
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
23 червня 2017 року Справа № 805/2270/17-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Кочанова П.В., розглянувши матеріали адміністративного позову Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» до Спеціалізованої податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Дніпропетровську МГУ ДФС про визнання дій протиправними, визнання нечинним та скасування податкового повідомлення-рішення,-
ВСТАНОВИВ:
20 червня 2017 року позивач звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Спеціалізованої податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Дніпропетровську МГУ ДФС про:
-визнання протиправними дії Спеціалізованої податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Дніпропетровську Міжрегіонального головного управління Державної Фіскальної Служби при винесенні повідомлення-рішення за неподання податкової декларації за базовий звітний період за платежем «податок на додану вартість» № НОМЕР_1 від 16.11.2016 року на суму 170,00 грн.
-скасування податкового повідомлення-рішення Спеціалізованої податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Дніпропетровську Міжрегіонального головного управління Державної Фіскальної Служби за неподання податкової декларації за базовий звітний період за платежем «податок на додану вартість» №0001635000 від 16.11.2016 року на суму 170,00 грн.
Відповідно до п. 3 ч.1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви, окрім іншого, з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.106 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
У порушення даної норми позивачем не додано до адміністративного позову документу про сплату судового збору.
Згідно з положеннями частини першої статті 2 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» (далі Закон № 3674) платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Судовий збір згідно з частиною першої статті 3 Закону № 3674 справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Зі змісту позовної заяви та доданих до неї матеріалів вбачається, що вказана позовна заява належить до обєктів справляння судового збору відповідно до абзацу 2 частини 1 статті 3 Закону № 3674, а особа, яка звернулася з нею до суду, не належить до субєктів, яким згідно з нормами статті 5 Закону № 3674 встановлені пільги щодо його сплати.
Частиною 2 статті 4 цього Закону № 3674 встановлені ставки судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову, розмір яких залежить від характеру наданого позову.
За подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру субєктом владних повноважень, юридичною особою, ставка судового збору встановлена у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру субєктом владних повноважень, юридичною особою, ставка судового збору встановлена у розмірі 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до статті 6 Закону № 3674, за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Як вбачається з адміністративного позову, позивач просить суд, по-перше: визнати протиправними дії Спеціалізованої податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Дніпропетровську Міжрегіонального головного управління Державної Фіскальної Служби при винесенні повідомлення-рішення за неподання податкової декларації за базовий звітний період за платежем «податок на додану вартість» № НОМЕР_1 від 16.11.2016 року на суму 170,00 грн., що є вимогою немайнового характеру; по-друге: скасувати податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Дніпропетровську Міжрегіонального головного управління Державної Фіскальної Служби за неподання податкової декларації за базовий звітний період за платежем «податок на додану вартість» №0001635000 від 16.11.2016 року на суму 170,00 грн., що є вимогою майнового характеру, оскільки така вимога може викликати зміни у майновому стані позивача.
З урахуванням вищевикладеного, суд дійшов висновку, що оскільки позовна заява має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір повинен бути сплачений за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин адміністративний позов Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» до Спеціалізованої податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Дніпропетровську МГУ ДФС про визнання дій протиправними, визнання нечинним та скасування податкового повідомлення-рішення залишити без руху з наданням строку для усунення недоліків, шляхом надання до суду документа про сплату судового збору у розмірі 3 200,00 грн.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 88, 106, 108, 160, 165, 185, 186, 254 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» до Спеціалізованої податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Дніпропетровську МГУ ДФС про визнання дій протиправними, визнання нечинним та скасування податкового повідомлення-рішення залишити без руху.
Надати позивачу строк протягом 10 (десяти) днів з дня отримання цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви, розяснивши при цьому, що у разі не усунення недоліків позовна заява буде вважатись неподаною та повернута.
Роз'яснити особі, яка звернулася з позовною заявою, що у випадку неусунення недоліків, позовна заява буде повернута, у разі усунення недоліків позовна заява вважатиметься поданою у день її первинного подання.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Кочанова П.В.