
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
23 червня 2017 р. Справа №804/3918/17
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Верба І.О., розглянувши у місті Дніпрі матеріали адміністративного позову Первинної професійної спілки «Правозахисники країни» до Департаменту патрульної поліції про визнання протиправною бездіяльності, -
ВСТАНОВИВ:
20 червня 2017 року Первинна професійна спілка «Правозахисники країни» звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Департаменту патрульної поліції з позовними вимогами про визнання протиправною бездіяльності щодо ненадання запитуваної інформації на запит від 29 листопада 2016 року за вих. №164.
Суддею встановлено, що адміністративний позов не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
1. За правилами статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви зясовує, чи: подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до частини першої статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
За загальним правилом, встановленим частиною другою статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Слід зазначити, що строк звернення до адміністративного суду - це проміжок часу після виникнення спору у публічно-правових відносинах, протягом якого особа має право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою за вирішенням цього спору і захистом своїх прав, свобод чи інтересів. Після закінчення цього часу особа не втрачає права звернутися із адміністративним позовом, але до такого позову застосовуються положення статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України.
Частиною першою статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Дотримання строку звернення з адміністративним позовом є однією з умов для реалізації права на позов у публічно-правових відносинах, що дисциплінує учасників цих відносин у випадку, якщо вони стали спірними, запобігає зловживанням і сприяє стабільності діяльності субєктів владних повноважень щодо виконання своїх функцій.
Позивач зазначає, що запит від 29 листопада 2016 року за вих. №164 отриманий Департаментом патрульної поліції 2 грудня 2016 року, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення.
При цьому, з урахуванням положень частини першої статті 28 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» запитувана інформація мала бути надана не пізніше пятиденного терміну.
Враховуючи отримання Департаментом запиту 2 грудня 2016 року, яке припадає на пятницю, то відповідь на запит мала б бути надана не пізніше 9 грудня 2016 року, отже, можливе порушення прав позивача допущеною бездіяльністю відбулось 12 грудня 2016 року.
З урахуванням викладеного, шестимісячний строк звернення до суду із цим позовом сплив 12 червня 2017 року.
Отже, позивачу належить надати пояснення щодо причин не звернення до суду до 12 червня 2017 року.
2. Згідно частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Частиною другою статті 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано субєктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем, складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який на 1 січня 2017 року становить 1600 грн.
Позивачем при поданні позовної заяви не надано документів на підтвердження сплати судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру.
За таких обставин, вважаю за необхідне позовну заяву залишити без руху із наданням строку для усунення недоліків.
Керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов Первинної професійної спілки «Правозахисники країни» до Департаменту патрульної поліції про визнання протиправною бездіяльності - залишити без руху.
Надати строк для усунення недоліків позовної заяви до 17 липня 2017 р.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом надання:
- доказів на підтвердження обставин щодо поважності причин пропущення строку звернення до суду, у тому числі: письмові пояснення щодо причин не звернення до суду до 12 червня 2017 року;
- документу про сплату судового збору у розмірі 1600 грн. (у разі зміни змісту заявлених вимог позивачу належить самостійно розрахувати суму судового збору за правилами, визначеними Законом України «Про судовий збір»).
Якщо недоліки позовної заяви не будуть усунені у зазначений строк, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута. Залишення позовної заяви без руху не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Копію ухвали направити особі, що звернулась із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд у пятиденний строк з дня отримання копії ухвали.
Суддя ОСОБА_1