
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 826/10400/16 Головуючий у 1-й інстанції: Келеберда В.І. Суддя-доповідач: Грибан І.О.
У Х В А Л А
Іменем України
08 червня 2017 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючий-суддя Грибан І.О.
судді Беспалов О.О., Губська О.А.
за участі :
секретар с/з Кузик М.А.
апелянт ОСОБА_3
пр-к позивача Зденик Т.В.
пр-к відповідача Муквич А.О.
пр-к третьої особи ОСОБА_6
розглянув у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_3 на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 02 лютого 2017 року по справі за адміністративним позовом Київської міської ради до Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у м. Києві, приватного нотаріусу Київського міського нотаріального округу Кириленко Л.В., державного реєстратора Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у м. Києві Бородюк І.Ю., треті особи без самостійних вимог на предмет спору: Департамент з питань реєстрації виконавчого органу Київської міської ради, ОСОБА_3, ОСОБА_9 про визнання протиправними та скасування рішень, скасування свідоцтва про право власності,
УСТАНОВИВ:
Позивач звернувся в суд з даним позовом до Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у м. Києві, приватного нотаріусу Київського міського нотаріального округу Кириленко Л.В., державного реєстратора Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у м. Києві Бородюк І.Ю., в якому просив визнати протиправними та скасувати рішення від 07.07.2015 №22640988, від 08.07.2015 №22696544, від 02.02.2016 №28044920, від 02.02.2016 №28038738, від 02.02.2016 №28043030, від 02.02.2016 №28044424; скасувати свідоцтво про право власності на нерухоме майно індексний номер 40304197.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 02 лютого 2017 року адміністративний позов задоволено повністю.
Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції третя особа ОСОБА_3 подала апеляційну скаргу, в якій, вказуючи на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить скасувати оскаржуване рішення.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення учасників процесу, що з'явилися, дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи апеляційної скарги та заперечень на неї, колегія суддів вважає що апеляційна скарга не підлягає до задоволення, виходячи з наступного.
Як встановлено судом першої інстанції та вбачається з матеріалів справи, 07.07.2015 державним реєстратором прав на нерухоме майно Управління державної реєстрації прав на нерухоме майно Головного територіального управління юстиції у м. Києві Бродюк І.Ю. прийнято рішення №22640988, яким внесені зміни до Державного реєстру прав на нерухоме майно щодо площі об'єкту нерухомого майна та сформовано свідоцтво про право власності.
Рішенням Дарницького районного суду м. Києва від 23.03.2015, яке набуло законної сили 08.07.2015, задоволено позов прокуратури Дарницького району м. Києва в інтересах Київської міської ради до ОСОБА_3, ОСОБА_9 колективного підприємства "Сезон", третя особа: КП "Дирекція по обслуговуванню нежитлового фонду Дарницького району м. Києва", визнано право комунальної власності територіальної громади міста Києва в особі Київської міської ради на нежитлові приміщення №1-1 (групи приміщень №1) з №1 по №11 (групи приміщень №5), №1 (групи приміщень №6), №1 (групи приміщень №7), №1 (групи приміщень №8) (в літ А), що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 загальною площею 329,5 кв.м. та витребувано від ОСОБА_9 у комунальну власність територіальної громади міста Києва в особі Київської міської ради зазначене нерухоме майно.
В подальшому, 08.07.2015 державним реєстратором прав на нерухоме майно Управління державної реєстрації прав на нерухоме майно Головного територіального управління юстиції у м. Києві Бродюк І.Ю. прийнято рішення №22696544, яким внесені зміни до Державного реєстру прав на нерухоме майно та сформовано свідоцтво про право власності на нерухоме майно індексний номер 40304197.
Крім того, приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Кириленко Л.В. прийнято рішення від 02.02.2016 №28044920 про поділ об'єкту нерухомого майна із закриттям розділу.
Також, рішеннями приватного нотаріусу Київського міського нотаріального округу Кириленко Л.В. від 02.02.2016:
- № 28038738 за ОСОБА_3 зареєстровано право власності на нежитлове приміщення групи приміщень №5 загальною площею 170,8 кв.м.
- №28043030 за ОСОБА_3 зареєстровано нежитлове приміщення групи приміщень №7, №8 загальною площею 126,1 кв.м.,
- № 28044424, яким за ОСОБА_3 зареєстровано нежитлове приміщення група приміщень №1 загальною площею 49,1 кв.м.
