Постанова № 67053955, 08.06.2017, Харківський районний суд Харківської області

Дата ухвалення
08.06.2017
Номер справи
635/2090/17
Номер документу
67053955
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №635/2090/17

Провадження №3/635/646/2017

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 червня 2017 року селище Покотилівка

Суддя Харківського районного суду Харківської області Шинкарчук Я.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 164 КУпАП у відношенні

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, Татарстан, який зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, -

встановив:

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ІІ №0002777 від 04 квітня 2017 року, 04 квітня 2017 року об 14 годині 45 хвилин на 471 км автодороги М-03 «Київ-Харків-Довжанський» ОСОБА_1 здійснював надання послуг з перевезення вантажу транспортним засобом RENAULT MAGNUM р.н. НОМЕР_1 відповідно до накладеної №3 від 03.04.2017 без державної реєстрації як субєкта господарської діяльності, чим порушив вимоги ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» та ч.1 ст.164 КУпАП.

Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, в судове засідання не зявилась, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений, причини неявки суд не повідомив, заяв про розгляд справи у його відсутність або перенесення розгляду справи до суду не надав.

Представник особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, в судове засідання також не зявилась, заяв про розгляд справи у його відсутність або перенесення розгляду справи до суду не надав.

Суд, дослідивши матеріали справи, прийшов до наступного.

Статтею 6 частина 12 Закону України «Про автомобільний транспорт» встановлено, що усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів і вантажів на території України, підлягають державному контролю.

Згідно статті 9 Закону України «Про автомобільний транспорт», встановлені зобовязання, зокрема, ліцензування на автомобільному транспорті, спрямоване на визначення початкових і поточних умов надання послуг з перевезень пасажирів і небезпечних вантажів, а також найважливіших параметрів обслуговування споживачів.

Відповідно до статті 34 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільний перевізник повинен виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів, тощо.

Статтею 47 Закону України «Про автомобільний транспорт» встановлені особливості внутрішніх перевезень вантажів та правила їх надання. Так, до внутрішніх перевезень вантажів відносяться перевезення вантажів між пунктами відправлення та призначення, розташованими в Україні, та комплекс допоміжних операцій, повязаних з цими перевезеннями.

Статтею 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» встановлені чіткі вимоги до документів, на підставі яких виконуються вантажні перевезення особами, які мають відповідні ліцензійні документи. Зокрема, автомобільні перевізники, водії повинні мати і предявляти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. В даному випадку, для водія це посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством.

Відповідно до Правил перевезення вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених Наказом Міністерства транспорту України №363 від 14 жовтня 1997 року, визначені права, обовязки і відповідальність перевізників, вантажовідправників і вантажоодержувачів (далі - Правила). Відповідно до пункту 11 Правил основним документом на перевезення вантажів є товарно-транспортна накладна, яка повинна оформлюватись субєктом господарювання.

Тобто, з наведених вимог нормативно-правових актів та законів вбачається, що обовязковою умовою належного перевезення вантажу транспортним засобом є ліцензійний документ на право перевезення вантажу та товарно-транспортна накладна.

Разом з тим, як вбачається із матеріалів справи, ОСОБА_1 не являючись субєктом господарювання відповідної категорії, здійснив діяльність, що містить ознаки підприємницької, без державної реєстрації як субєкта підприємницької діяльності, за відсутності відповідних ліцензійних документів.

Вказані обставини підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ІІ №0002777 від 04 квітня 2017 року, копією свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу RENAULT MAGNUM р.н. НОМЕР_1 серії СХО №726713, копією свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу напівпричепа KOGEL р.н. НОМЕР_2 серії СХО №726714, копією посвідчення водія серії ЯАА №534251 на імя ОСОБА_1, копією медичної довідки серії МДО №075369 на імя ОСОБА_1, копією накладної №3 від 03 квітня 2017 року.

Таким чином, в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП.

Відтак, враховуючи характер та обставини вчиненого правопорушення, дані про особу ОСОБА_1, відсутність обставин, що помякшують чи обтяжують адміністративну відповідальність, а також ту обставину, що матеріали справи не містять даних щодо притягнень ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, суд вважає необхідним та достатнім для виховання притягуваного та запобігання вчинення ним нових правопорушень накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян без конфіскації виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення.

Сума судового збору на підставі ст. 40-1 КУпАП підлягає стягненню з ОСОБА_1 в дохід держави.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 164, 283, 284 КУпАП, суддя, -

п о с т а н о в и в:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер невідомий, який зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч ) гривень 00 копійок, без конфіскації виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер невідомий, який зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, в дохід держави (реквізити для сплати: одержувач коштів - ГУК у м.Києві /м.Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783; банк отримувача - Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві; код банку отримувача - 820019; рахунок отримувача - 31215256700001; код класифікації доходів бюджету - 22030106 «Судовий збір») судовий збір у розмірі 320 (триста двадцять) гривень 00 копійок.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Харківської області через Харківський районний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги в порядку визначеному КУпАП.

Суддя -