Постанова № 6750856, 19.08.2009, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.08.2009
Номер справи
2а-11395/09/0570
Номер документу
6750856
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА У М.ДЗЕРЖИНСЬКУ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА УКРАЇНИ У ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 серпня 2009 р. справа № 2а-11395/09/0570

час прийняття постанови: 10.00

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Бєломєстнова О. Ю.

при секретаріПітель В.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50 Гвардійської дивізії, 17 адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Дзержинську до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу в сумі 2124,00 грн., -

В С Т А Н О В И В:

Державна податкова інспекція у м. Дзержинську звернулася до суду з позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу в сумі 2124,00 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що ДПІ у м. Дзержинську була проведена перевірка щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій в сфері готівкового та безготівкового обігу торгівельної точки ( ларьку), яка належить відповідачу, та розташована за адресою: АДРЕСА_2. В ході перевірки встановлено порушення п.п. 1, 2, 13 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме незабезпечення відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, проведення розрахункової операції на всю суму покупки та невидача відповідного розрахункового документа встановленої форми, про що складено акт № 0009/05/05/23/2422105380 від 18.02.2009р., на підставі якого прийнято рішення про застосування штрафних ( фінансових) санкцій від 25.03.2009р. № 0000242308/0 у сумі 424 грн. Крім того, на підставі вищезазначеного акту прийнято рішенням № 01 від 25.03.2009р. яким до відповідача були застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн., а саме: за роздрібну торгівлю тютюновими виробами без наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами. Зазначені рішення відповідачем оскаржено не було. Відповідач рішення про застосування фінансових санкцій у встановлені строки не виконав, в звязку з чим просять відповідно до ч. 5 ст. 17 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” стягнути з відповідача суму фінансових санкцій у розмірі 2124грн.

В судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги і просила задовольнити їх в повному обсязі.

Відповідач у судове засідання повторно не прибув, про дату, час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності не надавав. Суд вважає можливим розглянути справу за відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд встановив:

Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, функцію подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідач фізична особа ОСОБА_1 зареєстрована 23.03.2006 року виконавчим комітетом Дзержинської міської ради, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи підприємця та має ідентифікаційний код 2422105380.

Позивачем 18 лютого 2009 року проводилася перевірка торгівельної точки ( ларьку), яка належить відповідачу, та розташована за адресою: АДРЕСА_2., під час якої було встановлено порушення вимог п.п. 1, 2, 13 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме незабезпечення відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, проведення розрахункової операції на всю суму покупки та невидача відповідного розрахункового документа встановленої форми та ч. 10 ст.15 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, а саме роздрібна торгівля тютюновими виробами без наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами.

За результатами перевірки був складений акт за № 0009/05/05/23/2422105380 від 18 лютого 2009 року, яким встановлено, порушення відповідачем п. п. 1, 2 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме: незабезпечення відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій; не проведення розрахункової операції на всю суму покупки; невидача відповідного розрахункового документа встановленої форми. Крім того, відповідачем порушено ч. 10 ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, а саме: роздрібна торгівля тютюновими виробами без наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами.

Пунктом 1 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбачено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у пятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, в тому числі, у разі проведення розрахункових операції на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Крім того, згідно ст. 22 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Відповідно до абзацу 5 ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" за порушення норм цього Закону щодо оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.

Крім того, механізм застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 вищевказаного Закону визначений Порядком застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2003 р. № 790.

Позивачем 25.03.2009 року за порушення вищевказаних вимог закону було прийнято рішення про застосування до субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 штрафних (фінансових) санкцій № 01 у розмірі 1700грн. та рішення про застосування до субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 штрафних (фінансових) санкцій № 0000242308/0 у розмірі 424грн., які отримані відповідачем та неоскаржені.

Як встановлено в судовому засіданні, зазначені рішення у передбачений законодавством строк виконане відповідачем не було, в звязку з чим загальна сума фінансових санкцій складає 2124грн. та підлягає стягненню з відповідача на підставі рішення суду.

З урахуванням викладених обставин суд задовольняє позовні вимоги у повному обсязі.

Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 8 - 11, 40, 94, 158 - 163 КАС України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Задовольнити позов Державної податкової інспекції у м. Дзержинську до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу в сумі 2124,00 грн.

Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (адреса:АДРЕСА_1 ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь державного бюджету № 31119104700029, банк отримувач: ГУ ДЕУ у Донецькій області, код ЄДРПОУ 34687216, МФО 834016) фінансові санкції у сумі 2124 ( дві тисячі сто двадцять чотири) грн. 00 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку не було подано. У разі подання заяви про апеляційне оскарження, але не подання апеляційної скарги у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня складання постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

Постанова складена в повному обсязі 20.08.2009р.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Бєломєстнов О. Ю.