Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
21.09.09Справа №2а-5691/09/2/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В. при секретарі Слабун О.М., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в м. Керч АР Крим
до Закритого акціонерного товариства «Керченський известняк»
про стягнення заборгованості в сумі 281953,73 грн.,
за участю представників:
від позивача – не з’явився;
від відповідача – не з’явився;
Суть спору: Державна податкова інспекція в м. Керч АР Крим (далі позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Закритого акціонерного товариства «Керченський известняк» (далі відповідач) заборгованості в сумі 281953,73 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем несвоєчасно проводиться сплата узгоджених податкових зобов’язань.
Позивач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце судового зсідання повідомлений належним чином, 20.08.2009 року від нього надійшло клопотання про розгляд справи за відсутності його представника та підтримання позовних вимог у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з’явився, про час, дату та місце судового засідання повідомлений належним чином через засоби масової інформації, клопотання про розгляд справи за його відсутності до суду не надав, про причини неявки суд не повідомив.
Суд, приймаючи до уваги клопотання позивача, враховуючи ненадання відповідачем доказів неможливості його участі у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання щодо неможливості розгляду справи за відсутності його представника, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим продовжити розгляд справи на підставі наявних доказів.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач 30.04.1999 року зареєстрований Виконавчим комітетом Керченської міської ради АР Крим як юридична особа, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію від 30.04.1999 року.
Відповідно до довідки ДПІ в м. Керч АР Крим № 769/10-29-0 від 21.01.2009 року відповідач з 13.05.1999 року перебуває на податковому обліку.
Згідно зі статтею 4 Закону України «Про систему оподаткування», платниками податків і зборів (обов’язкових платежів) є юридичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обов’язок сплачувати податки і збори.
Таким чином, відповідач є платником податків та повинен у порядку та строки встановлені чинним законодавством подавати до податкових органів податкову звітність та сплачувати у визначених розмірах та строки узгоджені суми податків та зборів.
Пунктом 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку вказує у податковій декларації. Податкове зобов’язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації (п.5.1. ст. 5 цього Закону).
Згідно з пунктом 5.3.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.
Статтею 9 Закону України «Про систему оподаткування» встановлено, що платники податків зобов’язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до пункту 10.2 статті 10 Закону України «Про податок на додану вартість» платники податку, відповідають за дотримання достовірності та своєчасності визначення сум податку, а також за повноту та своєчасність його внесення до бюджету відповідно до закону.
Судом встановлено, що відповідачем до ДПІ в м. Керч АР Крим за період з квітня 2006 року по липень 2008 року були надані декларації з податку на додану вартість, відповідно до яких загальна сума самостійно задекларованих відповідачем податкових зобов’язань за відповідний період становить 206286,00 грн.
Згідно з даними облікової картки платника податків станом на 16.01.2009 року, відповідачем частково сплачена сума заборгованості у розмірі 2471,00 грн., у зв’язку з чим загальна сума зобов’язань з податку на додану вартість зменшена до 203815,00 грн.
Види місцевих податків і зборів, їх граничні розміри та порядок обчислення і спрямований на зміцнення бюджетів місцевого самоврядування визначені Декретом Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори» від 20.05.1993 року № 56-93, відповідно до ч. 1 якого комунальний податок належить до місцевих податків.
Згідно зі ст. 15 Декрету комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Органи місцевого самоврядування самостійно встановлюють і визначають порядок сплати місцевих податків і зборів відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок.
Місцеві податки і збори перераховуються до бюджетів місцевого самоврядування в порядку, визначеному Радами народних депутатів, якими вони встановлюються. Стягнення не внесених в установлений термін місцевих податків і зборів здійснюється згідно з чинним законодавством.
Порядок, підстави та строки сплати комунального податку, надання податкової звітності встановлений Положенням «Про комунальний податок», затвердженого рішенням 38 сесії 4 скликання Керченської міської ради АР Крим від 12.01.2006 року.
Підпунктом 4.1.4. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків).
Таким чином, відповідач зобов’язаний щоквартально протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем податкового кварталу, подавати до ДПІ в м. Керч АР Крим розрахунки з комунального податку.
Відповідачем в порядку податкової звітності до ДПІ в м. Керч АР Крим надані розрахунки з комунального податку: розрахунок № 10768 від 27.04.2006 року за І квартал 2006 року на суму 40,80 грн.; розрахунок № 20582 від ІІ квартал 2006 року від 18.07.2006 року на суму 44,20 грн.; розрахунок № 32182 від 18.10.2006 року за ІІІ квартал 2006 року на суму 51,00 грн., розрахунок № 45861 від 22.01.2007 року за IV квартал 2006 року на суму 51,00 грн.; розрахунок № 746 від 12.04.2007 року за І квартал 2007 року на суму 51,00 грн., розрахунок № 21036 від 18.07.2007 року за ІІ квартал 2007 року на суму 49,30 грн.; розрахунок № 35644 від 31.10.2007 року за ІІІ квартал 2007 року на суму 30,60 грн.; розрахунок № 49188 від 31.01.2008 року, сума визначених в ньому податкових зобов’язань дорівнює нулю.
