Рішення № 67255595, 15.06.2017, Господарський суд Житомирської області

Дата ухвалення
15.06.2017
Номер справи
906/381/17
Номер документу
67255595
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області

___________

_______________

10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,

E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Від "15" червня 2017 р. Справа № 906/381/17

Господарський суд Житомирської області у складі:

судді Машевської О.П.

за участю секретаря судового засідання: Шарана Д.В.

за участю представників сторін:

від позивача: ОСОБА_1 дов. від 25.10.16 р.

від відповідача: ОСОБА_2 дов. від 19.04.17 р., дійсн. до 31.12.17 р.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі справу

за позовом Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" (м. Київ) в особі Виробничого структурного підрозділу "Ужгородська дирекція залізничних перевезень" (м. Ужгород) Регіональної філії "Львівська залізниця" ПАТ "Укрзалізниця"

до Державного підприємства "Народицьке спеціалізоване лісове господарство" (смт Народичі Житомирської області)

про стягнення 5212,44 грн.

На підставі ч. 1 ст. 74-1 ГПК України судове засідання було проведено в режимі відеоконференції.

Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача на свою користь 5212,44 грн нарахованих платежів за час затримки вагонів.

Позовні вимоги ґрунтуються на тому, що залізниця понесла додаткові витрати пов'язані із перевезенням та затриманням вантажу відповідача, а саме: рухомого складу залізниці з експортною деревиною - залізничних вагонів Державного підприємства "Народицьке спеціалізоване лісове господарство", що був предметом огляду Закарпатської митниці Державної фіскальної служби України, доказом чого є накладні відносно вагонів №№ 67183517, 67353011, 65301376, 65961179 на залізничній станції "Батьово" митного посту "Залізничний" Закарпатської митниці ДФС.

Ухвалою від 05.05.2017 господарський суд порушив провадження у справі, призначив судове засідання для її розгляду на 29.05.2017.

Ухвалою від 29.05.2017 господарський суд відклав розгляд справи на 15.06.2017 та вжив заходи по підготовці справи до розгляду.

Того ж дня, 29.05.2017 господарський суд постановив ухвалу про розгляд справи в судовому засіданні 15.06.2017 в режимі відеоконференції.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві та наданих суду письмових поясненнях від 07.06.2017 вих. № ДН-50ДНЮ/225 (а. с. 43, 44).

Вважає, що залізниці на підставі ст. ст. 22, 28, 31, 32 СМГС, ст. 218 МКУ в будь-якому випадку повинні бути відшкодовані витрати, пов'язані із здійсненням розвантажувальних, навантажувальних, перевантажувальних та інших операцій, необхідних для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України, і законодавець не ставить обов'язку залізниці перевіряти правомірність дій митниці, оскільки залізниця лише виконує вказівки митниці щодо забезпечення митного оформлення вантажів, так як не є стороною митних формальностей.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву від 26.05.2017 вих. № 277 (а. с. 32-34), посилаючись на те, що залізниця не мала права складати акти загальної форми та нараховувати збір за зберігання вагонів за відсутності в накладних відмітки посадової особи митного органу про те, що пропуск вантажу заборонено та що він знаходиться під митним контролем.

Відсутність вказаних відміток відповідач вважає порушенням митних правил, зокрема "Інструкції про взаємодію посадових осіб митних органів, що здійснюють митні процедури з товарами (вантажем), переміщуваними залізничними вантажними поїздами, і працівників залізниць України", та вказує, що за відсутності останніх були відсутні підстави для зупинки вагонів з метою проведення їх митного огляду, а отже підстави для задоволення позову відсутні.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, господарський суд

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з матеріалів справи, 09.11.2016 із станції ОСОБА_3 залізниці Державним підприємством "Народицьке спеціалізоване лісове господарство" було відправлено вагони №№ 67183517, 67353011, 65301376, 65961179 з вантажем "лісоматеріали необроблені" з номерами відправки по накладних 431155, 431171, 431221, 431239 (а. с. 11 - 14, 35 - 37).

Одержувачами вказаного вантажу у документах зазначено фірми "Erdert. Tuzser Zrt" (Венгрия, п. Тужер Н-4623) та SWISS KRONO Kft (4800 Вашарошнамень, Ипар, ул. 1 Венгрия).

