
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
20 червня 2017 р. Справа № 804/3808/13-а Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 при секретаріОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Лівобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Дніпрі про заміну сторони виконавчого провадження у адміністративній справі №804/3808/13-а за позовом Управління пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському райні м. Дніпропетровська до Товариства з обмеженою відповідальністю Магніт Великої Медведиці про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ:
Лівобережне обєднане управління Пенсійного фонду України в м.Дніпрі звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із заявою, в якій просить суд вирішити питання про заміну сторони виконавчого провадження по справі №804/3808/13-а, а саме:
- замінити позивача з Управління Пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпрі на Лівобережне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м.Дніпрі;
- замінити позивача з Лівобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Дніпрі на ДПІ в Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області.
В обґрунтування заяви Лівобережним об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України в м.Дніпрі зазначено, що управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м. Дніпропетровська, управління Пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська, управління Пенсійного фонду України в Самарському районі м.Дніпропетровська реорганізоване шляхом злиття в Лівобережне обєднане управління Пенсійного фонду України в м. Дніпрі. Функції з адміністрування єдиного внеску були передані від органів Пенсійного фонду органам Міністерства доходів і зборів України. Відповідно в спірних відносинах належним стягувачем повинна бути ДПІ в Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області.
На підставі розпорядження від 15.05.2017 року №1231д здійснений повторний автоматичний розподіл поданої позивачем заяви та згідно протоколу від 15.05.2017 року передано останню на розгляд судді Ількову В.В.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16.05.2017 року призначено розгляд даної заяви у судовому засіданні на 20.06.2017р.
Представники сторін в судове засідання не прибули, про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлені належним чином, що не перешкоджає судовому розгляду. Представником заявника надано клопотання про розгляд справи без участі представника Лівобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Дніпрі.
Відповідно до вимог статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Відповідно до частини першої статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Частиною другою статті 264 КАС України передбачено, що неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив таке.
Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 19.04.2013 року позов Управління Пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська до Товариства з обмеженою відповідальністю Магніт Великої Медведиці про стягнення заборгованості задоволено повністю.
Виконавчий лист виданий 18.07.2013 року Дніпропетровським окружним адміністративним судом.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 12.05.2016 року замінено стягувача у виконавчому провадженні з виконання постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 19.04.2013 року по справі №804/3808/13-а, з управління Пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська на його правонаступника Лівобережне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м.Дніпропетровську.
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 21.12.2016 року №988 Про деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України Лівобережне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Дніпропетровську перейменовано в Лівобережне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м.Дніпрі, що підтверджується відомостями Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Відповідно до частини 1 статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Згідно ч.5 ст.15 Закону України Про виконавче провадження у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обовязковими тією мірою, якою вони були б обовязковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Таким чином, з вищезазначеного вбачається, що правонаступником по правам та зобов'язанням управління Пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська є Лівобережне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м.Дніпрі.
Як вбачається з матеріалів справи, підставою для звернення Лівобережного обєднаного управління Пенсійного фонду України в м. Дніпрі до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження було внесення змін до Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування та передачі функцій адміністрування єдиного внеску до органів державної податкової служби, що на думку заявник свідчить про неможливість подальшого стягнення ним заборгованості з Товариства з обмеженою відповідальністю Магніт Великої Медведиці.
Зазначені обставини, на думку заявника, свідчать про неможливість подальшого стягнення ним заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску.
Так, Законом України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у звязку з проведенням адміністративної реформи від 04.07.2013 року № 406-VII врегульовано питання щодо передачі функцій з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від Пенсійного фонду до Міністерства доходів і зборів України.
Відповідно до пункту 4 Прикінцевих положень Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у звязку з проведенням адміністративної реформи від 04.07.2013 року № 406-VII Пенсійний фонд України протягом десяти днів з дня набрання чинності цим Законом передає центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, реєстр страхувальників станом на дату набрання чинності цим Законом.
Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, формує новий реєстр страхувальників на підставі даних, отриманих із Пенсійного фонду України, відомостей, отриманих із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а також інформаційного фонду єдиного банку даних про платників податків - юридичних осіб та Державного реєстру фізичних осіб - платників податків.
Суд зазначає, що вказаною нормою не обмежуються права органу Пенсійного фонду України як стягувача у виконавчому провадженні, відкритому до прийняття цього Закону, та не встановлюється обовязку заміни стягувача у відкритому виконавчому провадженні з органу Пенсійного фонду України на орган, який реалізує державну податкову і митну політику.
Крім того, згідно абзацу третього пункту 3 Прикінцевих положень Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у звязку з проведенням адміністративної реформи від 04.07.2013 року № 406-VII органи Пенсійного фонду України продовжують адмініструвати єдиний внесок у частині завершення процедур такого адміністрування.
У відповідності до пункту п'ятого Прикінцевих положень Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у звязку з проведенням адміністративної реформи від 04.07.2013 року № 406-VII суми єдиного внеску, які надійшли на рахунки територіальних органів Пенсійного фонду України, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах для зарахування таких сум, підлягають перерахуванню на відповідні рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах.
Враховуючи викладене та приймаючи до уваги факт заміни стягувача відповідно до ухвали суду від 12.05.2016 року та факт, що в органу Пенсійного фонду України, залишається право та статус стягувача коштів, а Лівобережне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м.Дніпропетровську продовжує адмініструвати єдиний внесок у частині завершення процедур такого адміністрування в рамках даної адміністративної справи, суд дійшов висновку про відсутність встановлених законом підстав для заміни сторони виконавчого провадження.
Аналогічна правова позиція викладена в ухвалі Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 18.06.2015 року по справі №811/1669/13-а.
З огляду на вищезазначене, суд вважає, що в органу Пенсійного фонду України, залишається право та статус стягувача коштів, а Лівобережне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Дніпрі продовжує адмініструвати єдиний внесок у частині завершення процедур такого адміністрування в рамках даної адміністративної справи.
Таким чином, заява Лівобережного обєднаного управління Пенсійного фонду України в м.Дніпрі підлягає задоволенню, в частині заміни стягувача як сторони у виконавчому провадженні, а саме: заміни Лівобережне обєднане управління Пенсійного фонду України в м.Дніпропетровську (код ЄДРПОУ 40380265) на Лівобережне обєднане управління Пенсійного фонду України в м.Дніпрі (код ЄДРПОУ 40380265).
Керуючись ст. ст.160, 165, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви Лівобережного обєднаного управління Пенсійного фонду України в м.Дніпрі по справі №804/3808/13-а - відмовити.
Копію цієї ухвали направити особам, які беруть участь у справі.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.В ОСОБА_1