Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И 22 вересня 2009 р. справа № 2а-12132/09/0570 час прийняття постанови: 15 год 10 хвил Донецький окружний адміністративний суд в складі: головуючого судді Абдукадирової К.Е. при секретарі Лакушевій Є.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Відкритого акціонерного товариства «Маріупольський завод важкого машинобудування»
до Маріупольської митниці
про скасування повністю податкового повідомлення від 10 липня 2009 року №11, прийнятого Маріупольською митницею у відношенні Відкритого акціонерного товариства «Маріупольський завод важкого машинобудування»
за участю представників сторін:
від позивача: Майської А.В. - за дов. від 2 січня 2009 року
від відповідача: Свиридченко О.Ф. –за за дов. від 20 серпня 2009 року
Пономаренко О.М. – за дов. від 20 серпня 2009 року
ВСТАНОВИВ:
Відкрите акціонерне товариство з обмеженою відповідальністю «Маріупольський завод важкого машинобудування» звернулось до суду з позовом до Маріупольської митниці про скасування повністю податкового повідомлення від 10 липня 2009 року №11, прийнятого Маріупольською митницею у відношенні Відкритого акціонерного товариства з обмеженою відповідальністю «Маріупольський завод важкого машинобудування.
В обґрунтування своїх вимог посилається на п.п. а) п.п. 4.2.2. п.4.2 Закону України «Про порядок погашення зобов»язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», яка передбачає, що у разі, якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію, - контролюючий орган зобов»язаний самостійно визначити суму податкового зобов»язання платника податків.
Тобто, штрафні санкції за неподання вантажної декларації можуть бути накладені на нього лише після визначення розміру податкового зобов»язання.
Крім того, позивач вважає, що за змістом Закону України №2181 прийняттю податкового повідомлення повинна передувати перевірка правильності чи повноти нарахування суми податкового зобов»язання платником податку чи іншого обов»язкового збору. Тобто відповідачем не була проведена ні документальна, ні камеральна перевірки щодо правильності чи повноти нарахування суми податкового зобов»язання платником податку чи іншого обов»язкового збору.
Відповідач заперечував проти позовних вимог, оскільки відповідно до статті 85 Митного кодексу України визначено, що митна декларація подається митному органу, який здійснює митне оформлення, протягом 10днів з дати доставлення товарів і транспортних засобів у митний орган призначення. Позивачем не подано до оформлення вантажної митної декларації на вантаж «рама бокова», чим порушено визначений строк подання ВМД, що є підставою для нарахування штрафних санкцій відповідно до підпунку 17.1.1 пункту 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобов»язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Вислухавши у судовому засіданні представника позивача та враховуючи заперечення проти позову відповідача, дослідивши та оцінивши надані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд встановив наступне.
Відкрите акціонерне товариство «Маріупольський завод важкого машинобудування» є юридичною особою, ідентифікаційний код юридичної особи 20355550, є платником податку на додану вартість, відповідно до свідоцтва №06520003.
Під час судового розгляду справи судом було встановлено, що 5 травня 2009 року між Відкрити акціонерним товариством «Маріупольський завод тяжкого машинобудування» (Покупець) та Відкритим акціонерним товариством «Армавірський завод тяжкого машинобудування» (Постачальник) був укладений контракт №2РСБ-01020, відповідно до якого постачальник зобов’язувався поставити, а покупець прийняти та оплатити продукцію виробничо-технічного призначення (Товар), номенклатура та кількість якого вказані в Специфікації №1 (Додаток №1), які є невід’ємною частиною контракту, на умовах, викладених у контракті. Зміни номенклатури, кількості, ціни Товару оформлюється шляхом підписання уповноваженими представниками сторін додаткових угод (п.п. 1.2 п. 1 Контракту).
