
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД МІСТА КИЄВA
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 червня 2017 року суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду міста Києва Ігнатов Р.М., за участі:
особи, яка притягується до відповідальності - ОСОБА_2
захисника − Овсяннікова С.В.
представників НАЗК - Савоченка А.О., ЗальцбергЮ.І.,
Науменко О.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в міста Києві апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Печерського районного суду міста Києва від 22.03.2017, -
В С Т А Н О В И В
Цією постановою ОСОБА_2 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.212-15 КУпАП, та піддано стягненню у виді штрафу в розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1 700 грн., з конфіскацією суми внесків на підтримку політичної партії в розмірі 468 946, 50 грн.
Не погоджуючись з таким рішенням суду ОСОБА_2 подала апеляційну скаргу, в якій просить апеляційний суд скасувати оскаржувану постанову та закрити провадження по справі за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
В обґрунтування апеляційних вимог ОСОБА_2 посилається на те, що постанова винесена з порушенням норм процесуального права та неправильним застосуванням норм матеріального права, при цьому суд не повно з᾿ясував фактичні обставини справи та не дослідив і не надав належної оцінки наявним по справі доказам і обставинам, підійшов формально до вивчення обставин справи, не сприяв повному, об'єктивному та неупередженому її розгляду. Зокрема в апеляційній скарзі наголошується, що ОСОБА_2 в установленому законом порядку не отримував повістку до суду на 22.03.2017, а 15.03.2017 перебував у відрядженні поза межами м.Києва. Натомість судом відхилено клопотання захисника про відкладення розгляду справи, що на думку останнього є порушенням положень ст.268 КУпАП. Також судом безпідставно та необґрунтовано відхилено клопотання захисника про виклик свідків. Більше того, як наголошується в апеляційній скарзі, судом порушено правила підсудності, визначені ч.1 ст.276 КУпАП, оскільки правопорушення вчинено в різних місцях та різними особами і мало місце поза межами територіальної юрисдикції Печерського районного суду міста Києва.
Щодо суті доводів апеляційної скарги ОСОБА_2, то він стверджує, що в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, так як відсутня суб᾿єктивна сторона адміністративного проступку. Наявний в справі протокол про адміністративне правопорушення є недопустимим, неналежним та недостатнім доказом. Апелянт, посилаючись на ЗУ «Про політичні партії в Україні», рішення НАЗК від 02.06.2016 «Про затвердження форм заяв до платіжного документа на здійснення грошового внеску на підтримку політичної партії до установи банку України чи відділення зв'язку» стверджуючи, що в липні 2016 заяви певний час були відсутні і банківські установи відмовлялись приймати внески, що унеможливило виконання партіями вимог ч.8 ст.14 ЗУ «Про політичні партії в Україні», а саме порядку отримання внеску на підтримку політичної партії. На переконання ОСОБА_2, в липні 2016 була відсутня нормативно врегульована процедура внесення внесків на підтримку політичної партії. Крім того апелянт вказує, що в матеріалах справи містяться прибуткові касові ордери, з яких слідує, що членські внески на користь партії від членів партії було прийнято головним бухгалтером партії ОСОБА_7 При цьому в апеляції зазначено, що згідно вимог цивільного законодавства, ОСОБА_2 не є суб᾿єктом правопорушення.
Окремо ОСОБА_8 наголошує, що місцевий суд необґрунтовано застосував адміністративне стягнення у вигляді штрафу та одночасно конфіскації суми внесків, оскільки на його думку конфісковано може бути лише предмет, який перебуває у його приватній власності.
