Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И 04 червня 2009 р. справа № 2а-4848/09/0570 час прийняття постанови: Донецький окружний адміністративний суд в складі: головуючого судді при секретарі Хріпуновій С.Ю. за участю представника позивача Купирьова М.Є.,
представників відповідача Часовникова М.Є., Кочко В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Закритого акціонерного товариства «Єнакієвський міський молочний завод» до Донецького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про скасування постанови №49-ДО від 26.01.2009 року,
встановив:
Закрите акціонерне товариство «Єнакієвський міський молочний завод» звернулось до суду із адміністративним позовом до Донецького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про скасування постанови №49-ДО від 26.01.2009 року.
В обґрунтування позову позивач посилається те, що постановою відповідача від 25.12.2008р. встановлено, що підприємство не виконало розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери №984-ДО від 05.11.2008 р., у відповідності до якого необхідно в строк до 05.12.2008 року усунути порушення. Також на виконання зазначеної постанови, керівнику або уповноваженої особи з’явитися для підписання акта про правопорушення та надання пояснень до відповідача. На назначену дату представник підприємства не з’явився, про що надав клопотання про відкладення розгляду справи. Постановою від 15.01.2009 року розгляд справи призначено на 26.01.2009 р., але представник позивача не міг з’явитися, оскільки пізно отримав зазначену постанову. Постановою №49-ДО від 26.01.2009 року до позивача застосовано штраф у розмірі 17000,00 грн.
Вважає постанову №49-ДО від 26.01.2009 року неправомірною, оскільки був позбавлений надати пояснення по зазначеній справі, а також докази по усуненню порушень.
Просить суд постанову Донецького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку №49-ДО від 26.01.2009 року, винесена у відношенні ЗАТ «Єнакієвський міський молочний завод» скасувати.
Представник відповідача надав судові заперечення проти позову, у яких посилається на те, що постановою від 25.12.2008 р. порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів у зв’язку з тим, що позивач порушив вимоги законодавства про цінні папери, а саме: не виконало розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери №984-ДО. Згідно зазначеного розпорядження підприємство повинно було у встановлений термін усунути викладені у розпорядженні порушення щодо надання до комісії особливу інформацію про заміну складу посадових осіб, яка не міститься в офіційному друкованому виданні, щодо не надання інформації про інші посади, які займала призначена посадова особа протягом діяльності, та щодо наведення сторінки в Інтернеті, яка не є сторінкою емітента. На підставі цього розпорядження позивача запрошено з’явитися для підписання акту про правопорушення. Позивачем подано клопотання, в якому просить розгляд питання про правопорушення на ринку цінних паперів на ринку цінних паперів відкласти на пізніший строк. Клопотання не було задоволено, оскільки особа яка подавала клопотання не мала повноважень та не вказані причини, з яких керівник підприємства не може з’явитися.
Вважає що до позивача цілком правомірно застосовано штрафну санкцію за правопорушення на ринку цінних паперів. Просить суд залишити позов без задоволення.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши надані докази, суд встановив наступні обставини справи.
Закрите акціонерне товариство «Єнакієвський міський молочний завод» є юридичною особою, зареєстровано Виконавчим комітетом Єнакієвської міської ради Донецької області 29.10.1998 року, включене до ЄДРПОУ за номером 00445245.
Відповідно до п. 13 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в України», Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку розробляє і затверджує з питань, що належать до її компетенції, акти законодавства, обов’язкові для виконання центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, учасниками ринку цінних паперів, їх об’єднаннями, контролює їх виконання.
Згідно до ч. 1 ст. 41 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», особлива інформація про емітента— інформація про будь-які дії, що можуть вплинути на фінансово-господарський стан емітента та призвести до значної зміни вартості його цінних паперів. До особливої інформації належать відомості про зміну складу посадових осіб емітента.
