Постанова № 67538833, 16.05.2017, Дніпровський районний суд міста Запоріжжя (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Запоріжжя)

Дата ухвалення
16.05.2017
Номер справи
334/684/17
Номер документу
67538833
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Дата документу 16.05.2017

Справа № 334/684/17

Провадження № 3/334/481/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 травня 2017 року Ленінський суд м. Запоріжжя в складі головуючого - судді Дубина Л.А., за участю представника Запорізької митниці ДФС ОСОБА_1, розглянувши адміністративний матеріал за фактом порушення митних правил у відношенні громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець ІНФОРМАЦІЯ_2, адреса постійного проживання: ІНФОРМАЦІЯ_3,

за ст. 471 Митного кодексу України,

в с т а н о в и в :

24.12.2016 р. о 19 годині 00 хвилин в зоні митного контролю залу «на приліт» міжнародного аеропорту м. Запоріжжя під час здійснення митного контролю та митного оформлення багажу та ручної поклажі громадян, які прилетіли міжнародним авіарейсом 1469 «Стамбул - Запоріжжя», громадянин України ОСОБА_2 самостійно обрав форму проходження митного контролю у спрощеному порядку «зелений коридор» без заповнення митної декларації. Після перетину «білої смуги», яка позначає закінчення «зеленого коридору» у громадянина ОСОБА_2 за допомогою інтроскопу «Rapiscan 528» було виявлено 11 (одинадцять) пляшок грузинського вина: Вино ТМ «Badagoni», напівсолодке, червоне, 0,75л (2 шт.); вино ТМ «Marani», Tsinandali, біле, 075 л (4 шт.), вино ТМ «Marani», Alazani Valley, червоне, 0,75л. (2 шт.); вино ТМ «Marani», Kakheti, біле, 0,75л. (3 шт.), які перевищували норми ввезення алкогольних напоїв встановлених ст.376 МКУ. Зазначені предмети не були заявлені за встановленою формою і знаходилися у ручній поклажі без ознак приховування..

Таким чином, громадян України ОСОБА_2 вчинив дії спрямовані на порушення порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме перемістив «зеленим коридором» товари/предмети, що заборонені або обмежені законодавством України до такого переміщення.

Згідно п.5 ст. 366 МК України обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Відповідно до положень п 6 ст. 366 МК України громадяни, які проходять (проїжджають) через "зелений коридор", звільняються від подання письмової митної декларації. Але, таке звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов'язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.

Таким чином, громадянин України ОСОБА_2, переміщуючи через зону спрощеного митного контролю «зелений коридор» алкогольні напої, переміщення яких через митний кордон України є обмеженим, вчинив дії, які мають ознаки порушення митних правил, відповідальність за яке передбачена ст. 471 МК України.

24.12.2016 року Запорізькою митницею ДФС у відношенні гр. України ОСОБА_2, заведена адміністративна справа про порушення митних правил № 0344/11201/16 за ознаками, передбаченими ст. 471 Митного кодексу України.

ОСОБА_2 повторно не зявився у судове засідання, про час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином, між тим, судові повістки повернуті до суду не врученими.

Вислухавши думку представника Запорізької митниці, дослідивши матеріали адміністративної справи та надані докази суд дійшов такого висновку.

Згідно п.5 ст. 366 МК України обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Відповідно до положень п 6 ст. 366 МК України громадяни, які проходять (проїжджають) через "зелений коридор", звільняються від подання письмової митної декларації. Але, таке звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов'язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.