На дату надходження вказаних вагонів на станцію "Батьово" митного посту "Залізничний" Закарпатської митниці ДФС (14.11.2016) поступили усні орієнтування стосовно здійснення додаткових заходів митного контролю щодо вантажу.

Залізничні вагони було зупинено, про що складено акт загальної форми (ГУ-23) № 11275 від 14.11.2016 (а. с. 46).

15.11.2016 згідно з заявки відділу митного оформлення № 4 (Батєво) вих. № 184/16 (а. с. 17) вагони №№ 67183517, 67353011, 65301376, 65961179 було подано залізницею для митного огляду на 11 колію сортувального парку ст. Батьово та того ж дня направлено телеграфне повідомлення вантажовідправнику про затримку вагонів (а. с. 18).

16.11.2016 інспектором митниці за участю приймальника поїздів було проведено огляд вагонів за результатами якого складено акт про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів за № 09269 (а. с. 45).

Після проведення огляду вантажу вагони було відпущено, про що складено акт загальної форми (ГУ-23) № 826 від 16.11.2016 (а. с. 47), в якому відображені додаткові платежі, нараховані вантажовідправнику у зв'язку із затримкою вагонів для митного огляду з 14.11.2016 по 16.11.2016, обраховані за ставками Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов'язані з ними послуги, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 26.03.2009 №317 (із застосуванням коригувального коефіцієнта 2,302), у загальній сумі 5212,44 грн.

Так, за актом загальної форми № 826 від 16.11.2016 плата за користування вагонами на ст. Батьово (код 117) склала - 1309,20 грн, за зберігання вантажу (код 116) - 1565,30 грн, за маневрову роботу (код 115) - 1347,20 грн, за телеграфне повідомлення (код 118) - 122,00 грн, ПДВ 20% - 868,74 грн.

29.12.2016 залізниця направила відповідачу претензію про сплату додаткових платежів на суму 4343,70 грн (сума без урахування ПДВ), однак остання була залишена відповідачем без задоволення, про що зазначено у листі від 11.01.2017 вих. № 17 (а. с. 20).

Наведені обставини та несплата відповідачем нарахованих платежів за затримку вагонів стали підставою для звернення позивача з позовом до господарського суду з вимогою про їх стягнення.

Оцінивши всі встановлені обставини справи в їх сукупності згідно поданих до справи доказів, господарський суд вважає за необхідне зазначити таке.

Так, правовідносини, які виникли між сторонами у справі, регулюються Цивільним кодексом Україні (ЦК України), Господарським кодексом України (ГК України), Митним кодексом України (МК України) та іншими підзаконними актами.

За пунктами 2, 5 ст. 306 ГК України передбачено, що суб'єктами відносин перевезення вантажів є перевізники, вантажовідправники та вантажоодержувачі. Загальні умови перевезення вантажів, а також особливі умови перевезення окремих видів вантажів визначаються цим Кодексом і виданими відповідно до нього транспортними кодексами, транспортними статутами та іншими нормативно-правовими актами.

Обов'язки, права і відповідальність залізниць, а також підприємств, організацій і громадян, які користуються залізничним транспортом визначаються Статутом залізниць України (затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.1998 №457).

Перевезення вантажів у міжнародному сполученні здійснюється, зокрема, відповідно до Угоди про міжнародне залізничне вантажне сполучення (СМГС), яка є чинною для України відповідно до Закону України "Про правонаступництво в Україні" та Віденської конвенції про правонаступництво держав.

Статтею 5 Угоди про міжнародне залізничне вантажне сполучення (СМГС) визначено, що при відсутності відповідних положень в цій Угоді, застосовується національне законодавство тієї країни, в якій повноважна особа реалізовує свої права.

Відповідно до параграфів 1, 2 статті 32 Угоди про міжнародне залізничне вантажне сполучення (СМГС) визначено, що перевізнику повинні бути відшкодовані всі витрати, пов'язані з перевезенням вантажу, не передбачені застосованими тарифами і викликані причинами, які не залежать від перевізника. Відшкодування додаткових витрат здійснюється в порядку передбаченому статтею 31 "Оплата провізних платежів та неустойок".

