Постанова № 6750232, 13.04.2009, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.04.2009
Номер справи
2а-585/09/0570
Номер документу
6750232
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 квітня 2009 р.                                                                       справа № 2а-585/09/0570

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого                                                  судді

при секретарі                                                  Мичак О.С.

за участю

представника позивача                              Духницької К.Е.

представник відповідача                              Щербанського Р.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залу суду адміністративну справу за позовом Контрольно – ревізійного управління в Донецькій області до Управління агропромислового розвитку Володарської районної державної адміністрації про зобов’язання вчинити певні дії, суд, -

В С Т А Н О В И В:

          

Контрольно-ревізійне управління в Донецькій області звернулося до суду з позовом до Управління агропромислового розвитку Володарської районної державної адміністрації про зобов’язання виконати не вчинені дії.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що згідно п. 1.1.5.1плану контрольно – ревізійної роботи КРУ в Донецькій області на ІІ квартал 2008 р. ревізорами КРВ в Володарському районі проведено планову ревізію фінансово – господарської діяльності та використання бюджетних коштів, виділених на виконання бюджетних програм відповідачу.

За наслідками ревізії складено акт від 19.05.2008 р. № 320-12\006, який підписано начальником Щербанським Р.М. та начальником відділу бухгалтерського обліку, фінансів та податкового обліку – головним бухгалтером Федчук К.О. без заперечень.

В ході проведення ревізії встановлено порушень з недоотримання фінансових ресурсів державним бюджетом та фізичними особами на суму 12,24 тис. грн. та порушень, що призвели до втрат ресурсів установи на суму – 24,69 тис. грн.

За результатами проведеної ревізії на адресу відповідача направлено вимогу від 21.05.2008 р. № 22-06\394 щодо усунень виявлених ревізією порушень.

Тому, просив суд задовольнити його позовні вимоги.

Крім того, позивач надав суду заяву про зміну позовних вимог, у якій просить суд зобов»язати Управління агропромислового розвитку Володарської районної державної адміністрації вимог чинного законодавства фінансових порушень, що призвели до втрат ресурсів установи, внаслідок незаконно списаного бензину у сумі 4750 тис. грн.; відшкодувати відповідно до вимог чинного законодавствах фінансових порушень, що призвели до втрат ресурсів установи, внаслідок недотримання вимог законодавства сільгосппідприємства району було видано дотацій з бюджету на суму 0,580 тис. грн.;відшкодувати відповідно до вимог чинного законодавства фінансових порушень, що призвели до втрат ресурсів установи, внаслідок відсутності наказів про надання премій робітникам Управління зайво сплачено премій у сумі 0,04 тис. грн.; відшкодувати відповідно до вимог чинного законодавства фінансових порушень, що призвели до втрат ресурсів установи, внаслідок неуважності трактовки наказів начальника робітниками Управління недоотримано премій у сумі 0,07 тис. грн.; відшкодувати відповідно до вимог чинного законодавства фінансових порушень, що призвели до втрат ресурсів установи, внаслідок не врахування лікарняних та відпускних при розрахунку робітниками Управління недоотримано 0,02 тис. грн.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав, просив у задоволенні позову відмовити.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що відповідно до ст. 1 Закону України „Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні”, державна контрольно-ревізійна служба складається з Головного контрольно-ревізійного управління України, контрольно-ревізійних управлінь в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійних підрозділів (відділів, груп) в районах, містах і районах у містах.

Позивач КРУ в Донецькій області діє на підставі Положення про Контрольно-ревізійні управління в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, затвердженого Наказом Головного контрольно-ревізійного управління України № 111 від 09.01.2001р.

Головними завданнями державної контрольно-ревізійної служби відповідно до ст. 2 вказаного Закону, є, зокрема, є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.

Державний фінансовий контроль реалізується державною контрольно-ревізійною службою через проведення державного фінансового аудита, перевірки державних закупівель та інспектування.

Інспектування здійснюється у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.

Відповідач, Управління агропромислового розвитку Володарської районної державної адміністрації (ідентифікаційний код 00730655) є юридичною особою та зареєстрований 21.02.1994 р. Володарською районною державною адміністрацією Донецької області, що підтверджується наявним в матеріалах справи свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи.