Також від уповноваженої особи НАЗК Савоченка А.О. надійшли заперечення на апеляційну скаргу ОСОБА_2, в яких вказується, що доводи апеляційної скарги є безпідставними не необґрунтованими. Зокрема Савоченко А.О. наголошує, що при розгляді справи судом першої інстанції був присутній захисник ОСОБА_2, а тому посилання останнього щодо розгляду справи за його відсутності та порушення таким чином його прав, на переконання представника НАЗК є безпідставним. Більше того, будь-яких клопотань від захисника ОСОБА_2 про зміну підсудності не надходило, а тому справу Печерським районним судом було розглянуто по суті. При цьому наголошено, що оскільки порушення виявлено під час аналізу звіту політичної партії, поданого до НАЗК (м.Київ, бул. Дружби народів, 28), то протокол стосовно ОСОБА_2 було направлено до Печерського районного суду міста Києва. Щодо твердження апелянта про відсутність нормативного врегулювання процедури внесення внесків на підтримку політичних партії станом на липень 2016, то в запереченнях вказується, що вимоги ст.14 ЗУ «Про політичні партії» набули чинності 26.11.2015. Стосовно ж посилань ОСОБА_2 про відсутність в його діях складу адміністративного правопорушення, то Савоченко А.О. наголошує, що звіт політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру політичної партії «УКРАЇНСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ - УКРОП» за ІІІ квартал 2016 року підписаний ОСОБА_2 Згідно витягу з ЄДРЮОФОПГФ, підписантом та керівником політичної партії «УКРАЇНСЬКЕ ОБ᾿ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ - УКРОП» є ОСОБА_2 Посилаючись на пп.13 п.2 ст.9 ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», представник НАЗК стверджує, що ОСОБА_2 є посадовою особою, яка вчиняє будь-які дії від імені юридичної особи. До того ж, Савоченко А.О. наголошує, що згідно звіту про дебетові та кредитові операції по рахунку Партії з 01.07.2016 по 31.07.2016, саме ОСОБА_2 вносив зазначені внески на рахунок партії. Про клопотання щодо виклику свідків, Савоченко А.О. вважає, що вони заявлялись як спосіб затягування розгляду справи і відхилені були судом правомірно.
Як встановлено судом першої інстанції, ОСОБА_2, будучи Головою секретаріату політичної партії «УКРАЇНСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ-УКРОП» (код ЄДРПОУ 39479782), яка зареєстрована за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 12, протягом III кварталу 2016 року отримав внески на підтримку зазначеної політичної партії на загальну суму 468946,50 грн. із порушенням встановленого законом порядку отримання таких внесків, за наступних обставин.
09.11.2016 до Національного агентства з питань запобігання корупції надійшов Звіт політичної партії ««УКРАЇНСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ − УКРОП» про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за III квартал 2016 року у паперовій формі та в електронному вигляді.
За результатами аналізу Звіту встановлено, що протягом звітного періоду на підтримку зазначеної політичної партії здійснювались членські внески через касові операції (каса Партії), а саме:
1) в підпункті 1 пункту 1.1 глави 1 розділу III Звіту Партії зазначено, що в звітний період Партією були отримані членські внески від 16 фізичних осіб на загальну суму 459910,00 грн. через касові операції та добровільні внески на суму 838390,00 грн. через банківські операції. Внески на загальну суму 459910,00 грн. отримані через касу Партії, про що свідчать прибуткові касові ордери Партії від 01.07.2016 №109 − на суму 107780,00 грн., №110 − на суму 8000,00 грн., №111 − на суму 10000,00 грн.,
№112 − на суму 22000,00 грн., від 07.07.2016р №113 − на суму 30000,00 грн., від 13.07.2016 №114 - на суму 24650,00 грн., від 15.07.2016 №115 − на суму 10000,00 грн., №116 − на суму 10000,00 грн., №117 − на суму 10000,00 грн., №118 − на суму 9480,00 грн., №119 − на суму 10000,00 грн., від 19.07.2016р №120 − на суму 40000,00 грн., №121 − на суму 38000,00 грн., №122 − на суму 60000,00 грн., №123 - на суму 40000,00 грн., №124 − на суму 30000,00 грн.
Згодом вказані внески внесені уповноваженою особою, яка згідно з статутом має право підпису, ОСОБА_2 на поточний рахунок Партії №26004052741642, що підтверджується видатковими касовими ордерами від 01.07.2016р №122 − на суму 147780,00 грн., від 07.07.2016р №123 − на суму 30000,00 грн., від 13.07.2016 №124 − на суму 24650,00 грн., від 15.07.2016р №125 - на суму 49480,00 грн., від 19.07.2016 №126 − на суму 208000,00 грн. та доданим звітом про дебетові і кредитові операції по рахунку Партії №26004052741642 з 01.07.2016 по 31.07.2016 сформованим системою клієнт − банк ПАТ «Приватбанк» від 25.10.2016.