Вважаючи зазначені рішення протиправними, позивач звернувся з даним позовом в суд.
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції вважав наявними підстави для скасування оскаржуваних рішень.
Надаючи правову оцінку обставинам справи колегія суддів звертає увагу на наступне.
Відповідно до частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та способом, передбаченими Конституцією та законами України.
Спеціальним законом, що визначає правові, економічні, організаційні засади проведення державної реєстрації речових та інших прав, які підлягають реєстрації за цим Законом, та їх обтяжень є Закон України від 01.07.2004 р. №1952-IV «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» .
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону №1952-IV обов'язковій державній реєстрації підлягають речові права та обтяження на нерухоме майно, розміщене на території України, що належить фізичним та юридичним особам, державі в особі органів, уповноважених управляти державним майном, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним організаціям, іноземним державам, а також територіальним громадам в особі органів місцевого самоврядування.
Відповідно до статті 8 Закону №1952-IV орган державної реєстрації проводить державну реєстрацію прав та їх обтяжень або відмовляє у їх реєстрації.
Частиною 2 ст. 9 Закону №1952-IV встановлено, що державний реєстратор, встановлює відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями, зокрема: відповідність обов'язкового дотримання письмової форми правочину та його нотаріального посвідчення (у випадках, встановлених законом); відповідність повноважень особи, яка подає документи на державну реєстрацію прав та їх обтяжень; відповідність відомостей про нерухоме майно, наявних у Державному реєстрі прав та поданих документах; наявність обтяжень прав на нерухоме майно, зареєстрованих відповідно до вимог цього Закону; наявність факту виконання умов правочину, з якими закон та/або договір (угода) пов'язує можливість проведення державної реєстрації виникнення, переходу, припинення прав на нерухоме майно або обтяження таких прав; приймає рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, про відмову в державній реєстрації, про її зупинення, внесення змін до Державного реєстру прав; відкриває і закриває розділи Державного реєстру прав, вносить до них відповідні записи; веде реєстраційні справи щодо об'єктів нерухомого майна; присвоює реєстраційний номер об'єкту нерухомого майна під час проведення державної реєстрації; видає свідоцтво про право власності на нерухоме майно у випадках, встановлених статтею 18 цього Закону; надає інформацію з Державного реєстру прав або відмовляє у її наданні у випадках, передбачених цим Законом; у разі потреби вимагає подання передбачених законодавством додаткових документів, необхідних для державної реєстрації прав та їх обтяжень; під час проведення державної реєстрації прав, які виникли та оформлені в установленому порядку до 1 січня 2013 року, запитує від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, які відповідно до чинного на момент оформлення права законодавства проводили таке оформлення, інформацію (довідки, копії документів тощо), необхідну для реєстрації прав та їх обтяжень, якщо такі документи не були подані заявником або якщо документи, подані заявником, не містять передбачених цим Законом відомостей про правонабувача або про нерухоме майно. Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, до яких надійшов запит, зобов'язані безоплатно в установленому законодавством порядку протягом трьох робочих днів надати державному реєстратору відповідну інформацію, зокрема щодо оформлених речових прав на нерухоме майно, у тому числі земельні ділянки; здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом та іншими законами України.
Нотаріус як спеціальний суб'єкт здійснює функції державного реєстратора, крім передбачених пунктами 4 і 6 частини другої статті 9 цього Закону.
Відповідно до статті 15 Закону №1952-IV державна реєстрація прав та їх обтяжень проводиться в такому порядку: 1) прийняття і перевірка документів, що подаються для державної реєстрації прав та їх обтяжень, реєстрація заяви; 2) встановлення факту відсутності підстав для відмови в державній реєстрації прав та їх обтяжень, зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та/або їх обтяжень; 3) прийняття рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, відмову в ній або зупинення державної реєстрації; 4) внесення записів до Державного реєстру прав; 5) видача свідоцтва про право власності на нерухоме майно у випадках, встановлених статтею 18 цього Закону; 6) надання витягів з Державного реєстру прав про зареєстровані права та/або їх обтяження.
Згідно частини 1 статті 19 Закону №1952-IV державна реєстрація прав проводиться на підставі: договорів, укладених у порядку, встановленому законом; свідоцтв про право власності на нерухоме майно, виданих відповідно до вимог цього Закону; свідоцтв про право власності, виданих органами приватизації наймачам житлових приміщень у державному та комунальному житловому фонді; державних актів на право власності або постійного користування на земельну ділянку у випадках, встановлених законом; рішень судів, що набрали законної сили; інших документів, що підтверджують виникнення, перехід, припинення прав на нерухоме майно, поданих органу державної реєстрації прав разом із заявою.