21.05.2008р. позивачем було складено вимогу за № 22-06\394, з якої вбачається, що відповідно до п. 1.1.5.1 плану контрольно – ревізійної роботи КРУ в Донецькій області на ІІ квартал 2008 р. КРВ в Володарському районі проведено планову ревізію фінансово – господарської діяльності та використання бюджетних коштів, виділених на виконання бюджетних програм Управлінню сільського господарства і продовольства Володарської районної державної адміністрації до 01.08.2005 р. та з 01.08.2005 р. по теперішній час Управлінню агропромислового розвитку Володарської РДА за період з 01.01.2005 р. по 31.03.2008 рр.

За результатами ревізії виявлено порушень на загальну суму 36,93 тис. грн.., у т. ч. операції, проведені з порушенням чинного законодавства, що призвели до втрат – 24,69 тис. грн. та дії, що призвели до недоотримання фінансових ресурсів на суму 12,24 тис. грн.

У зв»язку з цим, позивач вимагав від відповідача прийняти заходи щодо виплати робітникам: добових у сумі 0,18 тис. грн.., відпускних у сумі 0,11 тис. грн.., премій у сумі 0,15 тис. грн.., лікарняних у сумі 0,34 тис. грн. та матеріальних допомог у сумі 10,39 тис.грн.; прийняти заходи щодо відшкодування незаконно списаних паливно-мастильних матеріалів у сумі 4,75 тис.грн.; прийняти заходи щодо відшкодування незаконно виплачених: відпускних у сумі 1,5 тис. грн.., премій у сумі 1,01 тис. грн.., надбавок у сумі 1,35 тис. грн.., лікарняних у сумі 0,01 тис. грн. та матеріальних допомог у сумі 0,06 тис.грн.; прийняти заходи щодо перерахування до державного бюджету безпідставно виплаченої дотації у сумі 14,58 тис. грн. від доходів за здачу в оренду приміщень; прийняти заходи щодо перерахунків з державними цільовими фондами по незаконно виплачених коштах у сумі 1,43 тис. грн., а також розглянути питання щодо відповідальності осіб, винних у допущених порушеннях.

Згідно з вимогами п. 10 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», органи Державної контрольно – ревізійної служби, зокрема, мають право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Оскільки в судовому засіданні було встановлено, що відповідачем вимоги позивача до теперішнього часу не виконані, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області до Управління агропромислового розвитку Володарської районної державної адміністрації про зобов’язання виконати не вчинені дії.

Ні підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 2, 9, 24, 71, 94, 160, 167, 184, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області до Управління агропромислового розвитку Володарської районної державної адміністрації про зобов’язання виконати не вчинені дії - задовольнити.

Зобов»язати Управління агропромислового розвитку Володарської районної державної адміністрації виконати вимогу щодо усунення порушень від 21.05.2008 р. № 22-06\394, а саме: відшкодувати відповідно до вимог чинного законодавства фінансових порушень, що призвели до втрат ресурсів установи, внаслідок незаконно списаного бензину у сумі 4,750 тис. грн.; відшкодувати відповідно до вимог чинного законодавства фінансових порушень, що призвели до втрат ресурсів установи, внаслідок недотримання вимог законодавства сільгосппідприємства району було видано дотацій з бюджету на суму 0,580 тис. грн.;відшкодувати відповідно до вимог чинного законодавства фінансових порушень, що призвели до втрат ресурсів установи, внаслідок відсутності наказів про надання премій робітникам Управління зайво сплачено премій у сумі 0,04 тис. грн.; відшкодувати відповідно до вимог чинного законодавства фінансових порушень, що призвели до втрат ресурсів установи, внаслідок неуважності трактовки наказів начальника робітниками Управління недоотримано премій у сумі 0,07 тис. грн.; відшкодувати відповідно до вимог чинного законодавства фінансових порушень, що призвели до втрат ресурсів установи, внаслідок не врахування лікарняних та відпускних при розрахунку робітниками Управління недоотримано 0,02 тис. грн.

Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошено її повний текст у судовому засіданні 13 квітня 2009 року.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.

          Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

          Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

          Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                           Галатіна О.О.