Таким чином, загальна сума самостійно задекларованих відповідачем зобов’язань з комунального податку становить 317,90 грн. Згідно з даними облікової картки платника податків станом на 16.01.2009 року сума заборгованості з комунального податку відповідачем не сплачена.
Розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку передбачені Законом України «Про плату за землю» від 03.07.1992 року № 2535 – ХІІ.
Відповідно до ст. 2 Закону використання землі в Україні є платним. Плата за землю здійснюється у вигляді земельного податку чи орендної плати, що визначаються в залежності від грошової оцінки земель. Власники земельних ділянок (паїв) і землекористувачі згідно з ч.2 ст. 2 Закону України «Про плату за землю» сплачують земельний податок. Статтею 15 даного нормативно-правового акту передбачено, що власники землі і землекористувачі платять земельний податок з дня виникнення права власності чи права користування земельною ділянкою.
Відповідно до ст. 13 Закону підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.
Згідно зі ст. 14 Закону України «Про плату за землю» платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій Платник податків має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняє його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.
Нарахування громадянам сум земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 15 липня поточного року платіжне повідомлення про внесення платежу.
Відповідно до ч.1 ст. 377 ЦК України до особи, яка придбала житловий будинок, будівлю або споруду, переходить право власності на земельну ділянку, на якій вони розміщені без зміни її цільового призначення, у розмірах, встановлених договором.
Якщо договором про відчуження житлового будинку, будівлі або споруди розмір земельної ділянки не визначений, до набувача переходить право власності на ту частину земельної ділянки, яка зайнята житловим будинком, будівлею або спорудою, та на частину земельної ділянки, яка є необхідною для їх обслуговування.
Згідно з довідкою Кримського республіканського підприємства «Керченське міське бюро реєстрації та технічної інвентаризації» № 179 від 22.01.2009 року в електронному реєстрі прав власності на нерухоме майно за ЗАТ «Керченський известняк» зареєстровано нежитлове приміщення по вул. Орджонікідзе,11 на підставі свідоцтва про право власності б/н від 21.06.2005 року.
З огляду на зазначене вище, відповідач є платником земельного податку та повинен у строки, встановлені чинним законодавством, подавати до податкових органів розрахунки земельного податку та своєчасно сплачувати самостійно визначені у них податкові зобов’язання.
На підставі зазначеного вище відповідачем до ДПІ в м. Керч АР Крим в порядку податкової звітності були надані розрахунки земельного податку: розрахунок № 32185 від 18.10.2006 року; уточнюючий розрахунок № 36118 від 08.11.2006 року; розрахунок № 1052 від 31.01.2008 року.
У зв’язку з несвоєчасною сплатою узгодженої суми податкових зобов’язань з земельного податку за ним утворилась заборгованість у розмірі 18439,91 грн., яка станом на день розгляду справи не сплачена, про що свідчать відомості облікової картки платника податків.
Крім того, судом встановлено, що відповідач є платником орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Відповідачем до ДПІ в м. Керч АР Крим в порядку податкової звітності надані податкові декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності: декларація № 415 від 26.01.2006 року на 2006 рік на загальну суму 18377,84 грн.; декларація за новоукладеними договорами за 2006 рік № 36136 від 08.11.2006 року на суму 610,16 грн.; декларація № 888 від 30.01.2007 року на 2007 рік на загальну суму 22100,92 грн. та декларація № 1049 від 31.01.2008 року на 2008 рік на загальну суму 3827,33 грн.
Згідно з даними облікової картки платника податків, відповідачем не в повному обсязі сплачена орендна плата за кожний звітний період, у зв’язку з чим за ним утворилась заборгованість у розмірі 38471,35 грн.
Правові, економічні та соціальні основи організації охорони навколишнього природного середовища в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь визначені Законом України «Про охорону навколишнього природного середовища» від 25.06.1991 року № 1264-XII.
Ст. 24 зазначеного Закону передбачено, що об'єкти, які шкідливо впливають або можуть вплинути на стан навколишнього природного середовища, види та кількість шкідливих речовин, що потрапляють у навколишнє природне середовище, види й розміри шкідливих фізичних та біологічних впливів на нього підлягають державному обліку.
Підприємства, установи та організації проводять первинний облік у галузі охорони навколишнього природного середовища і безоплатно подають відповідну інформацію органам, що ведуть державний облік у цій галузі.
Єдині на території України правила встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища, а також його стягнення передбачені Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору» від 01.03.1999 року № 303, в пункті 2 якої зазначено, що збір за забруднення навколишнього природного середовища справляється за: викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними та пересувними джерелами забруднення;скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти; розміщення відходів.
Територіальні органи Мінприроди подають до органів державної податкової служби перелік підприємств, установ, організацій, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності, яким в установленому порядку видано дозволи на викиди, спеціальне водокористування та розміщення відходів.
Невключення підприємств, установ, організацій, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності до зазначеного переліку не звільняє їх від сплати збору.
