Ухвала суду № 67297879, 08.06.2017, Сіверськодонецький міський суд Луганської області (до 25.04.2025 - Сєверодонецький міський суд Луганської області)

Дата ухвалення
08.06.2017
Номер справи
428/5667/17
Номер документу
67297879
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України

Кримінальне провадження № 1-кс/428/2718/2017

Справа № 428/5667/17

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 червня 2017 року м. Сєвєродонецьк

Слідчий суддя Сєвєродонецького міського суду Луганської області Луганський В.І., при секретарі Голуб Т.М., за участю прокурора відділу прокуратури Луганської області ОСОБА_1, слідчого СУ ГУНП в Луганській області ОСОБА_2, підозрюваного ОСОБА_3, захисника ОСОБА_4, розглянувши в приміщенні суду клопотання слідчого СУ ГУНП в Луганській області ОСОБА_2, погоджене заступником начальника відділу прокуратури Луганської області ОСОБА_5І, про відсторонення від посади ОСОБА_3, підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до клопотання в провадженні СУ ГУНП в Луганській області перебувають матеріали кримінального провадження № 12017130000000160 від 06.03.2017, за підозрою ОСОБА_3, за фактом зловживання своїм службовим становищем, всупереч інтересам служби та в інтересах третіх осіб, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом правам та інтересам держави.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, будучи призначеною, відповідно до наказу № 365-к від 09.11.2011 заступником головного лікаря з економічних питань Луганської обласної дитячої клінічної лікарні та відповідно до наказу головного лікаря Луганської обласної дитячої клінічної лікарні ОСОБА_6 № 12/5 від 31.03.2015 «Про зміну складу комітету з конкурсних торгів Луганської обласної дитячої клінічної лікарні», заступником голови комітету з конкурсних торгів Луганської обласної дитячої клінічної лікарні (код ЄДРПОУ 04542985, юридична адреса: м. Лисичанськ, кв. 40-років Перемоги, 12-а), тобто службовою особою, посада якої повязана з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, діючи умисно, з метою одержання неправомірної вигоди для іншої фізичної та юридичної особи, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, вчинила кримінальне правопорушення за наступних обставин.

Посадовою інструкцією ОСОБА_3 від 05.01.2015, з якою остання була ознайомлена під розпис, зокрема передбачено, що заступник головного лікаря з економічних питань має певні обовязки.

Згідно з наказом головного лікаря Луганської обласної дитячої клінічної лікарні ОСОБА_6 №60 від 12.03.2015 «Про зміну складу комітету з конкурсних торгів Луганської обласної дитячої клінічної лікарні» було призначено голову комітету з конкурсних торгів головну медичну сестру Луганської обласної дитячої клінічної лікарні ОСОБА_7, проте фактично обовязки голови комітету з конкурсних торгів Луганської обласної дитячої клінічної лікарні виконувала ОСОБА_3

Відповідно до ч.5 ст.2 Закону України «Про здійснення державних закупівель» (далі Закону) від 10.04.2014 забороняється укладання договорів, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом. Замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів або застосування цього Закону.

Відповідно до ст.2 Закону, сфера його застосування поширюється до всіх замовників та закупівель товарів, робіт, послуг, за умови, що вартість предмета закупівлі (без урахування податку на додану вартість), товару (товарів) послуги (послуг) дорівнює або перевищує 100 000,00 гривень. Відповідно до Закону, замовник визначає предмет закупівлі товару на підставі Наказу Міністерства економіки України «Про затвердження Порядку визначення предмета закупівлі» від 26.07.2010 №921 (далі Порядок №921), що зареєстрований в Міністерстві юстиції України від 06.08.2010 №623/17918.

Відповідно до п. 2.1. розділу 2 «Визначення предмета закупівлі товарів і послуг» Порядку № 921, предмет закупівлі визначається замовником на основі Державного класифікатора продукції та послуг ДК 016:2010, затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.10.2010 №457, за показниками пятого знака.

Так, у період з 25.05.2015 по 31.07.2015 ОСОБА_3 займаючи посаду заступника головного лікаря Луганської обласної дитячої клінічної лікарні з економічних питань, діючи умисно, з метою отримання неправомірної вигоди в інтересах ФОП ОСОБА_8, ФОП ОСОБА_9, ФОП ОСОБА_10, ТОВ Компанія «Макстрой», ПП «Либротех», використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, керуючись злочинним умислом, спрямованим на зловживання службовим становищем, передбачаючи можливості настання суспільно-небезпечних наслідків своїх дій у вигляді заподіяння матеріальної шкоди державі, в порушення положень ст. 7 пункту 6 Бюджетного Кодексу України щодо дотримання принципів ефективності та результативності, а саме при притягнені мінімального обєму бюджетних коштів досягнення максимального результату, передбачаючи настання наслідків у вигляді кримінальної відповідальності та намагаючись уникнути цього, переконала головного лікаря Луганської обласної дитячої клінічної лікарні ОСОБА_6 призначити на посаду голови комітету з конкурсних торгів, особу, що не володіє спеціальними знаннями у зазначеній галузі - головну медичну сестру Луганської обласної дитячої клінічної лікарні ОСОБА_7. Після чого, не вживши всіх ефективних заходів щодо встановлення вартості товаро-матеріальних цінностей, які поставлялись ФОП ОСОБА_8, ФОП ОСОБА_9, ФОП ОСОБА_10, ТОВ Компанія «Макстрой» та ПП «Либротех» до Луганської обласної дитячої клінічної лікарні, не перевіривши належним чином їх вартість на ринку України, продовжуючи реалізовувати свій злочинний умисел склала для огляду головного лікаря Луганської обласної дитячої клінічної лікарні ОСОБА_6 економічне обґрунтування щодо закупівель товарів без здійснення процедури закупівель із зазначенням у ньому декількох постачальників маючих вищу вартість товаро-матеріальних цінностей ніж ФОП ОСОБА_8 та ПП «Либротех» після ознайомлення із яким ОСОБА_6 прийняла рішення про закупівлю товаро-матеріальних цінностей у зазначених підприємців.

