
12.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
26 червня 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1486/16
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Борзаниця С.В., розглянувши матеріали заяви Департаменту комунальної власності, земельних та майнових відносин Луганської обласної державної адміністрації про відстрочення виконання судового рішення у справі № 812/1486/16 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління з питань нормативно-правової роботи та децентралізації Луганської обласної державної адміністрації, третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Департамент комунальної власності, земельних та майнових відносин Луганської обласної державної адміністрації, про визнання незаконним і скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі, стягнення компенсації за час вимушеного прогулу та моральної шкоди,-
ВСТАНОВИВ:
19 червня 2017 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява Департаменту комунальної власності, земельних та майнових відносин Луганської обласної державної адміністрації про відстрочення виконання судового рішення у справі № 812/1486/16 з метою уникнення порушення норм чинного законодавства.
Ухвалою від 21 червня 2017 року заяву Департаменту комунальної власності, земельних та майнових відносин Луганської обласної державної адміністрації про відстрочення виконання судового рішення у справі № 812/1486/16 залишено без руху та запропоновано заявнику до 23 червня 2017 року усунути недоліки заяви, шляхом надання до суду оригіналу документу про сплату судового збору в розмірі 480,00 грн.
Згідно з частиною сьомою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Оскільки порядок повернення заяви при розгляді питання про відстрочення виконання судового рішення у справі не врегульовано статтею 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд за аналогією закону застосовує положення статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з пунктом 1 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Відповідно до частини шостої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Враховуючи, що заявник не усунув недоліки заяви в строк встановлений судом, суд дійшов висновку про необхідність повернення заявнику заяви з доданими документами у відповідності до пункту 1 частини третьої статті 108 КАС України.
Керуючись ст. ст. 9, 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Повернути заяву Департаменту комунальної власності, земельних та майнових відносин Луганської обласної державної адміністрації про відстрочення виконання судового рішення у справі № 812/1486/16 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління з питань нормативно-правової роботи та децентралізації Луганської обласної державної адміністрації, третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Департамент комунальної власності, земельних та майнових відносин Луганської обласної державної адміністрації, про визнання незаконним і скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі, стягнення компенсації за час вимушеного прогулу та моральної шкоди заявнику у зв'язку з не усуненням недоліків заяви у встановлений судом строк.
Повернення заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду із заявою в порядку, встановленому законом.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
СуддяОСОБА_2