Згідно з параграфу 1 статті 31 Угоди про міжнародне залізничне вантажне сполучення (СМГС), якщо угодою між учасниками перевезення не передбачено інше, оплата провізних платежів є обов'язком: одержувача - перевізнику, який видає вантаж, за здійснене ним перевезення.

Слід вказати, що правове регулювання порядку та умов користування вагонами і контейнерами парку залізниць України, парку залізниць інших держав, а також тих, що належать підприємствам та орендовані ними, за час затримки на коліях залізниць загального користування, здійснюється за Правилами користування вагонами і контейнерами, затвердженими наказом Міністерства транспорту України від 25.02.1999 №113.

Пунктом 2 Правил користування вагонами і контейнерами встановлено, що за користування вагонами і контейнерами вантажовідправники, вантажоодержувачі, власники під'їзних колій, порти, організації, установи, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності вносять плату.

За приписами статті 119 Статуту залізниць України унормовано, що зазначена плата стягується також з вантажовідправників, вантажоодержувачів у разі затримки вагонів (контейнерів), пов'язаної з митним оформленням.

Відповідно до пунктів 3, 4 Правил користування вагонами і контейнерами, облік часу користування вагонами і контейнерами та нарахування плати за користування ними провадиться на станціях відправлення та призначення за Відомістю плати за користування вагонами форми ГУ-46, Відомістю плати за користування контейнерами форми ГУ-46к, які складаються на підставі Пам'яток про подавання/забирання вагонів форми ГУ-45, Пам'яток про видачу/приймання контейнерів форми ГУ-45к, Повідомлення про закінчення вантажних операцій з вагонами, Актів про затримку вагонів форми ГУ-23а, Актів загальної форми ГУ-23.

Відомості плати за користування вагонами, контейнерами складаються на вагони, контейнери, що подаються під навантаження та вивантаження, є документами обліку часу перебування вагонів, контейнерів у пунктах навантаження та вивантаження та на під'їзних коліях і містять розрахунки платежів за користування вагонами, контейнерами.

У відповідності до пунктів 6, 10, 12, 13 Правил користування вагонам і контейнерами, станція призначення інформує вантажовласника про затримку вагонів з його вини, передаючи йому копію Повідомлення про затримку вагонів не пізніше двох годин після його отримання (телефонограмою, телеграфом, поштовим зв'язком, через посильних, факсом або іншим способом, установленим начальником станції за погодженням з вантажовласником). Загальний час, за який вноситься вантажовласником плата залізниці за користування вагонами, включає час затримки вагонів з його вини та час перебування їх у безпосередньому розпорядженні вантажовласника. Час до 30 хвилин не враховується, час 30 хвилин і більше враховується як повна година.

Плата за користування стягується з вантажовласника також у разі затримки вагонів (контейнерів) під час перевезення в усіх випадках, крім тих, які залежать від залізниці.

Час користування обчислюється окремо для кожного вагона і контейнера за його номером.

Поряд з цим, нормою ст. 46 Статуту залізниць України передбачено плату за зберігання вантажу, що прибув на станцію, строк якого перевищує добу. Безкоштовний строк зберігання вантажу обчислюється з 24-ої години дати вивантаження вантажу (контейнера) засобами залізниці або з 24-ої години дати подачі вагонів під вивантаження засобами одержувача. За зберігання вантажу на станції понад зазначений термін справляється плата, встановлена тарифом.

Згідно з п. 8 Правил зберігання вантажів, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 21.11.2000 № 644, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 24.11.2000, збір за зберігання вантажів у вагонах (контейнерах) у разі затримки їх з вини одержувача (відправника) після закінчення терміну безоплатного зберігання сплачується незалежно від місця затримки (на станції призначення та на підходах до неї, на прикордонних, припортових станціях тощо).

Пункт 9 Правил зберігання вантажів встановлює, що за зберігання на місцях загального користування та на коліях станції відправлення вантажів, завантажених у вагони (контейнери), які простоюють в очікуванні оформлення перевезення (у т. ч. під митним оформленням та з інших причин, не залежних від залізниці), збір сплачується з моменту ввезення вантажу на станцію до моменту закінчення затримки.