Згідно кошторису Луганської обласної дитячої клінічної лікарні, підписаного головним лікарем Лисичанського обласного шкірно-венерологічного диспансеру ОСОБА_11 та керівником бухгалтерської служби - начальником планово-фінансового підрозділу ОСОБА_12 та затвердженого заступником директора Департаменту охорони здоровя Луганської обласної державної адміністрації ОСОБА_13 на 2015 рік, Луганській обласній дитячій клінічній лікарні Департаментом було виділено 74 879 721 грн. бюджетних грошових коштів, з яких 2 944 016 грн. планувалося використати для закупівлі предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю.

ОСОБА_3, діючи в порушення п. 2.1, п. 2.3 п. 2.5, п. 2.6, п. 2.13 функціональних обовязків та в порушення вимог ч. 5 ст. 2 Закону прийняла рішення про укладення договорів купівлі-продажу вказаних предметів для Луганської обласної дитячої клінічної лікарні у ФОП ОСОБА_8, ФОП ОСОБА_9, ФОП ОСОБА_10, ТОВ Компанія «Макстрой» та ПП «Либротех», про що повідомила головного лікаря Луганської обласної дитячої клінічної лікарні ОСОБА_6 та переконала її у правильності прийнятого рішення,

ОСОБА_6 надала згоду. З цією метою, ОСОБА_3 склала, а ОСОБА_6 підписала ініціативний лист за №180/1 від 19.05.2015, на підставі якого 02.04.2015 складено довідку: № 7.3.197-с від 26.05.2015, про зміни помісячного плану асигнувань із спеціального фонду бюджету на 2015 рік, які були затверджені повноважним представником Департаменту.

Далі ОСОБА_3, реалізовуючи свій злочинний умисел, спрямований на зловживання службовим становищем, будучи заступником голови комітету з конкурсних торгів та фактично виконуючи обвязки голови комітету з конкурсних торгів, з метою укладання договорів купівлі-продажу з ФОП ОСОБА_8 та ФОП ОСОБА_10, шляхом невірного визначення коду Державного класифікатора продукції та послуг ДК 016:2010, прийняла рішення про поділення суми грошових коштів за договорами таким чином, щоб вони не перевищували розміру 100 000,00 грн., з метою уникнення процедури проведення закупівель за бюджетні грошові кошти шляхом проведення тендерної процедури.

З цієї метою 05.06.2015 на засіданнях комітету з конкурсних торгів Луганської обласної дитячої клінічної лікарні ОСОБА_3 виступила з пропозиціями про здійснення закупівель медичних приладів без проведення конкурсних закупівель та внесення відповідних змін в Додаток до річного плану закупівель на 2015 рік, які було прийнято, затверджено рішенням комітету з конкурсних торгів та оформлено відповідним протоколом засідання № 10 від 05.06.2015.

В подальшому, ОСОБА_3, не вживши всіх ефективних заходів, щодо встановлення вартості товаро-матеріальних цінностей, які поставлялись ФОП ОСОБА_8, ФОП ОСОБА_9, ФОП ОСОБА_10, ТОВ Компанія «Макстрой» та ПП «Либротех» до Луганської обласної дитячої клінічної лікарні, не перевіривши належним чином їх вартість на ринку України, підготувала договори купівлі-продажу та надіслала їх на підпис представникам ФОП ОСОБА_8, ФОП ОСОБА_9, ФОП ОСОБА_10, ТОВ Компанія «Макстрой» та ПП «Либротех», після чого отримавши від них підписані договори надала їх на підпис головному лікарю Луганської обласної дитячої клінічної лікарні ОСОБА_6, яка їх підписала, і таким чином між Луганською обласною дитячою клінічною лікарнею та ФОП ОСОБА_8, ФОП ОСОБА_9, ФОП ОСОБА_10, ТОВ Компанія «Макстрой» і ПП «Либротех» було укладено 30 договорів купівлі-продажу спеціального та дитячого одягу, медичних приладів, кухонного посуду та інших товаро-матеріальних цінностей, за цінами які значно перевищують ринкові, на загальну суму 2 020 360, 00 гривень, 7 із яких укладено в порушення ч.5 ст.2 Закону, а саме:

25.05.2015, 30.06.2015 та 01.07.2015 між Луганською обласною дитячою клінічною лікарнею та ПП «Либротех» (код ЄДРПОУ 38920799, юридична адреса: Київська область, м. Вишгород, вул. Ватутіна, буд. 69), в особі директора ОСОБА_14, укладено 7 договорів купівлі-продажу, згідно із висновком судово-економічної експертизи №613/742/743/744/745/16-25 від 29.11.2016 по завищеним цінам.

08.06.2015 між Луганською обласною дитячою клінічною лікарнею та ТОВ «Компанія Макстрой» (код за ЄДРПОУ 38799426, юридична адреса: м. Київ, вул. Куренівська, буд. 21 офіс 1) в особі директора ОСОБА_15, укладено 9 договорів купівлі-продажу, згідно із висновком судово-економічної експертизи №613/742/743/744/745/16-25 від 29.11.2016 по завищеним цінам.

09.06.2015 між Луганською обласною дитячою клінічною лікарнею та ФОП ОСОБА_8 ( код за РНОКПП НОМЕР_1, юридична адреса: АДРЕСА_1) в особі ОСОБА_8, укладено 3 договори купівлі-продажу, згідно із висновком судово-економічної експертизи №613/742/743/744/745/16-25 від 29.11.2016 по завищеним цінам.

крім того, всі вище перелічені договори купівлі-продажу укладені в порушення ч.5 ст. 2 Закону.

15.06.2015 між Луганською обласною дитячою клінічною лікарнею, в особі головного лікаря ОСОБА_6 та ФОП ОСОБА_10 (код за РНОКПП НОМЕР_2, юридична адреса: АДРЕСА_2), в особі ОСОБА_10, укладено 5 договорів купівлі-продажу, згідно із висновком судово-економічної експертизи №613/742/743/744/745/16-25 від 29.11.2016 по завищеним цінам.

07.07.2015 та 21.07.2015 між Луганською обласною дитячою клінічною лікарнею та ФОП ОСОБА_9 (код за РНОКПП НОМЕР_3, юридична адреса: АДРЕСА_3) в особі ОСОБА_9, укладено 6 договорів купівлі-продажу, згідно із висновком судово-економічної експертизи №613/742/743/744/745/16-25 від 29.11.2016 по завищеним цінам.