На час прийняття спірних рішень державним реєстратором процедуру проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі - державна реєстрація прав), перелік документів, необхідних для її проведення, права та обов'язки суб'єктів у сфері державної реєстрації прав, а також процедуру взяття на облік безхазяйного нерухомого майна визначено Порядком державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2013 року № 868.
Відповідно до п.15 Порядку під час розгляду заяви і документів, що додаються до неї, державний реєстратор встановлює відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно, їх обтяженнями, зокрема щодо: обов'язкового дотримання письмової форми правочину та його нотаріального посвідчення (у встановлених законом випадках); повноважень заявника; відомостей про нерухоме майно, речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, наявних у Державному реєстрі прав та поданих документах; наявності обтяжень прав на нерухоме майно, зареєстрованих відповідно до закону; наявності факту виконання умов правочину, з якими закон та/або договір (угода) пов'язує можливість проведення державної реєстрації виникнення, переходу, припинення прав на нерухоме майно або обтяження таких прав.
У разі подання документів, необхідних для проведення державної реєстрації речових прав, не в повному обсязі державний реєстратор приймає рішення про зупинення розгляду заяви, яке містить рекомендації щодо усунення обставин, що були підставою для його прийняття (п.16 Порядку).
За результатами розгляду заяви та документів, необхідних для проведення державної реєстрації прав, державний реєстратор приймає рішення про державну реєстрацію прав або рішення про відмову в такій реєстрації (п.20 Порядку).
Пунктом 36 Порядку передбачено, що для проведення державної реєстрації речових прав необхідними документами є документи, що підтверджують виникнення, перехід або припинення таких прав на нерухоме майно, та інші документи, визначені цим Порядком.
Відповідно до п. 37 Порядку визначено, що документами, що підтверджують виникнення, перехід та припинення речових прав на нерухоме майно, є:
1) укладений в установленому законом порядку договір, предметом якого є нерухоме майно, права щодо якого підлягають державній реєстрації, або речове право на нерухоме майно чи його дублікат;
2) свідоцтво про право власності на частку в спільному майні подружжя в разі смерті одного з подружжя, видане нотаріусом або консульською установою України, чи його дублікат;
3) свідоцтво про право на спадщину, видане нотаріусом або консульською установою України, чи його дублікат;
4) видані нотаріусом свідоцтво про придбання майна з прилюдних торгів (аукціонів) та свідоцтво про придбання майна з прилюдних торгів (аукціонів), якщо прилюдні торги (аукціони) не відбулися, чи їх дублікати;
5) свідоцтво про право власності на нерухоме майно, видане державним реєстратором відповідно до закону;
6) свідоцтво про право власності, видане органом приватизації наймачам житлових приміщень у державному та комунальному житловому фонді, чи його дублікат;
7) свідоцтво про право власності на нерухоме майно чи його дублікат, видані до 1 січня 2013 р. органом місцевого самоврядування або місцевою держадміністрацією;
8) рішення про закріплення нерухомого майна на праві оперативного управління чи господарського відання, прийняте власником нерухомого майна чи особою, уповноваженою управляти таким майном;
9) державний акт на право приватної власності на землю, державний акт на право власності на землю, державний акт на право власності на земельну ділянку або державний акт на право постійного користування землею;
10) рішення суду, що набрало законної сили, щодо права власності та інших речових прав на нерухоме майно;
11) ухвала суду про затвердження (визнання) мирової угоди;
12) заповіт, яким установлено сервітут на нерухоме майно;
13) закон, яким установлено сервітут на нерухоме майно;
14) рішення уповноваженого законом органу державної влади про повернення об'єкта нерухомого майна релігійній організації;
15) рішення власника майна, уповноваженого ним органу про передачу об'єкта нерухомого майна з державної у комунальну власність чи з комунальної у державну власність або з приватної у державну чи комунальну власність;
16) інші документи, що підтверджують виникнення, перехід та припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно відповідно до закону.
Відповідно до п. 49 Порядку у разі проведення державної реєстрації права власності з видачею свідоцтва на новозбудовані чи реконструйовані об'єкти нерухомого майна заінтересованою особою є замовник будівництва, крім випадків, передбачених цим Порядком.
