Постанова № 67446830, 27.06.2017, Приморський районний суд м. Одеси

Дата ухвалення
27.06.2017
Номер справи
522/3013/17
Номер документу
67446830
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України

27.06.2017

№ 522/3013/17

№ 1-«кс»/522/11659/17

УХВАЛА

Іменем України

27 червня 2017 року м.Одеса

Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси Кушніренко Ю.С., при секретарі Радецькій Г.Д., за участю прокурора відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_1, розглянувши клопотання прокурора, про проведення позапланової перевірки, по кримінальному провадженню за № 420161600000001057 від 16.12.2016 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з клопотання слідчого, у ході досудового розслідування встановлено, що службові особи ТОВ НВК «Укрекопром» (код ЄДРПОУ 39624900), юридична адреса: м. Одеса, провулок Катаєва, 4 приміщення №14, фактична адреса: Одеська область, Комінтернівський р-н, Краснопільської сільської ради, 21-й км Старокиївського шосе, 55/1), ТОВ «Портпромсервіс» (код ЄДРПОУ 39788724, юридична адреса: м. Одеса, Митна площа, 1-а офіс № 207) та інші зловживаючи службовим становищем, діючи з корисливих мотивів спільно з службовими особами структурних підрозділів Міністерства екології та природних ресурсів України, а також низки невстановлених повязаних з ними осіб, які не зареєстровані, як субєкти господарювання, однак фактично здійснюють аналогічні види діяльності, при цьому завдаючи істотної шкоди державним та громадським інтересам, здійснюють господарську діяльність в сфері збирання, зберігання, оброблення, утилізації небезпечних відходів з систематичним порушенням природоохоронного та бюджетного законодавства України, що спричиняє тяжкі наслідки. Так вищевказані підприємства утилізатори отримали від Міністерства екології та природних ресурсів України ліцензії на провадження господарської діяльності із здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами, при цьому фактично не мають, ні відповідної матеріально технічної бази, ні власних або ж орендованих виробничих площ, ні місць зберігання (майданчики, складські приміщення), ні обладнання та відповідного устаткування та кваліфікованого персоналу для оброблення, знешкодження, захоронення, утилізації небезпечних відходів.

Крім того, проведеними діями було встановлено фактичне місце виробництва та виробничих потужностей ТОВ НВК «Укрекопром» (код ЄДРПОУ 39624900), яке знаходиться за адресою: Одеська область, Комінтернівський район, Красносільської сільської ради, 21-й км. Старокиївського шосе, 55/1.

Так, за вищевказаною адресою розташована територія загальною площею біля 4 Га, на якій знаходяться виробничі корпуси, ангари та різні господарські забудови.

Однак у ході проведення обшуку за вказаною адресою, проведеними діями не встановлені потужності, а виявлено лише піч УТ 3000 ДП який передбачає, відповідно до технічної документації, утилізацію лише органічних відходів.

Відповідно до актів виконаних робіт, та укладених договорів ТОВ «НВК УКРЕКОПРОМ» здійснює утилізацію всіх видів відходів в тому числі і небезпечні відходи.

З метою перевірки викладених фактів, перевірки виробництва та можливого забрудненням природного середовища і розрахування відповідних спричинених збитків необхідно залучити спеціалістів Державної екологічної інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря.

Отримати іншим чином розрахунок можливих збитків крім як шляхом проведення позапланової перевірки не є можливим.

Розглянувши клопотання, вислухавши думку прокурора, який просив клопотання задовольнити, вважаю необхідним клопотання задовольнити, з наступних підстав.

Виходячи з положень п. 2 ст.7, ст.9 КПК Українищодо забезпечення засад законності у кримінальному провадженні, при здійсненні досудового розслідування відповідні органи повинні керуватись як вимогами цього Кодексу, так і вимогами інших актів законодавства, що регламентують питання здійснення ними процесуальних повноважень.

Відповідно до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», заходи державного нагляду (контролю) планові та позапланові заходи, які здійснюються шляхом проведення перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій.

Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України № 408 від 13.08.2014 «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» встановлено, що надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців не потребуються у разі, якщо такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених КПК України.

Відповідно до ст. 20-2 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» державний нагляд (контроль) за додержанням центральними органам виконавчої влади та їх територіальним органам, місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності та господарювання, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, а також юридичними особами - нерезидентами вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища, порушення вимог дозволів на використання природних ресурсів, з перевищенням нормативів гранично допустимих викидів впливу фізичних та біологічних факторів і лімітів скидів забруднюючих речовин та інш.

Згідно п.1 Положення Про Державну екологічну інспекцію України, затвердженого указом Президента України № 454/2011 від 13.04.2011 (далі Положення) Держекоінспекція України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується КМУ через Міністрество екології та природних ресурсів України.

Держекоінспекція України входить до системи органів виконавчої влади та утворюється для забезпечення реалізації державної політики із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.

Відповідно до п.п. 5 п. 6 Положення Держекоінспекція України для виконання покладених на неї завдань має право проводити перевірки з питань, що належать до її компетенції, видавати за їх результатами обовязкові для виконання приписи, розпорядження.

Враховуючи обставини вчинення злочину, так як вони викладені в клопотанні прокурора, правове обґрунтування клопотання, яке ґрунтується на вищевказаних положеннях закону, приходжу до висновку про наявність правових підстав, для проведення позапланової перевірки в частині додержання вимог природоохоронного законодавства на території та у приміщеннях за адресою: Одеська область, Комінтернівський район, Красносільської сільської ради, 21-й км. Старокиївського шосе, 55/1 яку орендує ТОВ НВК «Укрекопром» (код ЄДРПОУ 39624900), з метою належного розслідування кримінального провадження та встановлення обставин, які підлягають доказуванню, зокрема перевірки викладених фактів, перевірки виробництва та можливого забруднення природного середовища і розрахування відповідних спричинених збитків.

Виходячи із вищезазначеного та керуючись ст. ст. 9,91-93,110,369-372 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл на проведення позапланової перевірки в частині додержання вимог природоохоронного законодавства на території та у приміщеннях за адресою: Одеська область, Комінтернівський район, Красносільської сільської ради, 21-й км. Старокиївського шосе, 55/1 яку орендує ТОВ НВК «Укрекопром» (код ЄДРПОУ 39624900).

Проведення позапланової перевірки доручити спеціалістам Державної екологічної інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря.

Строк проведення перевірки визначити в межах 10 робочих днів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя