
Копія Справа № 326/738/17
Провадження № 3/326/285/2017
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 червня 2017 року м. Приморськ
Суддя Приморського районного суду Запорізької області Чапланова О.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справ про адміністративне правопорушення, які надійшли з Управління захисту економіки в Запорізькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки м. Бердянськ Запорізької області, громадянки України, яка має вищу освіту, одружена, працює вчителем у КЗ «Маринівська БЗОШ І-ІІІ с ступенів», є депутатом Вячеславської сільської ради Приморського району Запорізької області, проживає за адресою: АДРЕСА_1,-
за вчинення правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
Рішенням № 1 Вячеславської сільської ради Приморського району Запорізької області від 04.11.2015 року «Про визнання повноважень депутатів Вячеславської сільської ради» визнано повноваження ОСОБА_1, як депутата Вячеславської сільської ради сьомого скликання.
Таким чином, ОСОБА_1, будучи депутатом Вячеславської сільської ради, відповідно до підпункту «б» пункту 1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.
09.12.2016 року ОСОБА_2, який є чоловіком депутата сільської ради ОСОБА_1, звернувся із письмовою заявою на ім'я голови Вячеславської сільської ради, про виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) орієнтованою площею 0,2500 га для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) та площею 0,2100 га для ведення особистого селянського господарства за адресою: АДРЕСА_1, для оформлення права власності на земельні ділянки. Вячеславським сільським головою ОСОБА_3 зазначене питання було включено до порядку денного до одинадцятої сесії сьомого скликання Вячеславської сільської ради.
Відповідно до протоколу засідання Вячеславської сільської ради від 12.12.2016 та списку депутатів, присутніх на сесії, у роботі 11-ї сесії сьомого скликання брало участь 11 депутатів, у тому числі депутат ОСОБА_1
Під час роботи 11-ї сесії сьомого скликання прийнято рішення №2 від 12.12.2016 року про надання дозволу на виготовлення технічної документації зі встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) орієнтованою площею 0,2500 га для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) та площею 0,2100 га для ведення особистого селянського господарства за адресою: АДРЕСА_1, для оформлення права власності на земельні ділянки. Під час голосування «за» прийняття вказаного рішення, проголосувало 11 депутатів, тобто всі присутні, у тому числі й ОСОБА_1
Опитані голова Вячеславської сільської ради ОСОБА_3 та секретар Вячеславської сільської ради ОСОБА_4 підтвердили голосування депутатом сільської ради ОСОБА_1 за прийняття рішення №2, 11-ї сесії сьомого скликання від 12.12.2016 року, щодо надання дозволу на виготовлення технічної документації зі встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) її чоловікові ОСОБА_2 та не повідомлення нею під час зазначеної сесії до відома депутатів про наявність у неї реального конфлікту інтересів з цього питання.
Відповідно до довідки Вячеславської сільської ради №49 від 13.02.2017 року, з 26.04.2015 року по теперішній час до Вячеславської сільської ради звернень, згідно Закону України «Про запобігання корупції», а саме конфліктних інтересів не надходило.
Опитана депутат Вячеславської сільської ради ОСОБА_1 підтвердила голосування нею за прийняття рішення №2, 11-ї сесії сьомого скликання від 12.12.2016 року, щодо надання дозволу на виготовлення технічної документації зі встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) її чоловікові ОСОБА_2 та не повідомлення нею під час зазначеної сесії до відома депутатів про наявність у неї реального конфлікту інтересів з цього питання.
Оскільки ОСОБА_1 була депутатом сільської ради, то відповідно при розгляді зазначеного питання виникла суперечність між інтересом близької особи відповідно до ч.1 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» та її представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, тобто мав місце реальний конфлікт інтересів. Незважаючи на викладене, ОСОБА_1, будучи депутатом Борисівської сільської ради, у встановленому Законом України «Про запобігання корупції» порядку не повідомила Національне агентство з питань запобігання корупції або сесію Борисівської сільської ради про наявний реальний конфлікт інтересів.