Таким чином приписами законодавства унормовано обов'язок вантажовідправника, вантажоодержувача сплачувати залізниці плату за користування вагонами та збір за зберігання вантажів у разі затримки вагонів (контейнерів), пов'язаної з митним оформленням. Підстави звільнення вантажовласника від плати за користування вагонами передбачені в пункті 121 Статуту залізниць України та пункті 16 Правил користування вагонами і контейнерами є вичерпними, затримку вагонів, пов'язану з митним оформленням, до цих підстав не віднесено (п. 17 Оглядового листа Вищого господарського суду України "Про деякі питання судової практики застосування Статуту залізниць України, інших норм транспортного законодавства" ).

До того ж як зазначено у п. 5.15 Роз'яснення президії Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики вирішення спорів, що виникають з перевезення вантажів залізницею" від 29.05.2002 №04-5/601, плата за користування вагонами як належності України, так і належності інших держав не є заходом відповідальності, яка може застосовуватись лише за наявності вини сторони у зобов'язанні.

Згідно з параграфу 6 статті 28 Угоди про міжнародне залізничне вантажне сполучення (СМГС) передбачено, що якщо перешкода до перевезення вантажу чи його видачі виникла по причинам, не залежним від перевізника, перевізнику повинні бути сплачені додаткові провізні платежі і витрати, понесені ним у зв'язку з перешкодами, а також неустойки, якщо вони передбачені національним законодавством.

Звідси слід дійти висновку, що у разі понесення перевізником додаткових витрат за затримку вагонів пов'язану з митним оформленням, вантажовідправник зобов'язаний відшкодувати йому всі платежі виставлені до сплати за користування вагонами.

Як вже зазначалось раніше, у зв'язку з тим, що вагони №№ 67183517, 67353011, 65301376, 65961179 з номерами відправки по накладних 431155, 431171, 431221, 431239 простоювали на станції Батьово Львівської залізниці за період з 14.11.2016 по 16.11.2016 у зв'язку з митним оглядом, ПАТ "Українська залізниця" нарахувало ДП "Народницьке спеціалізоване лісове господарство" додаткові платежі за затримку вагонів у розмірі 5212,44 грн.

Судом встановлено, що вказані платежі (плату за користування вагонами, збір за зберігання, збір за телеграфне повідомлення про затримку та плату за маневрову роботу, які були виконані залізницею через затримку вагонів) були нараховані на підставі складених залізницею актів загальної форми (ГУ-23) № 11275 від 14.11.2016 (а. с. 46) та № 826 від 16.11.2016 (а. с. 47), які оформлені відповідно до приписів чинного законодавства, що регулюють вказані правовідносини, як це передбачено п. 10 Правил користування вагонам і контейнерами та п. 9 Правил зберігання вантажів.

Перевіривши розрахунки позивача, господарський суд встановив, що заявлена ним до стягнення з відповідача сума додаткових витрат розрахована відповідно до Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов'язані з ним послуги (ОСОБА_2 керівництво № 1), затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку України 15.04.2009 № 340/16356.

Так, плату за користування вагонами застосовано відповідно до п. 1 розділу 5 Ставки плати за користування вагонами і контейнерами перевізника Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та повязані з ними послугами, за 45 годин 206,20 грн із урахуванням коефіцієнта, що застосовуються до тарифів Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та повязані з ними послугами, в розмірі 2,302 (коефіцієнт коригування).

Плату за зберігання вантажу нараховано відповідно до п. 2 розділу 3 Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та повязані з ними послугами, а саме: після закінчення терміну безоплатного зберігання нараховується збір за кожну добу у розмірі: 4,0 грн за одну тонну при зберіганні вантажів у вагонах, у тому числі у контейнерах за масу брутто, округлену до повних тонн.

Телефонограмний збір нарахований відповідно до п. 10 розділу 3 Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та повязані з ними послугами в сумі 53,00 грн*2,302 (коефіцієнт коригування).

Плату за маневрові роботи нараховано у відповідності до п. 1.8 розділу 3 Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та повязані з ними послугами.

Слід зазначити, що акти загальної форми, надані позивачем, приймаються судом як належна підстава для задоволення позовних вимог, оскільки містять достатню інформацію щодо затримки вагонів залізницею у зв'язку з проведенням митного огляду, зокрема щодо часу затримки та розрахунку суми додаткових платежів за період простою вагонів, а тому оцінюються судом як належні докази понесення залізницею додаткових витрат, що пов'язані з митними формальностями, навіть за відсутності документів за переліком визначеним в пунктах 3, 4 Правил користування вагонами і контейнерами, з огляду на те, що в акті № 826 від 16.11.2016 в достатній формі підтверджено облік часу користування вагонами (час перебування вагонів у пунктах навантаження, вивантаження та на під'їзних коліях) та нарахування плати за користування ними.