На виконання умов вказаних вище договорів, на підставі платіжних доручень Головним управлінням Державної казначейської служби України у Луганській області було здійснене перерахування грошових коштів на розрахункові рахунки: ТОВ «Компанія Макстрой» - №26000052331047, відкритий в ПАТ КБ «Приватбанк» м. Харків, ПП «Либротех» - № 26003052326628 відкритий в ПАТ КБ «Приватбанк» у м. Харків, ФОП ОСОБА_8 - № 26009017120775 відкритий в філії АТ «Укрексімбанк» м. Чернівці; ФОП ОСОБА_10 - №26002052629991, відкритий в ПАТ КБ «Приватбанк» м. Київ, ФОП ОСОБА_8 - № 26000017120718 відкритий в філії АТ «Укрексімбанк» м. Чернівці;

На виконання умов вищевказаних договорів до Луганської обласної дитячої клінічної лікарні ФОП ОСОБА_8, ФОП ОСОБА_9, ФОП ОСОБА_10, ТОВ Компанія «Макстрой» та ПП «Либротех» було поставлено всі придбані товаро-матеріальні цінності.

Відповідно до висновка дослідження Управління по боротьбі з легалізацією доходів отриманих злочинним Головного управління ДФС у Луганській області №16/12-32-16-04542985 від 08.07.2016 встановлено, що посадові особи Луганська обласна дитяча клінічна лікарня уклали договори купівлі - продажу без застосування тендерної процедури та закупили товар за завищеними цінами, в результаті чого було безпідставно перераховано на рахунки ФОП ОСОБА_9, ФОП ОСОБА_10, ТОВ «Компанія Макстрой» та ПП «Либротех» державні кошти в сумі 798 244,47 грн.

Згідно до висновку дослідження Управління по боротьбі з легалізацією доходів отриманих злочинним Головного управління ДФС у Луганській області №19/12-32-16-04542985 від 29.08.2016 встановлено, що посадові особи Луганська обласна дитяча клінічна лікарня уклали договори купівлі - продажу з ФОП ОСОБА_8 на загальну суму - 298 790 грн. та без застосування тендерної процедури, закупили товар за завищеними цінами, в результаті чого було безпідставно перераховано державні кошти на рахунок ФОП ОСОБА_8 у сумі - 110 980 грн.

Згідно висновку судово-економічної експертизи №613/742/743/744/745/16-25 від 29.11.2016, висновки дослідження Управління по боротьбі з легалізацією доходів отриманих злочинним Головного управління ДФС у Луганській області №16/12-32-16-04542985 від 08.07.2016 з урахуванням висновку товарознавчої експертизи Луганського НДЕКЦ МВС України та № 11/1-20 проведеної НДЕКЦ МВС України у Луганській області (довідка про витрати № 19-113/9-3/369д від 05.04.2016) по закупівлі Луганською обласною дитячою клінічною лікарнею у ТОВ Компанія «Макстрой», ПП «Либротех», ФОП ОСОБА_10 та ФОП ОСОБА_9, товару за укладеними договорами купівлі-продажу, щодо встановленої різниці між оціночною вартістю та договірною ціною в результаті чого на рахунки вказаних СПД були безпідставно перераховані державні кошти у загальній сумі 798 244,47 грн. документально підтверджується.

Висновки дослідження Управління по боротьбі з легалізацією доходів отриманих злочинним Головного управління ДФС у Луганській області №19/12-32-16-04542985 від 29.08.2016 з урахуванням висновку товарознавчої експертизи Харківського НДІСЕ ім. Засл. Проф. ОСОБА_16 №7708 від 10.08.2016 по закупівлі Луганською обласною дитячою клінічною лікарнею у ФОП ОСОБА_8 товару за укладеними договорами купівлі-продажу, щодо встановленої різниці між оціночною вартістю та договірною ціною в результаті чого на рахунок вказаного СПД були безпідставно перераховані державні кошти у загальній сумі 110 980,00 грн. також документально підтверджується висновком судово-економічної експертизи №613/742/743/744/745/16-25 від 29.11.2016.

Таким чином, ОСОБА_3, діючи умисно, з корисливих мотивів, в інтересах інших осіб, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, шляхом укладання прямих договорів (без проведення процедур тендерних торгів) придбала спеціальний та дитячий одяг, медичні прилади, кухонний посуд та інші товаро-матеріальні цінності для Луганської обласної дитячої клінічної лікарні, по цінам, які значно перевищують ринкові та виконала дії, спрямовані на зловживання службовим становищем в інтересах інших фізичних осіб, що спричинило тяжкі наслідки, тобто завдала збитків Департаменту охорони здоровя Луганської обласної державної адміністрації на загальну суму 909 224, 47 грн., що більше ніж у 600 разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян та вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 364 КК України за ознаками: зловживання своїм службовим становищем, всупереч інтересам служби та в інтересах інших фізичних осіб і юридичних осіб, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом правам та інтересам юридичних осіб.

«30» травня 2017 року о «08.30» годин ОСОБА_3 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

Вина ОСОБА_3 повністю підтверджується зібраними у кримінальному провадженні № 12017130000000160 доказами:

- матеріалами дослідження начальника відділу боротьби відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом Головного управління ДФС у Луганській області №16/12-32-16-04542985 від 08.07.2016 згідно із висновків якого: Луганською обласною дитячою клінічною лікарнею було придбано у ФОП ОСОБА_9, ФОП ОСОБА_10, ТОВ «Компанія Макстрой», ПП «Либротех», які не мали можливості здійснювати господарську діяльність, мякий інвентар, медичне обладнання та формений одяг. Всього на загальну суму 1 821 570,00 грн. Також встановлено, що посадові особи Луганської обласної дитячої клінічної лікарні уклали договори купівлі-продажу без застосування тендерної процедури та закупили вищезазначений товар за завищеними цінами в результаті чого було безпідставно перераховано на рахунки ФОП ОСОБА_9, ФОП ОСОБА_10, ТОВ «Компанія Макстрой», ПП «Либротех», державні кошти в сумі 798 244,47 грн.;