Згідно з цим звітом у графі призначення платежу зазначено: «Членські внески прийняті через касу підприємства через ОСОБА_2». Так 01.07.2016 внесено 147780,00 грн., 07.07.2016 внесено 30000,00 грн., 13.07.2016 внесено 24650,00 грн., 15.07.2016 внесено 49480,00 грн., 19.07.2016 внесено 208000,00 грн.
ЛистомПартії від 26.12.2016 №26/12-16/2 уповноважена особа, яка згідно з статутом має право підпису (підписант), ОСОБА_2 підтверджує прийняття вказаних членських внесків через касу партії.
Зазначене є порушенням ч.8 ст. 14 Закону України «Про політичні партії в Україні», відповідно до якої грошові внески на користь політичної партії здійснюються через банківські операції та ч.9 ст.14 Закону України «Про політичні партії в Україні», відповідно до якої з метою ідентифікації громадянина України, який здійснює грошовий внесок на користь політичної партії без відкриття рахунка, установа банку чи відділення зв'язку, до яких звернувся такий громадянин, встановлюють прізвище, ім'я та (за наявності) по батькові, місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків або ідентифікаційний номер згідно з Державним реєстром фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів, номер та (за наявності) серію паспорта громадянина України, в якому проставлено відмітку про відмову від одержання ідентифікаційного номера чи номера паспорта із записом про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків України в електронному безконтактному носії, дату і місце народження;
2) в підпункті 1 пункту 1.1 глави 1 розділу III Звіту Чернівецької обласної регіональної парторганізації Партії зазначено, що в звітний період нею були отримані членські внески від фізичної особи ОСОБА_10 на загальну суму 1228,50 гривень через касові операції. Даний внесок отриманий через касу Партії, про що свідчить прибутковий касовий ордер від 20.07.2016р №6 − на суму 1228,50 грн. В подальшому зазначений внесок у готівковій формі був використаний для оплати бюджетних платежів Партією (квитанції від 20.07.2016р. №0.0.587869725.1 − на суму 638 грн., №0.0.587869725.2 − на суму 10,00 грн., №0.0.587871013.1 − на суму 43,50 грн., №0.0.587871013.2 − на суму 5,00 грн., №0.0.587870482.1 − на суму 522,00 грн., №0.0.587870482.2 − на суму 10,00 грн.) на загальну суму 1228,50 грн., без попереднього зарахування на банківський рахунок Партії (довідка про обіги та сальдо ПАТ «Приватбанк» від 28.10.2016р. №1610288Ш 1025705 по рахунку Чернівецької обласної регіональної парторганізації Партії за період з 01.07.2016 по 30.09.2016р) в якій відсутня інформація про будь які надходження на рахунок;
3) в підпункті 1 пункту 1.1 глави 1 розділу III Звіту Вінницької обласної регіональної парторганізації Партії зазначено, що в звітний період нею були отримані членські внески від фізичних осіб на загальну суму 7808,00 гривень через касові операції та на суму 4870,00 грн. через банківські операції. Внески на загальну суму 7808,00 гривень отримані через касу Партії, про що свідчать прибуткові касові ордери від 19.07.2016р №12 - на суму 2603,00 грн., від 19.08.2016р №13 − на суму 2603, 00 грн., від 28.09.2016р №14 − на суму 2602,00 грн. Згідно доданої довідки про обіги та сальдо ПАТ «Приватбанк» від 24.10.2016р. №16102481121453032 по рахунках Вінницької обласної регіональної парторганізації Партії №26002055324323 та №26055055311606 за період з 01.07.2016 по 30.09.2016р. внески на загальну суму 7808,00 гривень не були зараховані на банківський рахунок Партії.
Письмовими поясненнями керівника Вінницької обласної регіональної парторганізації Партії ОСОБА_11 підтверджено прийняття вказаних членських внесків через касу партії.
