого адміністративного суду України від 17.05.2017 відповідачем надіслано заяву про продовження строку для усунення недоліків касаційної скарги.
У підтвердження обставин щодо неможливості здійснити сплату судового збору у визначений ухвалою про залишення касаційної скарги без руху строк податковим органом надано копії листів Управління Державної казначейської служби України у Шевченківському районі міста Києва від 06.06.2017 № 02-38/535 та № 02-38/536, від 07.06.2017 № 02-38/537.
Суддя-доповідач дійшов висновку про необхідність продовження строку для усунення недоліків касаційної скарги щодо сплати судового збору, при цьому звертає увагу податкового органу на таке.
Частина друга статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України покладає на осіб, які беруть участь у справі, обов'язок добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Ухвала про залишення касаційної скарги без руху та ухвала про продовження строку для усунення недоліків касаційної скарги є процесуальними судовими рішеннями, спрямованими на надання особі, яка подає касаційну скаргу, можливості привести подану касаційну скаргу у відповідність вимогам статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України.
Зі змісту положень частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України вбачається, що ухвала про залишення касаційної скарги без руху повинна містити інформацію щодо недоліків касаційної скарги, способу їх усунення і встановлювати строк, достатній для усунення таких недоліків, який може бути продовжено у відповідності до частини першої статті 102 Кодексу адміністративного судочинства України.
Неодноразове невиконання вимог ухвал про залишення касаційної скарги без руху та звернення до суду з численними клопотаннями про продовження строку для усунення недоліків касаційної скарги, обґрунтованими ідентичними підставами, може свідчити про зловживання процесуальним правом на продовження строку для усунення недоліків касаційної скарги, що призводить до затягування адміністративного процесу.
Встановлений ухвалою про залишення касаційної скарги без руху та ухвалою про продовження строку для усунення недоліків касаційної скарги строк повинен бути достатнім для виправлення недоліків касаційної скарги. При цьому при вирішенні питання щодо встановлення такого строку суд повинен виходити зі змісту конкретної дії, яку повинен вчинити скаржник для усунення недоліків, а також обставин, які свідчили б, що такі недоліки можуть бути усунуті.
Враховуючи викладене, для запобігання випадків встановлення необмеженого строку для усунення недоліків касаційної скарги шляхом постановлення ухвал про продовження такого строку, у разі неможливості усунути недоліки касаційної скарги у встановлений ухвалою строк, скаржнику необхідно надати суду інформацію щодо часу, протягом якого такі недоліки можуть бути усунуті із наданням відповідних доказів, які підтверджують такі обставини та свідчать, що податковий орган дійсно бажає реалізувати своє право на касаційне оскарження у даній справі у найкоротші строки.
Керуючись ст. 213, ч. 6 ст. 214, ч. 1 ст. 108 КАС України, -
У Х В А Л И Л А :
1. Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 02.02.2016 та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 14.02.2017 у справі №826/23497/15 за позовом Комунального підприємства «КИЇВТРАНСПАРКСЕРВІС» до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві, треті особи: Київська міська державна адміністрація, Київська міська рада про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - залишити без руху.
2. Продовжити відповідачу строк для усунення недоліків до 24.07.2017.
3. Направити відповідачу копію ухвали для виконання.
Ухвала може бути переглянута Верховним Судом України в порядку, на підставі та у строки, передбачені статтями 235 - 2391 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Вищого адміністративного суду України Т.М. Шипуліна