
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
29 червня 2017 рокуЛьвів№ 876/7372/17
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Глушко І. В., перевіривши апеляційну скаргу Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 30 травня 2017 року у адміністративній справі за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Луцької об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області, Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області про стягнення пені,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 30 травня 2017 року адміністративний позов фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Луцької об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області, Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області про стягнення пені - задоволено.
Не погодившись із прийнятим рішенням, Головне управління Державної казначейської служби України у Волинській області подало апеляційну скаргу.
Однак подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ч.6 ст.187 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), а саме до поданої апеляційної скарги не долучено документ про сплату судового збору у розмірі, встановленому законом. Водночас Головне управління Державної казначейської служби України у Волинській області, покликаючись на ч.1 ст. 88 Кодексу адміністративного судочинства України та ст. 8 Закону України "Про судовий збір", просить звільнити від сплати судового збору за подання апеляційної скарги. Клопотання обгрунтовує тим, що кошторисом на 2017 рік відповідні асигнування для сплати судового збору не передбачені. При цьому, на підтвердження поданого клопотання не надано на розгляд суду належних та допустимих доказів, які б свідчили про неможливість сплатити відповідачем судовий збір за подання апеляційної скарги у розмірі, встановленому Законом України Про судовий збір.
Відповідно до ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 N 3674-VI.
Обставини, зазначені в клопотанні, не є підставою для звільнення від сплати судового збору, оскільки звільнення відповідних органів від сплати судового збору не узгоджується з пунктом 2 частини третьої статті 129 Конституції України, яким передбачено, що однією з основних засад судочинства в Україні є рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Ця норма Конституції України знайшла своє закріплення також і в Законі України "Про судоустрій і статус суддів" та у процесуальних кодексах України.
Рівність учасників судового процесу, зокрема, перед законом є похідною від інших норм Конституції України, які визначають рівність конституційних прав і свобод громадян та рівність їх перед законом (стаття 24), а також компетенцію органів державної влади та органів місцевого самоврядування, які зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (стаття 19).
Рівність усіх учасників судового процесу перед законом передбачає єдиний правовий режим судочинства, який забезпечує реалізацію їхніх процесуальних прав, тобто є конкретизацією загального принципу рівності громадян перед законом і судом стосовно сфери здійснення судової влади і судочинства.
Тому, звільнення від сплати судового збору відповідних органів як сторін в окремих категоріях справ може розцінюватися як надання їм певних процесуальних переваг перед іншими учасниками судового процесу, зокрема юридичними та фізичними особами, які, безперечно, зобов'язані сплачувати відповідний збір.
Крім того, відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" (далі Закон № 484-VIII) зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
З огляду на наведене вважаю, що у задоволенні клопотання Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області про звільнення від сплати судового збору слід відмовити.
Як слідує з апеляційної скарги, така зареєстрована Волинським окружним адміністративним судом 09 червня 2017 року за вх. № 6067.
Даний адміністративний позов має майновий характер.
Згідно із ч.1 ст.4 цього Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 2 статті 4 вказаного Закону визначено ставки судового збору, відповідно до якої за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами сплачується 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Даною нормою також визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою - підприємцем, ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно із статтею 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2017 рік прожитковий мінімум на одну працездатну особу станом на 01 січня 2017 року становить 1 600 грн.
Звідси ставка, що підлягала до сплати при поданні позовної заяви з урахуванням заяви про зменшення позовних вимог, становить 2 525, 13 грн (252 513, 49 грн: 100 = 2 525, 13 грн).
Таким чином, розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання до адміністративного суду апеляційної скарги, становить 2 777, 65 грн (2 525, 13 грн: 100 * 110 = 2 777, 65 грн).
Враховуючи те, що особою, що подала апеляційну скаргу, не долучено до апеляційної скарги документ про сплату судового збору, у відповідності до вимог ст. 108 КАС України апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати строк для усунення недоліків.
Зазначені недоліки мають бути усунені шляхом надіслання на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду оригіналу документа про сплату апелянтом судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги, у розмірі 2 777 грн 65 к. за реквізитами: одержувач - Державний бюджет Галицького району м. Львова, код ЄДРПОУ - 38007573, рахунок - 31219206781004, банк одержувача - ГУДКУ у Львівській області, МФО банку - 825014, призначення платежу - Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський апеляційний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 34668371 (суду, де розглядається справа).
Керуючись статтями 87, 108, 187, 189, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області про звільнення від сплати судового збору відмовити.
Апеляційну скаргу Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 30 травня 2017 року у адміністративній справі № 803/521/17 за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Луцької об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області, Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області про стягнення пені залишити без руху.
Зазначені в ухвалі недоліки апелянту слід усунути в 10-денний строк з моменту отримання копії цієї ухвали.
Роз'яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, що у разі неусунення зазначених недоліків відповідно до ч.3 ст.108 КАС України апеляційна скарга буде повернута.
Копію ухвали надіслати особі, яка подала апеляційну скаргу.
Ухвала набирає законної сили через пять днів після направлення її копії особі, яка подала апеляційну скаргу, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
СуддяОСОБА_2