Відповідно до п. 5 гл. 1 розд. I I Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів затвердженим Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку №1591 від 19.12.2006 року, емітенти цінних паперів зобов’язані розкривати особливу інформацію у повному обсязі.
Згідно п. 1 гл. 3 розд. II зазначеного Положення Розкриття особливої інформації має здійснюватись шляхом оприлюднення у стрічці новин, опублікування в офіційному друкованому виданні та подання до Комісії
Пунктом 3 розділу 1 Положення, визначено, що під стрічкою новин розуміється інформаційний ресурс загальнодоступної інформаційної бази даних Комісії поновлюваний в режимі реального часу та під офіційним друкованим виданням вважається офіційне друковане видання Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Комісії.
Пунктом 3 розділу 1 Положення передбачено, що емітент після розкриття може на власний розсуд додатково оприлюднити інформацію на власному або іншому сайті у глобальній інформаційній мережі Інтернет.
Судом встановлено, що розпорядженням №984-ДО від 05 листопада 2008 року про усунення порушень законодавства про цінні папери встановлені наступні порушення:
- надана до територіального управління розміщена в загальнодоступній інформаційній базі – стрічці новин (01.10.08) особлива інформація про зміну складу посадових осіб від 01.10.08р. (вх. №5414 від 07.10.08) не міститься в наведеному номері друкованого видання (Бюлетень. «Цінні папери України» №200 від 03.10.08.).
- товариством порушені вимоги п.6 глави 2 розділу II, який передбачає зазначення підстав прийнятого рішення та надання інформації про інші посади, які займала призначена посадова особа протягом діяльності.
- наведена сторінка в мережі Інтернет ні є сторінкою емітента.
На підставі встановлених порушень та на підставі п. 10 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в України», п. 2 розділу XIV Правил розгляду справ про правопорушення на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної Комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.07 №2272 позивачу встановлено строк до 05 грудня 2008 року (включно) письмово проінформувати уповноважену особу Комісії про виконання цього розпорядження та надати до Донецького територіального управління Комісії з супровідним листом документи, які підтверджують виконання розпорядження.
Відповідно до п. 10. ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в України» Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов’язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства
Відповідно до п. 2 розділу XIV Правил розгляду розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.07 №2272, розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій.
Відповідно до п. 4 роз. V Правил, уповноважена особа вирішує питання, передбачені у пункті 1 цього розділу, визначає дату розгляду справи про правопорушення та виносить постанову про це, яку надсилає юридичній особі, щодо якої порушено справу, не менше ніж за п’ять робочих днів до дати розгляду справи.
Постановою Донецького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 25 грудня 2008 року №0509/7350/08, встановлено, що закрите акціонерне товариство «Єнакієвський міський молочний завод» не виконало розпорядження про усунення порушень законодавства про ціні папери №984 – ДО від 05.11.08р.
На підставі п. 1 роз. III та п.1 розділу IV Правил розгляду справ про правопорушення на ринку цінних паперів та застосування санкцій Донецьке територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку постановила: порушити справу про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ЗАТ «Єнакієвський міський молочний завод»; керівнику або уповноваженому представнику з’явитися для підписання акта про правопорушення на ринку цінних паперів та надання пояснень у Донецьке теруправління Комісії 15 січня 2008 року на 11 г. 00 хв.
Постанова про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 25.12.08 р. була надіслана позивачу 25.12.08 р., про що свідчить список №216 (а.с. 20), на якому стоїть відбиток календарного штемпелю.
Відповідно до п. 7 розд. IV Правил розгляду справ про правопорушення на ринку цінних паперів та застосування санкцій, за мотивованим письмовим клопотанням керівника або представника особи, яка притягується до відповідальності, уповноважена особа до складання акта про правопорушення на ринку цінних паперів може прийняти рішення про перенесення дати підписання акта про правопорушення на ринку цінних паперів в межах строку.