20 червня 2009 року на залізничну станцію «Маріуполь-Сортувальний» позивачу відповідно до вищевказаного контракту надійшов залізничний вагон №67314369 (арк. справи ) із вантажем «Рама бокова кр. 100.00.020-4СБ» у кількості 104 шт. загальною вагою брутто 43375 кг за документом контролю доставки ТР ЗТ №701030005/9/400947 від 18 червня 2009 року (залізнична накладна від 11 червня 2009 року №АИ905548).
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України та частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України органи державної влади зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 88 Митного кодексу України декларант зобов'язаний надати митному органу передбачені законодавством документи і відомості, необхідні для виконання митних процедур.
В ході перевірки можливого факту оформлення даного вантажу за документом контролю доставки ТР ЗТ №701030005/9/400947 від 18 червня 2009 року було з»ясовано, що митне оформлення не здійснювалось і вантажна митна декларація з комплектом документів до митного посту «Сартана» не надавались.
Відповідно до положень статті 1 Митного кодексу України митною декларацією є письмова заява встановленої форми, яка подається митному органу і містить відомості щодо товарів і транспортних засобів, які переміщуються через митний кордон України, необхідні для їх митного оформлення або переоформлення.
Відповідно до статті 85 Митного кодексу України визначено, що митна декларація подається митному органу, який здійснює митне оформлення, протягом 10днів з дати доставлення товарів і транспортних засобів у митний орган призначення.
Тобто, декларантом позивача Відкритим акціонерними товариством «Азовмаш», який здійснює операції та надає послуги необхідні для митного оформлення товарів та інших предметів, що переміщуються через митний кордон України на підставі договору від 30 квітня 2003 року №37р/327р необхідно було подати до 30 червня 2009 року включно. Проте у вищезазначений термін ВМД та необхідні документи не були надані.
1 липня 2009 року на митний пост «Сартана» прибув декларант позивача та повідомив про неподання у встановлений законодавством термін ВМД та документів необхідних для митного контролю та митного оформлення товару, у зв»язку із отримання відповідного розпорядження від керівництва щодо не надання ВМД та документів необхідних для митного контролю та митного оформлення товару.
Всі ці обставини були викладені відповідачем в акті про неподання вантажної митної декларації у визначені законодавством строки №70303/9/001 від 1 липня 2009 року (арк. справи 8).
Відповідачем прийняте податкове повідомлення форми «Р» від 10 липня 2009 року №11 (арк. справи 7).
Спірне податкове повідомлення форми «Р» від 10 липня 2009 року №11 (арк. справи 7) прийнято на підставі підпункту «а» підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов»язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі-Закон) та згідно з підпунктом 17.1.1 пункту 17.1 статті 17 Закону.
Суд не погоджується з позицією позивача стосовного того, що штрафні санкції за неподання вантажної митної декларації можуть бути накладені на нього після проведення контролюючим органом перевірки та визначення розміру податкового зобов»язання.
Суд зазначає, що підпункт 17.1.1 пункту 17.1 статті 17 Закону України №2181 передбачає штраф за кожне неподання податкової декларації, тобто ця норма містить у собі як диспозицію норми так і санкцію за її порушення. Крім того, зазначена норма передбачає чітко визначений розмір штрафу для застосування якого достатньо саме за факт неподання декларації. Таким чином, визначення у цьому випадку, контролюючим органом суми податкового зобов»язання законодавець не пов’язує з розміром штрафних санкцій за дане порушення.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку щодо відмови у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні позову Відкритого акціонерного товариства «Маріупольський завод важкого машинобудування» до Маріупольської митниці про скасування повністю податкового повідомлення від 10 липня 2009 року №11, прийнятого Маріупольською митницею у відношенні Відкритого акціонерного товариства «Маріупольський завод важкого машинобудування» відмовити повністю.
Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 22 вересня 2009 року. Постанова у повному обсязі складена 27 вересня 2009 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня складення постанови у повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України шляхом подання апеляційної скарги у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Абдукадирова К.Е.