Окрім того, факт проведення залізницею операцій, пов'язаних з оглядом товару за запитом митниці, ніким не заперечується, отже витрати залізниці мають бути відшкодовані по факту їх завдання вантажовідправником товару, який, в свою чергу, може стягнути понесені ним збитки у розмірі вартості сплачених витрат з органу, з ініціативи якого було проведено затримання товару на залізниці, у разі визнання його дій щодо затримки вагонів, щодо яких виник спір з приводу стягнення плати, неправомірними.

З урахуванням викладеного, суд відхиляє доводи ДП "Народницьке спеціалізоване лісове господарство", викладені у відзиві на позовну заяву про відсутність підстав для оплати додаткових платежів, в тому числі обґрунтовуючи своє рішення з посиланням на частину 2 статті 218 Митного кодексу України, що міститься у главі 32 "Митні формальності на залізничному транспорті", яка передбачає спеціальні норми проведення митних процедур (контролю) на залізничному транспорті та вказує на обов'язок власників товарів або уповноважених ними осіб оплачувати здійснені підприємствами залізниці розвантажувальні, навантажувальні, перевантажувальні та інші операції, необхідні для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, за свій рахунок.

При чому, цей обов'язок власників товару або уповноважених ними осіб щодо оплати додаткових операцій не залежить від факту виявлення незаконного переміщення товару під час здійснення такого контролю, оскільки його зміст визначений положеннями чинного законодавства, які мають бути застосовані до спірних правовідносин, і є обов'язковими для застосування.

Таким чином, законодавцем визначено, що стягнення коштів за користування вагонами, зберігання вантажу, виконання маневрової, огляду/переогляду вантажу та іншої роботи можливе не тільки за умови наявності попередньої згоди вантажовласника на вчинення таких дій, а й у інших випадках передбачених законом, у тому числі у випадку проведення митного контролю та митного оформлення товарів.

Аналогічної думки притримується і Вищий господарський суд України у своїй постанові від 01 березня 2017 року у справі № 907/501/16.

Щодо тверджень відповідача про неналежне оформлення залізницею накладних на вантаж за відсутності в них відміток митного органу про те, що пропуск вантажу заборонено та що він знаходиться під митним контролем, слід вказати наступне.

З метою прискорення здійснення митних процедур, удосконалення порядку й умов переміщення через митний кордон України товарів (вантажів) залізничними вантажними поїздами, багажу та вантажобагажу в багажних вагонах, а також для регламентації взаємодії митних органів і залізниць України, спільним наказом Державної Митної служби України та Міністерства транспорту та зв'язку України від 18.09.2008 № 1019/1143 було затверджено Інструкцію про взаємодію посадових осіб митних органів, що здійснюють митні процедури в міжнародному залізничному сполученні, і працівників залізниць України.

За пунктами 2.15., 2.16. Інструкції передбачено, що товари (вантажі), що прибувають на станцію призначення й перебувають під митним контролем, розміщуються в зонах митного контролю, які створюються на коліях загального користування й у яких товари (вантажі) перебувають під охороною залізниці, або, з дозволу митного органу, - в інших місцях чи під'їзних коліях, визначених як зони митного контролю згідно з Митним кодексом України і Порядком створення зон митного контролю та їх функціонування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2002 № 1947.

Працівники залізниць не мають права видавати товари (вантажі), що перебувають під митним контролем, виконувати з ними будь-які операції (навантаження, вивантаження, перевантаження, усунення пошкоджень упаковки, розпакування, упакування, перепакування або зміну ідентифікаційних знаків чи маркування, нанесених на упаковку) без дозволу митниці.

Відповідно до п. 4.10. Інструкції, у разі надходження на прикордонну передавальну станцію товарів (вантажів), щодо яких є потреба проведення митного огляду (переогляду), посадова особа митниці призначення здійснює необхідні митні процедури відповідно до законодавства України.