15.01.2009 року представником ЗАТ «Єнакієвський міський молочний завод» подано до Донецького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку клопотання підписане представником підприємства Купирьовим М.Є., яким просить розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів відкласти на пізніший строк, у зв’язку з тим, що 15.01.2008 року ні керівник, ні повноважний представник підприємства з’явитися для підписання акту про правопорушення на ринку цінних паперів та надання пояснень не мають можливості.
Відповідачем зазначене клопотання не було задоволено, оскільки за довіреністю, яка додавалась до клопотання, представник підприємства Купирьов М.Є. не мав повноважень на представництво інтересів, також в клопотанні не зазначено з яких причин керівник підприємства та представник не може з’явитися до Донецького територіального управління Комісії.
Також з клопотанням направлено копію «Бюлетеня «Цінні папери України» № 225-226 від 1010.2008 року, в котрому опубліковано повідомлення позивача про зміну складу посадових осіб ЗАТ «Єнакієвський міський молочний завод» та пояснення в яких зазначає, що на титульному аркуші повідомлення, поданого до Донецького територіального управління Комісії, помилково вказано, що воно опубліковане в офіційному друкованому виданні «Бюлетень. Цінні папери України» №200 від 03.10.08 р.
Таким чином, судом встановлено, що позивач подав не мотивоване клопотання до Донецького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку та підтвердив наявність в особливій інформації помилок, встановлених розпорядженням №984-ДО від 05.11.2008 року.
Відповідно до п. 8 роз. IV Правил розгляду справ про правопорушення на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.07 №2272, у разі неявки керівника або представника юридичної особи, яка притягується до відповідальності, на підписання акта про правопорушення на ринку цінних паперів акт складається в той самий день, на який було викликано особу, про що робиться відповідний напис на акті про правопорушення на ринку цінних паперів.
15 січня 2009 року Донецьким територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку складено акт №49 – ДО про правопорушення на ринку цінних паперів. Зазначеним актом встановлене, що відповідач:
- не виконав розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери №984 – ДО від 05.11.08р.,
- не усунув порушення щодо розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних – стрічці новин особливу інформацію про зміну складу посадових осіб від 01.20.08, яке не міститься в наведеному номері друкованого видання,
- не усунув порушення вимог п. 6. гл. 2 розділу II, яким передбачено підстави прийняття рішення та надання інформації про інші посади, які займала призначена посадова особа
- не усунув порушення щодо наведеної сторінки в мережі Інтернет, яка не є сторінкою емітента.
15 січня 2009 року постановою Донецького територіальним управлінням Комісії винесено постанову, якою встановлено, що у відношенні ЗАТ «Єнакієвський міський молочний завод» складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів №49-ДО від 15.01.2009 р. та призначено розгляд справи на 26 січня 2009 року об 11 г. 00 хв.
Позивачу постанова відправлена 21.01.2009 року про що свідчить список №6 (а.с. 19).
26 січня 2009 року начальником Донецького територіального управління Комісії Ретинським Ю.Д. на підставі акту про правопорушення на ринку цінних паперів № 49-ДО від 15.01.2009 р. за невиконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери №984 – ДО від 05.11.08р., винесено постанову. За невиконання розпорядження щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів на ЗАТ «Єнакієвський міський молочний завод» накладено штраф у розмірі 17000,00 грн.
Враховуючи наведене суд приходить до висновку, що відповідачем спірну постанову прийнято на підставі, у межах повноважень, та у спосіб, визначений Коснтитуцією та законами України, тому будь-які підстави для скасування зазначеної постанови відсутні.
Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 254, Кодексу адміністративного судочинства України, суд
постановив:
У задоволенні позову Закритого акціонерного товариства «Єнакієвський міський молочний завод» до Донецького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про скасування постанови №49-ДО від 26.01.2009 року - відмовити.
Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частину 04 червня 2009 року в присутності представників сторін.
Постанову у повному обсязі складено 09 червня 2009 року.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Ісаенко Ю.А.