- матеріалами дослідження начальника відділу боротьби відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом Головного управління ДФС у Луганській області № 11/1-2№19/12-32-16-04542985 від 29.08.2016 згідно із висновків якого: Луганською обласною дитячою клінічною лікарнею було придбано у ФОП ОСОБА_8, медичне обладнання на загальну суму 298 790,00 грн. В ході дослідження встановлено, що посадові особи Луганської обласної дитячої клінічної лікарні уклали договори купівлі-продажу без застосування тендерної процедури та закупили вищезазначений товар за завищеними цінами в результаті чого було безпідставно перераховано на рахунки ФОП ОСОБА_8 державні кошти в сумі 110 980,00 грн.;

- експертним висновком товарознавчої експертизи Луганського НДЕКЦ МВС України № 11/1-20 від 05.04.2016, згідно якого середня роздрібна ринкова вартість предметів закуплених Луганською обласною дитячою клінічною лікарнею згідно із укладеними договорами купівлі-продажу з ФОП ОСОБА_9, ФОП ОСОБА_10, ТОВ «Компанія Макстрой», ПП «Либротех» за 2015 рік ( без проведення конкурсних торгів) з урахуванням вільного ціноутворення на території України є нижчою ніж сплачена вартість в результаті здійснення вищезазначеної закупівлі;

- експертним висновком товарознавчої експертизи Харківського НДІСЕ ім. Засл. Проф. ОСОБА_16 №7708 від 10.08.2016, згідно якого середня роздрібна ринкова вартість предметів лікарнею згідно із укладеними договорами купівлі-продажу з ФОП ОСОБА_9, ФОП ОСОБА_8, ФОП ОСОБА_10, ТОВ «Компанія Макстрой», ПП «Либротех» за 2015 рік з урахуванням вільного ціноутворення на території України є нижчою ніж сплачена вартість в результаті здійснення вищезазначеної закупівлі;

- експертним висновком №613/742/743/744/745/16-25 від 29.11.2016 судово-економічної експертизи, згідно якого по закупівлі Луганською обласною дитячою клінічною лікарнею у ФОП ОСОБА_8, ФОП ОСОБА_9, ФОП ОСОБА_10, ТОВ Компанія «Макстрой», ПП «Либротех» товару, за укладеними договорами купівлі-продажу, щодо встановленої різниці між оціночною вартістю та договірною ціною в результаті чого на рахунки вказаних СПД були перераховані державні кошти, документально підтверджується: на поточні рахунки ФОП ОСОБА_8 згідно вказаних договорів на загальну суму 298 790 грн., на поточні рахунки ФОП ОСОБА_9 згідно вказаних договорів на загальну суму 482 090 грн., на поточні рахунки ФОП ОСОБА_10 згідно вказаних договорів на загальну суму 416 538 грн., на поточні рахунки ТОВ Компанія «Макстрой» згідно вказаних договорів на загальну суму 744 290 грн., на поточні рахунки ПП «Либротех» на загальну суму 416 538 грн., серед яких, по закупівлі вищезазначеного товару за укладеними договорами купівлі-продажу, щодо встановленої різниці між оціночною вартістю та договірною ціною в результаті чого на рахунки ФОП ОСОБА_9, ФОП ОСОБА_10, ТОВ Компанія «Макстрой», ПП «Либротех» було безпідставно перераховано державні кошти у загальній сумі - 798 244,47 грн. та на рахунок ФОП ОСОБА_8 було безпідставно перераховано державні кошти у загальній сумі - 110 980 грн..

- протоколом тимчасового доступу до речей і документів та описом до протоколу від 16.09.2015, відповідно до якого вилучено у приміщенні Луганської обласної дитячої клінічної лікарні документи Луганської обласної дитячої клінічної лікарні, серед яких оригінали укладених угод із ФОП ОСОБА_9, ФОП ОСОБА_10, ТОВ «Компанія Макстрой», ПП «Либротех», ФОП ОСОБА_8 за проміжок часу з 25.05.2015 по 31.07.2015 із додатками та документами, що підтверджують факт оплати, а також технічні паспорти та інструкції по експлуатації на придбане обладнання, інвентарними картками обліку;

- протоколом тимчасового доступу до речей і документів та описом до протоколу від 17.09.2015, відповідно до якого вилучено у приміщенні Луганської обласної дитячої клінічної лікарні документи Луганської обласної дитячої клінічної лікарні, серед яких довідки про зміни помісячного плану асигнувань із спеціального фонду бюджету на 2015 рік;

- договорами купівлі-продажу від 25.05.2015, 30.06.2015, 01.07.2015 укладеними між Луганською обласною дитячою клінічною лікарнею та ПП «Либротех», в особі директора ОСОБА_14, без проведення процедур тендерних торгів та по цінам, які значно перевищують ринкові, а саме:

- 1) по договору № 112 від 01.07.2015 за 10 водонагрівачів 50 л на загальну суму 38990 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 13780 грн. та за 3 водонагрівача 100 л на загальну суму 12897 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 3441 грн.;

- 2) по договору № 108 від 30.06.2015 за 20 дошок разделочних на загальну суму 4000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 3020 грн. та за 1 дошку разделочну 48х80 на загальну суму 820 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 635 грн.;

- 3) по договору № 107 від 30.06.2015 за 30 тазів пластмасових на загальну суму 2550 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 1860 грн. та за 100 відер пластмасових на загальну суму 14000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 11000 грн.;

- 4) по договору № 106 від 30.06.2015:

- - за 250 тарілок глибоких полупорційних на загальну суму 10000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 5750 грн.;

- - за 50 тарілок мілких порційних на загальну суму 2000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 1050 грн.;

- - за 250 тарілок мілких полупорційних на загальну суму 7500 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 3250 грн.;

- - за 300 чашок на загальну суму 12000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 6600 грн.;

- - за 4 чайних сервізи на загальну суму 2400 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 1484 грн.;

- - за 5 каструль керамічних 1л на загальну суму 3800 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 2430 грн.;

- - за 5 каструль керамічних 2л на загальну суму 4200 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 2370 грн.;

- - за 5 каструль керамічних 3л на загальну суму 4700 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 2685 грн.;

