
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
14.06.2017 р. Справа№ 914/2870/15
Господарський суд Львівської області у складі головуючої cудді Чорній Л.З., суддів Цікало А.І. та Морозюка А.Я. розглянувши матеріали справи
за скаргою Державного комунального підприємства Стебниктеплокомуненерго, м. Стебник Львівської області на дії Дрогобицького міськрайонного ВДВС Головного територіального управління юстиції у Л/о
у справі за позовом: Публічного акціонерного товариства Національна акціонерна компанія Нафтогаз України, м. Київ
до відповідача: Державного комунального підприємства Стебниктеплокомуненерго, м. Стебник Львівської області
про стягнення 610 876,85 грн.
Представники сторін:
скаржник: ОСОБА_1- представ.
від позивача: ОСОБА_2
ВДВС: не зявився
Суть спору: На розгляд господарського суду Л/о від Державного комунального підприємства Стебниктеплокомуненерго, м. Стебник Львівської області надійшла скарга на дії Дрогобицького міськрайонного ВДВС Головного територіального управління юстиції у Л/о у справі №914/2870/15 за позовом Публічного акціонерного товариства Національна акціонерна компанія Нафтогаз України, м. Київ до відповідача: Державного комунального підприємства Стебниктеплокомуненерго, м. Стебник Львівської області про стягнення 610 876,85 грн.
Ухвалою суду від 15.03.2017 року скаргу прийнято до розгляду, судове засідання призначено на 11.04.2017 року; Розгляд скарги відкладався, з підстав, викладених в ухвалах суду про відкладення розгляду справи.
Згідно протоколу автоматичної зміни складу колегії, у звязку з перебуванням у відпустці судді Артимовича В.М., автоматизованою системою документообігу господарського суду новим членом колегії визначено суддю Морозюка А.Я.
В судове засідання, призначене на 14.06.17 р., представник заявника зявився, вимоги, викладені в скарзі підтримав в повному обсязі, а саме просив суд визнати незаконною бездіяльність Дрогобицького міськрайонного ВДВС ГТУ юстиції у Л/о щодо відмови у закінченні виконавчого провадження та зобовязати Дрогобицький міськрайонний ВДВС ГТУ юстиції у Л/о закінчити виконавче провадження №51538690 з примусового виконання наказу №914/2870/15 від 24.02.16 р. на підставі п. 16 ч.1 ст.39 ЗУ «Про виконавче провадження».
Державний виконавець в судове засідання не зявився, однак надав суду письмові пояснення по суті скарги відповідно яких вважає її безпідставною та такою, що не підлягає до задоволення.
Представник ПАТ «НАК»Нафтогаз України» подав письмові заперечення на скаргу відповідно до яких просить суд у задоволенні скарги Державного комунального підприємства Стебниктеплокомуненерго на бездіяльність державного виконавця 3 справі №914/2870/15 відмовити в повному обсязі.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін судом встановлено.
Рішенням господарського суду Львівської області від 23.12.2015 року у справі №914/2870/15, залишеним без змін постановою Львівського апеляційного господарського суду від 16.02.2016 року, позов Публічного акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» задоволено частково, стягнуто з Державне комунальне підприємство «Стебниктеплокомуненерго» на користь Публічного акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» 38 565,95 грн. - пені, 24 523,74грн. - З % річних, 239 223,46 грн. - інфляційних нарахувань та 12 217,54 грн. - судового збору.
Постановою державного виконавця Дрогобицького міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області від 05.08.2015 року відкрито виконавче провадження № 51538690 з примусового виконання наказу № 914/2870/15, виданого 24.02.2016 року Господарським судом Львівської області на підставі вказаного вище судового рішення.
30 листопада 2016 року набрав чинності Закон України від 03.11.2016 року № 1730-VIII Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії, який визначає комплекс організаційних та економічних заходів, спрямованих на забезпечення сталого функціонування теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення.
Листом від 14.02.17 р. боржник звернувся до органу ДВС з листом №21 про закінчення виконавчого провадження на підставі п. 16 ч.1 ст.39 Закону України «Про виконавче провадження», яким встановлено, що виконавче провадження підлягає закінченню у разі погашення, списання згідно із Законом України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії» неустойки (штрафів, пені), інших штрафних, фінансових санкцій, а також інфляційних нарахувань і процентів річних, нарахованих на заборгованість теплопостачальних та теплогенеруючих організацій перед Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України", її дочірньою компанією "Газ України", Публічним акціонерним товариством "Укртрансгаз" за спожитий природний газ, підприємств централізованого водопостачання та водовідведення, що надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, послуги з постачання холодної води та послуги з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), перед постачальниками електричної енергії за спожиту електричну енергію, що підлягали виконанню на підставі виконавчого документа за судовим рішенням.
Однак, листом від 21.02.17 р. №В-3/09-13/381 Дрогобицький міськрайонний ВДВС ГТУ юстиції у Л/о повідомив боржника: «що по виконавчих провадженнях про стягнення з ДКП «Стебниктеплокомуненерго» заборгованості в користь ПАТ «НАК «Нафтогаз України» не може бути винесена постанова про закінчення виконавчого провадження, оскільки боржником не надано двостороннє підтвердження про вчинення списання штрафних санкцій по наказах Господарського суду л/о, де відсутня заборгованість за природний газ». Для закінчення виконавчих проваджень на підставі п.16 ч.1 ст.39 ЗУ «Про виконавче провадження» державний виконавець просив надати підтвердження щодо погодження списання штрафних санкцій з НАК «Нафтогаз України».
