
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
26 червня 2017 р.м.ОдесаСправа № 815/6273/16
Категорія: 10.2.4 Головуючий в 1 інстанції: Бжассо Н.В.
Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Танасогло Т.М., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 18 травня 2017 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Голови ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області, ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області, третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправною бездіяльність, визнати протиправними дії та про зобовязання скласти та направити обновлену довідку про грошове забезпечення до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області,-
В С Т А Н О В И В :
У листопаді 2016 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Голови ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області, ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області ,третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області за результатом розгляду якого, відповідно до заяви від 04.04.2017 року, в якому просив суд:
- визнати протиправною бездіяльність Голови ліквідаційної комісії Головного управління внутрішніх справ України в Одеській області щодо не виготовлення для перерахунку пенсії нової довідки про розмір грошового забезпечення пенсіонера ОСОБА_1 та не надання нової довідки про розмір грошового забезпечення до Головного Управління ПФУ в Одеській області для подальшого перерахунку пенсії;
- визнати протиправними дії Голови ліквідаційної комісії Головного управління внутрішніх справ України в Одеській області щодо відмови у виготовленні та направленні до Головного Управління ПФУ в Одеській області нової довідки про розмір грошового забезпечення з повною реальною інформацією за інформаційним запитом представника ОСОБА_1 адвоката АО ООКА ОСОБА_2 від 15.08.2016 року;
- зобов'язати Голову Ліквідаційної комісії ГУМВС України в Одеській області виготовити та направити до Головного управління ПФУ в Одеській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 з повною реальною інформацією зазначеною у додатках №1, №5 та №11 Постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах:
7)посадовий оклад - 3000 грн.;
8)оклад за спеціальне звання у сумі 2200 грн.;
9)надбавка за вислугу років 45% - 2340 грн.;
10)надбавка за виконання особливо важливих завдань 50% - 3770 грн.;
11)надбавка за роботу з таємними документами 15% -1131 грн.
12)премія 160% - 3355.02 грн. з 01.01.2016 р., тобто з дати виникнення права на
перерахунок.
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 18 травня 2017 року адміністративний позов задоволений частково. Визнано протиправними дії ліквідаційної комісії Головного управління внутрішніх справ України в Одеській області щодо відмови у виготовленні та направленні до Головного Управління ПФУ в Одеській області нової довідки про розмір грошового забезпечення з повною реальною інформацією за інформаційним запитом представника ОСОБА_1 адвоката АО ООКА ОСОБА_2 від 15.08.2016 року. Зобов'язано Ліквідаційну комісію ГУМВС України в Одеській області виготовити та направити до Головного управління ПФУ в Одеській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 з інформацією, зазначеною у додатках №1, №5 та №11 Постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції. В іншій частині позовних вимог відмовлено.
Не погоджуючись зі вказаним судовим рішенням, 19 червня 2017 року ліквідаційною комісією Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області подано до суду апеляційну скаргу на вищезазначену постанову.
Перевіривши апеляційну скаргу, суд вважає, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ч. 6 ст. 187 КАС України, а саме: при поданні апеляційної скарги апелянтом не було сплачено судовий збір у повному розмірі відповідно до вимог Закону України «Про судовий збір».
Крім того, апеляційний суд зазначає, що разом з апеляційною скаргою ліквідаційна комісія Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області надала до суду клопотання про відстрочення від сплати судового збору, з посиланням на обмеженість фінансування на теперішній час.
Відповідно до ч.1 ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Зміст цієї статті передбачає право суду, а не обов'язок, на свій розсуд відстрочити, розстрочити, зменшити або звільнити від сплати судового збору.
Стаття 3 та 4 Закону України «Про судовий збір» визначено обєкти справляння судового збору та розміри ставок судового збору.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про судовий збір» пільги щодо сплати судового збору Головному управлінню Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області в особі ліквідаційної комісії ГУМВС України в Одеській області не передбачені.
Тому, суддя-доповідач приходить до висновку, що клопотання ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області про відстрочення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги є необґрунтованим.
Відповідно ч.2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду судовий збір встановлюються у розмірі 110% ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Згідно ч.2 ст. 4 Закону України Про судових збір за подання фізичною особою до адміністративного суду позовної заяви немайнового характеру, судовий збір справляється у розмірі 0,4 розмірі мінімальної заробітної плати.
Пунктом 2 ч.3 ст. 6 Закону України Про судовий збір передбачено, що у разі коли в позовній заяві обєднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Станом на 01 січня 2016 року приписами Закону України Про Державний бюджет України на 2016 рік встановлено мінімальну заробітну плату в розмірі 1 378 грн.
Таким чином, оскільки адміністративний позов містить в собі дві позовні вимоги немайнового характеру, то апелянту необхідно сплатити судовий збір за звернення до суду з апеляційною скаргою в сумі 1212,64 грн.
Судовий збір за подання апеляційної скарги до Одеського апеляційного адміністративного суду повинно бути перераховано або внесено на рахунок отримувача - № 31212206781008, отримувач УК у м. Одесі/Приморський р-н/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38016923, банк отримувача ГУДКСУ в Одеській області, код банку отримувача (МФО) 828011, код класифікації доходів бюджету 22030101.
Відповідно ч.3 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 187 цього Кодексу, застосовується правила ст.108 цього Кодексу.
У звязку з викладеним, апеляційна скарга, відповідно до вимог ч. 1 ст. 108 КАС України має бути залишена без руху, з наданням строку для усунення зазначених недоліків.
Керуючись ст.ст. 108, 187, 189 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Відмовити ліквідаційній комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області у задоволенні клопотання про відстрочення від сплати судового збору.
Апеляційну скаргу ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 18 травня 2017 року - залишити без руху.
Встановити апелянту 15-денний строк для усунення недоліків апеляційної скарги з дня отримання копії ухвали, шляхом надання до суду оригіналу підтвердження щодо оплати судового збору у розмірі 1212,64 грн.
Роз'яснити апелянту, що у разі не усунення зазначених недоліків апеляційної скарги, відповідно до ст. 108 КАС України апеляційна скарга буде повернута скаржнику.
Ухвала апеляційного суду може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого Адміністративного Суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Суддя: Т.М. Танасогло