Таким чином шляхом системного аналізу інформації, відображеної у Звіті Партії встановлено, що внески на підтримку політичної партії на загальну суму 468946,50 грн., відображені у Звіті, були здійснені готівкою через касу, а не через банківські операції, а по Чернівецькій обласній регіональній парторганізації Партії та Вінницькій обласній регіональній парторганізації Партії внески не були перераховані на поточні рахунки зазначених політичних партій у відповідному звітному періоді, що є порушенням ч.6, 8, 9 ст.14 Закону України «Про політичні партії в Україні» та порушує встановлений законом порядок отримання грошових внесків на підтримку політичної партії
Заслухавши доповідь судді, доводи особи, яка притягується до відповідальності та захисника, які підтримали подану апеляційну скаргу та просили суд її задовольнити, думки представників НАЗК, які заперечили проти існуючої апеляції та вважали за необхідне залишити без змін постанову місцевого суду, дослідивши в присутності учасників процесу матеріали справи та додатково з'ясувавши питання, які виникли під час дослідження, перевіривши доводи викладені в апеляційній скарзі, суд вважає, що така апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з огляду на наступне.
У відповідності до ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно зі ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
При розгляді даної справи про адміністративне правопорушення судом першої інстанції зазначених вимог закону дотримано, матеріали справи досліджено повно, всебічно та об'єктивно, а відтак вірно встановлено, що згідно інформації, відображеній в Звіті Партії, внески на підтримку політичної партії «УКРАЇНСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ - УКРОП» на загальну суму 468 946,50 грн. отримано з порушенням встановленого законом порядку отримання таких внесків. Такий висновок суду першої інстанції підтверджується слідуючим.
Так, ст.212-15 КУпАП передбачено відповідальність за порушення встановленого законом порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії, порушення встановленого порядку надання або отримання державного фінансування статутної діяльності політичної партії, а так само порушення встановленого законом порядку надання або отримання фінансової (матеріальної) підтримки для здійснення передвиборної агітації, агітації з всеукраїнського або місцевого референдуму.
Згідно ч.3 ст.14 ЗУ «Про політичні партії в Україні» (далі Закону) надання матеріальної та фінансової підтримки політичним партіям здійснюється у формі внесків на підтримку партій та державного фінансування статутної діяльності.
Частиною четвертою цієї статті визначено, що внеском на підтримку політичної партії є грошові кошти чи інше майно, переваги, пільги, послуги, позики (кредити), нематеріальні активи, будь-які інші вигоди нематеріального або негрошового характеру, у тому числі членські внески членів політичної партії, спонсорство третіми особами заходів чи іншої діяльності на підтримку політичної партії, товари, роботи, послуги, надані або отримані безоплатно чи на пільгових умовах (за ціною, нижчою за ринкову вартість ідентичних або подібних робіт, товарів та послуг на відповідному ринку), отримані політичною партією, її зареєстрованою в установленому порядку місцевою організацією, пов'язаною особою політичної партії чи її місцевої організації, висунутим політичною партією чи її місцевою організацією кандидатом на виборах народних депутатів України,виборах Президента України, місцевих виборах (шляхом перерахування або переказування до виборчого фонду на відповідних виборах) або надані політичній партії, зареєстрованій в установленому порядку місцевій організації політичної партії, пов'язаній особі політичної партії чи її місцевої організації, висунутому політичною партією чи її місцевою організацією кандидату на виборах народних депутатів України, виборах Президента України, місцевих виборах (шляхом перерахування або переказування до виборчого фонду на відповідних виборах).
У відповідності до правил ч.6 ст.14 Закону політична партія, а також місцева організація політичної партії, яка в установленому порядку набула статусу юридичної особи, зобов'язані відкрити рахунки в установах банків України, на які перераховуватимуться всі кошти у безготівковій формі, які набуватимуться політичною партією чи її місцевою організацією.
Ч.8 чт.14 Закону визначає, що грошові внески на користь політичної партії, місцевої організації політичної партії, яка в установленому порядку набула
статусу юридичної особи, здійснюються через банківські операції.
Згідно ч.9 чт.14 Закону з метою ідентифікації громадянина України, який здійснює грошовий внесок на користь політичної партії без відкриття рахунка, установа банку чи відділення зв'язку, до яких звернувся такий громадянин, встановлюють прізвище, ім'я та (за наявності) по батькові, місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків або ідентифікаційний номер згідно з Державним реєстром фізичних осіб − платників податків та інших обов'язкових платежів, номер та (за наявності) серію паспорта громадянина
України, в якому проставлено відмітку про відмову від одержання ідентифікаційного номера чи номера паспорта із записом про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків України в електронному безконтактному носії, дату і місце народження.