Таким чином, ОСОБА_1 порушила вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 та ст. 35 Закону України «Про запобігання корупції», чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Крім цього, при тих же обставинах, 12.12.2016 року на засіданні 11-ї сесії сьомого скликання Вячеславської сільської ради ОСОБА_1, діючи як депутат, голосувала за прийняття або не прийняття певних рішень по питаннях, які були винесені на 11-ту сесію сьомого скликання.
Проведеним голосуванням депутатів Вячеславської сільської ради з питання щодо надання дозволу ОСОБА_2,чоловікові депутата ОСОБА_1, на виготовлення технічної документації зі встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) орієнтованою площею 0,2500 га для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) та площею 0,2100 га для ведення особистого селянського господарства за адресою: АДРЕСА_1, для оформлення права власності на земельні ділянки, у якому приймала участь і ОСОБА_1, «за» проголосували усі 11 присутніх на сесії депутатів.
За результатами голосування прийнято рішення № 2 від 12.12.2016 року про надання дозволу на виготовлення технічної документації зі встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) орієнтованою площею 0,2500 га для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) та площею 0,2100 га для ведення особистого селянського господарства за адресою: АДРЕСА_1, для оформлення права власності на земельні ділянки.
При цьому, під час засідання Вячеславської сільської ради 12.12.2016 року ОСОБА_1 проголосувала за вказане рішення, діючи в інтересах близької особи, оскільки воно стосувалось надання її чоловікові дозволу на виготовлення технічної документації зі встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), тобто вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів.
Оскільки ОСОБА_1 була депутатом сільської ради, то відповідно при розгляді зазначеного питання виникла суперечність між інтересом близької особи відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» та її представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, тобто мав місце реальний конфлікт інтересів. ОСОБА_1 вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів.
Таким чином, ОСОБА_1 порушила вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 та ст. 35 Закону України «Про запобігання корупції», чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, за наведених вище обставин визнала у повному обсязі, щиро розкаялася, просила суворо не карати. Права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, передбачені статтею 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, вимоги статті 63 Конституції України ОСОБА_1 роз'яснені.
Крім пояснень, винуватість ОСОБА_1 підтверджується зібраними у справі доказами, зокрема: протоколом про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, № 124 від 13.06.2017 року; протоколом про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, № 125 від 13.06.2017 року; рапортом оперуповноваженого УЗЕ в Запорізькій області ДЗЕ Національної поліції України ОСОБА_5; рішенням № 1 першої сесії сьомого скликання Вячеславської сільської ради Приморського району Запорізької області від 04 листопада 2015 року «Про визнання повноважень депутатів Вячеславської сільської ради», яким визнано, зокрема, повноваження депутата Вячеславської сільської ради сьомого скликання, обраної по виборчому округу №8, ОСОБА_1; протоколом засідання одинадцятої сесії сьомого скликання Вячеславської сільської ради Приморського району Запорізької області від 12 грудня 2016 року, відповідно до якого у порядку денному було питання про надання дозволу на виготовлення технічної документації зі встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), за яке проголосували усі 11 присутніх на сесії депутатів; списком депутатів присутніх на одинадцятій сесії сьомого скликання, у якому зазначено у якості присутнього депутата ОСОБА_1; рішенням № 2 одинадцятої сесії сьомого скликання Вячеславської сільської ради Приморського району Запорізької області від 12 грудня 2016 року «Про надання дозволу на виготовлення технічної документації зі встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)», відповідно до якого Вячеславська сільська рада вирішила надати дозвіл ОСОБА_2 на виготовлення технічної документації зі встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) орієнтованою площею 0,2500 га для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) та площею 0,2100 га для ведення особистого селянського господарства за адресою: АДРЕСА_1, для оформлення права власності на земельні ділянки; довідкою Вячеславської сільської ради, у якій повідомлено, що з 26.04.2015 по теперішній час до Вячеславської сільської ради звернень, згідно ЗУ «Про запобігання корупції», а саме: конфліктних інтересів не надходило; заявою ОСОБА_2 від 09.12.2016 року; технічним паспортом на садибний (індивідуальний) житловий будинок АДРЕСА_1; листом Відділу державної реєстрації актів цивільного стану від 16.02.2017 щодо надання інформації, у якому зазначено, що 12.11.1994 року виконавчим комітетом Вячеславської сільської ради Приморського району Запорізької області було зареєстровано шлюб між громадянами ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, актовий запис № 10; паспортом громадянина України ОСОБА_2, у якому зазначено, що 12.11.1994 року зареєстровано шлюб з ОСОБА_1, 1973 року народження; паспортом громадянина України ОСОБА_1, у якому зазначено, що 12.11.1994 року зареєстровано шлюб з ОСОБА_2, 1970 року народження; письмовими поясненнями ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_1, ОСОБА_2
Відповідно до ст.1 Закону України «Про запобігання корупції», близькі особи - особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом і мають взаємні права та обов'язки із суб'єктом, зазначеним у частині першій статті 3 цього Закону (крім осіб, взаємні права та обов'язки яких із суб'єктом не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі, а також - незалежно від зазначених умов - чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням згаданого суб'єкта; реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Відповідно до підпунктів «б» та «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є: особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зокрема: народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови; державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.