Для проведення державної реєстрації права власності з видачею свідоцтва на реконструйований об'єкт нерухомого майна (в тому числі в результаті переведення об'єкта нерухомого майна з житлового у нежитловий або навпаки) заявник, крім документа, що підтверджує виникнення, перехід та припинення речових прав на нерухоме майно, подає:
- документ, що підтверджує виникнення, перехід та припинення речових прав на земельну ділянку (крім випадків реконструкції об'єктів нерухомого майна без зміни зовнішніх геометричних розмірів їх фундаментів у плані);
- документ, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта;
- технічний паспорт на об'єкт нерухомого майна;
- письмову згоду співвласників багатоквартирного будинку (в разі добудови аттикових і мансардних поверхів та приєднання місць загального користування);
- документ, що підтверджує присвоєння об'єкту нерухомого майна адреси (в разі коли в результаті реконструкції об'єкта нерухомого майна змінилася його адреса).
На час прийняття рішень від 02.02.2016 умови, підстави та процедуру проведення відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, об'єкти незавершеного будівництва та їх обтяжень (далі - державна реєстрація прав), перелік документів, необхідних для її проведення, права та обов'язки суб'єктів у сфері державної реєстрації прав, а також умови, підстави та процедуру взяття на облік безхазяйного нерухомого майна визначав Порядок реєстрації речових прав на нерухоме майно затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 №1127 ( надалі - Порядок №1127).
Відповідно до п. 20 Порядку №1127 у разі проведення державної реєстрації права власності на окремий індивідуально визначений об'єкт нерухомого майна, об'єкт незавершеного будівництва вперше, у тому числі у результаті поділу, виділу частки з об'єкта нерухомого майна або об'єднання об'єктів нерухомого майна, державний реєстратор за допомогою програмного забезпечення Державного реєстру прав відкриває новий розділ у цьому Реєстрі з присвоєнням реєстраційного номера об'єкту нерухомого майна, об'єкту незавершеного будівництва та формує реєстраційну справу відповідно до законодавства.
За наявності зареєстрованих речових прав на такий об'єкт нерухомого майна, об'єкт незавершеного будівництва або обтяжень таких прав у спеціальному розділі Державного реєстру прав, Єдиному реєстрі заборон відчуження об'єктів нерухомого майна та Державному реєстрі іпотек державний реєстратор одночасно з відкриттям розділу у Державному реєстрі прав переносить такі відомості про речові права на таке майно та їх обтяження, про суб'єктів цих прав до відповідного відкритого розділу.
У разі коли відкриття розділу у Державному реєстрі прав здійснюється у результаті поділу, виділу частки з об'єкта нерухомого майна або об'єднання об'єктів нерухомого майна, державний реєстратор одночасно з відкриттям розділу у Державному реєстрі прав переносить відомості про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про суб'єктів цих прав щодо об'єкта нерухомого майна, який поділяється, частка з якого виділяється, або щодо об'єктів нерухомого майна, які об'єднуються, до відповідних розділів, відкритих на кожний з новостворених об'єктів нерухомого майна.
Згідно п. 52 Порядку №1127 для державної реєстрації права власності на об'єкт нерухомого майна, що створюється шляхом поділу (у тому числі у результаті виділення окремого об'єкта нерухомого майна із складу об'єкта нерухомого майна, що складається з двох або більше об'єктів), виділу частки або об'єднання кількох об'єктів, подаються:
1) документ, що посвідчує право власності на об'єкт нерухомого майна до його поділу, виділу частки чи об'єднання (крім випадків, коли право власності на такий об'єкт вже зареєстровано в Державному реєстрі прав або коли державна реєстрація права власності проводиться на підставі договорів про поділ спільного майна або про виділ частки в натурі);
2) технічний паспорт на новостворений об'єкт нерухомого майна;
3) документ, що підтверджує присвоєння новоствореному об'єкту нерухомого майна окремої адреси (крім випадків, коли присвоєння окремої адреси новоствореному об'єкту нерухомого майна не передбачається);
4) письмова згода всіх співвласників (у разі, коли поділ, виділ частки або об'єднання здійснюється щодо майна, що перебуває у спільній власності).
З матеріалів справи вбачається, що право власності на нежитлові приміщення №1-1 (групи приміщень №1) з №1 по №11 (групи приміщень №5), №1 (групи приміщень №6), №1 (групи приміщень №7), №1 (групи приміщень №8) (в літ А), що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 загальною площею 329,5 кв.м. ОСОБА_3 набула на підставі договору купівлі-продажу від 10.01.2011р., укладеного між нею, як покупцем. Та КП «Сезон», як продавцем, посвідченому приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Кириленко Л.В.