- - за 5 каструль керамічних 4л на загальну суму 5500 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 3140 грн.;

- 5) по договору № 104 від 30.06.2015:

- - за 6 ложок розливних на загальну суму 660 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 228 грн.;

- - за 20 ножів розділочних на загальну суму 6800 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 640 грн.;

- - за 15 наборів ножів кухонних на загальну суму 7050 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 3810 грн.;

- - за 200 виделок столових на загальну суму 9000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 7000 грн.;

- - за 450 ложок столових на загальну суму 20250 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 15750 грн.;

- - за 130 ложок чайних на загальну суму 4940 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 4160 грн.;

- 6) по договору № 75 від 25.05.2015:

- - за 2 холодильника двукамерний на загальну суму 25998 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 11750 грн.;

- - за 6 холодильників на загальну суму 46194 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 15918 грн.;

- - за 1 камеру морозильну на загальну суму 15499 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 4911 грн.;

- - за 1 ларь морозильний на загальну суму 12199 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 4185 грн.;

- 7) по договору № 195 від 30.06.2015:

- - за 5 каструль алюмінієвих 50 л на загальну суму 9800 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 6175 грн.;

- - за 5 каструль алюмінієвих 40 л на загальну суму 9150 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 5625 грн.;

- - за 5 каструль алюмінієвих 30 л на загальну суму 7000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 4190 грн.;

- - за 7 каструль алюмінієвих 20 л на загальну суму 7000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 3696 грн.;

- - за 15 каструль алюмінієвих 10 л на загальну суму 8700 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 5670 грн.;

- - за 25 каструль алюмінієвих 4,5 л на загальну суму 8450 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 5575 грн.;

- - за 10 каструль алюмінієвих 3 л на загальну суму 2200 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 1250 грн.;

- - за 10 каструль алюмінієвих 2,5 л на загальну суму 2000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 1220 грн.;

- - за 5 каструль алюмінієвих 1 л на загальну суму 900 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 600 грн.;

- - за 10 каструль емалірованих 1 л на загальну суму 1800 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 1080 грн.;

- - за 10 каструль емалірованих 1,5 л на загальну суму 2000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 1450 грн.;

- - за 20 каструль емалірованих 2 л на загальну суму 4600 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 2820 грн.;

- - за 15 каструль емалірованих 4,5 л на загальну суму 4800 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 2790 грн.;

- - за 5 сковорід чавунних на загальну суму 2800 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 2025 грн.;

- - за 1 мясорубку механічну на загальну суму 390 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 240 грн.;

- - за 5 тазів алюмінієвих на загальну суму 2300 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 995 грн.;

- - за 30 відер емалірованих з кришкою на загальну суму 14700 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 8070 грн.;

- - за 10 розносів нержавіючих на загальну суму 2000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 1310 грн.;

- - за 10 мисок емалірованих 2,5 л на загальну суму 2200 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 1600 грн.;

- - за 20 чайників емалірованих на загальну суму 7200 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 4840 грн..

- договорами купівлі-продажу укладеними 08.06.2015 між Луганською обласною дитячою клінічною лікарнею та ТОВ «Компанія Макстрой», в особі директора ОСОБА_15, без проведення процедур тендерних торгів та по цінам, які значно перевищують ринкові та платіжними дорученнями до них, а саме:

- 1) по договору № 82 від 08.06.2015 за 100 ковдр байкових на загальну суму 43000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 23500 грн.;

- 2) по договору №84 від 08.06.2015:

- - за 20 халатів медичних чоловічих на загальну суму 9600 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 6180 грн.;

- - за 20 халатів операційних чоловічих на загальну суму 8800 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 6660 грн.,

- - за 173 халатів медичних жіночих на загальну суму 81310 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 30102 грн.;

- 3) по договору №78 від 08.06.2015 за 20 жакетів медичних чоловічих на загальну суму 7800 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 3580 грн. та за 20 штанів медичних чоловічих на загальну суму 6200 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 3740 грн.;

- 4) по договору №77 від 08.06.2015 за 210 матраців дорослих на загальну суму 94500 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 59640 грн.;

- 5) по договору №81 від 08.06.2015 за 144 жакета медичних жіночих на загальну суму 54720 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 19008 грн. та за 144 штанів медичних жіночих на загальну суму 44640 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 13392 грн.?

- 6) по договору №83 від 08.06.2015:

- за 300 подушок 60х60 на загальну суму 60000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 18000 грн.,

- - за 65 подушок 50х70 на загальну суму 13000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 1625 грн.,

- - за 56 ковдр стьобаних на загальну суму 26800 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 9464 грн.;

- 7) по договору №80 від 08.06.2015:

- - за 150 повзунків байкових на загальну суму 12000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 9073,50 грн.;

- - за 150 повзунків бавовняних на загальну суму 10500 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 7719 грн.;

- - за 684 м тканини бавовняної на загальну суму 64980 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 24624 грн.;

- 8) по договору №85 від 08.06.2015 за 388,5 м тканини бавовняної на загальну суму 34965 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 8935,50 грн.;

- 9) по договору №86 від 08.06.2015 за 250 м тюлі на загальну суму 57500 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 41250 грн..

- договорами купівлі-продажу укладеними 09.06.2015 між Луганською обласною дитячою клінічною лікарнею та ФОП ОСОБА_8 в особі ОСОБА_8, без проведення процедур тендерних торгів та по цінам, які значно перевищують ринкові та платіжними дорученнями до них, а саме:

- 1) по договору № 215 від 09.06.2015 за 1 монітор пацієнта G3YH на загальну суму 43 000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 10030 грн. та за 1 аспіратор хірургічний CHS-708 на загальну суму 56 000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 20030 грн.;

- 2) по договору № 218 від 09.06.2015 за 16 рециркуляторів ультрафіолетових Аєрекс-стандарт на загальну суму 64800 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 35440 грн. та за 7 опромінювачив бактерицидних ОБПе-225М на загальну суму 35000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 14490 грн..

