Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 квітня 2009 р. справа № 2а-1497/09/0570
час прийняття постанови: 15 год. 20 хв.
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді
при секретарі Конівченко Ю.А.,
за участю представника позивача Винника О.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Донецьку адміністративну справу за позовом Слов’янської об’єднаної державної податкової інспекції Донецької області до Приватного підприємства „Аква” про стягнення заборгованості з єдиного податку, -
В С Т А Н О В И В:
Слов’янська об’єднана державна податкова інспекція Донецької області звернулася до суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства „Аква” про стягнення заборгованості з єдиного податку, мотивуючи свої вимоги тим, що станом на 27.11.2008 року за відповідачем числиться заборгованість зі штрафних санкцій з єдиного податку у розмірі 170,00 грн., які були нараховані на підставі податкового повідомлення-рішення № 0003431540/0 від 25.10.2006 року на суму 170,00 грн. Зазначене податкове повідомлення-рішення ні в адміністративному ні в судовому порядку не оскаржувалось. З метою стягнення вказаної суми податкового боргу посадовими особами позивача відповідачу направлялись податкові вимоги та 14.08.2008 року начальником Слов’янської ОДПІ прийняте рішення № 24-014-6/176 про стягнення коштів та продаж активів боржника в рахунок погашення його податкового боргу, але вжиті заходи до погашення податкового боргу не призвели. Просили стягнути з відповідача на користь бюджету вказану заборгованість.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином, про що свідчить розписка про вручення судової повістки. Заяв про відкладення розгляду справи від нього не надходило. Оскільки належним чином повідомлений представник відповідача в судове засідання не з’явився і не повідомив про причини неявки, суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що відповідач ПП „Аква” є юридичною особою, зареєстроване 04.05.1995 року Слов’янською міською радою, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності (а.с. 2), розпорядженням Слов’янської міської ради (а.с. 3), Статутом ПП „Аква” (а.с. 3-7), Довідкою з ЄДРПОУ (а.с. 8).
Як встановлено у судовому засіданні, відповідач знаходиться на податковому обліку у Слов’янській ОДПІ Донецької області та є платником єдиного податку.
Відповідно до ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Таким чином, позивач Слов’янська ОДПІ Донецької області є суб`єктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані їй Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.
Станом на 27.11.2008 року у відповідача існує податковий борг зі сплати штрафних санкцій з єдиного податку у розмірі 170,00 грн., що підтверджується Довідкою про заборгованість перед бюджетом (а.с. 10), Розрахунком суми позову (а.с. 11), податковим повідомленням-рішенням (а.с. 13).
Відповідно до ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”
податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання;
податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України;
платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.
Таким чином, податковий борг може існувати у разі, коли існує податкове зобов’язання, узгоджене саме платником податків, статус якого визначається відповідним законом щодо відповідного податку, збору (обов'язкового платежу).
Щодо єдиного податку, то такими нормативно-правовими актами є Указ Президента України „Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва” та Закон України „Про державну підтримку малого підприємництва”.
Так, у відповідності до ст. 11 Закону України „Про державну підтримку малого підприємництва” для суб'єктів малого підприємництва в порядку, встановленому законодавством України, може застосовуватися спрощена система оподаткування, бухгалтерського обліку та звітності, яка передбачає заміну сплати встановлених законодавством податків і зборів (обов'язкових платежів) сплатою єдиного податку; застосування спрощеної форми бухгалтерського обліку та звітності.
Згідно п. 3 Указу Президента України „Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва” суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа, який перейшов на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, самостійно обирає одну з наступних ставок єдиного податку:
6 відсотків суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) без урахування акцизного збору у разі сплати податку на додану вартість згідно із Законом України "Про податок на додану вартість";
10 відсотків суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), за винятком акцизного збору, у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.
Суб'єкти підприємницької діяльності - юридичні особи сплачують єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Платники єдиного податку - юридичні особи ведуть податковий облік за тими податками, платниками яких вони є згідно з цим Указом.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Наявність податкового боргу зі штрафних санкцій з єдиного податку у розмірі 170,00 грн. підтверджується Довідкою про заборгованість перед бюджетом (а.с. 10), Розрахунком суми позову (а.с. 11), податковим повідомленням-рішенням (а.с. 13).
Згідно з п. 5 Указу Президента України „Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва” суб'єкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.
Актом перевірки № 9906/15-0 від 18.10.2006 року (а.с. 12) встановлено порушення терміну подання звітності з єдиного податку. Таке порушення податкового законодавства є підставою для накладення на відповідача штрафних санкцій відповідно до п. п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.
Позивачем на відповідача були накладені штрафні санкції, що підтверджується податковим повідомленням-рішенням № 0003431540/0 від 25.10.2006 року, відповідно до якого відповідач має сплатити суму штрафу за порушення терміну подання звітності з єдиного податку у розмірі 170,00 грн. (а.с. 13).
Відповідно до п. 5.2.1 п. 5.1 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов’язання платника податку, нараховане контролюючим органом вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, коли такі рішення оскаржені у апеляційному або судовому порядку.
Податкове повідомлення-рішення надсилалось відповідачу, але повернулось з відміткою про відсутність відповідача за юридичною адресою, у зв’язку з чим було розміщено на дошці податкових оголошень (а.с. 13, 14).
Як встановлено у судовому засіданні, зазначене податкове повідомлення-рішення оскаржене відповідачем не було.
Згідно п. п. 5.4.1 п. 5.1. ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181 узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків в строки, встановлені ст. 5 Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідачу надсилались вимоги та № 24-014-6/176 про стягнення коштів та продаж активів боржника в рахунок погашення його податкового боргу (а.с. 15, 16, 17, 18, 19), але такі заходи до погашення податкового боргу не призвели.
У відповідності до п. п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Таким чином, оскільки відповідач самостійно не сплатив суму податкового боргу, суд задовольняє позовні вимоги Слов’янської об’єднаної державної податкової інспекції Донецької області до Приватного підприємства „Аква” про стягнення заборгованості з єдиного податку.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 17-20, 51, 69-72, 86, 121, 158-164, 167 КАС України, суд, –
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Слов’янської об’єднаної державної податкової інспекції Донецької області до Приватного підприємства „Аква” про стягнення заборгованості з єдиного податку задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства „Аква” (84100, Донецька область, м. Слов’янськ, вул. Комяхова, 9; р/р № 290399011 у Філії Відділення Промінвестбанку в м. Слов’янськ, і.н. 23340997) на користь місцевого бюджету (р/р 34211379600075, код платежу 16050200, отримувач УДК м. Слов’янська, банк ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016, ОКПО 34686605) податковий борг з єдиного податку у розмірі 170 (сто сімдесят) грн. 00 коп.
Постанова ухвалена у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частину 07 квітня 2009 року в присутності представника позивача.
Повний текст постанови виготовлений 10 квітня 2009 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Тарасенко І.М.