Безпосередньо порядок обчислення і сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища (далі - збір), а також відповідальність платників за достовірність даних про обсяги викидів в атмосферне повітря забруднюючих речовин, скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти, розміщені відходи та за правильність обчислення, повноту і своєчасність сплати збору передбачено Інструкцією про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища, затвердженою Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, Державною податковою адміністрацією України від 19 липня 1999 року № 162/379.
Згідно з п. 2.1. Інструкції платниками збору є суб'єкти господарювання, незалежно від форм власності, включаючи їх об'єднання, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої територіальної громади; бюджетні, громадські та інші підприємства, установи і організації; постійні представництва нерезидентів, які отримують доходи в Україні; громадяни, які здійснюють на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони викиди і скиди забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище та розміщення відходів.
Відповідно до п 7.1. Інструкції платники збору складають податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища і подають його до органу державної податкової служби за місцем податкової реєстрації (місцеперебуванням на податковому обліку в органах державної податкової служби).
Пунктом 7.2. Інструкції встановлено, що базовий податковий (звітний) період збору за забруднення навколишнього природного середовища дорівнює календарному кварталу.
Податкові розрахунки збору подаються платниками органам державної податкової служби протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, за місцем податкової реєстрації платника (місцем перебування на податковому обліку в органах державної податкової служби).
Збір сплачується платниками за місцем податкової реєстрації (місцем перебування на податковому обліку в органах державної податкової служби) протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку подання податкового розрахунку збору, тобто протягом 50 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.
Згідно з п 8.2. Інструкції контроль за правильністю обчислення, повнотою та своєчасністю сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища до бюджету, а також своєчасністю подання податкових розрахунків цього збору здійснюється органами державної податкової служби.
Крім того, в п. 9.2. Інструкції зазначено, що платники несуть відповідальність за правильність обчислення, повноту та своєчасність сплати, а також за правильність складання і своєчасність подання розрахунків органам державної податкової служби та органам Мінприроди України згідно з законодавством.
Відповідачем до ДПІ в м. Керч АР Крим в порядку податкової звітності були надані розрахунки збору за забруднення навколишнього природного середовища за період з квітня 2006 року по травень 2008 року, в яких визначена сума самостійно задекларованих зобов’язань у розмірі 1118,68 грн. Згідно з даними облікової картки відповідачем частково сплачено заборгованість у розмірі 41,02 грн.
Згідно наданими ДПІ в м. Керч АР Крим відомостями відповідач також є платником податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машині і механізмів.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України від 11.12.1991, № 1963-XII «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі - юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.
Відповідачем до ДПІ в м. Керч АР Крим в порядку податкової звітності були надані розрахунки податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів: розрахунок № 2927 від 23.02.2006 року на 2006 рік; уточнюючий розрахунок за 2005 рік № 37076 від 15.11.2006 року; уточнюючий розрахунок за 2006 рік № 37085 від 15.11.2006 року; уточнюючий розрахунок за 2006 рік № 37075 від 15.11.2006 року розрахунок № 36747 від 07.11.2007 року на 2007 рік.
Згідно з даними облікової картки платника податків заборгованість відповідача з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, з урахуванням часткової сплати, становить 19831,91 грн.
Відтак, загальна сума заборгованості відповідача перед бюджетом відповідно відомостей облікової картки платника податків, з урахуванням часткової сплати, становить 281953,73 грн.
Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках— коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами.
Приймаючи до уваги те, що відповідач у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів сплати заборгованості в сумі 281953,73 грн., суд вважає, що позовні вимоги належить задовольнити.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з Закритого акціонерного товариства «Керченський известняк» (98300, АР Крим, м. Керч, вул. Мира,3; ЄДРПОУ 30351039; р/р № 26008301391382, № 26007302391382, № 26004305391382, № 26002307391382 у філії «Відділення «Промінвестбанку в м. Керч АРК», м. Керч, МФО 324548; р/р № 26003205470000 в АКІБ «Укрсиббанк», м. Харків, МФО 351005; р/р № 260020132926 у КФ ВАТ «Інпромбанк», м. Феодосія, МФО 384481) на користь місцевого бюджету м. Керч заборгованість з податку на додану вартість у розмірі 203815,00 грн. (код платежу 14010100 на р/р 3118029700019 в ГУ ДКУ в АРК, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740946), з комунального податку у розмірі 317,90 грн. (код платежу 16010200 на р/р 33210828700019 в ГУ ДКУ в АРК, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740946), з земельного податку у розмірі 18439,91 грн. (код платежу 13050100 на р/р 33216811700019 в ГУ ДКУ в АРК, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740946), з орендної плати у розмірі 38471,35 грн. (код платежу 13050200 на р/р 33215812700019 в ГУ ДКУ в АРК, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740946), зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 1077,66 грн. (код платежу 50080200 на р/р 33117329700019 в ГУ ДКУ в АРК, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740946), з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у розмірі 19831,91грн. (код платежу 12020100 на р/р 33219807700019 в ГУ ДКУ в АРК, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740946).
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Яковлєв С.В.