У разі надходження на прикордонну передавальну станцію товарів (вантажів) з порушенням вимог цієї Інструкції або товарів (вантажів), щодо яких є потреба провести митний огляд (переогляд), посадова особа митниці призначення в накладній під найменуванням товарів (вантажів) учиняє запис "Пропуск заборонено" і зазначає підставу для прийняття такого рішення. Запис завіряється підписом і відбитком штампа "Під митним контролем" цієї посадової особи, і документи повертаються працівникові станції. Про затримку товарів (вантажів) складається акт загальної форми, у якому зазначається час початку й закінчення проведення митного огляду (переогляду) і який підписується особами, що брали участь у проведенні цього огляду (переогляду) (п. 4.11. Інструкції).

З досліджених судом накладних на вантаж, що слідував у залізничних вагонах №№ 67183517, 67353011, 65301376, 65961179 з номерами відправки 431155, 431171, 431221, 431239 вбачається, що в порушення п. 4.10 вищевказаної Інструкції на них дійсно відсутні відмітки посадової особи митного органу про заборону пропуску вантажу у зв'язку з необхідністю у проведенні його митного огляду.

За твердженням суду, хоча вказане порушення вимог Інструкції може свідчити про недотримання представником митного органу своїх посадових обов'язків щодо проставлення відміток контролю (оцінку правомірності яким може бути надано судом або митним органом вищого рівня у разі їх оскарження заявником), однак останнє, по-перше, не випливає на законність заявлених позивачем вимог про відшкодування відповідачем втрат за час затримки вагонів, понесених залізницею, оскільки факт затримки вагонів відповідача підтверджено актами загальної форми (ГУ-23) № 11275 від 14.11.2016 та № 826 від 16.11.2016, складеними для засвідчення обставин проведення митного огляду вантажу по заявці митниці від 15.11.2016 вих. № 184/16; по-друге, проставлення запису "Пропуск заборонено" та відбитку штампа "Під митним контролем" є обов'язком посадової особи митного органу та не може свідчити про неналежне оформлення залізницею накладних на вантаж.

Окрім того, надання оцінки правомірності дій митниці з приводу затримання вантажу та складення актів в підтвердження факту його затримання, не входить до обсягу обставин, що є предметом доказування у даній справі, однак вказані дії митниці можуть бути самостійним об'єктом дослідження суду у разі їх оскарження в порядку адміністративного судочинства.

Враховуючи вказане, та те, що чинним законодавством не передбачено, що плата за користування вагонами є безкоштовною, господарський суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі Виробничого структурного підрозділу "Ужгородська дирекція залізничних перевезень" (м. Ужгород) Регіональної філії "Львівська залізниця" ПАТ "Укрзалізниця" про стягнення з ДП "Народицьке спеціалізоване лісове господарство" плати за користування вагонами у розмірі 5212,44 грн, оскільки в матеріалах справи містяться докази, що підтверджують розмір додаткових витрат залізниці через затримку вагонів 67183517, 67353011, 65301376, 65961179 для проведення митного огляду.

При цьому, суд зазначає, що обставини на які посилається відповідач у відзиві на позовну заяву спростовуються наявними в матеріалах справи документами та висновками суду, з огляду на що підстави для відмови у задоволенні позову відсутні.

Судові витрати покладаються на відповідача.

Керуючись ст.ст. 49, 82-85 ГПК України, господарський суд,-

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Державного підприємства "Народицьке спеціалізоване лісове господарство" (вул. Свято-Миколаївська, буд. 129, смт. Народичі, Житомирської області, код ЄДРПОУ 34283057) на користь Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" ( 03680, м. Київ-150, вул. Тверська, 5 , код ЄДРПОУ 40075815) в особі Виробничого структурного підрозділу "Ужгородська дирекція залізничних перевезень" Регіональної філії "Львівська залізниця" ПАТ "Укрзалізниця" (вул. Ф.Тіхого, 8, м. Ужгород, Закарпатської області, код ЄДРПОУ 40081195):

- 5 212, 44 грн нарахованих платежів за час затримки вагонів;

- 1 600, 00 грн судового збору.

Видати наказ.

Апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.

Повне рішення складено 20.06.2017року

Суддя Машевська О.П.

Віддрукувати:

1 - в справу

2,3 - сторонам - рек.