- 3) по договору № 219 від 09.06.2015 за 1 полуавтоматичний біохімічний аналізатор Biochem SA на загальну суму 99990 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 30990 грн.,

- договорами купівлі-продажу укладеними 15.06.2015 між Луганською обласною дитячою клінічною лікарнею та ФОП ОСОБА_10, в особі ОСОБА_10, без проведення процедур тендерних торгів та по цінам, які значно перевищують ринкові та платіжними дорученнями до них, а саме:

- 1) по договору №95 від 15.06.2015:

- - за 2 столи анестезіолога на загальну суму 8200 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 5184 грн.,

- - за 4 кушетки медичні смотрові з регулюємим підголівником КРП на загальну суму 13200 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 5980 грн.,

- - за 4 кушетки для фізкабінета КФП на загальну суму 24000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 9664 грн.,

- - за 4 кроваті функціональні двухсекційні КФ-2М на загальну суму 29600 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 13856 грн.,

- - за 2 кроваті функціональні чотирьохсекційні КФ-4М на загальну суму 24800 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 12286 грн..

- 2) по договору № 99 від 15.06.2015 за 3 аквадистилятори електричних «MIKROmed» ДЭ-5 на загальну суму 37500 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 15918 грн. та

- за 3 аквадистилятори електричних «MIKROmed» ДЭ-10 на загальну суму 45000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 17847 грн.,

- 3) по договору № 96 від 15.06.2015 за 1 гематокритну центріфугу СМ-70 ELMI на загальну суму 71680 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 56641 грн.,

- 4) по договору № 98 від 15.06.2015 за 1 аналізатор концентрації електролітів у крові, сиворотці та плазмі АЭК-01 на загальну суму 99900 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 69901 грн.,

- 5) по договору № 97 від 15.06.2015:

- за 1 дозатор пипеточний Лайт-8 - канальний переменного обєму 30-300 мкл на загальну суму 10458 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 4435 грн.,

- за 1 монітор пацієнта G1B/пульсаксиметр на загальну суму 8100 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 3151 грн.,

- за 1 мікроскоп «MIKROmed» XS-4120 на загальну суму 31000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 11842 грн.,

- за 1 мікроскоп «MIKROmed» XS-5520 на загальну суму 13100 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 5477 грн.,

- договорами купівлі-продажу укладеними 07.07.2015 та 21.07.2015 між Луганською обласною дитячою клінічною лікарнею та ФОП ОСОБА_9 в особі ОСОБА_9 без проведення процедур тендерних торгів та по цінам, які значно перевищують ринкові та платіжними дорученнями до них, а саме:

- 1) по договору №124 від 21.07.2015:

- за 1 дозатор пипеточний Блек ДПОЗ-1-0,5-5, одноканальний перенного обєму 0,5-5 мкл на загальну суму 4600 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 1418 грн.,

- - за 1 дозатор пипеточний ДПОЗ-1-10-100, одноканальний перенного обєму 10-100 мкл на загальну суму 4600 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 1418 грн.,

- - за 1 дозатор пипеточний ДПОЗ-1-100-1000, одноканальний перенного обєму, на дозу 100-1000 мкл, на загальну суму 4600 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 1906 грн.,

- - за 2 штативи для дозаторів (на 5 дозаторів) на загальну суму 6100 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 3926 грн.,

- 2) по договору №114 від 07.07.2015:

- - за 1 датчик 35С50ЕА (конвексіон R50 мм, 3,5 МГц) на загальну суму 44500 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 2710,30 грн.,

- - за 1 датчик 65С15ЕА (конвексіон R15 мм, 6,5 МГц) на загальну суму 55000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 15232,77 грн.,

- 3) по договору №127 від 21.07.2015:

- - за 2 ліжка КФД-2 для дітей до одного року на загальну суму 11000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 3232 грн.,

- - за 7 ліжок КФД-2 для дітей до пяти років на загальну суму 44800 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 15981 грн.,

- - за 4 ліжка функціональних двухсекційних КФ-2М на загальну суму 29600 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 13128 грн.,

- - за 1 ліжко функціональне чотирьохсекційне КФ-4М на загальну суму 12400 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 5854 грн.;

- 4) по договору №113 від 07.07.2015 за 1 монітор пацієнта G3H на загальну суму 43000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 4063 грн.;

- 5) по договору №123 від 21.07.2015 за 1 датчик 75L53ЕА (лінійний, 50мм, 7,5 МГц) на загальну суму 65000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 18733 грн.;

6) по договору №126 від 21.07.2015 за 2 монітори пацієнта G3H на загальну суму 86000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 5320 грн.,

- протоколом тимчасового доступу до речей і документів від 25.02.2016, відповідно до якого вилучено у Луганській обласній дитячій клінічній лікарні речі, придбані за укладеними 08.06.2015 договорами із ТОВ «Компанія Макстрой», за цінами, які значно перевищують ринкові;

- речами (вилучені вищезазначеним протоколом тимчасового доступу до речей і документів від 25.02.2016), що закуплені Луганською обласною дитячою клінічною лікарнею за укладеними 08.06.2015 договорами із ТОВ «Компанія Макстрой», за цінами, які значно перевищують ринкові, а саме:

- ковдра байкова (закуплена ЛОДКЛ по договору № 82 від 08.06.2015);

- халат медичний чоловічий, халат операційний чоловічий, халат медичний жіночий (закуплена ЛОДКЛ по договору № 84 від 08.06.2015);

- жакет медичний чоловічий, штани медичні чоловічі (закуплено ЛОДКЛ по договору № 78 від 08.06.2015);

- матрац для дорослих (закуплений ЛОДКЛ по договору № 77 від 08.06.2015);

- жакет медичний жіночий, штани медичні жіночі (закуплено ЛОДКЛ по договору № 81 від 08.06.2015);

- подушка 60х60 та подушка 50х70, ковдра стьобана (закуплено ЛОДКЛ по договору № 83 від 08.06.2015);

- повзунки байкові, повзунки бавовняні (закуплено ЛОДКЛ по договору № 80 від 08.06.2015);

- фрагмент тканина бавовняна, фрагмент тканина байкова (закуплено ЛОДКЛ по договору № 85 від 08.06.2015);

- тюль (закуплено ЛОДКЛ по договору № 86 від 08.06.2015);

