Постанова № 6733250, 20.10.2009, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.10.2009
Номер справи
2а-3390/09/1370
Номер документу
6733250
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №2а-3390/09/1370

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 жовтня 2009 року Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої-судді Потабенко В.А.

при секретарі судового засідання Білас Ю.Ю.,

з участю представника позивача - Кріль А.Ю., згідно довіреності,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та її структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області, в інтересах якої звернувся прокурор м. Львова, до приватного підприємця ОСОБА_3 про стягнення фінансових санкцій,-

ВСТАНОВИВ:

прокурор м. Львова в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та її структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області звернувся до адміністративного суду із позовом, в якому просить стягнути з ПП ОСОБА_3 в користь облдержбюджету фінансові санкції в сумі 680 грн.

В обґрунтування своїх вимог покликається на те, що постановою про застосування фінансових санкцій № 030111 від 01.11.2008 року заступника начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області до ПП ОСОБА_3 було застосовано фінансові санкції за невиконання припис органу державного контролю про усунення порушень в сфері законодавства про автомобільний транспорт в сумі 680 грн. Дана постанова не оскаржувалась, в установлений термін сума фінансових санкцій сплачена не була. Відтак, цю суму слід стягнути з відповідача в примусовому порядку.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві. Просить позов задовольнити.

Прокурор в судове засідання не з'явився.

Відповідач в судове засідання не з'явився, вручити йому повідомлення про час та місце розгляду справи не представилось можливим, оскільки, відповідно до поштової довідки, конверт повернувся за закінченням терміну зберігання.

Відповідно до ст. 18 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців", якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.

В даному випадку мова йде про відомості щодо місцезнаходження відповідача, внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які підтверджуються наявною в матеріалах справи довідкою з ЄДР, згідно якої ПП ОСОБА_3 зареєстрований в АДРЕСА_1.

Крім того, суд вважає, що в матеріалах адміністративної справи достатньо доказів, для розгляду справи у відсутності представника відповідача в порядку ст. 71 КАС України.

Заслухавши представника позивача, розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Статтею 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" в ред. від 23.02.2006 року № 3492-IV, з наступними змінами, встановлюється відповідальність за порушення законодавства про автомобільний транспорт. Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

18.09.2008 року державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області в ході перевірки автомобіля марки "Рено" н/з НОМЕР_1, який належить ПП ОСОБА_3, виявлено порушення абз.12 ст.60 Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме, невиконання перевізниками приписів органів державного контролю про усунення порушень: невиконання припису №011042, про що складено акт № 082350.

На підставі вищевказаного акту, заступником начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області винесено постанову № 030111 від 01.11.2008 року, якою застосовано фінансові санкції до приватного підприємця ОСОБА_3 за порушення законодавства про автомобільний транспорт: невиконання припису №011042. Сума фінансових санкцій складає 680 грн. Зі слів представника позивача дана постанова не оскаржувалась.

Відтак, з відповідача слід стягнути суму фінансових санкцій на користь облдержбюджету.

Пунктом 4 ст. 94 КАС України встановлено, що у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідач фізична чи юридична особа, судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі ст. 39, 48, 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" в ред. від 23.02.2006 року № 3492-IV, з наступними змінами, ст. ст. 30, 36-1 Закону України "Про прокуратуру" та керуючись ст.ст. 7-14, 18, 19, 71, 86, 94, 128, 158, 159, 160, 163, 167 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В :

позов задовольнити.

Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_3, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_2, в користь обласного державного бюджету (р/р 31117106700005, УДК У Львівській області, код платежу 21081100, МФО 825014, ЗКПО 22406168) фінансові санкції в сумі 680 (шістсот вісімдесят) гривень рівно.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого КАС України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Потабенко В.А.

Текст постанови виготовлений в одному примірнику в нарадчій кімнаті