
Крижопільський районний суд Вінницької області
1-кс/134/131/2017
Справа № 134/753/17
УХВАЛА
Іменем України
13 червня 2017 року Крижопільский районний суд
Вінницької області
Слідчий суддя Крижопільського районного суду
Вінницької області Зарічанський В.Г.,
з участю секретаря Баденюк О.І.,
прокурора Шаравського Б.О.,
іншого володільця майна: ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Крижопіль клопотання ОСОБА_2 про скасування арешту на майно, вилученого під час обшуку.
ВСТАНОВИВ:
До Крижопільського районного суду Вінницької області надійшло клопотання ОСОБА_2 про скасування арешту майна,вилученого під час обшуку .
Клопотання ОСОБА_2 мотивує тим, що ухвалою Крижопільського районного суду Вінницької області від 30.05.2017 року, за клопотанням слідчого СВ Крижопільського відділення поліції Бершадського відділу поліції ГУНП у Вінницькій області старшого лейтенанта поліції Василипшна В.В., було задоволено клопотання, та накладено арешт на майно, вилучене під час обшуку нежитлового приміщення Інтернет клубу під брендом «ІНФОРМАЦІЯ_1», що розташований за адресою: АДРЕСА_1, на земельній ділянці кадастровий номер НОМЕР_1, в якому за словами органу досудового розслідування, начебто було організовано надання послуг у сфері грального бізнесу.
13.10.2016 року слідчим слідчого відділення КрижопільськогоВП Бершадського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області дану подію було внесеного до єдиного реєстру досудового розслідування за №12016020190000319 за ч.1 ст. 203-2 КК України.
Вважає, що накладений арешт, являється необгрунтованим, а тому незаконним, в наслідок чого він підлягає скасуванню, виходячи з наступних доводів.
Так, у відповідності до абз. 2 ч. 1 ст. 174 КПК України, арешт майна може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому у застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необгрунтовано,
Обгрунтовує тим, що вона, ОСОБА_2, згідно Договору субдоручення № 1504 С/л на розповсюдження державних лотерей від 16.01.2017 року, та акту приймання-передачі № 1 до вказаного Договору, укладеного між нею та ТОВ «Спорт-Лото» (ЄДРПОУ 33739116), являється розповсюджувачем державних лотерей. Розповсюдження вказаних лотерей, здійснювалось в приміщенні розташованого за адресою: АДРЕСА_1, на земельній ділянці кадастровий номер НОМЕР_1.
В свою чергу, ТОВ «Спорт-Лото», яке на підставі ЗУ «Про державні лотереї в Україні». «Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з випуску та проведення лотерей». Зареєстровано в Міністерстві юстиції України за N 1005/7293 від 25 грудня 2002 р.. Договору доручення на розповсюдження державних миттєвих лотерей за № 1730/02 від 12.11.2016 року, являється основним розповсюджувачем державних миттєвих лотерей, поняття якого, визначено у п. 12 ст, 1 ЗУ «Про державні лотереї в Україні», згідно якого, розповсюджувачем державної лотереї, є юридична або фізична особа, яка за дорученням оператора державних лотерей здійснює у сукупності або окремо прийняття ставок безпосередньо у гравців, виплату призів, а також інші операції, пов'язані з розповсюдженням державних лотерей. Також, згідно п. 2 ст. 1 ЗУ «Про заборону грального бізнесу», організація та проведення лотерей, до азартних ігор не відноситься.
Оператором державних лотерей, поняття якого, визначено в п. 11 ст. 1 ЗУ «Про державні лотереї в Україні», як юридична особа - суб'єкт підприємницької діяльності, що одержала право на проведенні державних лотерей у порядку, визначеному ЗУ «Про державні лотереї в Україні, являється Підприємства з 100% іноземними інвестиціями «Українська Національна Лотерея», яке випуск та проведення лотерей, здійснює на підставі Ліцензії № 446756 Серія АВ, та з яким, як зазначалось вище, у ТОВ «Спорт-Лото», укладено Договір доручення на розповсюдження державних миттєвих лотерей за № 1730/02 від 12.11.2016 року.