Ч.7 ст.17 Закону передбачає обов'язок подання політичною партією щоквартально, не пізніше ніж на сороковий день після закінчення звітного кварталу до Національного агентства з питань запобігання корупції у паперовій формі (за підписом керівника політичної партії, засвідченим печаткою політичної партії), а також на електронному носії звіт політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за відповідний квартал, а також оприлюднює
такий звіт на своєму офіційному веб-сайті (за наявності) у цей самий строк.
Отже, на законодавчому рівні передбачено порядок отримання політичною партією внесків на підтримку партії. Крім того Законом визначено обов'язок звітування політичною партією перед центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну антикорупційну політику щодо майна, доходів, витрат та зобов'язань партії.
Звіт політичної партії «УКРАЇНСЬКЕ ОБ᾿ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ - УКРОП» про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за ІІІ квартал 2016 року підписаний ОСОБА_2, який згідно витягу з ЄДРЮОФОПГФ від 17.05.2017 №1002582940 станом на 20.07.2016 є керівником політичної партії.
Таким чином, зазначеним підтверджується, що ОСОБА_2 вчиняє дії від імені політичної партії «УКРАЇНСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ - УКРОП».
Більше того, Звіт політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру підписаний ОСОБА_2 саме як керівником політичної партії (а.с. 35).
За таких обставин, зважаючи на існування події адміністративного правопорушення, що підтверджується копією Звіту політичної партії «УКРАЇНСЬКЕ ОБ᾿ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ - УКРОП» про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за ІІІ квартал 2016 року (а.с. 31-35), копією Акту про проведення аналізу звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансовго характеру від 27.12.2016 №599 (а.с. 20-23), копіями прибуткових та видаткових касових ордерів (а.с. 36-46, 62-64), копією звіту про дебетові і кредитові операції по рахунках Партії (а.с. 47-50), копією Звіту Чернівецької обласної регіональної парторганізації Партії (а.с. 52-54), копією довідки про обіги та сальдо по рахунках Чернівецької та Вінницької обласної регіональної парторганізації Партії за період з 01.07.2016 по 30.09.2016 (а.с. 57, 65), копією Звіту Вінницької обласної регіональної парторганізації Партії (а.с. 58-61), копією пояснень керівника Вінницької обласної регіональної парторганізації Партії (а.с. 66) та проявилось у тому, що внески на підтримку політичної партії на загальну суму 468 946,50 грн., відображені у Звіті, були здійснені готівкою через касу, а не через банківські операції, а по Чернівецькій та Вінницькій обласній регіональній парторганізації Партії внески не були перераховані на поточні рахунки зазначених політичних партій у відповідному звітному періоді, - апеляційний суд підтверджує правильність кваліфікації місцевим судом дій ОСОБА_2 за ст.212-15 КУпАП як порушення встановленого законом порядку отримання внесків політичною партією.
Що стосується доводів захисника ОвсянніковаС.В. в частині того, що ОСОБА_2 не є суб'єктом відповідальності в даному випадку, так як членські внески на користь партії було прийнято головним бухгалтером ОСОБА_7, - то суд вважає їх надуманими, оскільки згідно наявних в матеріалах справи видаткових касових ордерів грошові кошти, які вносились як членські внески на користь партії видавались безпосередньо ОСОБА_2
Спростовуються також і посилання захисника в частині того, що 13.05.2016 керівником (головою) Ради політичної партії обрано ОСОБА_12, а ОСОБА_2 є лише підписантом, а отже останній не є суб'єктом відповідальності. З такими доводами сторони захисту суд не погоджується, поза як згідно відомостей з ЄДРЮОФОПГФ зміни щодо керівника політичної партії «УКРАЇНСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ - УКРОП» були внесені державним реєстратором тільки 21.07.2016, тобто з порушеннями вимог ч.9 ст.11 Закону, оскільки політична партія забезпечує внесення змін до відомостей про політичну партію у 10-денний строк після прийняття рішень з цих питань. Натомість, правопорушення вчинено з 01.07.2016 по 19.07.2016, тобто до внесення змін до ЄДРЮОФОПГФ про керівника партії, що в свою чергу вказує на правильність визначення НАЗК особи, відповідальної за порядок отримання внесків на підтримку політичної партії «УКРАЇНСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ - УКРОП» та, в результаті, притягнення судом першої інстанції ОСОБА_2 до відповідальності за ст.212-15 КУпАП.