Відповідно до п. 2 ч.1 ст. 28 указаного Закону, особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані: повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно.
Відповідно до ст.41 зазначеного Закону особи, вказані у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, діють неупереджено, незважаючи на приватні інтереси, особисте ставлення до будь-яких осіб, на свої політичні погляди, ідеологічні, релігійні або інші особисті погляди чи переконання.
Заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справ, суд приходить до висновку про те, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративних правопорушень, передбачених: ч. 1 ст. 172-7 КУпАП - неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів; ч. 2 ст. 172-7 КУпАП - вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Згідно зі ст. 36 КУпАП, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Враховуючи, що адміністративні протоколи складені відносно однієї і тієї ж особи, фактичні обставини стосуються одних і тих же правовідносин та вони пов'язанні між собою, з метою більш повного, об'єктивного розгляду справи, суд вважає за необхідне об'єднати в одне провадження адміністративну справу № 326/738/17 (провадження № 3/326/285/2017) та № 326/738/17 (провадження № 3/326/286/2017), присвоїти справі номер № 326/738/17 (провадження № 3/326/285/2017) та накласти стягнення в межах санкції ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Обставинами, що пом'якшують відповідальність правопорушниці є її щире каяття.
Обставин, що обтяжують відповідальність правопорушниці, по справі не вбачається.
Всебічно, повно та об'єктивно з'ясувавши обставини справи про адміністративне правопорушення, встановивши та проаналізувавши всі фактичні дані, з урахуванням вчинених правопорушень, особи порушника, суд вважає, що вина ОСОБА_1 повністю підтверджується матеріалами справ, її слід визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, та застосувати до правопорушниці адміністративне стягнення у вигляді штрафу не в максимальному розмірі, передбаченому санкцією статті Особливої частини Кодексу України про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, стягується судовий збір.
На підставі вищевикладеного, керуючись: ст.ст. 36, ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7, 280, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд,-
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП та накласти адміністративне стягнення в межах санкції ч. 2 ст. 172-7 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що у грошовому еквіваленті складає 3400 (три тисячі чотириста) грн. (отримувач коштів УК у Печерському районі 21081000, код за ЄДРПОУ: 38004897; банк отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31110106700007; код класифікації доходів бюджету: 21081100).
У разі несплати добровільно суми штрафу в строк 15 діб з дати набрання чинності постановою, штраф стягується в двократному розмірі .
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 320 (триста двадцять) грн. (отримувач коштів: ГУК у м.Києві 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова може бути оскаржена в Апеляційний суд Запорізької області протягом десяти днів з дня винесення постанови через Приморський районний суд Запорізької області.
Суддя підпис О.М. Чапланова
Копія вірна: суддя О.М. Чапланова
Постанова набрала чинності «_____» ____ 2017 рік
Термін пред'явлення постанови до виконання «_____» ____ 2017 рік
29.06.17