- вилученим під час проведення обшуку 03.11.2015 за адресою: АДРЕСА_4, за місцем мешкання ОСОБА_3: ноутбуком «ASUS» модель: х54с, серійний номер: С2№ОАS262010078, у корпусі чорного кольору та флеш-накопичувачем «Silikon power» у корпусі чорного кольору, обємом 16 ГБ, серійний номер: D33В29, що містять електронні файли щодо укладених угод Луганською обласною дитячою клінічною лікарнею із ТОВ «Компанія Макстрой», ПП «Либротех», ФОП «ОСОБА_10В.», ФОП ОСОБА_8, ФОП ОСОБА_9, за проміжок часу з 25.05.2015 до 31.07.2015, які значно перевищують ринкові;

- вилученим під час проведення обшуку 03.11.2015 за адресою: АДРЕСА_5 років Перемоги, буд. 12-а, у приміщенні Луганської обласної дитячої клінічної лікарні за місцем роботи ОСОБА_3: системний блок компютеру «LOGIC POWER», у корпусі чорного кольору, на якому мається інвентаризаційний номер 10400027, що містить електронні файли щодо укладених угод Луганською обласною дитячою клінічною лікарнею із ТОВ «Компанія Макстрой», ПП «Либротех», ФОП «ОСОБА_10В.», ФОП ОСОБА_8, ФОП ОСОБА_9, за проміжок часу з 25.05.2015 до 31.07.2015, які значно перевищують ринкові;

- наказом головного лікаря Луганської обласної дитячої клінічної лікарні ОСОБА_6 №60 від 12.03.2015 «Про зміну складу комітету з конкурсних торгів Луганської обласної дитячої клінічної лікарні», відповідно до якого затверджено комітет з конкурсних торгів у новому складі і заступником голови комітету з конкурсних торгів затверджено ОСОБА_3;

- протоколами засідання комітету з конкурсних торгів: № 4 від 05.05.2015, № 10 від 05.06.2015, на яких було прийнято рішення про внесення змін до річного плану закупівель на 2015 рік та прийнято пропозицію ОСОБА_3 про внесення змін в додаток до річного плану на 2015 рік без здійснення процедур закупівлі та доповнити по КЕКВ коди класифікатору;

- ініціативний лист складений заступником головного лікаря з економічних питань Луганської обласної дитячої клінічної лікарні ОСОБА_3 та підписаний головним лікарем Луганської обласної дитячої клінічної лікарні ОСОБА_6 № 180/1 від 19.05.2015 про внесення змін до кошторису на 2015 рік, що підтверджують прийняте рішення про укладення договорів купівлі-продажу предметів для Луганської обласної дитячої клінічної лікарні у ТОВ «Компанія Макстрой», ПП «Либротех», ФОП «ОСОБА_10В.», ФОП ОСОБА_8, ФОП ОСОБА_9П, без проведення процедур тендерних торгів;

- рухом грошових коштів на банківских розрахункових рахунках: ФОП ОСОБА_8 - № 26009017120775 відкритий в філії АТ «Укрексімбанк» м. Чернівці; ФОП ОСОБА_8 - № 26000017120718 відкритий в філії АТ «Укрексімбанк» м. Чернівці, на які Головним управлінням Державної казначейської служби України у Луганській області було здійснене перерахування грошових коштів на виконання умов вищезазначених договорів за придбаний Луганською обласною дитячою клінічною лікарнею товар;

- економічним обґрунтуванням, щодо закупівель товарів без здійснення процедури закупівлі вилученим під час проведення обшуку 03.11.2015 за адресою: АДРЕСА_5 років Перемоги, буд. 12-а, у приміщенні Луганської обласної дитячої клінічної лікарні за місцем роботи ОСОБА_3;

- економічним обґрунтуванням, щодо закупівель товарів без здійснення процедури закупівлі долученим ОСОБА_3 до наданого пояснення від 15.07.2015 року, у якому було зазначено цінову пропозицію ФОП ОСОБА_8 як найнижчу;

- протоколом допиту свідка: головної медсестри Луганської обласної дитячої клінічної лікарні ОСОБА_7, яка показала, що наказом головного лікаря ЛОДКЛ вона була призначена головою комітету з конкурсних торгів на період 2015 року, проте фактично обовязки голови комітету з конкурсних торгів виконувала заступник головного лікаря з економічних питань ЛОДКЛ ОСОБА_3, яка також була призначеною заступником голови комітету з конкурсних торгів. Всі документи, протоколи засідань конкурсних торгів складала ОСОБА_3 та надавала ОСОБА_7 на підпис. Остання довіряючи ОСОБА_3 підписувала їх, не читаючи та не розуміючи, що саме зазначено у наданих їй на підпис документах.

- протоколом допиту свідка: головного лікаря Луганської обласної дитячої клінічної лікарні ОСОБА_6, яка показала, що ОСОБА_7 було призначено головою комітету з конкурсних торгів згідно з наказом головного лікаря ЛОДКЛ № 12/5 від 31.03.2015 року «Про внесення змін до складу комітету з конкурсних торгів Луганської обласної дитячої клінічної лікарні». Відсутність у ОСОБА_7 спеціальних знань у зазначеній галузі та знання законодавчої бази вона вирішила компенсувати знаннями ОСОБА_3 яка була призначена заступником голови комітету з конкурсних торгів. На запитання чому ОСОБА_17 не було призначено головою комітету з конкурсних торгів пояснила, що ОСОБА_17 повідомила їй, що ні вона як головний лікар, ні ОСОБА_3, як заступник головного лікаря з економічних питань, не можуть бути призначені Головою комітету з конкурсних торгів. Підстав не довіряти ОСОБА_17 у неї не було. Під час підготовки до здійснення закупівель ОСОБА_17 фактично виконувала обовязки голови комітету з конкурсних торгів покладені на ОСОБА_7, саме вона складала та роздруковувала Додаток до річного плану закупівель на 2015 рік, до якого на підставі Державного класифікатору (ДК 016:2010) вносила коди предмету закупівлі та зазначала найменування ТМЦ. ОСОБА_17 неодноразово займалась зазначеними питаннями, знала як складати зазначені доповнення та протоколи засідань. Вона у повній мірі довіряла знанням ОСОБА_3 та вважала, що вона вносила коди класифікатори та зазначала найменування продукції на підставі Державного класифікатору (ДК 016:2010). Після отримання довідки про виділення додаткових асигнувань на придбання ТМЦ ОСОБА_3 склала проекти договорів купівлі-продажу на товаро-матеріальні цінності (надалі ТМЦ) з ФОП ОСОБА_18, ФОП ОСОБА_9, ФОП ОСОБА_10, ТОВ Компанія «Макстрой», ПП «Либротех». За найбільш сприятливими ціновими пропозиціями, які їй надавала для огляду ОСОБА_3, ними було обрано постачальника. Також ОСОБА_3 пояснювала, що із зазначеними постачальниками вона працювала у місті Луганськ і хоче співпрацювати із ними надалі, бо вони є перевіреними постачальниками і мають вигідну цінову пропозицію. Проекти договорів купівлі-продажу були спрямовані ОСОБА_3 постачальникам, саме вона спілкувалась із ними та домовлялась про умови закупівлі, поставки та оплати за поставлені ТМЦ. Постачальники отримавши договори підписували їх та скріплювали відбитком печатки, потім спрямовували ОСОБА_3. Отримані договори ОСОБА_3 приносила мені і я їх підписувала.

