
221/2660/17
3/221/991/2017
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 червня 2017року м. Волноваха
Суддя Волноваського районного суду Донецької області Овчиннікова О.С., розглянувши адміністративний протокол відносно ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України з середньою освітою, військовослужбовця військової частини А3821, начальника складу артилерійських боєприпасів, сержанта, мешкаючого за адресою: вул. М. Боровського, 36,м. Одеса, ІПН НОМЕР_1,
у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-19 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
Судом встановлено, що ОСОБА_2 проходить військову службу у військовій частині А3821 з 01.12.2015 року на посаді начальника складу артилерійських боєприпасів. Так, перебуваючи на вищезазначеній посаді всупереч вимог ст. 24 закону України «Про військову службу і військовий обовязок», ст.ст. 11, 13, 16, 58, 59 Статуту внутрішньої служби Збройних сил України, п.1 розділу Х Інструкції про організацію обліку, зберігання і видачі зброї та боєприпасів у Збройних Силах України, затвердженої наказом МОУ № 569 від 20.10.2015 року, на території військової частини А3821, що розташована у населеному пункті Новоселівка Волноваського району Донецької області, здійснив видачу боєприпасів понад встановлені у заявках та накладних кількостях, а саме: 5.45 мм. ПС (набої) на 21600 штук, 30 мм. ВОГ-17м на 120 штук, 40 мм. РПГ-7вм на 18 штук, крім того видача боєприпасів відбувалась за заявками, що не мали резолюції командирів відповідних підрозділів та командиру військової частини, чим скоїв військове адміністративне правопорушення, передбачене ст. 172-19 КУпАП.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбаченні цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
Статтею 268 передбачено, що справа про адміністративне правопорушення може бути розглянута за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи, і якщо від неї надійшло клопотання про розгляд справи у її відсутність. Крім того даною статтею не передбачено обовязкової участі особи за ст. 172-15 КУпАП.
ОСОБА_2 у судове засідання не зявився, надав суду заяву, у якій просив розглянути справу за його відсутністю, свою провину у скоєнні адміністративного правопорушення, визнав повністю.
За таких обставин вважаю за можливе розглянути справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ст. 172-19 КУпАП за його відсутності.
Згідно ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.
Відповідно до ст. 172-19 КУпАП, порушення правил поводження із зброєю, а також боєприпасами, вибуховими, іншими речовинами і предметами, що становлять підвищену небезпеку для оточення, а також з радіоактивними матеріалами - тягне за собою накладення штрафу або арешт з утриманням на гауптвахті.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобовязаний зясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що помякшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також зясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Дослідивши адміністративний матеріал, вважаю, що крім повного визнання своє провини правопорушником ОСОБА_2 факт вчинення ним адміністративного правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення від 02.06.2017 року, письмовими поясненнями правопорушника, копіями накладних та заяв, актом службового розслідування, що є наявними у матеріалах справи.
З урахуванням викладених обставин, вважаю правильною кваліфікацію дій ОСОБА_2 за ст.172-19 КУпАП, як порушення правил поводження із зброєю, а також боєприпасами, вибуховими, іншими речовинами і предметами, що становлять підвищену небезпеку для оточення.
Враховуючи обставини справи та особистість правопорушника, перше притягнення його до адміністративної відповідальності, повне визнання ним провини, вважаю можливим призначити йому стягнення у адміністративне стягнення у межах санкції статті 172-19 КУпАП, за якою його притягнуто до адміністративної відповідальності, а саме стягнення у вигляді штрафу в розмірі у розмірі 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_2 необхідно стягнути судовий збір в сумі 320,00 грн. до спеціального фонду Державного Бюджету України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.33, 40-1, 172-19, 221, 245, 283, 284 , п.2 ч.1 ст. 278 КУпАП, ЗУ «Про судовий збір», суддя -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-19 КУпАП та призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 1190 грн. в дохід держави на розрахунковий рахунок 31119106700179, МФО 834016, ОКПО 34686799, код доходу 21081100.
Стягнути з ОСОБА_2 на р/р 31215256700001 КОД ЄДРПОУ (суду): 02895840, КОД ЄДРПОУ (банку): 37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, МФО: 820019, отримувач коштів ГУК у. м. Києві /м. Київ/ 22030106, код класифікації доходів бюджету: 22030106, судовий збір в сумі 320,00 грн.
Розяснити, що згідно статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У разі несплати штрафу в установлений законом строк постанова про адміністративне стягнення згідно із статтею 308 КУпАП буде надіслана для примусового виконання до відділу Державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова може бути оскаржена в Апеляційний суд Донецької області через Волноваський районний суд протягом 10 днів з дня винесення постанови, та може бути предявлена до виконання протягом 3 - х місяців, до 02.10.2017 року.
Суддя О.С. Овчиннікова