Єдиний державний реєстр судових рішень Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 вересня 2009 р. справа № 2а-14253/09/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді
при секретаріХимич М.В.
за участю представника позивача Гриненко М.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в м. Донецьку по вул. 50 Гвардійської девізії, 17 адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Калінінському районі м. Донецька до субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій,
В С Т А Н О В И В
Державна податкова інспекція у Калінінському районі м. Донецька звернулась до суду з позовом до субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій.
В обґрунтування позову зазначає, що Державною податковою інспекцією у Калінінському районі м. Донецька 02.01.2008 року була проведена перевірка відповідача щодо питань контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівково обігу субєктами підприємницької діяльності. В ході перевірки встановлено порушення п. 1, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» а саме: невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків суми коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратору розрахункових операцій в сумі 125,20 грн., не проведення розрахункової операції на повну суму покупки через реєстратор розрахункових операцій в сумі 75,25 грн.
За результатами перевірки складено акт № 0563001/23-512-4 від 02.04.2008 року. На підставі вищевказаного акту Державною податковою інспекцією у Калінінському районі м. Донецька було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 11/0000072342/0 від 08.01.2008 року на загальну суму 1002,25 грн.
Субєктом підприємницької діяльності-фізичною особою ОСОБА_2 рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій не оскаржено та на цей час штрафні санкцій не сплачені.
Просить стягнути з відповідача штрафні (фінансові) санкції в розмірі 1002,25 грн.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити у повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином, причин неявки суду не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності до суду не надходило. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Державної податкової інспекції у Калінінському районі м. Донецька до субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що субєкт підприємницької діяльності фізична особа ОСОБА_2 зареєстрований Виконавчим комітетом Калінінської районної ради м. Донецька, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію субєкта підприємницької діяльності фізичної особи (а.с. 4).
Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, функцію подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Позивач Державна податкова інспекція у Калінінському районі м. Донецька є суб`єктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані їй Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.
Згідно із ст. 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Позивачем 02.01.2008 року була проведена перевірка відповідача щодо питань контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівково обігу субєктами підприємницької діяльності.
За результатами перевірки Державною податковою інспекцією у Калінінському районі м. Донецька складений акт № 0563001/23-512-4 від 02.01.2009 року (а.с. 10-12), яким встановлено, в тому числі, порушення відповідачем п. 1, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків суми коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратору розрахункових операцій в сумі 125,20 грн., не проведення розрахункової операції на повну суму покупки через реєстратор розрахункових операцій в сумі 75,25 грн.
На підставі висновків актів перевірки податковим органом було прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 08.01.2009 року №11/0000072342/0, яким до відповідача застосовані штрафні санкції в розмірі 1002,25 грн. (а.с. 6).
Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій отримані відповідачем, про що свідчать відповідні відмітка та підпис на корінці зазначеного рішення, у адміністративному чи судовому порядках не оскаржено, відомості про його скасування або визнання недійсними в матеріалах справи відсутні.
Відповідно до положення пунктів 1, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідальність за зазначені порушення передбачені п. 1 ст. 17 цього Закону, у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки до субєктів підприємницької діяльності застосовуються фінсанкції у пятикратному розмірі вартості проданих товарів.
Таким чином, відповідно до висновку за актом перевірки (а.с. 7), за не проведення розрахункової операції на повну суму покупки через реєстратора розрахункових операцій в сумі 72,25 грн. складає 376,25 грн.
Статтею 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»встановлено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність. Таким чином, штрафна санкція за невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків суми коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій в сумі 125,20 грн. складає 625 грн.
Отже, з огляду на вищенаведене, Державною податковою інспекцією у Калінінському районі м. Донецька правомірно нарахована штрафна (фінансова) санкція на загальну суму 1002,25 грн.
Згідно із статтею 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Оскільки відповідачем у встановлений законом строк штрафні (фінансові) санкцій сплачені не були, суд з урахуванням приведених норм діючого законодавства приходить до висновку про необхідність стягнення з субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 суми санкцій у розмірі 1002,25 грн. до Державного бюджету України.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
П О С Т А Н О В И В
Задовольнити позов Державної податкової інспекції у Калінінському районі м. Донецька до субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій задовольнити.
Стягнути з субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ІНН НОМЕР_1) на користь державного бюджету (розрахунковий рахунок - № 31111104700005 ГУ ДКУ у Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 34687090, код платежу 21080900) суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1929 (одна тисяча девятсот двадцять девять) грн.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Шальєва В.А.