Разом з тим, при розгляду існуючої апеляційної скарги судом відмовлено в задоволенні клопотання захисника Овсяннікова С.В. про долучення доказів по справі, а саме копій: посадової інструкції бухгалтера, наказу про прийняття ОСОБА_7 на посаду бухгалтера, Рішення про обрання Голови Політичної партії, оскільки у відповідності до правил ст.294 КУпАП апеляційний суд переглядає справу в межах апеляційної скарги. В той же час, питання щодо неналежності суб'єкта відповідальності в даній справі ані на стадії досудового провадження, ані на в період судового розгляду місцевим судом справи не поставало. Натомість суд звертає увагу на правила ч.2 ст.18 Закону, якими передбачено, що політичні партії зобов'язані подавати на вимогу контролюючих органів необхідні документи та пояснення.
З огляду на вказану, а також враховуючи внесення змін до ЄДРЮОФОПГФ про керівника партії «УКРАЇНСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ - УКРОП» вже після вчинення адміністративного правопорушення, а також факт отримання саме ОСОБА_2 внесків через касу, що підтверджується документально, апеляційний суд вважає, що ОСОБА_2 є суб'єктом правопорушення, передбаченого ст.212-15 КУпАП.
Не є спроможними також твердження адвоката Овсяннікова С.В. з приводу порушення Печерським районним судом міста Києва правил підсудності розгляду даної справи, оскільки адміністративне правопорушення проявилось саме шляхом подачі Звіту за підписом ОСОБА_2, який містить відомості, що вказують на порушення встановленого законом порядку отримання грошових внесків на рахунок партії. Виходячи з того, що Звіт було подано до НАЗК, що знаходиться за адресою: м.Київ, бул. Дружби народів, 28, м.Київ і територіально відноситься до Печерського району міста Києва, місцем вчинення адміністративного правопорушення є місце подачі Звіту, а отже у відповідності до ст.276 КУпАП правила підсудності розгляду даної справи порушено не було.
Стосовно посилань в апеляційній скарзі на неотримання ОСОБА_2 в установленому законом порядку повістки до суду, а також щодо відхилення судом першої інстанції клопотання захисника про відкладення розгляду справи, то апеляційний суд виходить з того, що ОСОБА_2 в суді був представлений захисником, а тому посилання на неповідомлення останнього про дату, час та місце судового розгляду матеріалів про адміністративне правопорушення є необґрунтованим. Більше того, письмових клопотань про відкладення розгляду справи з підтверджуючими підстави відкладення доказами - справа не містить.
Крім того, апеляційний суд вважає також безпідставними доводи апеляційної скарги про те, що в липні 2016 була відсутня нормативно врегульована процедура внесення внесків на підтримку політичної партії, оскільки вимоги здійснення грошових внесків на користь політичної партії через банківські операції, викладені в ст.14 Закону, набули чинності 26.11.2015 на підставі Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання і протидії політичній корупції» від 08.10.2015 №731-VІІІ.
Накладене на ОСОБА_2, як особи, що діє від імені партії адміністративного стягнення за порушення вимог ст.212-15 КУпАП у виді штрафу в розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1 700 грн. з конфіскацією суми внесків на підтримку політичної партії в розмірі 468 946, 50 грн. - відповідає санкції зазначеної статті на час вчинення правопорушення.
За таких обставин, суд апеляційної інстанції не знаходить законних підстав для скасування постанови Печерського районного суду міста Києва від 22.03.2017, та закриття провадження у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, як того просить апелянт, поза як доводи апеляційної скарги не знайшли свого підтвердження.
Керуючись ст.294 КУпАП, суддя -
ПОСТАНОВИВ
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 - залишити без задоволення.
Постанову судді Печерського районного суду міста Києва від 22.03.2017, якою ОСОБА_2 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.212-15 КУпАП, та піддано стягненню у виді штрафу в розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1 700 грн., з конфіскацією суми внесків на підтримку політичної партії в розмірі 468 946, 50 грн., - залишити без змін.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною й оскарженню не підлягає.
Суддя Р.М.Ігнатов
Справа № 33/796/1154/2017
Категорія: ст.212-15 КУпАП
Суддя у першій інстанції - Тарасюк К.Е.
Суддя в апеляційній інстанції - ІгнатовР.М.