Проведення державних лотерей, що згідно її. 15 ст. І ЗУ «Про державні лотереї в Україні», являється господарською діяльністю оператора державних лотерей, яка включає випуск державної лотереї, прийняття ставок у державну лотерею, проведення розіграшів призового (виграшного) фонду державної лотереї, виплату призів та інші операції, шо прямо або опосередковано забезпечують проведення державних лотерей, здійснюється за допомогою програмного комплексу забезпечення проведення лотерей «Riverlot», терміналу електронної системи прийняття ставок державної лотереї КВ-1 (лотерейний термінал самообслуговування ЛТС) та місця касира автоматизоване КС-1.
Програмний комплекс забезпечення проведення лотерей «Riverlot», складається з наступних додатків та служб, що входять до складу певних комплексів (підсистем): локальний операційний сервіс wеЬ-додаток), локальна служба керування терміналами, локальна служба синхронізації, локальний сервер баз даних, служба генерації білетів, служба доступу до даних. маршрутизатор служб, сервер керування (wеЬ-додаток), центральний сервер баз даних. центральний сервер фінансової звітності (wеЬ-додаток), сервер технічного моніторингу (wеЬ-додаток), служба її синхронізації, сервер баз даних фінансової звітності, та технічного моніторингу). За допомогою локального програмного комплексу не можливе чинити вплив на результати розіграшу лотереї, що обумовлено відповідними налаштуваннями прав доступу до інформації, що зберігається у сховищі центрального програмного комплексу керування, та функціональним призначенням компонентів локального програмного комплексу, які неможливо використовувати для вирішення Інших завдань. Програмний комплекс не містить будь-яких генераторів випадкових (псевдовипадкових) послідовностей (чисел), приладів та/або програм, які самостійно визначають результат розіграшу лотереї або розмір виграшу гравця, та не мас з'єднання з такими пристроями та/або програмами (крім з'єднання із центральним програмний комплексом керування та центральним програмним комплексом фінансової звітності та технічного моніторингу центральної електронної системи державної лотереї.
Термінал електронної системи прийняття ставок державної лотереї КВ-1 (лотерейний термінал самообслуговування ЛТС), призначений для автоматизованого продажу лотерейних білетів з можливістю візуалізації процесу розіграшу лотерейних білетів, ігрових комбінацій додаткових ігрових етапів визначення переможців лотереї, з можливістю візуалізації результатів такого розіграшу на екрані ЛТС за допомогою інтерфейсу користувача. До складу терміналу входять: один ЖК монітор, клавіатура управління із вбудованим RFID кард-рідєром, динамічні колонки звукового супроводження, системний блок із материнською платою Gigabyte Ga-C1007UN, що має 2 Гб оперативної пам'яті i USB-флеш накопичувач інформації об'ємом 2Гб, блок живлення АТХ . Режим ігрова анімація - тип візуалізації, який не впливає на перебіг гри. Цей режим представляє собою інтерфейс, що використовується для придбання лотерейних білетів із різноманітними візуалізаціями, які відповідають серіям лотерей.
Місце касира автоматизоване КС-1, складається з: ЖК монітору, клавіатури управління. миші, RFID кар д-рід ер, системний блок з материнською платою Gigabyte Ga-C1007UN з інтегрованою вїдеокартою, модуля пам'яті DDR3 2 ГБ, накопичувач на жорстких магнітних дисках 500 Гб, блок живлення АТХ, термопрінтер.
Згідно висновків КНДІСЕ № 6837/16-35. від 15.07.2016 року, ДНДЕКЦ № 18-07д від
08.10.2014 року, вищезазначена система та обладнання, не являється ігровим автоматом або
симулятором. тому як не містить у своєму складі будь-яких генераторів випадкових
(псевдовипадкових) послідовностей (чисел) або пристроїв (засобів), які дозволяють обладнанню самостійно в автоматичному режимі визначати результати розіграшу під час його проведення ;
нараховувати суми виграшу в автоматичному режимі, а також не містять з'єднань з пристроями та програмами, які самостійно можуть визначити результати розіграшу та приз (розмір виграшу), окрім зєднання з центральною електронною системою державної лотереї.
Режими роботи модуля програмної прошивки "Riverlot", "режим ігрова анімація», (режим графічного (анімаційного) супроводження процесу виявлення прихованої комбінації) та режим «Класичний лотерейний білет» є різновидами одного й того ж процесу проведення розіграшу державної лотереї та відрізняються між собою тільки візуальним інтерфейсом (візуалізації процесу розіграшу). Режим ігрова анімація, не є самостійним технологічним процесом, який має випадковий характер, тобто не може впливати будь-яким чином на проведення розіграшу та результат розіграшу державної лотереї, тобто функція візуалізації не виливає на інформацію, яка дозволяє визначити виграшні лотерейні білети.