Боржник (відповідач) вважає таку бездіяльність державного виконавця щодо відмови у закінченні виконавчого провадження №51538690 по примусовому виконанню наказу №914/2870/15 від 24.02.2016 р. незаконною, оскільки основну заборгованість за спожиту електричну енергію ДКП Стебниктеплокомуненерго перед стягувачем (позивачем) погашено повністю до набрання чинності Законом України від 03.11.2016 року № 1730-VIII Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії, тому суми пені, інфляційних нарахувань та 3% річних є списаними на підставі ч. 2 ст. 7 вказаного Закону, а виконавче провадження №52180357 підлягає закінченню в порядку п. 16 ч. 1 ст. 39 Закону України Про виконавче провадження.
При прийнятті рішення суд керувався наступним.
Статтею 2 Закону України Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії встановлено, що дія цього Закону поширюється на відносини із врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії.
Абзацами 4, 6 ст. 1 Закону України Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії визначено, - заборгованість, що підлягає врегулюванню відповідно до цього Закону(далі - заборгованість): - кредиторська заборгованість перед постачальником електричної енергії підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за електричну енергію, спожиту для виробництва та надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, з постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем).
Згідно з абз. 9 ч. 1 ст. 1 Закону України Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії, процедура врегулювання заборгованості - заходи, спрямовані на зменшення, списання та/або реструктуризацію заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій за спожитий природний газ, підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиту електричну енергію шляхом проведення взаєморозрахунків, реструктуризації та списання заборгованості.
Приписами ч. 1 ст. 3 Закону України Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії встановлено, що для участі у процедурі врегулювання заборгованості теплопостачальні та теплогенеруючі організації, підприємства централізованого водопостачання та водовідведення включаються до реєстру, який веде центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері житлово-комунального господарства (далі - реєстр).
Вказана норма кореспондується з абз. 12 ч.1 ст. 1 Закону України Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії, яким визначено, що учасники процедури врегулювання заборгованості - підприємства та організації, включені до реєстру, постачальники природного газу та/або електричної енергії, оптовий постачальник електричної енергії, розпорядники коштів державного та місцевих бюджетів, органи, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.
З наведених норм випливає, що для участі у процедурі врегулювання заборгованості шляхом її списання, теплопостачальні та теплогенеруючі організації, підприємства централізованого водопостачання та водовідведення повинні бути включені до відповідного реєстру, який веде центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері житлово-комунального господарства.
Частиною 2 ст. 3 Закону України Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії встановлено, що для включення до реєстру підприємства централізованого водопостачання і водовідведення, теплопостачальні і теплогенеруючі організації подають центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері житлово-комунального господарства, заяву, до якої додаються: копії установчих документів; копії наявних ліцензій на провадження певних видів господарської діяльності; копії балансу підприємства (організації) та звіту про фінансові результати і дебіторську та кредиторську заборгованості станом на 1 липня 2016 року (розрахункова дата) та за останній звітний період; довідка, складена підприємством (організацією) у довільній формі, про обсяги та структуру дебіторської та кредиторської заборгованостей із зазначенням кредиторів, дебіторів, величини і видів заборгованості станом на розрахункову дату та за останній звітний період; копії актів звіряння взаєморозрахунків; розрахунки обсягів заборгованості з різниці в тарифах та копії протоколів територіальних комісій з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах (ця норма не поширюється на теплогенеруючі підприємства, що не постачають теплову енергію населенню).
Відповідальність за повноту та достовірність даних, наведених у поданих документах, несуть учасники процедури врегулювання заборгованості.
Рішення про включення або про відмову у включенні до реєстру приймається керівником центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері житлово-комунального господарства, або уповноваженою ним посадовою особою протягом 10 робочих днів з дня надходження заяви та розміщується на офіційному веб-сайті цього орган.
Отже з наведених норм випливає, що для списання зобовязань з оплати пені, інфляційних нарахувань та 3% річних в порядку Закону України Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії підприємство мало набути статуcу учасника процедури врегулювання заборгованості, тобто бути включеним до реєстру.
В матеріалах справи відсутні докази включення боржника (відповідача) до реєстру підприємств, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості чи подання документів, визначених частиною 2 статті 3 вказаного Закону, для включення до такого реєстру.
Відповідно до ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Таким чином оскільки боржником не надано суду підтверджуючих документів включення його до реєстру підприємств, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості в порядку передбаченому Законом України Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії, не надано документів, які б підтверджували факт списання заборгованості ПАТ Львівобленерго, яка обліковується за боржником, тому доводи скаржника викладені в скарзі на бездіяльність державного виконавця Дрогобицького міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області, не можуть бути підставою для задоволення скарги, а відтак у задоволенні скарги суд відмовляє.
З огляду на викладене, керуючись ст. 86, ст.121-2 ГПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
В задоволенні скарги Державного комунального підприємства Стебниктеплокомуненерго, м. Стебник Львівської області на дії Дрогобицького міськрайонного ВДВС Головного територіального управління юстиції у Л/о - відмовити.
Головуюча суддя Чорній Л.З.
Суддя Цікало А.І.
Суддя Морозюк А.Я.