- вимогами ст.2 Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 10.04.2014;

- вимогами ст. 7 пункту 6 Бюджетного Кодексу України;

ОСОБА_3 обґрунтовано підозрюється у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, таким чином, у разі визнання її винною у вчинені вказаного кримінального правопорушення їй загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком від 3 до 6 років, тобто відповідно до ч. 4 ст. 12 КК України ОСОБА_3 підозрюється у вчиненні тяжкого злочину.

Підставою звернення до слідчого судді з даним клопотанням є наявність обґрунтованих підозр у вчиненні ОСОБА_3 кримінального правопорушення, а також наявність ознаки, передбаченої п.6 ч.2 ст.155 КПК України, а саме те, що ОСОБА_3, перебуваючи на посаді заступника головного лікаря з економічних питань Луганської обласної дитячої клінічної лікарні може незаконними засобами впливати на свідків, так як вони викривають її у вчинені кримінального правопорушення або протиправно перешкоджатиме кримінальному провадженню іншим чином.

Крім цього, саме перебування ОСОБА_3 на посаді заступника головного лікаря з економічних питань Луганської обласної дитячої клінічної лікарні сприяло вчиненню нею зазначеного кримінального правопорушення.

Згідно ч.5 ст.65 Закону України «Про запобігання корупції» особа, якій повідомлено про підозру у вчиненні нею злочину у сфері службової діяльності, підлягає відстороненню від виконання повноважень на посаді в порядку, визначеному законом.

Відповідно до ч.1 ст.154 КПК України відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину середньої тяжкості, тяжкого чи особливо тяжкого злочину, у звязку з чим орган досудового розслідування і клопоче про відсторонення підозрюваної від посади.

У судовому засіданні слідчий та прокурор просили клопотання задовольнити посилаючись на його доводи та відсторонити підозрювану від посади.

Підозрювана ОСОБА_3 проти задоволення клопотання заперечувала, суду надала пояснення, що вона вважає ризики вказані прокурором не існуючими чим порушуються іі права і такий захід забезпечення кримінального провадження на даний час розслідування справи є неприйнятним, просить не відсторонювати її від посади, так як робота є єдиним джерелом доходу її сімї.

Захисник ОСОБА_4 проти задоволення клопотання заперечував вказавши, що підтримує пояснення своєї підзахисної, підозра на його думку необґрунтована, він і його підзахисна доводять хибність доводів органу досудового розслідування та прокурора в частині обґрунтованості підозри та наявності ризиків вказаних у клопотанні і така міра забезпечення кримінального провадження не є прийнятною у відношенні до ОСОБА_3 і не може до неї застосовуватись.

Вислухавши учасників процесу, вивчивши матеріали кримінального провадження слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання про відсторонення від посади, підлягає задоволенню, так як прокурор довів наявність достатніх підстав вважати, що такий захід необхідний для припинення кримінального правопорушення, запобігання протиправній поведінці підозрюваного, на даний час працюючи на посаді у ОСОБА_3 є можливість негативно впливати на хід розслідування справи та судового розгляду шляхом впливу на свідків, колег по роботі у цьому провадженні так як, вона користується відповідним авторитетом у підлеглих, може протиправно перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

Беручи до уваги те, що ОСОБА_3 підозрюється у вчиненні злочину тяжкого, покарання за яке передбачено до 6-ти років позбавлення волі, враховуючи, що саме перебування підозрюваного на посаді, може негативно впливати на хід досудового слідства та судового розгляду, окрім того підозрювана знаходиться під заставою і на неї покладені певні обовязки судом, що унеможливлює виконання обовязків відповідно посади.

Відповідно до ч. 1 ст.154 КПК України відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину середньої тяжкості, тяжкого чи особливо тяжкого злочину.

В будь-якому разі відповідно до вимог ч.5. ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції» підлягає відстороненню від виконання повноважень на посаді в порядку, визначеному законом, особа, якій повідомлено про підозру у вчиненні нею злочину у сфері службової діяльності.

За таких умов ОСОБА_3 безперечно, підлягає відстороненню від посади заступника головного лікаря з економічних питань Луганської обласної дитячої клінічної лікарні відповідно до вказаної статті Закону України «Про запобігання корупції».

Враховуючи вищевикладене та те, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що для припинення кримінального правопорушення чи запобігання вчиненню іншого, припинення або запобігання протиправній поведінці підозрюваного, щодо перешкоджання кримінальному провадженню, забезпечення відшкодування шкоди, та те, що прокурором доведено, що є обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для його застосування, потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права та свободи особи, може бути виконано завдання, задля виконання якого слідчий, прокурор звертається із таким клопотанням, то на переконання слідчого судді є підстави для відсторонення підозрюваного від посади.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 154-157, 309, 376 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Відсторонити підозрюваного ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, від посади заступника головного лікаря з економічних питань Луганської обласної дитячої клінічної лікарні, строком на два місяці, до 06.08.2017 року.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до апеляційного суду Луганської області протягом пяти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя В. І. Луганський