
11.5
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
15 червня 2017 року СєвєродонецькСправа № 812/410/17
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Шембелян В.С.,
суддів: Басової Н.М., Чернявської Т.І.,
при секретарі судового засідання Олійник О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про визнання протиправним та скасування повідомлення про повернення виконавчого листа, зобовязання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
Луганським окружним адміністративним судом відкрито провадження у адміністративній справі за вказаним адміністративним позовом.
Позивач в судове засідання не прибула, справу просила розглядати за її відсутності.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, про час, місце та дату розгляду справи повідомлений належним чином, причину неявки суду не повідомив.
Відповідно до вимог ч. 6 ст. 12 та ч.1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України фіксування судового засідання по справі не здійснюється.
Оглядом офіційного сайту Міністерства юстиції України встановлено, що Міністерство юстиції України є органом державної влади та має структурні підрозділи, до якого, зокрема, входить Департамент державної виконавчої служби.
Стаття 48 КАС України визначає поняття адміністративна процесуальної правосуб'єктності.
Відповідно до ч.1 ст. 48 КАС України здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).
Згідно із ч. 3 цієї статті здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їхнім посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).
З аналізу наведеного слідує, що здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві та здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади (юридичним особам).
Оскільки Департамент державної виконавчої служби є структурним підрозділом Міністерство юстиції України, який є органом державної влади та відповідно до вимог ст. 48 КАС України наділений здатністю мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві та здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки як юридична особа, тому належним відповідачем у справі має бути саме юридична особа.
За змістом ч. 1, 3 ст. 52 Кодексу адміністративного судочинства України суд першої інстанції, встановивши, що з адміністративним позовом звернулася не та особа, якій належить право вимоги, або не до тієї особи, яка повинна відповідати за адміністративним позовом, може за згодою позивача допустити заміну первинного позивача або відповідача належним позивачем або відповідачем, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача.
З огляду на викладене, суд вважає за необхідне залучити до участі в адміністративній справі другим відповідачем Міністерство юстиції України ( код 00015622, 01001 м.Київ, вул.Городецького, 13).
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 52, ст.ст. 160-165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
Залучити до участі в адміністративній справі другим відповідачем Міністерство юстиції України ( код 00015622, 01001 м.Київ, вул.Городецького, 13).
Зобов'язати відповідача у разі заперечення проти позову надати до суду у строк до 16-00 год. 19.06.2017 письмові заперечення на адміністративний позов та всі матеріали, що були або мали бути взяті ним до уваги при прийнятті рішення, вчиненні дії, допущенні бездіяльності, з приводу яких подано позов.
Відкласти розгляд адміністративної справи № 823/410/17 до 19 червня 2017 року до 16 год. 00 хв..
В судове засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.
Згідно з ч. 2 ст. 40 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, у разі неможливості прибуття до суду з поважних причин, зобовязані завчасно повідомити про це суд.
Направити другому відповідачеві копію позовної заяви.
Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя ОСОБА_2Суддя Суддя ОСОБА_3 ОСОБА_4