Договір зареєстровано в Бюро технічної інвентаризації, відомості про що внесено 21.01.2011 до електронного реєстру (т.1, а.с.25).
В подальшому, відомості про право власності ОСОБА_3 на вказаний об'єкт нерухомого майна внесені до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно ( діючого з 2013 року) (т.1,а.с.44) приватним нотаріусом Кириленко Л.В. 04.09.2013 (номер запису 2361508) під час посвідчення останньою договору іпотеки, укладеного між ОСОБА_3 та ОСОБА_9 № 3755, запис в державному реєстрі про іпотеку №2363742 (т.1, а.с 44 на звороті).
28.09.2013 між ОСОБА_3 та ОСОБА_9 укладено договір про задоволення вимог іпотекодержателя, який посвідчено приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Кириленко Л.В. На підставі вказаного договору приватним нотаріусом Кириленко Л.В. у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно вчинено запис про реєстрацію права власності на нежитлові приміщення №1-1 (групи приміщень №1) з №1 по №11 (групи приміщень №5), №1 (групи приміщень №6), №1 (групи приміщень №7), №1 (групи приміщень №8) (в літ А), що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 загальною площею 329,5 кв.м. за ОСОБА_9.( номер запису 2686870).
Ухвалою Дарницького районного суду міста Києва 18.06.2014 по справі №753/5010/14-ц за позовом прокуратури Дарницького району м. Києва в інтересах Київської міської ради до ОСОБА_3, ОСОБА_9 колективного підприємства "Сезон", третя особа: КП "Дирекція по обслуговуванню нежитлового фонду Дарницького району м. Києва" накладено арешт на нерухоме майно: нежилі приміщення №1-1 (групи приміщень №1) з №1 по №11 (групи приміщень №5), №1 (групи приміщень №6), №1 (групи приміщень №7), №1 (групи приміщень №8) (в літ А), що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 загальною площею 329,5 кв.м.
Рішенням Дарницького районного суду м. Києва від 23.03.2015, яке набрало законної сили 08.07.2015, позов прокуратури Дарницького району м. Києва в інтересах Київської міської ради до ОСОБА_3, ОСОБА_9 колективного підприємства "Сезон", третя особа: КП "Дирекція по обслуговуванню нежитлового фонду Дарницького району м. Києва" задоволено частково: визнано право комунальної власності територіальної громади міста Києва в особі Київської міської ради на нежитлові приміщення №1-1 (групи приміщень №1) з №1 по №11 (групи приміщень №5), №1 (групи приміщень №6), №1 (групи приміщень №7), №1 (групи приміщень №8) (в літ А), що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 загальною площею 329,5 кв.м. та витребувано від ОСОБА_9 у комунальну власність територіальної громади міста Києва в особі Київської міської ради зазначене нерухоме майно.
Разом з тим, ОСОБА_3 звертається до приватного нотаріуса Київського нотаріального округу Кириленко Л.В., яка в свою чергу 03.04.2015 о 19:30:11 вчинює запис до Державного реєстру речових прав про реєстрацію права власності на спірний об'єкт нерухомого майна за ОСОБА_3.( № запису 9290156, рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень індексний номер 20513624 від 03.04.2015 19:34:46) на підставі договору купівлі-продажу від 10.01.2011 та видає про реєстрацію прав Витяг з державного реєстру індексний номер 3530812 (т.1 ,а.с. 129).
02.07.2015, представником ОСОБА_3 до Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у м.Києві подано заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень ( т.1, а.с.115) як вперше виникле на зазначений вище об'єкт. До заяви додано: договір купівлі-продажу нежитлових приміщень від 10.01.2011, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 03.04.2015, технічний паспорт від 25.05.2015, декларацію про готовність об'єкту до експлуатації серії КВ 142151560162 . Заява прийнята державним реєстратором Бродюк І.Ю. за реєстраційним номером 12150058 (а.с.113). За результатами розгляду даної заяви,07.07.2015 Державний реєстратор Бродюк І.Ю., без з'ясування відповідності заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства наявних у Державному реєстрі прав та поданих документах, наявності обтяжень прав на нерухоме майно прийняв рішення №22640988 «про внесення змін до запису Державного реєстру речових прав на нерухоме майно» без зазначення номеру запису, чого стосуються зміни ( а.с.156), та видав Свідоцтво на право власності (індексний номер 40194240, а.с.159) на нежитлові приміщення №1-1 (групи приміщень №1) з №1 по №11 (групи приміщень №5), №1 (групи приміщень №6), №1 (групи приміщень №7), №1 (групи приміщень №8) (в літ А), що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 загальною площею 346 кв.м як на новозбудований об'єкт.