В судовому засіданні ОСОБА_2 клопотання підтримала.
В судовому засіданні прокурор заперечував проти клопотання про скасування арешту на майно та просив суд відмовити у його задоволенні в повному обсязі.
Слідчий СВ Крижопільського ВП Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області Василишин В.В. просив відмовити в задоволені клопотанні, та пояснив, що 31.05.2017 року постановою слідчого Крижопільського ВП призначено компютерно- технічну експертизу.
Слідчий суддя, вислухавши думку учасників провадження, розглянувши матеріали клопотання, вважає, що клопотання не є обґрунтованим та не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст.174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якого здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.Арешт майна також може бути скасований повністю або частково під час досудового розслідування за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника або володільця майна ,якщо вони доведуть ,що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необшрунтовано.
Як встановлено слідчим суддею, слідчим слідчого відділення КрижопільськогоВП Бершадського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області дану подію було внесеного до єдиного реєстру досудового розслідування за №12016020190000319 за ч.1 ст. 203-2 КК України 13.10.2016 року.
Також, ухвалою суду від 26.05.2017 року проведено обшук нежитлового приміщення Інтернет клубу під брендом «ІНФОРМАЦІЯ_1».
30.05.2017 року ухвалою слідчого судді накладено арешт на:
- Два блокноти, які були поміщені до спец пакету національної поліції № 0004113;
- Флешкарту ємкістю 8 GB 1 шт., яку поміщено до спец пакету національної поліції №0023939;
- Грошові кошти (гривні різними купюрами), які описані в протоколі обшуку, в загальній сумі 14 410 грн, які поміщені до спец пакету експертної служби №2828022;
- Грошові кошти (долари США, різними купюрами) в загальній сумі 350 доларів, які поміщено до спец пакету для експертиз №2828021;
- Ноутбук марки «Samsung», який поміщено до спец пакету національної поліції №0004110;
- 11 моніторів, які поміщено в поліетиленові мішки чорного кольору, в кількості шести пакетів з бирками на кожному пакеті №1, № 2, №3, №4, №5, №6;
- Системний блок, який поміщено в спец пакет для експертиз №3336869;
- Системний блок з флешкою, який поміщено до спец пакету для експертиз №2056026;
-Системний блок з флешкою, який поміщено до спец пакету для експертиз №2056024;
-Системний блок з флешкою, який поміщено до спец пакету для експертиз №2056025;
-Системний блок з флешкою, який поміщено до спец пакету для експертиз №3336870;
- Системний блок з флешкою, який поміщено до спец пакету для експертиз №3336868;
- Системний блок з флешкою, який поміщено до спец пакету для експертиз №3336865;
- Системний блок з флешкою, який поміщено до спец пакету для експертиз №3336867;
- Системний блок з флешкою, який поміщено до спец пакету для експертиз №3336866;
- Системний блок з флешкою, який поміщено до спец пакету для експертиз №3336869;
- Системний блок з флешкою, який поміщено до спец пакету для експертиз №3336871;
- 11 клавіатур до комп'ютера, 11 лазерних мишок до комп'ютера та 1 свіч до комп'ютера.
Як вбачається, ОСОБА_2 не довела жодним чином, що вона є володільцем арештованого майна, або власником майна, а також заявником жодним чином не зазначається про те, що в подальшій дії заходу забезпечення кримінального провадження відпала потреба, чи що арешт майна було накладено необґрунтовано. В цілому, клопотання не містить жодного обґрунтування необхідності скасування накладеного арешту майна. Крім того, санкція статті 203-2 ч. 1 КК України передбачає конфіскацію грального обладання, а арештоване майно можливе і є саме таким обладнанням.
З урахуванням викладеного, слідчий суддя приходить до переконання, що клопотання заявника задоволенню не підлягає.
На підставі встановленого, керуючись ст.174 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання ОСОБА_2 про скасування арешту на майно, вилученого під час обшуку- відмовити.
Ухвала суду може бути оскаржена до апеляційного суду Вінницької області через Крижопільський районний суд Вінницької області протягом пяти днів з дня проголошення..
Слідчий суддя (підпис)
Копія з оригіналом вірно.
Ухвала на день видачі не вступила в законну силу.
Слідчий суддя Крижопільського
районного суду В.Г. Зарічанський