Постанова № 67497506, 26.06.2017, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.06.2017
Номер справи
814/2932/16
Номер документу
67497506
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Миколаїв

26 червня 2017 року Справа № 814/2932/16

Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Гордієнко Т. О. розглянула у письмовому провадженні адміністративну справу

за позовомОСОБА_1, АДРЕСА_1 54055

доУправління Міністерства внутрішніх справ України в Миколаївській області, вул. Декабристів, 5, м. Миколаїв, 54001

третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачаЛіквідаційна комісія УМВС України в Миколаївській області, вул. Декабристів, 5, м. Миколаїв, 54001 простягнення коштів в сумі 24677,72 грн.,ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Миколаївській області, в якому просив стягнути з УМВС України в Миколаївській області (код за ЄДРПОУ 08592253) на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер платника податків НОМЕР_1) суму індексації грошового забезпечення, як компенсаторну виплату гарантовану державою у зв'язку з подорожчанням споживчих товарів і послуг, за період з 01.01.2008 по 07.11.2015 в сумі 3158,36 грн. (три тисячі сто п'ятдесят вісім гривень 36 коп.); зобов'язати УМВС України в Миколаївській області (код за ЄДРПОУ 08592253) виплатити на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер платника податків НОМЕР_1) суму індексації грошового забезпечення, як компенсаторну виплату гарантовану державою у зв'язку з подорожчанням споживчих товарів і послуг, за період з 01.01.2008 по 07.11.2015 в сумі 3158,36 грн. (три тисячі сто п'ятдесят вісім гривень 36 коп.).

Позовні вимоги обгрунтовані тим, що відповідно до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України №1078 від 17.07.03, він мав право на проведення індексації до свого грошового забезпечення, але відповідач у період 01.01.08 по 07.11.15 таку індексацію не проводив. Самостійно позивачем обраховано заборгованість за цей період на суму 3158,36 гривень.

Відповідач надав заперечення на позов, просив відмовити у задоволенні позову, оскільки позивачем помилково зроблені висновки про невиплату йому свого часу індексації. Відповідно до п.2 Порядку, індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру. До таких видів, серед іншого, відносяться оплата праці найманих працівників підприємств, установ, організацій, пенсії, стипендії, грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та ін. У відповідності до п.1.3 Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, затвердженого наказом МВС України від 31.12.07 №499, що діяла на момент спірних правовідносин, грошове забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ визначається залежно від посади, спеціального звання, наукового ступеня і вченого звання, тривалості та умов служби. Із зазначених правових норм вбачається, що грошове забезпечення працівника ОВС, у тому числі і ОСОБА_1, яке носить постійний характер та підлягає індексації складається із посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які також мають постійний характер). За спірний період ОСОБА_1 було виплачено індексацію в розмірі 4283,42 гривень. Відповідно до абз.2 п.5 Порядку, вказано, що обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення. Отже, зазначені вище місяці, в яких відбувалось підвищення грошового забезпечення ОСОБА_1, були базовими і нарахування інфляційних виплат проводилось з місяця, наступного за місяцем підвищення та з урахуванням п.1-1 Порядку, де вказано, що підвищення грошових доходів громадян у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін. Індексація грошових доходів населення проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 101 відсотка. За вказаними правилами та у відповідності до зазначених норм ОСОБА_1. у спірний період було нараховано та виплачено індексацію в сумі 4283,42 гривень. Зроблені ОСОБА_1 самостійні розрахунки не враховують положення законодавства про базові місяці, в яких відбувалося підвищення грошового забезпечення, а також не враховані відсутність приросту індексів споживчих цін, коли вони не перевищували поріг індексації, тому вони є неправильними і суперечать Порядку №1078.

Дослідив матеріали справи, суд встановив.

В період 01.01.08 по 06.11.15 ОСОБА_1 проходив службу в органах внутрішніх справ Миколаївської області.

В зазначений період ОСОБА_1 отримав в якості індексації грошового забезпечення 4283,42 гривень.

06.11.15 ОСОБА_1 звільнився зі служби в органах внутрішніх справ.

30.12.16 ОСОБА_1 звернувся до суду про стягнення заборгованості в сумі 3158,36 гривень ( з урахуванням уточнення позовних вимог) за період з 01.01.15 по 07.11.15.

Відповідно до ст. 24 Закону України «Про міліцію» (який діяв на час виникнення спірних правовідносин) фінансування і матеріально-технічне забезпечення міліції здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету України, коштів, які надходять на підставі договорів від міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, державних органів, підприємств, установ, організацій і громадян, а також інших джерел, не заборонених законодавством.

Пільги, компенсації та гарантії, встановлені цим Законом, надаються за рахунок і в межах коштів, передбачених на утримання бюджетних установ (підприємств, організацій) у кошторисах або фінансових планах

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 року № 121-ХІІ, індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, оплата праці (грошове забезпечення).

Згідно із ч. 6 ст. 5 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», проведення індексації грошових доходів населення здійснюється у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на відповідний рік.