Наразі, за поданою представником ОСОБА_3 заявою про виправлення технічної помилки, реєстраційний номер 12233392 (а.с.82 т.1), державний реєстратор Бродюк І.Ю. 08.07.2015 приймає рішення №22696544 (а.с.108 т.1)про внесення змін до запису про нерухоме майно за номером 9290156 та видає Свідоцтво про право власності , індексний номер 40304197 від 08.07.2015 (.а.с.100 т.1) на нежитлові приміщення №1-1 (групи приміщень №1) приміщення 1-8 (група приміщень №5), №1-4 (групи приміщень №7), №1 (групи приміщень №8) в літ А, що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 загальною площею 346 кв.м.
Отже, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції щодо прийнятих рішень протиправності вчинених реєстраційних дій з боку державного реєстратора Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у м.Києві Бродюк І.Ю.
В подальшому, ОСОБА_3 звернулася до приватного нотаріусу Київського міського нотаріального округу Кириленко Л.В. з заявами про поділ об'єкту нерухомого майна та реєстрацію права власності на частини поділеного нерухомого майна, за результатами розгляду яких останнім прийнято рішень від 02.02.2016 №28044920, від 02.02.2016 №28038738, від 02.02.2016 №28043030, від 02.02.2016 №28044424 із закриттям розділу та відкриттям нових розділів в Державному реєстрі з присвоєнням реєстраційних номерів об'єкта нерухомого майна, відповідно :
- група приміщень №1 - 838791180000;
- група приміщень №5 - 838629880000;
- група приміщень №7,№8 - 838731280000.
При цьому, з матеріалів справи не вбачається, що ОСОБА_3 до заяви про поділ об'єкту нерухомого майна, крім висновку щодо технічної можливості виділу в натурі частки об'єкта нерухомого майна надавався документ, що підтверджував присвоєння адреси кожному об'єкту нерухомого майна, що виділялося. Отже , при здійсненні до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, приватним нотаріусом Кириленко Л.В. не перевірено відповідність поданих для реєстрації документів вимогам п. 52 Порядку № 1127.
За таких підстав, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що з метою відновлення порушеного права позивача та його захист можливе лише шляхом скасування рішень від 07.07.2015 №22640988, від 08.07.2015 №22696544 та, як наслідок,скасування свідоцтва про право власності на нерухоме майно індексний номер 40304197 сформованого на підставі рішення від 08.07.2015 №22696544, прийнятих державним реєстратором Бродюк І.Ю., та рішень від 02.02.2016 №28044920, від 02.02.2016 №28038738, від 02.02.2016 №28043030, від 02.02.2016 №28044424,прийнятих приватним нотаріусом Кириленко Л.В.
Щодо доводів апелянта про пропуск позивачем строку звернення в суд із даним позовом та наявності підстав для залишення позовної заяви в частині вимог скасувати рішення від 07.07.2015 №22640988, від 08.07.2015 №22696544 та свідоцтва про право власності на нерухоме майно індексний номер 40304197, сформованого на підставі рішення від 08.07.2015 №22696544, то колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що про порушення своїх прав позивач дізнався саме 17.06.2016 під час вчинення виконавчих дій у виконавчому провадженні з примусового виконання рішення Дарницького районного суду міста Києва від 23.03.2015. Суд першої інстанції правильно визначив початок перебігу строку звернення для позивача, та вважав наявними підстави для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
Викладені в апеляційній скарзі доводи не спростовують висновків суду першої інстанції.
Оскільки судове рішення ухвалене судом першої інстанції відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права, на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в справі, підтверджених доказами, колегія суддів апеляційної інстанції підстав для його скасування не вбачає.
Керуючись ст.ст. 160, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 - залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 02 лютого 2017 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий-суддя І.О.Грибан
Суддя О.О.Беспалов
Суддя О.А.Губська
Повний текст виготовлено - 13.06.2017.
Головуючий суддя Грибан І.О.
Судді: Губська О.А.
Беспалов О.О.