
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 червня 2017 рокуЛьвів№ 876/6464/17
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого-судді Курильця А.Р.,
суддів Кушнерика М.П., Мікули О.І.,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Тернопільського обєднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області на постанову Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 04 квітня 2017 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Тернопільського обєднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області про визнання дій протиправними, зобовязання вчинити дії,-
в с т а н о в и в:
У листопаді 2016 року ОСОБА_1 (далі позивач) звернувся з позовом до Тернопільського обєднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області (далі відповідач) в якому, з врахуванням уточнених позовних вимог, просить визнати протиправним та скасувати протокол №1 від 28.10.2016 року та зобовязати відповідача зарахувати до стажу державної служби період роботи з 20.06.1977 року по 17.04.2002 року в Тернопільському обласному управлінні лісового господарства та лісозаготівель та Державному лісогосподарському обєднанні «Тернопільліс» та призначити позивачу пенсію державного службовця з 05.10.2016 року відповідно до Закону України «Про державну службу» та Порядку призначення пенсій деяким категоріям працівників, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 622 від 14.09.2016 року (далі Порядок).
Постановою Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 04 квітня 2017 року позов задоволено.
Не погоджуючись з таким рішенням суду, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, та невстановлення всіх обставин справи, просить оскаржувану постанову скасувати і прийняти нову про відмову в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
Апеляційну скаргу обґрунтовує тим, що у позивача немає необхідного стажу державної служби, оскільки періоди роботи з 21.06.1977 року по 30.09.1988 року та з 03.10.1988 року по 17.04.2002 року неможливо зарахувати до стажу. Таким чином, стаж позивача становить 05 років 3 місяці 16 днів, а відповідно до чинного законодавства неможливо призначити йому пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 року № 889-VIII (далі Закон № 889).
Особи, які беруть участь у справі, у судове засідання не зявились, належним чином були повідомленні про місце та час розгляду справи, а тому колегія суддів вважає можливим розглянути дану справу згідно з п.2 ч.1 ст.197 КАС України.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та апеляційну скаргу в межах наведених у ній доводів, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення виходячи з наступного.
Судом встановлено, що позивач з 14.12.2013 року перебуває на обліку у відповідача та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» № 1058-IV від 09 липня 2003 року (а.с. 20).
05.10.2016 року позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії відповідно до Закону № 889, проте протоколом № 1 комісії відповідача йому було відмовлено у призначенні пенсії у звязку з підтвердженням стажу державної служби 05 років 3 місяці 16 днів, що не дає права на призначення пенсії (а.с. 3-4).
Відповідно до п. 12 розділу XI Прикінцеві та перехідні положення Закону № 889, для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Пунктом 6 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України № 229 від 26.03.2016 року передбачено, що стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 року обчислюється відповідно до пункту 8 розділу XI Прикінцеві та перехідні положення Закону.
Відповідно до п. 8 розділу XI Прикінцеві та перехідні положення Закону № 889 стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.
Згідно Порядку обчислення стажу державної служби, затв. Постановою Кабінету Міністрів України від 03 травня 1994 року № 283 до стажу державної служби також зараховується час роботи на посадах керівних працівників і спеціалістів державних лісогосподарських об'єднань Міністерства лісового господарства та державних лісогосподарських об'єднань Державного комітету лісового господарства.
В трудовій книжці позивача містяться наступні відомості про роботу: з 20.06.1977 року по 30.09.1988 року працював на посадах інженера-механіка, старшого інженера, головного механіка Тернопільського обласного управління лісового господарства та лісозаготівель; з 03.10.1988 року по 17.04.2002 року на посадах головного механіка, провідного інженера-механіка технічного відділу, начальника відділу лісозаготівель, начальника відділу організації промислового виробництва і збуту продукції, провідного механіка Державного лісогосподарського об'єднання «Тернопільліс» (а.с. 7-9).
Згідно листа Головного управління державної служби України в Тернопільській області від 02.03.2010 року № 203, періоди роботи позивача в Тернопільському обласному управлінні лісового господарства та лісозаготівель та Державному лісогосподарському об'єднанні «Тернопільліс» (з 20.06.1977 року по 17.04.2002 року) можуть бути зараховані до стажу державної служби за умови, що Тернопільський лісгослізаг був структурним підрозділом облуправління лісового господарства і лісозаготівель (а.с. 6).
Відповідно до розяснення Тернопільського обєднаного управління лісового та мисливського господарства Державного агенства лісових ресурсів України спірний період роботи позивача зараховується до стажу державної служби (а.с. 5, 18-19).
Норми пункту 2 Порядку призначення пенсій деяким категоріям працівників, затв. постановою Кабінету Міністрів України 14.09.2016 року № 622 передбачають, що згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI Прикінцеві та перехідні положення Закону № 889 на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16.12.1993 року № 3723-ХІІ «Про державну службу» мають право особи, які на день набрання чинності Законом № 889: мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України.
Пунктом 3 вищевказаного Порядку передбачено, що право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням стажу державної служби, передбаченого пунктом 2 цього Порядку, якщо до набрання чинності Законом № 889 не призначалася пенсія відповідно до Закону, мають чоловіки, які досягли віку 62 роки.
Як вірно вказав суд першої інстанції відповідно до ч. 2 Положення про порядок і умови виплати щомісячної надбавки за вислугу років працівникам органів виконавчої влади та інших державних органів, затв. постановою Кабінету Міністрів України № 1049 від 20.12.1993 року передбачено, що надбавки за вислугу років виплачуються керівникам, спеціалістам і службовцям органів виконавчої влади та інших державних органів залежно від стажу роботи, а саме: понад 25 років стажу державної служби у розмірі 40 % щомісячної надбавки від посадового окладу.
Розпорядженням голови Збаразької районної державної адміністрації № 223 від 30.06.2005 року відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 20.12.1993 року № 1049 та від 03.05.1994 року № 283 встановлено позивачу, першому заступнику голови райдержадміністрації, надбавку за вислугу років (понад 25 років) в розмірі 40%, що підтверджується також довідкою Збаразької районної державної адміністрації Тернопільської області № 01-260/01-16 від 08.02.2017 року (а.с. 28, 36).
Враховуючи вищевказане, наявні підстави для зарахування позивачу періоду роботи з 20.06.1977 року по 17.04.2002 року в стаж державної служби.
Таким чином, оскільки позивач досяг необхідного віку та стаж державної служби становить більше 20 років, то наявні підстави для призначення йому пенсії відповідно до Закону № 889.
Відповідно до ч.3 ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.
Судом вже зазначалось, що позивачу в 2013 році було призначено пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», тому призначення пенсії відповідно до Закону № 889 слід здійснити з дня подання заяви, а саме з 05.10.2016 року.
Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
З огляду на викладене колегія суддів приходить до висновку, що суд першої інстанції правильно встановив фактичні обставини справи та надав їм належну правову оцінку, доводами апеляційної скарги висновки, викладені в судовому рішенні не спростовуються і підстав для його скасування немає.
Керуючись ст.ст. 195,197,198,200,205,206,254 КАС України, суд, -
у х в а л и в :
Апеляційну скаргу Тернопільського обєднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області залишити без задоволення, а постанову Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 04 квітня 2017 року у справі № 607/12722/16-а без змін.
Постанова набирає законної сили через пять днів після направлення її копії особам, що беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя ОСОБА_2 судді ОСОБА_3 ОСОБА_4