
У Х В А Л А
9 червня 2017 року м. Київ
Суддя Верховного Суду України Прокопенко О.Б., розглянувши заяву ОСОБА_1 про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 17 травня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Закарпатської обласної державної адміністрації, голови Закарпатської обласної державної адміністрації Москаля Г.Г. про визнання протиправною бездіяльності,
встановив:
ОСОБА_1 подав до Верховного Суду України заяву про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 17 травня 2017 року, якою касаційну скаргу позивача на ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 21 квітня 2017 року залишено без руху у зв'язку з її невідповідністю вимогам Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС) та надано строк для усунення недоліків скарги.
Відповідно до статті 235 КАС Верховний Суд України переглядає судові рішення в адміністративних справах виключно з підстав і в порядку, встановлених цим Кодексом.
Вимоги до заяви про перегляд судових рішень та порядок її подання встановлені статтями 239 та 2391 КАС.
Заява ОСОБА_1 не відповідає зазначеним вимогам.
Так, у заяві заявник порушує питання про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 17 травня 2017 року, проте усупереч пункту 3 частини другої статті 239 КАС заява не містять чіткої вказівки на те, з яких саме підстав, установлених частиною першою статті 237 КАС, Верховний Суд України має переглянути оскаржувану ухвалу суду, обґрунтування наявності таких підстав у заяві не наведено.
До заяви не додано: копії заяви відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі; копії оскаржуваного судового рішення, завіреної у порядку, передбаченому Інструкцією з діловодства в адміністративних судах України, затвердженою наказом голови Державної судової адміністрації України від 17 грудня 2013 року № 174, а також не додано копій судових рішень, визначених пунктами 3, 4, 5 частини першої статті 239-1 КАС, залежно від підстав звернення до Верховного Суду України.
Крім того, у разі подання заяви з підстав, передбачених пунктами 1, 4, 5 частини першої статті 237 КАС, до заяви має бути додано документ про сплату судового збору за подання заяви про перегляд судових рішень саме Верховним Судом України у розмірі, передбаченому Законом України від 8 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір», або документ, що підтверджує право на звільнення від сплати такого збору.
За таких обставин та відповідно до вимог частини другої статті 2392 КАС заяву слід залишити без руху та надати заявнику строк для усунення її недоліків.
Заяву буде повернуто заявнику, якщо він не усуне її недоліки протягом установленого строку (пункт 1 частини четвертої статті 2392 КАС).
Керуючись пунктом 6 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 2 червня 2016 року № 1402-VIII «Про судоустрій і статус суддів», статтями 239, 2391 , 2392 Кодексу адміністративного судочинства України,
у х в а л и в:
Заяву ОСОБА_1 про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 17 травня 2017 року залишити без руху та надати строк для усунення її недоліків до 14 липня 2017 року.
Заяву буде повернуто заявнику, якщо він не усуне її недоліків протягом установленого строку.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Верховного Суду України О.Б. Прокопенко