Згідно абзацу 2 пункту 9 розділу "Прикінцеві положення" Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" Кабінету Міністрів України доручено розробити та затвердити у 2015 році особливий порядок проведення індексації грошових коштів доходів населення у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на поточний рік. Проведення у поточному році індексації грошових доходів населення має здійснюватися після прийняття Кабінетом Міністрів України вказаної постанови.

Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.15 №1013 "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів" було встановлено підвищення заробітної плати з урахуванням індексу інфляції з 1 грудня 2015 року для певного кола працівників бюджетної сфери, до якого не віднесено атестований склад працівників органів внутрішніх справ.

Таким чином, законодавець визначив, що індексація здійснюється в межах фінансових ресурсів бюджетів, що й було зроблено відповідачем. Індексація виплачувалась в 2015 році працівникам, поки існували фінансові ресурси на здійснення цих виплат.

02.07.15 Верховною Радою України прийнято Закон України "Про Національну поліцію", відповідно до п.5 Розділ XI "Прикінцевих та перехідних положень" визнано таким, що втратив чинність Закону України "Про міліцію".

16.09.15 Кабінетом Міністрів України видано постанову №730 "Про утворення територіальних органів Національної поліції та ліквідацію територіальних органів Міністерства внутрішніх справ", відповідно до якої, УМВС України в Миколаївській області та його підрозділи ліквідуються як юридична особа.

30.10.15 Міністерством внутрішніх справ України видано наказ №1323 "Про затвердження голів ліквідаційних комісій територіальних органів МВС по Миколаївській області", відповідно до п.3 встановлено двомісячний строк з дати публікації оголошення про ліквідацію для заяви кредиторам претензій до нього, які подаються в письмовій формі з наданням документів, що їх підтверджують.

06.11.15 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис про припинення юридичної особи УМВС України в Миколаївській області (код 08592253).

09.11.15 у газеті "Рідне Прибужжя", а також на офіційному сайті МВС України оприлюднено оголошення про те, ще вимоги кредиторів приймаються протягом двох місяців з дня публікування оголошення.

Протягом 10.11.15-10.01.16 ОСОБА_1 з вимогами про виплату йому заборгованості з заробітної плати, в частині індексації за період з 01.01.15 по 07.11.15 на суму 3158,36 гривень не звертався.

Ліквідаційна комісія УМВС України в Миколаївській області вимоги ОСОБА_1 на суму 3158,36 гривень не розглядала, не відмовляла у їх задоволенні, та не ухилялась від їх розгляду.

З 06.11.15 УМВС України в Миколаївській області перебуває в процесі ліквідації, а за таких обставин існують певні особливості щодо розгляду претензій до юридичної особи, яка ліквідується.

Відповідно до ст. 13 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади», Територіальні органи міністерства утворюються як юридичні особи публічного права в межах граничної чисельності державних службовців та працівників міністерства і коштів, передбачених на утримання міністерства, ліквідовуються, реорганізовуються за поданням міністра Кабінетом Міністрів України. Територіальні органи міністерства можуть утворюватися, ліквідовуватися, реорганізовуватися міністром як структурні підрозділи апарату міністерства, що не мають статусу юридичної особи, за погодженням із Кабінетом Міністрів України.

Юридичні особи, залежно від порядку їх створення, поділяються на юридичних осіб приватного права та юридичних осіб публічного права (ч. 2 ст. 81 Цивільного кодексу України).

Ст. 82 Цивільного кодексу України встановлено, шо на юридичних осіб публічного права у цивільних відносинах поширюються положення цього Кодексу, якщо інше не встановлено законом.

Відповідно до п. 20 «Порядку здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади» Комісія з припинення територіального органу публікує у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації повідомлення про припинення органу виконавчої влади або територіального органу та строк заявлення вимог його кредиторами, що становить не менш як два місяці з моменту такої публікації.

Відповідно до ч.6 ст.105 ЦК України кожна окрема вимога кредитора, розглядається, після чого приймається відповідне рішення, яке надсилається кредитору не пізніше тридцяти днів з дня отримання юридичною особою, що припиняється, відповідної вимоги кредитора.

Відповідно до ч.3 ст.112 ЦК України у разі відмови ліквідаційної комісії у задоволенні вимог кредитора або ухилення від їх розгляду кредитор має право протягом місяця з дати, коли він дізнався або мав дізнатися про таку відмову звернутися до суду із позовом до ліквідаційної комісії. За рішенням суду вимоги кредитора можуть бути задоволені за рахунок майна, що залишилося після ліквідації юридичної особи.

Відповідно до ч.5 ст.112 ЦК України вимоги кредиторів, які не визнані ліквідаційною комісією, якщо кредитор у місячний строк після одержання повідомлення про повну або часткову відмову у визнанні його вимог не звертався до суду з позовом, вимоги, у задоволенні яких за рішенням суду кредиторові відмовлено, а також вимоги, які не задоволені через відсутність майна юридичної особи, що ліквідується, вважаються погашеними.

Оскільки ОСОБА_1 не дотримався порядку, передбаченого вищезазначеними статтями, позов задоволенню не підлягає.

Судові витрати відсутні.

Керуючись статтями 11, 71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позову відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого ст.186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

Суддя Т.О. Гордієнко