Постанова № 6704151, 15.10.2009, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.10.2009
Номер справи
2-а- 10084/09
Номер документу
6704151
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА У ЛОХВИЦЬКОМУ РАЙОНІ
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 2-а- 10084/09

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 жовтня 2009 року м. Полтава

Полтавський окружний адміністративний у складі:

судді Удовіченка С.О.

при секретарі Вовченко Т.П.

за участю:

представника Прокуратури Полтавської області Герасименка Д.О.

представника позивача: Полтавського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку Столович В.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду у м. Полтаві адміністративну справу за позовом Прокурора м. Полтави в інтересах держави в особі Полтавського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Сенчанське ремонтно-транспортне підприємство» про стягнення штрафної санкції в сумі 2040 грн., -

В С Т А Н О В И В:

23 жовтня 2008 року Прокурор м. Полтави в інтересах держави в особі Полтавського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства «Сенчанське ремонтно-транспортне підприємство» про стягнення штрафної санкції в сумі 2040 грн., посилаючись на те, що відповідач порушив вимоги ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», та гл. 7 розділу V «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 року №1591 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 року за №97/13364.

Представник прокуратури та представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали повністю, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.

Відповідно до ст. 36-1 Закону України “Про прокуратуру”, підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

Згідно ст.60 КАС України прокурор може здійснювати в суді представництво інтересів держави на будь-якій стадії адміністративного процесу.

Враховуючи те, що існування заборгованості зі сплати штрафу, тягне з собою ненадходження коштів до Державного бюджету та суттєво порушує інтереси держави, суд прийшов до висновку, що органи прокуратури наділені правом звертатися з позовами в інтересах держави в інтересах Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, котре є органом уповноваженим державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах в особі Полтавського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про стягнення штрафу.

Представник відповідача в судове засідання не зявився з невідомих суду причин, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений вчасно та належим чином, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення, наявне у матеріалах справи.

За таких обставин, враховуючи положення ст. 128 КАС України, суд прийшов до висновку розглядати справу за відсутності представника відповідача.

Розглянувши матеріали справи та дослідивши інші докази в їх сукупності, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги Прокурора м. Полтави в інтересах держави в особі Полтавського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Частиною 1 статті 1 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» встановлено, що державне регулювання ринку цінних паперів це здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.

Згідно з частиною 1 статті 5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.

Відповідно до п. 8 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» Державна комісія має право здійснювати контроль за достовірністю і розкриттям інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, і саморегулівними організаціями, та її відповідністю встановленим вимогам.

Уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку було виявлено, що відкрите акціонерне товариство «Сенчанське ремонтно-транспортне підприємство» здійснює свою діяльність на ринку цінних паперів з порушенням вимог чинного законодавства, а саме: відкрите акціонерне товариство «Сенчанське ремонтно-транспортне підприємство» не розкрило річну інформацію за 2007 рік, не розмістило її в загальнодоступній інформаційній базі Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; не опублікувало у офіційному друкованому виданні у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним та не подало до територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку не пізніше 01 червня року, наступного за звітним, чим порушило вимоги ст. 40 Закону України «Про цінні папери і фондовий ринок» та п. 7 розділу V «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів».

Згідно з частиною 1 статті 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» регулярна інформація про емітента річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді).Відповідно до частини 6 вищезазначеного Закону, строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку встановлює додаткові вимоги до розкриття регулярної інформації про емітента та вживає заходів щодо її розкриття.

Глава 7 розділу V «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів» визначає порядок розкриття регулярної річної інформації на фондовому ринку. Відповідно до цієї глави розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії.

Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки:

розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;

опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;

подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.

Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за: неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За даним фактом Полтавським територіальним управлінням ДКЦПФР була порушена справа про правопорушення на ринку цінних паперів та складений акт про правопорушення на ринку цінних паперів №72-ПО від 25 червня 2008 року. Порядок та строки розгляду ДКЦПФР справ про порушення громадянами, посадовими особами та юридичними особами вимог законодавства на ринку цінних паперів врегульовано «Правилами розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій», затвердженими рішенням ДКЦПФР від 11 грудня 2007 року N 2272, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2008 р. за N 120/14811. Відповідно до пункту 5 Розділу І Правил уповноважені особи ДКЦПФР в межах своїх повноважень зобов'язані в кожному випадку виявлення правопорушення вжити всіх необхідних заходів для документального закріплення факту правопорушення, всебічно, повно та об'єктивно дослідити обставини справи, а також своєчасно застосувати передбачені законодавством санкції.

Відповідно до пункту 1 Розділу VII Правил розглянувши справу про правопорушення, уповноважена особа приймає рішення за справою. Рішення уповноваженої особи за справою оформлюється у вигляді постанови.

За результатами розгляду справи відповідно до постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів №72-ПО від 04 липня 2008 року на відкрите акціонерне товариство «Сенчанське ремонтно-транспортне підприємство» була накладена штрафна санкція в розмірі 2040 грн. (120 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Відповідно до частини 2 статті 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді.

Суду не було надано доказів на підтвердження того, що Постанова Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів №92-ПО від 04 липня 2008 року була оскаржена відповідачем у судовому порядку.

В добровільному порядку відкритим акціонерним товариством «Сенчанське ремонтно-транспортне підприємство» штраф не був сплачений, про що свідчить Довідка, видана Полтавським територіальним управлінням ДКЦПФР №01-31/22 від 22 вересня 2008 року, наявна у матеріалах справи.

Таким чином, із врахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що позовні вимоги Прокурора м. Полтави в інтересах держави в особі Полтавського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Сенчанське ремонтно-транспортне підприємство» про стягнення штрафної санкції в сумі 2040 грн. підлягають задоволенню .

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 2, 8, 9, 71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний позов Прокурора м. Полтави в інтересах держави в особі Полтавського територіального управління Державної комісії з цінних паперів до Відкритого акціонерного товариства «Сенчанське ремонтно-транспортне підприємство» про стягнення штрафної санкції задовольнити.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Сенчанське ремонтно-транспортне підприємство» (37200, Полтавська область, Лохвицький район, с. Сенча, вул. Перемоги, 1) на користь Полтавського територіального управління ДКЦПФР (36001, м. Полтава, вул. Жовтнева, 45) штрафну санкцію в сумі 2040 грн. на рахунок одержувача: код ЄДРІІОУ ВДК 34698605 УДК у Полтавській області на р/р 31115106700239 в управлінні Державного казначейства у Полтавській області, МФО 831019 по коду бюджетної класифікації 21081100 символу 106 «Адміністративні штрафи та інші санкції».

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний термін з дня складання постанови в повному обсязі та подачі апеляційної скарги у 20-денний термін після подачі заяви про апеляційне оскарження, в порядку, визначеному ст. 186 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 19 жовтня 2009 року.

Суддя С.О. Удовіченко