Так, 24.12.2016 р. о 19 годині 00 хвилин в зоні митного контролю залу «на приліт» міжнародного аеропорту м. Запоріжжя під час здійснення митного контролю та митного оформлення багажу та ручної поклажі громадян, які прилетіли міжнародним авіарейсом 1469 «Стамбул - Запоріжжя», громадянин України ОСОБА_2 самостійно обрав форму проходження митного контролю у спрощеному порядку «зелений коридор» без заповнення митної декларації. Після перетину «білої смуги», яка позначає закінчення «зеленого коридору» у громадянина ОСОБА_2 за допомогою інтроскопу «Rapiscan 528» було виявлено 11 (одинадцять) пляшок грузинського вина: Вино ТМ «Badagoni», напівсолодке, червоне, 0,75л (2 шт.); вино ТМ «Marani», Tsinandali, біле, 075 л (4 шт.), вино ТМ «Marani», Alazani Valley, червоне, 0,75л. (2 шт.); вино ТМ «Marani», Kakheti, біле, 0,75л. (3 шт.), які перевищували норми ввезення алкогольних напоїв встановлених ст.376 МКУ. Зазначені предмети не були заявлені за встановленою формою і знаходилися у ручній поклажі без ознак приховування..

Таким чином, громадянин України ОСОБА_2 переміщуючи через зону спрощеного митного контролю «зелений коридор» тютюнові вироби, переміщення яких через митний кордон України є обмеженим.

Стаття 471 МК України передбачає відповідальність за порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через "зелений коридор", товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України, і тягне за собою накладення покарання у вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, - також конфіскацію цих товарів.

З огляду на викладене суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_2 вбачаються ознаки правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, а саме проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через "зелений коридор", товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України.

Вина ОСОБА_2 у вчиненні даного правопорушення є доведеною, і тому до нього необхідно застосувати стягнення у вигляді у вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст.. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Згідно ч.1 ст. 520 МК України витрати у справі про порушення митних правил відшкодовуються особою, щодо якої винесено постанову про накладення адміністративного стягнення.

Згідно ч.3 ст. 541 МК України витрати органу доходів і зборів, повязані із зберіганням товарів, транспортних засобів, щодо яких прийнято постанову про конфіскацію, до моменту винесення такої постанови повинні бути відшкодовані особою, яка вчинила порушення митних правил. Порядок відшкодування зазначених витрат встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику. Розмір суми, що підлягає відшкодуванню, розраховується в порядку, передбаченому законодавством України для визначення собівартості платних послуг.

Відповідно до наданого розрахунку витрати на зберігання предметів порушення митних правил, вилучених протоколом про порушення митних правил № 0344/11201/16 та переданих на зберігання на склад Запорізької митниці ДФС складають: 0,036 Євро за один день зберігання, кількість днів з 26.12.2016 року по 16.05.2017 року - 141 день, а всього на суму 5,076 Євро, що у еквіваленті курсу євро до гривні становить 147,41 грн.

Керуючись ст. 41 Конституції України, ст.ст. 472, 520, 527, 541, ч.2 ст.467, ч.1 ст. 487 МК України, ст.ст. 283, 289 КУпАП, суд

п о с т а н о в и в :

Громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, адреса постійного проживання: ІНФОРМАЦІЯ_4( ІПН НОМЕР_1) визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України і призначити йому покарання у вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 грн. .

Конфіскувати у громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, адреса постійного проживання: ІНФОРМАЦІЯ_4( ІПН НОМЕР_1) на користь держави товари Вино ТМ «Badagoni», напівсолодке, червоне, 0,75л (2 шт.); вино ТМ «Marani», Tsinandali, біле, 075 л (4 шт.),вино ТМ «Marani», Alazani Valley, червоне, 0,75л. (2 шт.); вино ТМ «Marani», Kakheti, біле, 0,75л. (3 шт.)

Стягнути з громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, адреса постійного проживання: ІНФОРМАЦІЯ_4( ІПН НОМЕР_1) на користь держави судовий збір у сумі 320 грн.

Стягнути з громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, адреса постійного проживання: ІНФОРМАЦІЯ_5( ІПН НОМЕР_1) витрати на зберігання товару, що є безпосереднім предметом порушення митних правил, у сумі 147,41 грн. на рахунок № 31258250189086 в УДКСУ у м. Києві, МФО банку 820172, одержувач Запорізька митниця ДФС, код ЄДРПОУ 39477764.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Запорізької області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: Дубина Л. А.